Ubezpieczamy24.com

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia, poważnej choroby i związanej z nią niezdolnością do pracy, kalectwem czy nawet śmiercią, to chyba jedna z najistotniejszych spraw w życiu każdego człowieka. Warto więc wiedzieć, ile kosztuje ubezpieczenie na życie, od czego zależna jest wysokość składki oraz na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiednią ofertę.

Polisy ubezpieczeniowe związane z naszym zdrowiem i życiem to zdecydowanie nie to samo, co ubezpieczenie komunikacyjne OC. W tym wypadku z powodzeniem możemy wyszukiwać ofertę najtańszą, gdyż odpowiednie warunki zabezpieczające gwarantowane są ustawami. W tym przypadku towarzystwa ubezpieczeniowe mają ogromną swobodę. Praktycznie w pełnym zakresie mogą modyfikować warunki, dopasowując je do własnych standardów. Zanim jednak do tego przejdziemy, czas sprawdzić, jakie kryteria mają największy wpływ na to, ile kosztuje ubezpieczenie na życie w konkretnym przypadku.

Ubezpieczenie na życie - co wpływa na wysokość składki?

Istnieje kilka elementów podstawowych, standardowych, które w przypadku każdej firmy ubezpieczeniowej mają podobny wpływ na wysokość składki. To, co w przypadku wyliczania tej kwoty zawsze będzie brane pod uwagę, to:

1

Wysokość sumy ubezpieczenia na życie

Jest to maksymalna kwota odszkodowania z polisy, jaką firma może wypłacić ubezpieczonemu. Nie oznacza to jednak, że zawsze dostaniemy tyle pieniędzy. Kwota w całości może być wypłacona rodzinie na przykład w przypadku naszej śmierci, ale jeśli na przykład złamiemy sobie rękę, to otrzymamy 2% sumy ubezpieczeniowej. Każda umowa zawiera bardzo długą listę z wyszczególnionymi przypadkami i wysokością odszkodowania przy ich wystąpieniu. W zależności od przypadku, czasem warto rozszerzyć sumę ubezpieczenia (aby właśnie na wypadek jakieś choroby) dostać więcej wypłaty świadczenia. 

2

Opcjonalne pakiety zapisane w umowie

Firmy ubezpieczeniowe oferują pewne standardowe pakiety ubezpieczeniowe, które można rozszerzać o różne dodatki, za każdy odpowiednio dopłacając. To ile kosztuje ubezpieczenie na życie, będzie więc ostatecznie zależało od tego, jaki pakiet wybierzemy. Dodatkiem może być na przykład odszkodowanie na wypadek śmierci, poważnego zachorowania, czy za pobyt w szpitalu dłuższy niż 7 dni.

3

Czas obowiązywania polisy na życie

Czas trwania umowy ubezpieczenia na życie możemy zawrzeć na dowolny okres. W tym przypadku nie jest standardem to, że polisę zawieramy na 12 miesięcy. Termin obowiązywania jest płynny i może on sięgać nawet 30 lat. Nietrudno się domyślić, że im dłuższy jest ten okres, tym sumarycznie roczna cena ulega obniżeniu.

4

Wiek ubezpieczonego ma istotny wpływ na koszt ubezpieczenia na życie

Tutaj chyba nikt nie ma żadnych wątpliwości co do tego warunku. Brane są tutaj pod uwagę zwykłe statystyki, a więc osoba w wieku na przykład 25 lat jest mniej zagrożona zapadnięciem na poważną chorobę niż człowiek mający już 65 lat. W tym drugim przypadku składka na pewno będzie sporo wyższa.

5

Forma opłacania polisy na życie

Na to, ile kosztuje ubezpieczenie na życie, może mieć wpływ również to, jak spłacamy swoje zobowiązanie wobec firmy ubezpieczeniowej. Składka może być podzielona na raty, a więc możemy ją opłacić z góry za cały rok albo na przykład miesięcznie czy raz na kwartał. Rozdział na raty zawsze będzie generował dodatkowe koszty.

Ubezpieczenie na życie cennik

Zastanawiasz się, ile konkretnie kosztuje polisa na życie? Poniżej prezentujemy przykładowe ceny za ubezpieczenie na życie. Pamiętaj jednak, że poniższe ceny są tylko przybliżonymi wartościami i mogą się różnić w rzeczywistości. W zależności od wielu czynników, takich jak wiek, stan zdrowia, styl życia i suma ubezpieczenia, ceny mogą się różnić.

ile kosztuje ubezpieczenie na zycie obrazek 1

Zawsze pamiętaj, że dobrze jest skonsultować się z doświadczonym doradcą ubezpieczeniowym, aby znaleźć najodpowiedniejszą dla siebie ofertę. Polisa na życie, która posiada szeroki zakres ochrony i dobrany indywidualnie może kosztować nieco więcej. 

Ankieta medyczna to najważniejsze kryterium każdego ubezpieczenia na życie

Jak widać więc naprawdę trudno jednoznacznie określić, ile kosztuje ubezpieczenie na życie. Wszystko zależy od indywidualnych warunków, ale także od samej firmy ubezpieczeniowej. Stosują one własne, indywidualne standardy i podczas wyliczania składki niezwykle skrupulatnie przyglądają się wynikom tzw. ankiety medycznej. Co to jest?

