Kontakt z nami

721 676 315 lub 534 460 198

Wyślij nam email!

Dane kontaktowe:

Wiadomość:

Wiadomość wysłana poprawnie! Close this notice.

<script type="text/javascript" src="https://form.jotformeu.com/jsform/80706153199359"></script>

JEŻELI JESTEŚ ZAINTERESOWANY WYBRANYM UBEZPIECZENIEM SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:

Wybierz interesujący Cię zakres ubezpieczenia

OC OC i AC

Dane właściciela pojazdu:

Twój wniosek został wysłany. Niedługo nasz agent przygotuje dla Ciebie indywidualną ofertę oraz skontaktuje się z Tobą. Close this notice.

Travel insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Travel

Twój wniosek został wysłany. Niedługo nasz agent przygotuje dla Ciebie indywidualną ofertę oraz skontaktuje się z Tobą. Close this notice.

Life insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Have you used tobacco or nicotine products in the last 12 months?

Yes, I have No, I haven't
Twój wniosek został wysłany. Niedługo nasz agent przygotuje dla Ciebie indywidualną ofertę oraz skontaktuje się z Tobą. Close this notice.

House insurance Quote

Your house:

Contact details:

Twój wniosek został wysłany. Niedługo nasz agent przygotuje dla Ciebie indywidualną ofertę oraz skontaktuje się z Tobą. Close this notice.
721 676 315 lub 534 460 198
4 tygodnie ago · by · 0 comments

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

Wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego jest niestety obecnie największym kosztem związanym z utrzymaniem swojego pojazdu. Oczywiście jeśli nie musimy dokonywać w aucie bardzo poważnych napraw. W ostatnim czasie sytuacja ta jeszcze bardziej się pogorszyła przez mocne podwyżki na rynku. Dlatego dzisiaj sprawdzimy, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu oraz jakie są kryteria wyliczania wysokości tej składki.

Nie tylko wiek czy doświadczenie kierowcy, ale także miejsce zamieszkania

Nie trudno chyba się domyślić, że na wysokość składki OC naszego auta największy wpływ będzie miało to, ile lat ma kierowca i jakim może pochwalić się doświadczeniem za kółkiem. Tutaj ważna informacja w przypadku tych osób, które współużytkują pojazd z innymi osobami wpisanymi do dowodu rejestracyjnego. Obecność młodych kierowców w dowodzie może oznaczać konieczność wnoszenia wyższych składek ubezpieczenia.

Wiek i doświadczenie to jedno, ale ubezpieczyciele biorą pod uwagę również mnóstwo innych elementów.  W tym między innymi wiek pojazdu, jego wartość rynkową, aktualny przebieg, pojemność silnika i, uwaga…nawet miejsce zamieszkania właściciela.

Wbrew pozorom nie jest to nic dziwnego, gdyż ubezpieczalnie doskonale znają statystyki liczby kolizji w konkretnych regionach. W niektórych miastach dochodzi do nich tak często, że zamieszkiwanie w takim miejscu automatycznie wiąże się z podniesieniem składki. Co natomiast ma do ubezpieczenia pojemność silnika? Według ubezpieczycieli mocniejszy silnik zachęca do dynamicznej jazdy, co podnosi jednocześnie ryzyko kolizji na drodze.

Jak widać, więc nie da się jednoznacznie określić tego, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu. Same firmy ubezpieczeniowe mogą stosować własne, unikalne kryteria wyliczania składki, gdyż nie jest to w żaden sposób uregulowane przepisami prawa. Efekt jest taki, że różnice w wysokości składki OC w dwóch firmach, przy wyliczeniach dla dokładnie tego samego auta, mogą różnić się nawet o kilkaset złotych. Warto skorzystać z tego powodu z naszej pomocy. Szybko porównamy oferty największych firm ubezpieczeniowych w Polsce i wybrać najtańszą z możliwych opcji ubezpieczenia swojego auta.

ile kosztuje ubezpieczenie samochodu obrazek 1

Młodzi kierowcy nie mają lekko

Nie będziemy jednak ukrywać tego, że na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych zawsze najgorzej mieli młodzi kierowcy. Ta sytuacja w ostatnim czasie tylko się pogorszyła. Drastyczne podwyżki cen spowodowały, że osoby poniżej 26 roku życia, które ubezpieczają swój pojazd i nie mają jeszcze żadnych zniżek, mogą płacić nawet po kilka tysięcy złotych rocznie. W wielu przypadkach oznacza to przekroczenie wartości całego samochodu.

Jak tego uniknąć? Najlepszym i w pełni legalnym sposobem jest dorejestrowanie do auta współwłaściciela ze zniżkami, na przykład członka rodziny. Choć przez młody wiek jednego ze współwłaścicieli firma ubezpieczeniowa dalej zastosuje zwyżki przy wyliczaniu składki, to jednak zostaną one zniwelowane zniżkami drugiego współwłaściciela.

Bezpieczna, bezszkodowa jazda zdecydowanie się opłaca

Młodego wieku nie przeskoczymy, ale za to bez problemu możemy zapracować sobie na to, aby firmy ubezpieczeniowe patrzyły na nas bardziej przychylnym okiem. Każdy rok bezszkodowej jazdy oznacza dodanie kolejnych procentów zniżki. Teoretycznie maksimum zniżek to 60%, ale niektóre firmy przygotowały specjalne oferty, w których są w stanie udzielić nawet 70% zniżki. Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu na takich warunkach? Ponownie zachęcamy do skorzystania z pomocy naszego doradcy, gdyż nie da się jednoznacznie określić tego, z jaką wysokością składki konkretna osoba będzie musiała się liczyć.

W pakiecie zawsze będzie taniej

Jeśli zastanawiacie się, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu, który niedawno kupiliście, to powinniście wiedzieć również o tym, że na obniżenie ceny może wpłynąć również wybór pakietu ubezpieczeniowego. W przypadku nowszych bardziej wartościowych pojazdów warto rozważyć wykupienie Auto Casco (AC). Zapewnia odszkodowanie w przypadku uszkodzenia auta na przykład wtedy, gdy parkujemy je pod blokiem.

Duże firmy ubezpieczeniowe mogą oferować dodatkowo pakiety z ochroną mieszkania, zdrowia i wielu innych rzeczy, które być może również kogoś zainteresują. Praktycznie zawsze wykupienie kilku polis w jednym miejscu będzie wiązało się z rabatami.

Skorzystaj z pomocy fachowca i dowiedz się, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu

Nie ma jednak lepszego sposobu na to, aby poznać wysokość składki ubezpieczeniowej dla swojego auta, jak skorzystanie z naszej pomocy. Wystarczy skontaktować się z nami i podać jedynie kilka podstawowych danych o pojeździe, jego właścicielu oraz o ewentualnych współwłaścicielach. Pracownik bardzo precyzyjnie poinformuje, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu w różnych firmach.  Pozwalając na szybkie porównanie składek u różnych ubezpieczycieli bez wychodzenia z domu. Z nami naprawdę zaoszczędzisz pieniądze na zakupie rocznej polisy, zawsze mając pewność wyboru najlepszej, dostępnej aktualnie na rynku oferty.

Przypominamy jednocześnie, że kary za brak OC pojazdu osobowego to nawet 4 tysiące złotych. O wiele większe problemy można mieć jednak wtedy, gdy nieubezpieczony pojazd będzie sprawcą wypadku w ruchu drogowym. Jego właściciel zostanie pociągnięty do odpowiedzialności finansowej za wszystkie związane ze zdarzeniem koszty. Łącznie z ewentualnym leczeniem, rehabilitacją czy nawet rentą lub odszkodowaniem dla osób poszkodowanych. Naprawdę nie opłaca się ryzykować, tym bardziej że dzięki nam można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych na jednej polisie.

5/5 (1 Review)
Składka OC już od 399zł

Ubezpieczenie OC/AC

Ubezpieczenie komunikacyjne z nami to sama przyjemność, a zaoferowane przez nas stawki są atrakcyjne.

Oblicz składkę OC/AC

Informacje o firmie

Ubezpieczamy24.com

Św. Katarzyna ul. Orla 5/8

Polska

Dane kontaktowe

E-mail adres:
biuro@ubezpieczamy24.com

Telefon:
721 676 315 lub 534 460 198

Dostępny w godz. 8:00 - 20:00