Ubezpieczamy24.com

Dlaczego warto skorzystać z ubezpieczenia floty samochodowej?

Współcześnie prowadzenie firmy bardzo często wiąże się z koniecznością inwestowania w samochody. Jeśli jest ich dużo, sporym wyzwaniem dla przedsiębiorcy jest zakup polis komunikacyjnych, w tym OC oraz AC. Na szczęście ubezpieczyciele przygotowali dla takich osób specjalną ofertę – to ubezpieczenie floty samochodowej. Dzięki niemu możesz oszczędzać pieniądze bez szukania kompromisów w zakresie ochrony ubezpieczeniowej. Czym jest i komu się przyda ubezpieczenie floty? 

ubezpieczenie floty samochodowej obraz 1
Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie OCP

Co kryje się pod pojęciem ubezpieczenia flotowego?

Każdy pojazd musi mieć aktualną polisę OC. Konsekwencją jej braku może być nie tylko wysoka kara finansowana nakładana przez UFG. Jeśli bowiem nieubezpieczone auto spowoduje wypadek, jego sprawca pokryje wszystkie szkody z własnej kieszeni. Oczywiście trzeba brać pod uwagę, że OC to nie wszystko, szczególnie przy autach flotowych. Zwykle to pojazdy stosunkowo nowe, które powinny mieć AC, a i przyda się także pakiet Assistance.

Wykupienie wszystkich tych polis to nie tylko wysokie koszty. Jeśli firma ma dużo samochodów, musi pilnować terminów ubezpieczania każdego z nich. Tworzy to chaos, jest uciążliwe, a do tego przede wszystkim stwarza ryzyko spóźnienia się z opłatami. Na szczęście z pomocą przychodzą ubezpieczenia floty samochodowej.

Ubezpieczenie flotowe to kompleksowa i zbiorcza ochrona pojazdów. W jednym pakiecie można zawrzeć wszystkie rodzaje polis i objąć ochroną każde auto zarejestrowane na firmę. Co ważne, można tutaj łączyć różne rodzaje samochodów – ubezpieczenie flotowe może jednocześnie obejmować np. osobówki i ciężarówki.

Nasi specjaliści, w Twoim imieniu wynegocjują najlepsze warunki ubezpieczenia. 
Dlaczego warto skorzystać z ubezpieczenia floty samochodowej? 4
przedsiebiorca obraz

Komu dedykowane jest ubezpieczenie floty samochodowej?

Tym rodzajem polisy powinien zainteresować się każdy przedsiębiorca inwestujący w samochody do swojej firmie. Co ważne, im flota jest większa, tym ubezpieczenie cenniejsze i jeszcze bardziej godne polecenia. Jest ono wręcz obowiązkowe dla przedsiębiorstw ściśle związanych z branżą transportową, zarówno przewoźników drogowych, jak i spedytorów mających własne auta.

Jakie korzyści wynikają z wykupienia ubezpieczenia flotowego?

Wykupienie ubezpieczenia flotowego będzie dla przedsiębiorcy źródłem kilku interesujących benefitów.
Do najważniejszych zalet należy zaliczyć:

Jakie polisy mogą wejść w skład ubezpieczenia flotowego?

Jak już wspominaliśmy, ubezpieczenie floty samochodowej niejako spina w sobie kilka rodzajów popularnych polis komunikacyjnych. Naturalnie pakiet taki możesz dowolnie konfigurować, wybierając spośród:

Jakie czynniki mają wpływ na wysokość składki ubezpieczeniowej floty?

Musisz pamiętać o tym, że składka dla każdej polisy ubezpieczeniowej jest wyliczana indywidualnie. Ceny mogą się od siebie znacznie różnić i dotyczy to także ubezpieczeń flotowych.

Wpływających na to czynników jest wiele, a do najważniejszych z pewnością należy zaliczyć:

Do tego należy dodać, że każdy ubezpieczyciel stosuje własne standardy wyliczania składek. W efekcie na pewno spotkasz się z dużymi różnicami cen w ofertach różnych firm ubezpieczeniowych.

Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie floty samochodowej?

Benefity wynikające z ubezpieczenia flotowego już znasz, ale zalet tej polisy jest dużo więcej. Przede wszystkim dzięki niej oszczędzasz pieniądze. Jednostkowy koszt objęcia ochroną ubezpieczeniową samochodów z pewnością będzie niższy, niż gdybyś oddzielnie podpisywał umowy dla każdego z nich.

Ubezpieczyciele zawsze w takich przypadkach oferują różnego rodzaju zniżki dla floty. Zyskasz więc środki finansowe, które możesz np. przeznaczyć na ważne inwestycje.

Dodać należy jeszcze ogromną wygodę. Jedna umowa obejmuje wszystkie pojazdy wykorzystywane przez Twoją firmę. W efekcie ubezpieczenie będziesz przedłużać tylko raz w roku, uwalniając się od konieczności nieustannego pilnowania terminów.

Jak korzystnie ubezpieczyć wiele pojazdów?

Przede wszystkim pamiętaj o tym, aby dobrze zapoznać się z umową, zanim ją podpiszesz. Szczególnie istotne są zapisy znajdujące się w OWU ubezpieczenia floty samochodowej. Znajdziesz tam szczegóły dotyczące ochrony ubezpieczeniowej, zarówno jego zakres, jak i sposób likwidacji szkód czy listę wyłączeń. Ważne jest też to, aby odpowiednio skonfigurować pakiet. Zastanów się, na czym Ci zależy – tylko OC, a może różne dodatki w postaci AC, NNW czy Assistance. Na koniec zdecydowanie polecamy jak najdokładniejsze porównanie ofert wielu firm ubezpieczeniowych. To najlepszy sposób na to, aby tanio kupić ubezpieczenie flotowe i jednocześnie otrzymać możliwie najlepiej dopasowany do potrzeb zakres ochrony.

Wypełnij formularz

Doświadczony pracownik przygotuje dla Ciebie świetną propozycję

Sfinalizuj polisę

Sprawdź też:
Co sądzisz o naszych treściach?

Dajemy z siebie wszystko, aby odpowiedzieć na Twoje pytania!

Wystaw nam notę!
5/5 - (1 vote)