Jest to swego rodzaju oświadczenie dotyczące stanu zdrowia ubezpieczającej się osoby. Ankiety takie zazwyczaj  zawierają kilkanaście pytań, w których możemy być poproszeni o udzielenie odpowiedzi na to, czy palimy lub paliliśmy tytoń, nadużywamy alkoholu, mamy w rodzinie osoby, które chorowały na raka i tym podobne rzeczy. Kombinowanie z odpowiedziami to najgorsze, co można zrobić.

Nieprawdziwe informacje

Firma ubezpieczeniowa oczywiście może zajrzeć do naszej dokumentacji medycznej i sprawdzić te informacje. Choć faktycznie dość często tego nie robi. Fałszując te informacje, zaoszczędzimy jednak pozornie.  Jeśli faktycznie coś nam się stanie, to prawda natychmiast wyjdzie na jaw. Zgodnie z regulaminem każdej ubezpieczalni, podanie nieprawdziwych danych, daje firmie pełne prawo do niewypłacenia odszkodowania.

Warto wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy. Jeśli po wypełnieniu ankiety pojawią się wątpliwości, możemy zostać skierowani na dodatkowe badania diagnostyczne, w celu ich rozwiania. W takiej sytuacji za badanie oczywiście nie zapłacimy, gdyż finansuje je firma ubezpieczeniowa.

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie na milion?

Decydując się na zakup polisy ubezpieczenia na życie, będziemy musieli zdecydować się na sumę ubezpieczenia . Pomijając już wszystkie dodatkowe opcje w takiej polisie, naprawdę warto zatrzymać się przy tym elemencie na trochę dłużej.

Wycena własnego życia i zdrowia to niestety nieco kontrowersyjna kwestia, ale będziemy musieli jakoś przez to przebrnąć. Naszym zdaniem warto brać tutaj pod uwagę swoją aktualną sytuację finansową, rodzinną oraz ewentualne plany na przyszłość. Jeśli nie mamy zbyt wiele oszczędności, spłacamy różne kredyty i zajmujemy się dużą rodziną, suma ubezpieczenia powinna być wyższa, aby w razie czego zapewniła nam ona godne życie. Osoby o lepszej, pewniejszej sytuacji finansowej, mogą decydować się na niższe wartości. Jest to smutne, gdyż oznacza, że osoby mniej zamożne powinny płacić więcej za swoje ubezpieczenie, niż zamożniejsi.

Ubezpieczenie na milion złotych jest chwytem marketingowym, który stale – i zarazem skutecznie przyciąga do zakupu, osób niezaznajomionych się z rynkiem ubezpieczeniowym. Przed podjęciem decyzji o zakupie ubezpieczenia, warto przeanalizować swoje możliwości finansowe i mierzyć siły na zamiary. Zakup ubezpieczenia na życie na milion złotych, to jednak dosyć spore obciążenie. Składka roczna na milion złoty, wynosi obecnie ok. 500 zł miesięcznie.

Koszty ubezpieczenia na życie - podsumowanie

Mamy nadzieję, że w miarę zrozumiale wyjaśniliśmy mechanizm wyliczania składki ubezpieczeniowej oraz kwestie związane z tym, na co powinno się zwracać uwagę. Aby jednak naprawdę dobrze rozeznać się na rynku, najlepiej skorzystać z naszej pomocy.

Doświadczeni eksperci dokładnie zaprezentują oferty różnych ubezpieczycieli, pomogą w doborze najlepszego pakietu i zaoferują najlepsze możliwe rozwiązania, idealnie dopasowane do konkretnych potrzeb. W tym przypadku nie można kierować się tylko i wyłącznie ceną, ale postaramy się znaleźć taką ofertę, która będzie najlepszym kompromisem pomiędzy wysokością składki a zakresem ochrony ubezpieczeniowej.

Przypominamy jednocześnie, że umowy takich ubezpieczeń nie są zawierane w formie online czy telefonicznie. Trzeba to zrobić osobiście, z racji powagi tej polisy, ale nie trzeba od razu wybierać się do siedziby firmy ubezpieczeniowej. Agent może odwiedzić klienta także w domu i tam na spokojnie wyjaśnić warunki i przekazać umowę do podpisania.

Ubezpieczenie na życie a kredyt hipoteczny obraz 1

Najlepsze ubezpieczenia na życie

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, co stanie się z Twoimi bliskimi, gdy Ciebie zabraknie? Ubezpieczenie na życie to nie tylko ochrona finansowa - to spokój ducha, że w razie niespodziewanych wydarzeń, Twoja rodzina będzie bezpieczna. W naszej ofercie znajdziesz różne plany ubezpieczeniowe, dostosowane do Twoich potrzeb i oczekiwań. Niezależnie od wieku, stylu życia czy stanu zdrowia - mamy coś dla każdego. Poznaj nasze najlepsze ubezpieczenia na życie i zapewnij sobie i swoim najbliższym spokojną przyszłość. Skontaktuj się z nami już dziś - to pierwszy krok do zabezpieczenia przyszłości Twoich bliskich.
Wiadomość do eksperta

Sprawdź, jaką ofertę dla Ciebie przygotowaliśmy

Telefon do eksperta

Porozmawiajmy

Sprawdź też:
Co sądzisz o naszych treściach?

Dajemy z siebie wszystko, aby odpowiedzieć na Twoje pytania!

Wystaw nam notę!
5/5 - (3 votes)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *