Ubezpieczamy24.com

Dlaczego warto mieć dobre ubezpieczenie transportowe?

Czym jest ubezpieczenie transportowe OC przewoźnika?

Zacznijmy od ubezpieczenia OCP, które choć nieobowiązkowe, tak cieszy się ogromną popularnością w branży transportowej. Czym jest? To ochrona w ruchu krajowym oraz międzynarodowym, która zabezpiecza płynność finansową firmy przewozowej. Jeśli w wyniku kolizji drogowej lub nieszczęśliwego wypadku dojdzie do uszkodzenia transportowanego ładunku, likwidacją szkód zajmie się ubezpieczyciel. W przypadku braku OCP wszelkie koszty musiałby pokryć przewoźnik.

ubezpieczenie ocp obraz 13

Dlaczego warto, aby firma transportowa posiadała polisę OCP?

O czym firma transportowa musi pamiętać, wykupując ubezpieczenie OCP

Wybierając ubezpieczenie transportowe OCP przede wszystkim musisz pamiętać o tym, aby unikać kierowania się wyłącznie jego ceną. Niektóre firmy ubezpieczeniowe nadmiernie obniżają wysokość składki, chcąc w ten sposób przyciągnąć do siebie klientów. Niestety wiąże się to ze znacznym ograniczeniem ochrony, jaką zapewnia polisa.

Powinieneś więc dokładnie zapoznać się z umową, zanim postanowisz ją podpisać. Sprawdź zakres ochrony i w razie potrzeby zwiększ go, dobierając dodatkowe pakiety tak, aby w pełni zabezpieczyć swój biznes.

Sprawdź też:

Czym jest ubezpieczenie CARGO?

W przeciwieństwie do OCP, ubezpieczenie CARGO chroni konkretny, wskazany w umowie ładunek. Odszkodowanie wypłacane jest w każdym przypadku, zarówno gdy towar zostanie uszkodzony, jak i całkowicie zniszczony. Co bardzo istotne, w razie wystąpienia szkody nie trzeba udowadniać, czy za jej spowodowanie odpowiadał sam przewoźnik. W OCP tylko w takich sytuacjach ubezpieczyciel wypłaca pieniądze.

ubezpieczenie cargo

Komu dedykowane są ubezpieczenia transportowe CARGO?

Jakie towary można ubezpieczyć w ramach polisy CARGO?

W zasadzie każdy rodzaj towaru można ubezpieczyć, wykupując polisę CARGO. Dotyczy to więc wszelkich produktów gotowych, półproduktów oraz różnego rodzaju surowców. Wyjątkiem od tej reguły są:

Powyższych typów ładunków nie można ubezpieczyć, wykupując polisę CARGO.

Polisy dla branży transportowej to także ubezpieczenie pracowników – czy warto je kupić?

Na koniec warto dodać jeszcze, że branża transportowa ma dostęp do specjalnych ubezpieczeń dla pracowników. Osoby zatrudnione u przewoźników wykonują bardzo niebezpieczny zawód. Ryzyko wypadku jest duże, a w przypadku jego wystąpienia to pracodawca ponosi za nie odpowiedzialność. Można to oznaczać, że będzie zobowiązany do wypłaty wysokiego odszkodowania.

ubezpieczenie ocp obraz 18

Dlaczego warto, aby firma transportowa ubezpieczała swoich pracowników:

Jest stosunkowo niedrogie, a zapewnia ochronę w razie:

Oprócz tego ochrona ubezpieczeniowa może objąć także najbliższych pracownika firmy transportowej, małżonka/ę i dzieci. W ten sposób okażesz szacunek i troskę w stosunku do swoich pracowników oraz zapewnisz im ochronę w przypadku nieszczęśliwych losowych zdarzeń. 

Ubezpieczenia transportowe kupuj z pomocą specjalistów

Jak widzisz, prowadząc firmę transportową lub zlecając przewóz towarów, zdecydowanie warto posiadać polisę ubezpieczeniową. Jeśli chcesz ubezpieczyć się na korzystnych warunkach, powinieneś skontaktować się w tym celu ze specjalistami. Najlepiej zgłoś się do nas – zrobisz to wygodnie online, np. klikając na poniższy przycisk i przechodząc do odpowiedniej strony. Możesz również skontaktować się z nami telefonicznie. 

Wypełnij formularz

Doświadczony pracownik przygotuje dla Ciebie świetną propozycję

Sfinalizuj polisę

Co sądzisz o naszych treściach?

Dajemy z siebie wszystko, aby odpowiedzieć na Twoje pytania!

Wystaw nam notę!
5/5 - (1 vote)