Ubezpieczamy24.com

OC dla młodych kierowców – najtańsze OC dla młodych kierowców

Ubezpieczenia komunikacyjne od odpowiedzialności cywilnej, a w zasadzie stawki za nie, są obecnie na ustach dosłownie wszystkich kierowców, przez drastyczne podwyżki cen. Największe problemy mają jednak świeżo upieczeni kierowcy, gdyż koszt zakupu OC dla młodych kierowców to obecnie w większości przypadków prawdziwy horror, a przynajmniej tak się wydaje na pierwszy rzut oka.

Ile płaci młody kierowca za OC?

Polisy OC nigdy nie były specjalnie tanie, szczególnie dla ludzi młodych, którzy nierzadko wydają wszystkie swoje ciężko zarobione pieniądze na pierwszy w życiu samochód, a później muszą jeszcze wykonać pierwsze serwisy pozakupowe oraz, niestety, ubezpieczyć wóz.

Pół biedy, gdy kupione auto ma jeszcze kilka miesięcy ubezpieczenia wykupionego przez poprzedniego właściciela. Prędzej czy później polisę będzie trzeba jednak odnowić lub wypowiedzieć umowę i zdecydować się na ubezpieczenie w innej firmie. Co wtedy? Czy młodzi kierowcy naprawdę muszą wydawać majątek na OC samochodu? A może są sposoby na to, aby nieco obniżyć tę cenę?

Najtańsze OC dla młodych kierowców

Na początek należy przede wszystkim zapamiętać sobie to, że choć rynek ubezpieczeń komunikacyjnych jest w pewnym stopniu regulowany przez prawo, to jednak nie istnieją żadne zasady związane z ceną polisy oraz tym, na jakich zasadach jest ona ustalana. Jaki jest tego efekt?

Każdy ubezpieczyciel przyjmuje własne kryteria, według których oblicza wysokość składki. Osobiście na co dzień stykamy się z potężnymi rozbieżnościami pomiędzy rożnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi. Gdy przychodzi do nas młody kierowca, mający ledwie 10% zniżki i mniej niż 26 lat, w niektórych firmach wyliczenia pokazują kwoty nawet kilku tysięcy złotych, gdy w innych cena zamyka się nawet jedynie w kwocie 1500 zł. Jest różnica, prawda?

Najtańsze ubezpieczenie OC dla młodych kierowców

Z tego też powodu gorąco zachęcamy do kontaktu z nami. Mamy świetnych specjalistów i współpracujemy z większością ubezpieczycieli, mogąc bardzo szybko odnaleźć najtańszą ofertę na rynku, zajmując się wszelkimi formalnościami.

Dlaczego młodzi kierowcy tyle płacą za OC?

Wiadomo już, że porównanie ofert ubezpieczenia OC dla młodych kierowców pozwoli szybko znaleźć najlepszą na rynku cenę. Wspominaliśmy jednak o przykładowej kwocie 1500 zł, prawda? Nierzadko osoby w wieku 18-21 lat niewiele więcej wydają na swój pierwszy samochód, a więc zakup OC staje się tak naprawdę podwojeniem wartości tego pojazdu, co zdaje się wręcz absurdalne. Skąd takie ceny?

Cóż, sytuacja jest dość złożona. Zacznijmy może od tego, że współczesny rynek ubezpieczeń komunikacyjnych przeżywa prawdziwą rewolucję, która niestety odbija się szerokim echem po portfelach kierowców. Firmy ubezpieczeniowe zdały sobie sprawę z tego, że utrzymując ceny polis na bardzo niskim poziomie, generują z roku na rok coraz większe straty. Ubezpieczenia OC już dawno nie były rentowne, a w ostatnich latach potrafiły nawet wpędzać ubezpieczycieli w problemy. Efekt widzimy wszyscy. W okresie kilkunastu miesięcy ceny polis drastycznie podskoczyły dla każdego, niezależnie od tego, czy ma się prawo jazdy od 20 dni, czy od 20 lat, choć młodzi ludzie niestety cierpią na tym najbardziej.

Tak dochodzimy do drugiego powodu. Statystyki wypadków w Polsce niestety od lat nie zmieniają się pod jednym kątem. Niestety to właśnie młode osoby, w wieku do 25-26 lat są zdecydowanie najczęściej sprawcami różnych kolizji drogowych. Są to więc klienci podwyższonego ryzyka, dla których praktycznie wszystkie firmy ubezpieczeniowe stosują różnorodne zwyżki do standardowych cen polis.

