Ubezpieczamy24.com

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

Wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego jest niestety obecnie największym kosztem związanym z utrzymaniem swojego pojazdu. Oczywiście jeśli nie musimy dokonywać w aucie bardzo poważnych napraw. W ostatnim czasie sytuacja ta jeszcze bardziej się pogorszyła przez mocne podwyżki na rynku. Dlatego dzisiaj sprawdzimy, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu oraz jakie są kryteria wyliczania wysokości tej składki.

Od czego zależy cena ubezpieczenia OC?

Nie trudno chyba się domyślić, że na wysokość składki OC naszego auta największy wpływ będzie miało to, ile lat ma kierowca i jakim może pochwalić się doświadczeniem za kółkiem. Tutaj ważna informacja w przypadku tych osób, które współużytkownik pojazd z innymi osobami wpisanymi do dowodu rejestracyjnego. Obecność młodych kierowców w dowodzie może oznaczać konieczność wnoszenia wyższych składek ubezpieczenia.

Wiek i doświadczenie to jedno, ale ubezpieczyciele biorą pod uwagę również mnóstwo innych elementów.  W tym między innymi wiek pojazdu, jego wartość rynkową, aktualny przebieg, pojemność silnika i, uwaga…nawet miejsce zamieszkania właściciela.

Wbrew pozorom nie jest to nic dziwnego, gdyż ubezpieczalnie doskonale znają statystyki liczby kolizji w konkretnych regionach. W niektórych miastach dochodzi do nich tak często, że zamieszkiwanie w takim miejscu automatycznie wiąże się z podniesieniem składki. Co natomiast ma do ubezpieczenia pojemność silnika? Według ubezpieczycieli mocniejszy silnik zachęca do dynamicznej jazdy, co podnosi jednocześnie ryzyko kolizji na drodze.

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu OC

Jak widać, więc nie da się jednoznacznie określić tego, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu. Same firmy ubezpieczeniowe mogą stosować własne, unikalne kryteria wyliczania składki, gdyż nie jest to w żaden sposób uregulowane przepisami prawa. Efekt jest taki, że różnice w wysokości składki OC w dwóch firmach, przy wyliczeniach dla dokładnie tego samego auta, mogą różnić się nawet o kilkaset złotych. Warto skorzystać z tego powodu z naszej pomocy. Szybko porównamy oferty największych firm ubezpieczeniowych w Polsce i wybrać najtańszą z możliwych opcji ubezpieczenia swojego auta.

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy

Nie będziemy jednak ukrywać tego, że na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych zawsze najgorzej mieli młodzi kierowcy. Ta sytuacja w ostatnim czasie tylko się pogorszyła. Drastyczne podwyżki cen spowodowały, że osoby poniżej 26 roku życia, które ubezpieczają swój pojazd i nie mają jeszcze żadnych zniżek, mogą płacić nawet po kilka tysięcy złotych rocznie. W wielu przypadkach oznacza to przekroczenie wartości całego samochodu.

Jak tego uniknąć? Najlepszym i w pełni legalnym sposobem jest dorejestrowanie do auta współwłaściciela ze zniżkami, na przykład członka rodziny. Choć przez młody wiek jednego ze współwłaścicieli firma ubezpieczeniowa dalej zastosuje zwyżki przy wyliczaniu składki, to jednak zostaną one zniwelowane zniżkami drugiego współwłaściciela.

Sprawdź: OC dla młodych kierowców

Jak płacić mniej za ubezpieczenie OC?

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu? 4

Młodego wieku nie przeskoczymy, ale za to bez problemu możemy zapracować sobie na to, aby firmy ubezpieczeniowe patrzyły na nas bardziej przychylnym okiem. Każdy rok bezszkodowej jazdy oznacza dodanie kolejnych procentów zniżki. Teoretycznie maksimum zniżek to 60%, ale niektóre firmy przygotowały specjalne oferty, w których są w stanie udzielić nawet 70% zniżki. Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu na takich warunkach? Ponownie zachęcamy do skorzystania z pomocy naszego doradcy, gdyż nie da się jednoznacznie określić tego, z jaką wysokością składki konkretna osoba będzie musiała się liczyć.

Koszt ubezpieczenia samochodu w pakiecie

Jeśli zastanawiacie się, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu, który niedawno kupiliście, to powinniście wiedzieć również o tym, że na obniżenie ceny może wpłynąć również wybór pakietu ubezpieczeniowego. W przypadku nowszych bardziej wartościowych pojazdów warto rozważyć wykupienie Auto Casco (AC). Zapewnia odszkodowanie w przypadku uszkodzenia auta na przykład wtedy, gdy parkujemy je pod blokiem.

Duże firmy ubezpieczeniowe mogą oferować dodatkowo pakiety z ochroną mieszkania, zdrowia i wielu innych rzeczy, które być może również kogoś zainteresują. Praktycznie zawsze wykupienie kilku polis w jednym miejscu będzie wiązało się z rabatami.

Jak sprawdzić koszt ubezpieczenia samochodu?

Nie ma jednak lepszego sposobu na to, aby poznać wysokość składki ubezpieczeniowej dla swojego auta, jak skorzystanie z naszej pomocy. Wystarczy skontaktować się z nami i podać jedynie kilka podstawowych danych o pojeździe, jego właścicielu oraz o ewentualnych współwłaścicielach. Pracownik bardzo precyzyjnie poinformuje, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu w różnych firmach.

Pozwalając na szybkie porównanie składek u różnych ubezpieczycieli bez wychodzenia z domu. Z nami naprawdę zaoszczędzisz pieniądze na zakupie rocznej polisy, zawsze mając pewność wyboru najlepszej, dostępnej aktualnie na rynku oferty.

Kary za brak OC

Przypominamy jednocześnie, że kara za brak OC pojazdu osobowego to nawet 4 tysiące złotych. O wiele większe problemy można mieć jednak wtedy, gdy nieubezpieczony pojazd będzie sprawcą wypadku w ruchu drogowym. Jego właściciel zostanie pociągnięty do odpowiedzialności finansowej za wszystkie związane ze zdarzeniem koszty. Łącznie z ewentualnym leczeniem, rehabilitacją czy nawet rentą lub odszkodowaniem dla osób poszkodowanych. Naprawdę nie opłaca się ryzykować, tym bardziej że dzięki nam można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych na jednej polisie.

Zaoszczędź na swoim OC

Jeśli są Państwo zainteresowani ubezpieczeniem swojego samochodu to zapraszamy do kontaktu z naszym agentem.

Co sądzisz o naszych treściach?

Dajemy z siebie wszystko, aby odpowiedzieć na Twoje pytania!

Wystaw nam notę!
post

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *