Kontakt z nami

721 676 315 lub 534 460 198

Wyślij nam email!

Dane kontaktowe:

Wiadomość:

Wiadomość wysłana poprawnie! Close this notice.

<script type="text/javascript" src="https://form.jotformeu.com/jsform/80706153199359"></script>

JEŻELI JESTEŚ ZAINTERESOWANY WYBRANYM UBEZPIECZENIEM SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:

Wybierz interesujący Cię zakres ubezpieczenia

OC OC i AC

Dane właściciela pojazdu:

Twój wniosek został wysłany. Niedługo nasz agent przygotuje dla Ciebie indywidualną ofertę oraz skontaktuje się z Tobą. Close this notice.

Travel insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Travel

Twój wniosek został wysłany. Niedługo nasz agent przygotuje dla Ciebie indywidualną ofertę oraz skontaktuje się z Tobą. Close this notice.

Life insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Have you used tobacco or nicotine products in the last 12 months?

Yes, I have No, I haven't
Twój wniosek został wysłany. Niedługo nasz agent przygotuje dla Ciebie indywidualną ofertę oraz skontaktuje się z Tobą. Close this notice.

House insurance Quote

Your house:

Contact details:

Twój wniosek został wysłany. Niedługo nasz agent przygotuje dla Ciebie indywidualną ofertę oraz skontaktuje się z Tobą. Close this notice.
721 676 315 lub 534 460 198

W przeciągu godziny otrzymasz od nas ofertę

Po zaakceptowaniu, otrzymasz podpisaną polisę w formie elektronicznej

1 rok ago · by · 0 comments

Najtańsze ubezpieczenia OC

Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych jest obecnie bardzo rozbudowany. Z jednej strony to dobra informacja, gdyż duża konkurencyjność sprawia, że ubezpieczenia samo z siebie w wielu przypadkach mogą być stosunkowo tanie. Z drugiej jednak strony mamy ten ogromny problem ze znalezieniem oferty najbardziej atrakcyjnej. Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenia OC?

Najtańsze ubezpieczenie OC 2019

Towarzystw ubezpieczeniowych jest tak wiele, że zwyczajnie zbrakłoby nam czasu, na odwiedzenie wszystkich agentów. Aby jednak szybko znaleźć najtańsze ubezpieczenia OC, można skorzystać z naszego prostego kalkulatora, w którym w kilka chwil da się porównać oferty dziesiątek ubezpieczycieli w jednym miejscu i tym samym wybrać opcję najtańszą.

Jazda bez OC – nie warto

Najtańsze ubezpieczenia OC

Nasz kalkulator OC, na pewno pomoże Ci tanio wykupić polisę ubezpieczeniową dla swojego samochodu. Jeśli chodzi o konieczność posiadania polisy OC, zdecydowanie nie można tego tematu bagatelizować. Polskie prawo przewiduje bowiem bardzo wysokie kary, za brak OC, które przy braku ubezpieczenia powyżej 14 dni wynoszą aż 4200 zł dla samochodów osobowych. Ryzyko nałożenia kary jest duże, gdyż obecnie Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) bardzo dokładnie monitoruje bazę danych, wyszukując pojazdy właśnie nieubezpieczone.

Kara nałożona przez UFG jest jednak niczym w porównaniu z tym, co grozi nam, jeśli spowodujemy kolizję nieubezpieczonym autem. Będziemy zmuszeni pokryć koszty naprawy drugiego pojazdu biorącego udział w kolizji, oczywiście z własnej kieszeni. Prawdziwe problemy zaczną się wtedy, gdy w wypadku będą osoby poszkodowane. Zapłacimy nie tylko za ich leczenie, ale i za ewentualną rehabilitację czy poniesiemy koszty odszkodowania. To mogą być nawet nie setki tysięcy, ale miliony złotych! Wystarczy po prostu skorzystać z naszego kalkulatora, wyszukać najtańsze ubezpieczenia OC i szybko opłacić polisę online, aby spać spokojnie.

Zakres ubezpieczenia OC

OC to nic innego jak ubezpieczenie komunikacyjne od odpowiedzialności cywilnej. Oznacza to, że chroni nas ono przed własnymi błędami za kierownicą. Jeśli manewrując na parkingu, uszkodzimy komuś samochód, to szkody ofiary będą pokryte z naszej polisy. Tak samo w przypadku kolizji bądź wypadku drogowego. Ubezpieczenie pokrywa oczywiście także koszty leczenia ofiar takich zdarzeń drogowych.

Nie dostaniemy jednak pieniędzy na naprawę własnego pojazdu. Z ubezpieczenia nie skorzystamy także wtedy, gdyż samodzielnie uszkodzimy swój pojazd, na przykład wybijemy szybę czy zarysujemy go, wjeżdżając do bramy.

Najtańsze ubezpieczenie OC kalkulator

najtańsze ubezpieczenia oc obrazek 3

Wiele osób korzystających z naszego kalkulatora, które wyszukają dla siebie najtańsze ubezpieczenia OC, na pewno mocno zastanawia się nad tym, skąd tak ogromne różnice w wysokości składek. Niestety odpowiedź na to pytanie nie jest ani prosta, ani też jednoznaczna.

Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych nie jest w naszym kraju odgórnie regulowany. W efekcie każdy ubezpieczyciel sam określa kryteria, na podstawie których składki są wyliczane. Na ich wysokość duży wpływ ma na pewno doświadczenie za kierownicą, które procentuje w postaci zniżek, nawet do 70% w niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Dodatkowo ubezpieczyciele często biorą pod uwagę statystyczne ryzyko kolizji w danym regionie. Najtańsze ubezpieczenia OC na pewno dotyczą w dużej mierze osób mieszkających na wsi, gdzie zarejestrowane są samochody. Ryzyko kolizji znacząco rośnie w dużych miastach i tam składki zazwyczaj są wyższe. Możliwych kryteriów jest tak wiele, że nie da się ich jednoznacznie określić. Dzięki nam nie będzie się jednak trzeba tym przejmować. Wystarczy skorzystać z kalkulatora i wybrać dla siebie najtańszą polisę.

Czy zniżki na ubezpieczenie OC można stracić?

30%, 40%, 60% zniżki to naprawdę dużo i wiele osób z pewnością zastanawia się, czy można je stracić w jakiś sposób? Naturalnie zniżki te ulegają obniżeniu wtedy, gdy weźmiemy udział w kolizji bądź wypadku drogowym, w którym to sami jesteśmy sprawcą. To ile stracimy, zależy od danego ubezpieczyciela. W niektórych firmach możemy jednak wykupić nieco droższe polisy, które zawierają w sobie ochronę zniżek. Najczęściej jedna kolizja w roku ubezpieczeniowym nie powoduje wtedy straty wypracowanych wcześniej upustów.

Powodem utraty bonifikaty może być jednak również nieaktywność na rynku ubezpieczeniowym. Jeśli sprzedamy auto i przez dłuższy czas nie kupimy i nie ubezpieczymy innego, to niestety, zniżki mogą nam przepaść. Tutaj jednak pojawia się kolejna dysproporcja na rynku. Niektóre firmy ubezpieczeniowe nie uznają zniżek już wtedy, gdy przerwa w ubezpieczeniu przekroczyła 12 miesięcy, ale inne zrobią to dopiero po 24 czy nawet po 36 miesiącach. Z tego też powodu z naszym kalkulatorem będzie można znaleźć najtańsze ubezpieczenia OC również w takiej sytuacji, skupiając się na ofercie tych firm, które wciąż uznają nasze zniżki.

Wybierz najtańsze OC

Zapraszamy do obliczenia składki OC online. Z nami zaoszczędzisz na jednej polisie nawet kilkaset złotych, wybierając pewnego ubezpieczyciela i do tego wygodnie zawierając z nim umowę przez internet.

Andrzej Piwoński

Specjalista w zakresie ubezpieczeń, od wielu lat przygotowuje jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Stale jest na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeń i dociekliwie sprawdza oferty, porównując je ze sobą, aby Nasi Klienci mogli otrzymywać produkty jak najbardziej dopasowane do ich potrzeb.
Avatar

Latest posts by Andrzej Piwoński (see all)

Comments

Not found any comments yet.

Leave a reply

Your email address will not be published, and your website url is not required.

Składka OC już od 399zł

Ubezpieczenie OC/AC

Ubezpieczenie komunikacyjne z nami to sama przyjemność, a zaoferowane przez nas stawki są atrakcyjne.

Oblicz składkę OC/AC

Informacje o firmie

Ubezpieczamy24.com

Św. Katarzyna ul. Orla 5/8

Polska

Dane kontaktowe

E-mail adres:
biuro@ubezpieczamy24.com

Telefon:
721 676 315 lub 534 460 198

Dostępny w godz. 8:00 - 20:00

Ubezpieczenia flotowe
Jeżeli jesteś przedsiębiorcom i masz min. 5 aut, napisz do nas. Jesteśmy w stanie obniżyć Twoja składkę na każdym aucie nawet o kilkaset złotych.