Ubezpieczenie OC dla młodych kierowców może być oczywiście windowane dodatkowo przez unikalne kryteria danego ubezpieczyciela, na przykład wielkość miasta, markę i model samochodu, wykształcenie i wiele innych kwestii.

Jak młody kierowca może obniżyć OC?

oc dla młodych kierowców obrazek 3

Niestety trzeba będzie pogodzić się z tym, że OC dla młodych kierowców po prostu zawsze będzie trochę droższe, niż dla osób z większym doświadczeniem za kierownicą, ale to nie oznacza, że nie ma sposobów na obniżenie wysokości tej składki. Kontaktując się z naszą firmą i porównując wiele ofert ubezpieczeniowych z rynku, można będzie zaoszczędzić jeszcze więcej, trzymając się pewnych bardzo ważnych zasad:

Kupuj pierwsze auto z głową

Jako młody człowiek pewnie marzysz o tym, aby tym pierwszym samochodem był pojazd wyposażony w możliwie największy silnik, szybki, z doskonałym przyspieszeniem i wyglądający bardzo sportowo. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie auto kupić, jednak z automatu spowoduje to podwyższenie wysokości składki. Jedną z istotniejszych składowych przy wyliczaniu stawki ubezpieczenia jest właśnie pojemność silnika. Gdy do tego szybki samochód kupi młody kierowca, to niestety ubezpieczyciele najczęściej potraktują to jako duże ryzyko wypadku, mocno windując stawkę za OC.

Młody kierowca jako współwłaściciel

Ojciec, mama, dziadek, a może ciocia czy sporo starszy brat? Być może któraś z tych osób z Twojej bliskiej rodziny również ma prawo jazdy oraz samochód i może pochwalić się dużo większym doświadczeniem, mając już mocno rozbudowane zniżki. Można to wykorzystać, dopisując w dowodzie rejestracyjnym swojego auta współwłaściciela. Jeśli współwłaściciel posiada zniżki, to będą one brane pod uwagę przy wyliczaniu stawki ubezpieczenia. Naturalnie nadal będzie brane pod uwagę to, że wykupowana jest polisa OC dla młodego kierowcy, a więc ubezpieczyciel zastosuje wyższą stawkę podstawową, od której odliczy później kwotę ze zniżki.

Spokojnie pracuj na swoje zniżki

Spokojna i rozważna jazda naprawdę procentuje. W ten sposób nie tylko troszczymy się o bezpieczeństwo swoje, pasażerów oraz wszystkich innych uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo jednak już jeden rok bezszkodowej jazdy skończy się pierwszymi zniżkami na koncie, a z każdym kolejnym cena polisy będzie spadała jeszcze bardziej.

Sprawdź też: Kara za brak OC. Co grozi za jazdę bez OC?

OC dla młodych kierowców 2019

Trzeba mieć świadomość tego, że nie wszystkie firmy ubezpieczeniowe tak surowo podchodzą do młodych kierowców. Są wyjątki od tej reguły, ubezpieczalnie nastawione bardzo pozytywnie do młodych ludzi, które stosują różne taryfy ulgowe. Zgłoś się do nas, a podpowiemy, gdzie najlepiej się ubezpieczyć. Zakres polisy OC jest kontrolowany przez prawo i dlatego nie ma co obawiać się jakichkolwiek problemów w razie szkody. Suma ubezpieczenia, niezależnie od wysokości składki, zawsze musi spełniać pewne minimum.

W przypadku młodych kierowców na ubezpieczeniu nierzadko można oszczędzić nie kilkaset złotych, ale nawet parę tysięcy złotych! Koniecznie skontaktuj się z nami już dzisiaj, jeśli nie chcesz wydawać majątku na OC dla młodych kierowców, zyskując pieniądze na przykład na niezbędne naprawy swojego auta.

Najlepsze ubezpieczenia OC dla młodych kierowców

Skontaktuj się z nami, a nasi doświadczeni konsultanci, dopasują najlepszą ofertę dla młodego kierowcy. 

Co sądzisz o naszych treściach?

Dajemy z siebie wszystko, aby odpowiedzieć na Twoje pytania!

Wystaw nam notę!
post

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *