Ubezpieczamy24.com

Kalkulator OC i AC

Wykupienie polisy ubezpieczeniowej od odpowiedzialności cywilnej dla konkretnego samochodu jest obowiązkiem prawnym każdego właściciela pojazdu. Na rynku działa tak wiele firm oferujących takie ubezpieczenia, że naprawdę warto przejrzeć jak najwięcej aktualnych ofert, w czym mocno pomaga kalkulator OC i AC.

Porównywarka OC AC

Przygotowaliśmy dla Państwa proste w obsłudze, ale naprawdę funkcjonalne narzędzie, z pomocą którego w kilka chwil sprawdzicie ceny składek dla swoich samochodów w wielu znanych i cenionych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Wystarczy podać najważniejsze dane i poczekać na listę ofert, która zostanie przygotowana na podstawie aktualnie obowiązujących stawek. Dlaczego jednak warto skorzystać z naszego narzędzia, po co podaje się tam aż tyle danych i o czym trzeba pamiętać, jeśli szuka się ubezpieczenia dla samochodu?

kalkulator oc i ac wycena

Kalkulator OC

W przeciągu kilku chwil, przygotujemy dla Ciebie najlepszą ofertę

Kalkulator OC bez podawania danych

Nasze narzędzie niestety wymaga podania wielu, czasem dość szczegółowych danych o pojeździe i jego właścicielu tylko z tego powodu, że na rynku panuje pełna swoboda związana z tym, jak wyliczane są wysokości składek. Potężne różnice w cenach polis, które mogą występować pomiędzy dwoma firmami dla tego samego pojazdu i jego właściciela, wynikają właśnie z tych indywidualnych kryteriów.

Nasz kalkulator OC i AC musi uwzględniać różne dane

Szczególnie takie, jakie wymagają firmy, z którymi współpracujemy i u których mogą Państwo później zakupić swoją polisę. Możecie być jednak spokojni. Informacje te są zbierane wyłącznie na potrzeby przygotowania oferty polisy ubezpieczenia komunikacyjnego.

Nie wykorzystujemy ich w żadnym innym celu, dbamy o ich bezpieczeństwo, a do tego skorzystanie z tego narzędzia nie oznacza zobowiązania się do wykupienia polisy. Kalkulator OC i AC spokojnie można traktować jako wygodną opcję rozeznania się na rynku. Jeśli z jakichś powodów żadna z dostępnych ofert nie spełni oczekiwań, można po prostu zrezygnować.

Uwaga na niezabezpieczone strony

kalkulator oc i ac bezpieczenstwo

Jeszcze wcale nie tak dawno temu wykupienie polisy ubezpieczeniowej dla auta wiązało się w zasadzie z wyborem jeden firmy, do której mieliśmy już jakieś zaufanie, lub która po prostu była popularna. Wyliczanie składek w formie online praktycznie nie istniało, a większości osób nie chciało się biegać po mieście i sprawdzać ofert wielu firm.

Dzisiaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Nie tylko mamy mnóstwo towarzystw ubezpieczeniowych, ale dodatkowo zdecydowana większość z nich pozwala na podpisywanie umów przez internet. To sprawiło, że kalkulator OC i AC jest obecnie narzędziem niezwykle powszechnym. Przestrzegamy jednak wszystkich przed nieprzemyślanym podawaniem danych na takich stronach. Nasze narzędzie jest odpowiednio zabezpieczone, ale to nie oznacza, że w innych przypadkach również tak będzie.

Przed wypełnieniem danych w formularzu upewnijcie się, że strona jest odpowiednio zabezpieczona. Świadczy o tym między innymi literka „s” znajdująca się bezpośrednio po „http” w adresie strony, a więc bezpieczny adres zaczyna się od „https”. Do tego dochodzi certyfikacja SSL. W każdej przeglądarce obok adresu znajdziemy ikonkę kłódki. Wystarczy ją kliknąć i sprawdzić, czy strona posiada aktualne certyfikaty. Najczęściej kłódka w kolorze zielonym oznacza, że możemy czuć się bezpiecznie.

Najtańsze ubezpieczenie OC

Jeśli chcesz otrzymać naprawdę rzetelne wyniki wyliczeń składki OC lub AC dla swojego samochodu, musisz pamiętać o tym, aby skrupulatnie podać prawdziwe dane w formularzu. Jakiekolwiek przekłamania mogą wpłynąć na cenę. Nie jest to również dobry sposób na oszukiwanie ubezpieczyciela. Nawet jeśli w ten sposób kupi się taniej polisę, to w przypadku wystąpienia szkody dane te zostaną zweryfikowane i jeśli dojdzie do ujawnienia oszustwa, towarzystwo ubezpieczeniowe prawie na pewno nie wypłaci pieniędzy.

kalkulator oc i ac komputer

Kalkulator OC online

Pamiętaj o rzetelnym wypełnieniu formularza. Wtedy będziemy mogli najlepiej dopasować oferty.

Podstawowe dane, jakie wypełnia się w takim formularzu to:

Marka
Model
Rocznik
Pojemność silnika oraz jego moc
Rodzaj silnika (benzyna, diesel...)
Aktualny przebieg
Prognozowany przebieg na kolejny rok
Miejsce parkowania
Dane o właścicielach

Oczywiście w formularzu podaje się również wiele innych informacji i do wszystkich tych danych trzeba podejść poważnie. Warto naszykować sobie wcześniej dowód osobisty, prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny swojego pojazdu. Te dokumenty na pewno przydadzą się podczas wypełniania pól.

Kalkulator OC i AC wyliczył składkę – co dalej?

Jeśli skorzystałeś z naszego narzędzia, to na pewno pojawiła Ci się lista propozycji zakupu polisy od wielu różnych firm ubezpieczeniowych. Dalsze działania zależne są od tego, na czym konkretnie Ci zależy. Jeśli chcesz wykupić jedynie obowiązkową polisę OC, to śmiało możesz wybrać najtańszą ofertę. Zakres ochrony takiego ubezpieczenia jest regulowany prawnie, a więc nie ma mowy o tym, że niższa cena oznacza gorsze warunki.

Sytuacja zmienia się wtedy, gdy kupowane będzie także auto casco. Tutaj już bierzemy pod uwagę nie tylko wysokość składki, ale także warunki ubezpieczenia, a te mogą być bardzo zróżnicowane. Zachęcamy w tej sytuacji do kontaktu z naszym pracownikiem. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy i zaczekać na telefon. Nasi fachowcy wszystko wyjaśnią i pomogą w wyborze najlepszego pakietu AC dla konkretnych potrzeb.

Czym są oferty Direct?

kalkulator oc i ac oferta direct

Pamiętacie zapewne, jak wspominaliśmy o tym, że dawniej nie dało się wykupić polisy ubezpieczenia przez internet? Można było pewne rzeczy załatwić telefonicznie, ale ostatecznie i tak trzeba było podpisać umowę w siedzibie firmy lub poczekać na osobiste przyjście agenta.

Dzisiaj sytuacja się zmieniła i zdecydowana większość ubezpieczycieli pozwala na zawarcie umowy przez internet. Wszystkie dokumenty mamy wysłane na adres mailowy, wystarczy wydrukować potwierdzenie opłacenia polisy i cieszyć się bezpieczeństwem. Dzisiaj nawet nie trzeba już wozić tego dokumentu ze sobą dzięki niedawnej zmianie przepisów.

Jeśli wybierzecie nasz kalkulator OC i AC w większości przypadków wynikiem wyliczeń będą oferty Direct, czyli właśnie takie, które da się od razu sfinalizować przez internet. Wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk, aby strona przekierowała Was do sekcji potwierdzenia danych i płatności lub bezpośrednio na stronę samej firmy ubezpieczeniowej. To nie tylko rozwiązanie bardzo wygodne, ale także bezpieczne, do którego wyboru gorąco zachęcamy.

Oczywiście nasi pracownicy zawsze są do dyspozycji. Wypełniając dodatkowy formularz kontaktowy, mogą Państwo uzyskać kontakt z naszym konsultantem, dowiedzieć się szczegółów dla wielu ofert, skorzystać ze wsparcia przy wyborze i wygodnie sfinalizować zakup polisy. Zapraszamy serdecznie!

ubezpieczenie mieszkania agent

Darmowy kalkulator OC

Masz pytanie, co do naszej oferty? A może potrzebujesz indywidualnej obsługi? Zapraszamy do kontaktu.

Kalkulator OC motocykla

Nasza firma oferuje również Ubezpieczenie motocykla i skutera. Jeśli szukasz najlepszej oferty na rynku, sprawdź naszą stronę. 

Co sądzisz o naszych treściach?

Dajemy z siebie wszystko, aby odpowiedzieć na Twoje pytania!

Wystaw nam notę!
5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *