721 676 315 lub 534 460 198
2 lata ago · by ·

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie OCP?

Praca w branży transportowej jest nie tylko ciężka, ale i niezwykle stresująca. To na właścicielu takiej firmy, jak i jego kierowcy, spoczywa bowiem pełna odpowiedzialność za przewożony ładunek. Sytuacje są różne i często naprawdę niewiele trzeba, aby towar uległ uszkodzeniu lub padł ofiarą kradzieży. Bardzo możliwe, że w wielu przypadkach wozisz rzeczy, których wartość jest wielokrotnie wyższa, niż samego pojazdu! Przyjmując każde zlecenie, podejmujesz ogromne ryzyko, ale w razie problemów nie musisz odpowiadać własnym majątkiem. Wystarczy wykupić specjalne ubezpieczenie OCP. Sprawdź już teraz, czy warto wykupić ubezpieczenie OCP. 

Czym jest ubezpieczenie OCP / OCPD?

Ubezpieczenia OCP, zwane również OCPD są całkowicie nieobowiązkowe, ale z pewnością warto się nimi zainteresować. To specjalna ochrona dedykowana firmom działającym w branży transportowej. Polisa taka w dużej mierze zapewnia ochronę na wypadek błędów popełnionych przez przewoźnika lub kierowcę odpowiedzialnego za przewóz towarów. Jeśli np. pracownik spowoduje wypadek, którego efektem będzie uszkodzenie towaru klienta, OCP zapewni pokrycie tych szkód.

Nie da się ukryć, że taka polisa bardzo ułatwia prowadzenie tego rodzaju biznesu. Wystarczy jedno nieszczęśliwe zdarzenie, aby firma stanęła na skraju bankructwa. Im bardziej wartościowe ładunki wozisz i pokonujesz dłuższe trasy, tym większa szansa na takie nieprzyjemne zdarzenie. Z reguły ubezpieczenie OCP wykupuje się na okres 12 miesięcy. Ważne jest tutaj zwrócenie uwagi na zakres ochrony, w tym sumę ubezpieczeniową.

Polisa tego typu zapewnia ochronę od momentu przyjęcia towaru do transportu do chwili jego zdania w punkcie docelowym. Każda firma transportowa może się specjalizować w przewozie innych rodzajów ładunku, dlatego polisy te są zawsze indywidualnie dopasowywane do konkretnych potrzeb.

Sprawdź też: Ubezpieczenie cargo – co należy wiedzieć?

Kalkulator składki OCP

Oblicz składkę, wypełniając nasz formularz. Zaproponujemy dla Ciebie najlepszą ofertę.
Wynegocjujemy w Twoim imieniu najlepsze warunki.

Wypełnij formularz

Przygotuj dokumenty i uzupełnij wymagane pola w formularzu.

Czekaj na kontakt

Oczekuj na kontakt naszego specjalisty, który przedstawi niezobowiązująco ofertę.

Podpisz polisę online

Jeśli cena polisy jest dla Ciebie satysfakcjonująca - możemy zawrzeć umowę online.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie OCP dla firmy transportowej

Na pewno wiesz już, jaka jest najważniejsza korzyść z wykupu polisy OCP – to po prostu bezpieczeństwo. Jeśli dojdzie do uszkodzenia towaru, będziesz musiał pokryć szkodę z własnej kieszeni. Gdy ładunki są wyjątkowo cenne, nawet jedno takie zdarzenie może spowodować, że firma stanie dosłownie na skraju bankructwa. Mając OCP prowadzenie biznesu jest o wiele łatwiejsze, gdyż odpowiedzialność za towar klienta spoczywa na barkach ubezpieczenia.

Istnieje jednak jeszcze jedna, bardzo ważna korzyść – jest nią poprawa wizerunku firmy. Obecnie coraz częściej polisy OCP są już w pewnym sensie obowiązkowe. Wielu klientów uzależnia od nich skorzystanie z oferty konkretnego przedsiębiorstwa transportowego. Mając ubezpieczenie, zwiększasz swoją konkurencyjność i docierasz z usługami do szerszego grona zainteresowanych Twoją ofertą osób. Jak widzisz, jest to opłacalna inwestycja, która w krótkim czasie może Ci się zwrócić!

Oczywiście musisz pamiętać o tym, że ubezpieczenie to nie będzie działać w każdej sytuacji. Odszkodowanie będzie wypłacone wtedy, gdy towar ulegnie uszkodzeniu z winy Twojej lub kierowcy, ale…nie może być to efekt rażących zaniedbań. Jeśli ładunek stracił na wartości np. w wyniku nieprawidłowego zamocowania go na czas transportu, ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania. Inną sytuacją może być spowodowanie wypadku przez nietrzeźwego kierowcy lub zaniedbanie stanu techniczne pojazdów.

Ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie OCP?

Jesteś ciekawy, ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie OCP? W takim razie najlepiej już teraz skorzystaj z dostępnego na naszej stronie kalkulatora i wypełnij formularz. Otrzymasz zestawienie najciekawszych ofert wraz z bardzo dokładnym porównaniem cen. Nie da się w inny sposób ustalić kosztów takiej polisy. 

Musisz mieć świadomość tego, że każdy ubezpieczyciel indywidualnie, według własnych kryteriów wylicza stawkę za OCP.

ubezpieczenie ocp obraz 16

W efekcie różnice pomiędzy poszczególnymi firmami ubezpieczeniowymi mogą być ogromne. Kiedy w jednym miejscu polisa okaże się wyjątkowo droga, w innym będzie ona bardziej przystępna cenowo. Zestawienie ze sobą wielu ofert jest więc najlepszym sposobem na znalezienie tej najlepszej.

Ubezpieczalnie proponujące OCP muszą przede wszystkim ocenić ryzyko podpisania umowy z klientem. Zazwyczaj ważnym kryterium jest suma rocznych obrotów. Im są one wyższe, tym droższe będzie ubezpieczenie. Ważny wpływ na cenę ma także wielkość pojazdów. Polisy dla firm korzystających z aut mających masę do 3.5 tony na pewno będą tańsze niż wtedy, gdy transporty wykonuje się dużymi ciężarówkami.

Ostatecznie na wysokość składki ma wpływ także suma ubezpieczeniowa. Oczywiście im będzie ona większa, tym wyższy koszt polisy OCP. Poszukując oferty, zwróć uwagę na to, dana propozycja nie obejmuje udziału własnego w szkodzie. Przy takich zapisach w umowie ubezpieczony musi częściowo pokryć szkodę z własnej kieszeni. W wielu przypadkach takie rozwiązanie może się okazać nieatrakcyjne.

Przykładowe kwoty składek za ubezpieczenie OCP

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, jednoznaczne ustalenie ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie OCP jest w zasadzie zadaniem niemożliwym. Przepisy są dość zawiłe, a do tego każda ubezpieczalnia przygotowuje własne kryteria udzielania takiego finansowania. Jednak aby choć trochę przybliżyć orientacyjne koszty, postanowiliśmy wyliczyć je dla dwóch odrębnych, przykładowych sytuacji.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie OCP? 1

Kalkulacja ubezpieczenia OCP dla małej firmy transportowej

Czas teraz na pierwszy przypadek, w którym mamy do czynienia z małą firmą transportową. W naszym przykładzie przyjęliśmy, że:

 1. klient ma małą firmę i wykorzystuje tylko jedną ciężarówkę,
 2. od roku pojazd ani razu nie brał udziału w kolizji,
 3. osoba podpisująca umowę jest zainteresowana sumą gwarancyjną na poziomie 100 tysięcy euro.

Z naszych wyliczeń wynika, że składka za OCP w tym przypadku wyniosłaby około 1200 zł. Co bardzo istotne, w pakiecie jest już ochrona na wypadek kradzieży towaru lub jego zniszczenia w wyniku rozboju.

Kalkulacja ubezpieczenia OCP dla średniej firmy transportowej

Czas teraz na drugi przypadek, w którym mamy już do czynienia z nieco większą firmą transportową. W naszym przykładzie przyjęliśmy, że:

 1. klient ma 5 stale wykorzystywanych ciężarówek,
 2. ubezpieczający się chce mieć sumę gwarancyjną na poziomie 300 tysięcy euro,
 3. wykorzystywane przez firmę pojazdy ani razu nie spowodowały kolizji w ostatnich 12 miesiącach.

Tutaj nie ma zaskoczenia – firma jest większa i ma kilka ciężarówek, a więc na pewno wozi towary o sporej wartości. Dużo wyższa jest również suma gwarancyjna. Taki przedsiębiorca musiałby się liczyć ze stawką OCP na poziomie około 3000 zł.

Na co, zwracać uwagę kupując ubezpieczenie OCP?

Wybierając ubezpieczenie OCP pamiętaj, aby nie kierować się tylko i wyłącznie ceną. Nigdy nie podpisuj żadnej umowy w ciemno! Przed zrobieniem tego dokładnie się z nią zapoznaj i nie spiesz się. Jeśli coś jest dla Ciebie niezrozumiałe lub po prostu masz wątpliwości, poproś o wyjaśnienie. Niestety nierzetelne zapoznawanie się z warunkami ubezpieczeń mogą Ci przysporzyć wiele problemów. Gdy dojdzie do szkody, nagle może się okazać, że odszkodowanie Ci się należy.

Z tego powodu, podpisując umowę, koniecznie zwróć uwagę na:

Listę wyłączeń

Są to klauzule, które zdejmują z ubezpieczyciela odpowiedzialność za szkodę w konkretnych sytuacjach (lista wyłączeń może być długa i nierzadko obejmuje np. sytuacje, w których pojazd był niesprawny, kierowca nie miał uprawnień lub był pod wpływem alkoholu albo towar został nieprawidłowo zabezpieczony w naczepie).

Wysokość sumy gwarancyjnej

Powinna jak najlepiej odpowiadać maksymalnej wartości ładunków, jakie transportuje.

Zakres ubezpieczenia

Między innymi pod kątem tego, czy obejmuje on transporty międzynarodowe, czy tylko krajowe.

Oczywiście zwróć także uwagę na to, co dokładnie oferuje Ci ubezpieczyciel. Sprawdź zakres ochrony, warunki związane z wypłatą odszkodowania oraz zgodność umowy z aktualnymi przepisami.

Sprawdź też: Ubezpieczenie cargo, a ubezpieczenie OCP – jaka jest różnica?

Jak czytać umowę polisy OCP

Sprawdzenie warunków ubezpieczenia to podstawa, ale nie zapominaj o ważnych danych. Wiele osób całkowicie ignoruje pierwsze dwie strony umowy, a są one niesłychanie istotne. Na początku znajdziesz bowiem podstawowe informacje na temat ubezpieczyciela, jak i ubezpieczonego. Zweryfikuj koniecznie, czy wszystkie podane tam dane są zgodne z rzeczywistością. Niestety błędy mogą być w przyszłości podstawą do niewypłacenia odszkodowania lub wydłużą czas oczekiwania na pieniądze.

Jeszcze ważniejsza jest druga strona umowy! Jeśli chcesz opłacać polisę OCP w ratach, znajdziesz tam wszystkie szczegóły związane z tymi płatnościami. Zweryfikuj, czy wysokość rat się zgadza i upewnij się, że dostępne opcje ich uiszczenia spełniają Twoje oczekiwania.

Oblicz koszty OCP bez wychodzenia z domu

Jak widzisz, mając firmę transportową, powinieneś poważnie zastanowić się nad wykupieniem takiego ubezpieczenia. Jego brak nie tylko naraża Cię na bardzo poważne straty finansowe. Nie mając OPC znacząco zmniejszasz zasięg swojej działalności. Możesz mieć pewność, że mnóstwo potencjalnych klientów nie skorzysta z Twojej oferty, gdyż nie masz polisy. Takie przedsiębiorstwo transportowe wygląda nieprofesjonalnie i przede wszystkim nie wzbudza zaufania.

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz, opisując w ten sposób swoją sytuację i podając oczekiwania związane z polisą OCP.

Czekaj na kontakt

Na podstawie tych danych zespół naszych doświadczonych pracowników przygotuje zestawienie wielu ofert z rynku.

Podpisz polisę online

Wybierzesz nie tylko tę najlepszą, idealnie dopasowaną do potrzeb, ale i najtańszą.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. View more
Cookies settings
Akceptuję
Polityka prywatności & ciasteczek Cookies
Privacy & Cookies policy
Cookie nameActive

Polityka Prywatności

Poniższa Polityka Prywatności określa zasady zapisywania i uzyskiwania dostępu do danych na Urządzeniach Użytkowników korzystających z Serwisu do celów świadczenia usług drogą elektroniczną przez Administratora oraz zasady gromadzenia i przetwarzania danych osobowych Użytkowników, które zostały podane przez nich osobiście i dobrowolnie za pośrednictwem narzędzi dostępnych w Serwisie. Poniższa Polityka Prywatności jest integralną częścią Regulaminu Serwisu, który określa zasady, prawa i obowiązki Użytkowników korzystających z Serwisu.

§1 Definicje

 • Serwis - serwis internetowy "Ubezpieczamy24.com" działający pod adresem https://ubezpieczamy24.com
 • Serwis zewnętrzny - serwisy internetowe partnerów, usługodawców lub usługobiorców współpracujących z Administratorem
 • Administrator Serwisu / Danych - Administratorem Serwisu oraz Administratorem Danych (dalej Administrator) jest firma "Ubezpieczamy24.com Bielec Rakowski Sp.j.", prowadząca działalność pod adresem: Św. Katarzyna ul. Orla 5/8, o nadanym numerze identyfikacji podatkowej (NIP): 8961597581, o nadanym numerze KRS: 0000860886, świadcząca usługi drogą elektroniczną za pośrednictwem Serwisu
 • Użytkownik - osoba fizyczna, dla której Administrator świadczy usługi drogą elektroniczną za pośrednictwem Serwisu.
 • Urządzenie - elektroniczne urządzenie wraz z oprogramowaniem, za pośrednictwem którego Użytkownik uzyskuje dostęp do Serwisu
 • Cookies (ciasteczka) - dane tekstowe gromadzone w formie plików zamieszczanych na Urządzeniu Użytkownika
 • RODO - Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)
 • Dane osobowe - oznaczają informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej („osobie, której dane dotyczą”); możliwa do zidentyfikowania osoba fizyczna to osoba, którą można bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować, w szczególności na podstawie identyfikatora takiego jak imię i nazwisko, numer identyfikacyjny, dane o lokalizacji, identyfikator internetowy lub jeden bądź kilka szczególnych czynników określających fizyczną, fizjologiczną, genetyczną, psychiczną, ekonomiczną, kulturową lub społeczną tożsamość osoby fizycznej
 • Przetwarzanie - oznacza operację lub zestaw operacji wykonywanych na danych osobowych lub zestawach danych osobowych w sposób zautomatyzowany lub niezautomatyzowany, taką jak zbieranie, utrwalanie, organizowanie, porządkowanie, przechowywanie, adaptowanie lub modyfikowanie, pobieranie, przeglądanie, wykorzystywanie, ujawnianie poprzez przesłanie, rozpowszechnianie lub innego rodzaju udostępnianie, dopasowywanie lub łączenie, ograniczanie, usuwanie lub niszczenie;
 • Ograniczenie przetwarzania - oznacza oznaczenie przechowywanych danych osobowych w celu ograniczenia ich przyszłego przetwarzania
 • Profilowanie - oznacza dowolną formę zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, które polega na wykorzystaniu danych osobowych do oceny niektórych czynników osobowych osoby fizycznej, w szczególności do analizy lub prognozy aspektów dotyczących efektów pracy tej osoby fizycznej, jej sytuacji ekonomicznej, zdrowia, osobistych preferencji, zainteresowań, wiarygodności, zachowania, lokalizacji lub przemieszczania się
 • Zgoda - zgoda osoby, której dane dotyczą oznacza dobrowolne, konkretne, świadome i jednoznaczne okazanie woli, którym osoba, której dane dotyczą, w formie oświadczenia lub wyraźnego działania potwierdzającego, przyzwala na przetwarzanie dotyczących jej danych osobowych
 • Naruszenie ochrony danych osobowych - oznacza naruszenie bezpieczeństwa prowadzące do przypadkowego lub niezgodnego z prawem zniszczenia, utracenia, zmodyfikowania, nieuprawnionego ujawnienia lub nieuprawnionego dostępu do danych osobowych przesyłanych, przechowywanych lub w inny sposób przetwarzanych
 • Pseudonimizacja - oznacza przetworzenie danych osobowych w taki sposób, by nie można ich było już przypisać konkretnej osobie, której dane dotyczą, bez użycia dodatkowych informacji, pod warunkiem że takie dodatkowe informacje są przechowywane osobno i są objęte środkami technicznymi i organizacyjnymi uniemożliwiającymi ich przypisanie zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej
 • Anonimizacja - Anonimizacja danych to nieodwracalny proces operacji na danych, który niszczy / nadpisuje "dane osobowe" uniemożliwiając identyfikację, lub powiązanie danego rekordu z konkretnym użytkownikiem lub osobą fizyczną.

§2 Inspektor Ochrony Danych

Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, którym jest Adam Rakowski. Z Inspektorem można się skontaktować poprzez adres e-mail: a.rakowski@ubezpieczamy24.com, telefonicznie pod numerem +48 534 460 198 lub pisemniepisząc na adres Św. Katarzyna ul. Orla 5/8. Z Inspektorem Ochrony Danych można się kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych.

§3 Rodzaje Plików Cookies

 • Cookies wewnętrzne - pliki zamieszczane i odczytywane z Urządzenia Użytkownika przez system teleinformatyczny Serwisu
 • Cookies zewnętrzne - pliki zamieszczane i odczytywane z Urządzenia Użytkownika przez systemy teleinformatyczne Serwisów zewnętrznych. Skrypty Serwisów zewnętrznych, które mogą umieszczać pliki Cookies na Urządzeniach Użytkownika zostały świadomie umieszczone w Serwisie poprzez skrypty i usługi udostępnione i zainstalowane w Serwisie
 • Cookies sesyjne - pliki zamieszczane i odczytywane z Urządzenia Użytkownika przez Serwis lub Serwisy zewnętrzne podczas jednej sesji danego Urządzenia. Po zakończeniu sesji pliki są usuwane z Urządzenia Użytkownika.
 • Cookies trwałe - pliki zamieszczane i odczytywane z Urządzenia Użytkownika przez Serwis lub Serwisy zewnętrzne do momentu ich ręcznego usunięcia. Pliki nie są usuwane automatycznie po zakończeniu sesji Urządzenia chyba że konfiguracja Urządzenia Użytkownika jest ustawiona na tryb usuwanie plików Cookie po zakończeniu sesji Urządzenia.

§4 Bezpieczeństwo składowania danych

 • Mechanizmy składowania i odczytu plików Cookie - Mechanizmy składowania, odczytu i wymiany danych pomiędzy Plikami Cookies zapisywanymi na Urządzeniu Użytkownika a Serwisem są realizowane poprzez wbudowane mechanizmy przeglądarek internetowych i nie pozwalają na pobieranie innych danych z Urządzenia Użytkownika lub danych innych witryn internetowych, które odwiedzał Użytkownik, w tym danych osobowych ani informacji poufnych. Przeniesienie na Urządzenie Użytkownika wirusów, koni trojańskich oraz innych robaków jest także praktycznie niemożliwe.
 • Cookie wewnętrzne - zastosowane przez Administratora pliki Cookie są bezpieczne dla Urządzeń Użytkowników i nie zawierają skryptów, treści lub informacji mogących zagrażać bezpieczeństwu danych osobowych lub bezpieczeństwu Urządzenia z którego korzysta Użytkownik.
 • Cookie zewnętrzne - Administrator dokonuje wszelkich możliwych działań w celu weryfikacji i doboru partnerów serwisu w kontekście bezpieczeństwa Użytkowników. Administrator do współpracy dobiera znanych, dużych partnerów o globalnym zaufaniu społecznym. Nie posiada on jednak pełnej kontroli nad zawartością plików Cookie pochodzących od zewnętrznych partnerów. Za bezpieczeństwo plików Cookie, ich zawartość oraz zgodne z licencją wykorzystanie przez zainstalowane w serwisie Skrypty, pochodzących z Serwisów zewnętrznych, Administrator nie ponosi odpowiedzialności na tyle na ile pozwala na to prawo. Lista partnerów zamieszczona jest w dalszej części Polityki Prywatności.
 • Kontrola plików Cookie
 • Zagrożenia po stronie Użytkownika - Administrator stosuje wszelkie możliwe środki techniczne w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych umieszczanych w plikach Cookie. Należy jednak zwrócić uwagę, że zapewnienie bezpieczeństwa tych danych zależy od obu stron w tym działalności Użytkownika. Administrator nie bierze odpowiedzialności za przechwycenie tych danych, podszycie się pod sesję Użytkownika lub ich usunięcie, na skutek świadomej lub nieświadomej działalność Użytkownika, wirusów, koni trojańskich i innego oprogramowania szpiegującego, którymi może jest lub było zainfekowane Urządzenie Użytkownika. Użytkownicy w celu zabezpieczenia się przed tymi zagrożeniami powinni stosować się do zasad korzystania z internetu.
 • Przechowywanie danych osobowych - Administrator zapewnia, że dokonuje wszelkich starań, by przetwarzane dane osobowe wprowadzone dobrowolnie przez Użytkowników były bezpieczne, dostęp do nich był ograniczony i realizowany zgodnie z ich przeznaczeniem i celami przetwarzania. Administrator zapewnia także, że dokonuje wszelkich starań w celu zabezpieczenia posiadanych danych przed ich utratą, poprzez stosowanie odpowiednich zabezpieczeń fizycznych jak i organizacyjnych.

§5 Cele do których wykorzystywane są pliki Cookie

 • Usprawnienie i ułatwienie dostępu do Serwisu
 • Personalizacja Serwisu dla Użytkowników
 • Umożliwienie Logowania do serwisu
 • Marketing, Remarketing w serwisach zewnętrznych
 • Usługi serwowania reklam
 • Usługi afiliacyjne
 • Prowadzenie statystyk (użytkowników, ilości odwiedzin, rodzajów urządzeń, łącze itp.)
 • Serwowanie usług multimedialnych
 • Świadczenie usług społecznościowych

§6 Cele przetwarzania danych osobowych

Dane osobowe dobrowolnie podane przez Użytkowników są przetwarzane w jednym z następujących celów:
 • Realizacji usług elektronicznych:
  • Usługi rejestracji i utrzymania konta Użytkownika w Serwisie i funkcjonalności z nim związanych
  • Usługi udostępniania informacji o treści umieszczonych w Serwisie w serwisach społecznościowych lub innych witrynach.
 • Komunikacji Administratora z Użytkownikami w sprawach związanych z Serwisem oraz ochrony danych
 • Zapewnienia prawnie uzasadnionego interesu Administratora
Dane o Użytkownikach gromadzone anonimowo i automatycznie są przetwarzane w jednym z następujących celów:
 • Prowadzenie statystyk
 • Remarketing
 • Serwowanie reklam dostosowanych do preferencji Użytkowników
 • Obsługi programów afiliacyjnych
 • Zapewnienia prawnie uzasadnionego interesu Administratora

§7 Pliki Cookies Serwisów zewnętrznych

Administrator w Serwisie wykorzystuje skrypty javascript i komponenty webowe partnerów, którzy mogą umieszczać własne pliki cookies na Urządzeniu Użytkownika. Pamiętaj, że w ustawieniach swojej przeglądarki możesz sam decydować o dozwolonych plikach cookies jakie mogą być używane przez poszczególne witryny internetowe. Poniżej znajduje się lista partnerów lub ich usług zaimplementowanych w Serwisie, mogących umieszczać pliki cookies:

Usługi świadczone przez podmioty trzecie są poza kontrolą Administratora. Podmioty te mogą w każdej chwili zmienić swoje warunki świadczenia usług, polityki prywatności, cel przetwarzania danych oraz sposów wykorzystywania plików cookie.

§8 Rodzaje gromadzonych danych

Serwis gromadzi dane o Użytkownikach. Cześć danych jest gromadzona automatycznie i anonimowo, a część danych to dane osobowe podane dobrowolnie przez Użytkowników w trakcie zapisywania się do poszczególnych usług oferowanych przez Serwis. Anonimowe dane gromadzone automatycznie:
 • Adres IP
 • Typ przeglądarki
 • Rozdzielczość ekranu
 • Przybliżona lokalizacja
 • Otwierane podstrony serwisu
 • Czas spędzony na odpowiedniej podstronie serwisu
 • Rodzaj systemu operacyjnego
 • Adres poprzedniej podstrony
 • Adres strony odsyłającej
 • Język przeglądarki
 • Prędkość łącza internetowego
 • Dostawca usług internetowych
Dane gromadzone podczas rejestracji:
 • Imię / nazwisko / pseudonim
 • Login
 • Adres e-mail
 • Numer PESEL
 • Adres IP (zbierane automatycznie)
 • Numer NIP
 • Numer KRS
 • Numer REGON
Dane gromadzone podczas zapisu do usługi Newsletter
 • Adres e-mail
 • Adres IP (zbierane automatycznie)
Dane gromadzone podczas dodawania komentarza
 • Imię i nazwisko / pseudonim
 • Adres e-mail
 • Adres www
 • Adres IP (zbierane automatycznie)
Część danych (bez danych identyfikujących) może być przechowywana w plikach cookies. Cześć danych (bez danych identyfikujących) może być przekazywana do dostawcy usług statystycznych.

§9 Dostęp do danych osobowych przez podmioty trzecie

Co do zasady jedynym odbiorcą danych osobowych podawanych przez Użytkowników jest Administrator. Dane gromadzone w ramach świadczonych usług nie są przekazywane ani odsprzedawane podmiotom trzecim. Dostęp do danych (najczęściej na podstawie Umowy powierzenia przetwarzania danych) mogą posiadać podmioty, odpowiedzialne za utrzymania infrastruktury i usług niezbędnych do prowadzenia serwisu tj.:
 • Firmy hostingowe, świadczące usługi hostingu lub usług pokrewnych dla Administratora
Powierzenie przetwarzania danych osobowych - Usługi Hostingu, VPS lub Serwerów Dedykowanych Administrator w celu prowadzenia serwisu korzysta z usług zewnętrznego dostawcy hostingu, VPS lub Serwerów Dedykowanych - <arel="nofollow external" href="https://cyberfolks.pl/polityka-prywatnosci/">Hekko.pl. Wszelkie dane gromadzone i przetwarzane w serwisie są przechowywane i przetwarzane w infrastrukturze usługodawcy zlokalizowanej w Polsce. Istnieje możliwość dostępu do danych wskutek prac serwisowych realizowanych przez personel usługodawcy. Dostęp do tych danych reguluje umowa zawarta pomiędzy Administratorem a Usługodawcą.  

§10 Sposób przetwarzania danych osobowych

Dane osobowe podane dobrowolnie przez Użytkowników:
 • Dane osobowe nie będą przekazywane poza Unię Europejską, chyba że zostały opublikowane na skutek indywidualnego działania Użytkownika (np. wprowadzenie komentarza lub wpisu), co sprawi, że dane będą dostępne dla każdej osoby odwiedzającej serwis.
 • Dane osobowe nie będą wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji (profilowania).
 • Dane osobowe nie będą odsprzedawane podmiotom trzecim.
Dane anonimowe (bez danych osobowych) gromadzone automatycznie:
 • Dane anonimiwe (bez danych osobowych) będą przekazywane poza Unię Europejską.
 • Dane anonimiwe (bez danych osobowych) mogą być wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji (profilowania). Profilowanie danych anonimowych (bez danych osobowych) nie wywołuje skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie nie wpływa na osobę, której dane podlegają automatycznemu podejmowaniu decyzji.
 • Dane anonimiwe (bez danych osobowych) nie będą odsprzedawane podmiotom trzecim.

§11 Podstawy prawne przetwarzania danych osobowych

Serwis gromadzi i przetwarza dane Użytkowników na podstawie:
 • Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)
  • art. 6 ust. 1 lit. a osoba, której dane dotyczą wyraziła zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów
  • art. 6 ust. 1 lit. b przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy
  • art. 6 ust. 1 lit. f przetwarzanie jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią
 • Ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000)
 • Ustawa z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800)
 • Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994 Nr 24 poz. 83)

§12 Okres przetwarzania danych osobowych

Dane osobowe podane dobrowolnie przez Użytkowników: Co do zasady wskazane dane osobowe są przechowywane wyłącznie przez okres świadczenia Usługi w ramach Serwisu przez Administratora. Są one usuwane lub anonimizowane w okresie do 30 dni od chwili zakończenia świadczenia usług (np. usunięcie zarejestrowanego konta użytkownika, wypisanie z listy Newsletter, itp.) Wyjątek stanowi sytuacja, która wymaga zabezpieczenia prawnie uzasadnionych celów dalszego przetwarzania tych danych przez Administratora. W takiej sytuacji Administrator będzie przechowywał wskazane dane, od czasu żądania ich usunięcia przez Użytkownika, nie dłużej niż przez okres 3 lat w przypadku naruszenia lub podejrzenia naruszenia zapisów regulaminu serwisu przez Użytkownika Dane anonimowe (bez danych osobowych) gromadzone automatycznie: Anonimowe dane statystyczne, niestanowiące danych osobowych, są przechowywane przez Administratora w celu prowadzenia statystyk serwisu przez czas nieoznaczony

§13 Prawa Użytkowników związane z przetwarzaniem danych osobowych

Serwis gromadzi i przetwarza dane Użytkowników na podstawie:
 • Prawo dostępu do danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo uzyskania dostępu do swoich danych osobowych, realizowane na żądanie złożone do Administratora
 • Prawo do sprostowania danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo żądania od Administratora niezwłocznego sprostowania danych osobowych, które są nieprawidłowe lub / oraz uzupełnienia niekompletnych danych osobowych, realizowane na żądanie złożone do Administratora
 • Prawo do usunięcia danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo żądania od Administratora niezwłocznego usunięcia danych osobowych, realizowane na żądanie złożone do AdministratoraW przypadku kont użytkowników, usunięcie danych polega na anonimizacji danych umożliwiających identyfikację Użytkownika. Administrator zastrzega sobie prawo wstrzymania realizacji żądania usunięcia danych w celu ochrony prawnie uzasadnionego interesu Administratora (np. w gdy Użytkownik dopuścił się naruszenia Regulaminu czy dane zostały pozyskane wskutek prowadzonej korespondencji). W przypadku usługi Newsletter, Użytkownik ma możliwość samodzielnego usunięcia swoich danych osobowych korzystając z odnośnika umieszczonego w każdej przesyłanej wiadomości e-mail.
 • Prawo do ograniczenia przetwarzania danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo ograniczenia przetwarzania danych osobowych w przypadkach wskazanych w art. 18 RODO, m.in. kwestionowania prawidłowość danych osobowych, realizowane na żądanie złożone do Administratora
 • Prawo do przenoszenia danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo uzyskania od Administratora, danych osobowych dotyczących Użytkownika w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego, realizowane na żądanie złożone do Administratora
 • Prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jego danych osobowych w przypadkach określonych w art. 21 RODO, realizowane na żądanie złożone do Administratora
 • Prawo wniesienia skargi Użytkownikom przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych.

§14 Kontakt do Administratora

Z Administratorem można skontaktować się w jeden z poniższych sposobów
 • Adres pocztowy - Ubezpieczamy24.com Bielec Rakowski Sp.j., Św. Katarzyna ul. Orla 5/8
 • Adres poczty elektronicznej - biuro@ubezpieczamy24.com
 • Połączenie telefoniczne - +48 721 676 315
 • Formularz kontaktowy - dostępny pod adresem: /kontakt

§15 Wymagania Serwisu

 • Ograniczenie zapisu i dostępu do plików Cookie na Urządzeniu Użytkownika może spowodować nieprawidłowe działanie niektórych funkcji Serwisu.
 • Administrator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za nieprawidłowo działające funkcje Serwisu w przypadku gdy Użytkownik ograniczy w jakikolwiek sposób możliwość zapisywania i odczytu plików Cookie.

§16 Linki zewnętrzne

W Serwisie - artykułach, postach, wpisach czy komentarzach Użytkowników mogą znajdować się odnośniki do witryn zewnętrznych, z którymi Właściciel serwisu nie współpracuje. Linki te oraz strony lub pliki pod nimi wskazane mogą być niebezpieczne dla Twojego Urządzenia lub stanowić zagrożenie bezpieczeństwa Twoich danych. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zawartość znajdującą się poza Serwisem.

§17 Zmiany w Polityce Prywatności

 • Administrator zastrzega sobie prawo do dowolnej zmiany niniejszej Polityki Prywatności bez konieczności informowania o tym Użytkowników w zakresie stosowania i wykorzystywania danych anonimowych lub stosowania plików Cookie.
 • Administrator zastrzega sobie prawo do dowolnej zmiany niniejszej Polityki Prywatności w zakresie przetwarzania Danych Osobowych, o czym poinformuje Użytkowników posiadających konta użytkownika lub zapisanych do usługi newsletter, za pośrednictwem poczty elektronicznej w terminie do 7 dni od zmiany zapisów. Dalsze korzystanie z usług oznacza zapoznanie się i akceptację wprowadzonych zmian Polityki Prywatności. W przypadku w którym Użytkownik nie będzie się zgadzał z wprowadzonymi zmianami, ma obowiązek usunąć swoje konto z Serwisu lub wypisać się z usługi Newsletter.
 • Wprowadzone zmiany w Polityce Prywatności będą publikowane na tej podstronie Serwisu.
 • Wprowadzone zmiany wchodzą w życie z chwilą ich publikacji.
Save settings
Cookies settings