Ubezpieczamy24.com

Ubezpieczenia finansowe – zatroszcz się o finanse swojej firmy

Prowadzisz własny biznes, który od długiego czasu bardzo dobrze prosperuje i dynamicznie się rozwija? Pomimo tego na pewno masz pewne obawy o swoją przyszłość, prawda? Wystarczy drobny z pozoru zbieg okoliczności, aby nagle utracić płynność finansową. Przedsiębiorcy mogą się przed tym uchronić, wykupując specjalne ubezpieczenia finansowe. Z pomocą naszych specjalistów. szybko znajdziesz najlepszą ofertę na ubezpieczenie firmy, ale wcześniej sprawdź, czym konkretnie są te produkty.

Ubezpieczenie należności handlowych

Niezależnie od tego, czy zajmujesz się sprzedażą, czy świadczeniem usług, to zapewne znasz problem odroczonych faktur. 

Współpracując z innymi przedsiębiorcami, musisz liczyć się z tym, że płatność za zlecenie otrzymasz dopiero po 14, a nawet 30 dniach. Jeśli jest to Twój istotny partner biznesowy, nawet drobna zwłoka w płatności może wpłynąć negatywnie na płynność finansową.

Ubezpieczenia finansowe od ryzyk

Innym problemem przedsiębiorców są nietrafione decyzje inwestycyjne, promocyjne czy ogólnie wizerunkowe. Jeden błędny ruch może w bardzo krótkim czasie doprowadzić np. do drastycznego spadku sprzedaży lub utraty przez firmę jej renomy.

Również zakłady produkcyjne nie mogą spać spokojnie. Wystarczy, że większa dostawa towarów nie dojedzie na czas albo w ogóle się pojawi, aby firma odnotowała potężne straty. Zdarza się tak, że wychodzenie z tych problemów finansowych zajmuje naprawdę dużo czasu.

Czym są ubezpieczenia finansowe?

Nie bez powodu zaczęliśmy od przedstawienia kilka przykładów sytuacji, z jakimi mogą się spotkać przedsiębiorcy. Problem polega bowiem na tym, że ubezpieczeniom finansowym trudno przypisać jedną, uogólniającą definicję. Właśnie w powyższych sytuacjach może się przydać takie ubezpieczenie.

Ubezpieczenie finansowe, w dużym skrócie jest to produkt, który zapewnia przedsiębiorcom spokój w zakresie ich płynności finansowej. Warto podkreślić, że jest to ochrona nie tylko przed błędnymi decyzjami przedsiębiorcy lub nierzetelnością jego kontrahentów, szczególnie pod kątem płatności. Wszystkie firmy są bardzo mocno uzależnione od aktualnej koniunktury.

Doskonałym tego przykładem jest sytuacja pandemii koronawirusa. Jedna decyzja polityczna sprawiła, że zdecydowana większość biznesów musiała zawiesić swoją działalność lub w ogromnym stopniu ją ograniczyć. Ubezpieczenie finansowe zapewnia pewną ochronę na wypadek złej koniunktury na rynku.

Znaczenie ubezpieczeń finansowych ciągle rośnie 

business man consults files

Od razu podkreślamy, że teoretycznie ubezpieczenia te nie są obowiązkowe. Zaczęły one zyskiwać na swoim znaczeniu mniej więcej na początku lat 90. Wtedy to coraz więcej firm decydowało się na ich zakup, ale nadal mnóstwo z nich funkcjonowało bez takiej ochrony.

Dziś żaden przedsiębiorca nie powinien prowadzić swojego biznesu bez takiego zabezpieczenia. Musisz więc zadać sobie pytanie nie, czy, ale jakie ubezpieczenie będzie najlepsze dla Twojego biznesu. Wypełnij formularz i znajdź najlepsze ubezpieczenie dla Twojej firmy. To wygodne, ale i wyjątkowo bezpieczne rozwiązanie. Z naszą pomocą znajdziesz nie tylko najlepsze, ale i najtańsze ubezpieczenie.

Gwarancje ubezpieczeniowe zabezpieczające realizację kontraktów

Jeśli Twój zleceniodawca okaże się nierzetelny lub niewypłacalny, ubezpieczenie pokryje wartość kontraktu. Zyskuje na tym również druga strona transakcji, która np. w razie utraty płynności finansowej może wywiązać się z aktualnych zobowiązań.

Czym są gwarancje ubezpieczeniowe?

Warto poznać jeszcze jeden, bardzo przydatny produkt ochronny, czyli tzw. gwarancje ubezpieczeniowe. Są to umowy zawierane pomiędzy dwoma kontrahentami, przy których pojawia się jeszcze jedna strona, firma ubezpieczeniowa, a więc gwarant. Rozwiązanie to przynosi tak naprawdę korzyści obu stronom.

Załóżmy dla przykładu, że Twoja firma podpisuje kontrakt obejmujący budowę drogi na przyzakładowym terenie. Płatność jest oczywiście rozłożona na raty i często dodatkowo odroczona. Realizując zlecenie, musisz zainwestować swoje pieniądze, odzyskując je dopiero po czasie.

Dzięki gwarancji ubezpieczeniowej możesz mieć pewność, że te pieniądze dostaniesz.

Co może obejmować gwarancja ubezpieczeniowa?

Ochrona ta dedykowana jest przede wszystkim tym firmom, które często pobierają kaucję za realizowane usługi. Uzyskanie takiej gwarancji jest łatwiejsze, a przy tym zleceniodawcy zazwyczaj chętniej podpiszą taką umowę, niż wpłacą kaucję.

Ubezpieczenia finansowe - zatroszcz się o finanse swojej firmy 4

Najczęstszymi rodzajami gwarancji ubezpieczeniowych są:

Gwarancja zapłaty wadium

Gwarancja usunięcia wad i usterek

Gwarancja należytego wykonania kontraktu

Gwarancja zwrotu zaliczki

Wiele zależy tak naprawdę od indywidualnego charakteru firmy. Gwarancje ubezpieczeniowe są produktem bardzo elastycznym, zawsze dopasowywanym swoim zakresem do konkretnych potrzeb.

Sprawdź też: Ubezpieczenie OCP – co to jest ubezpieczenie przewoźnika i ile kosztuje?

Stała oraz jednorazowa gwarancja ubezpieczeniowa

Warto pamiętać o tym, że umowa może mieć charakter jednorazowy lub obowiązywać przez dłuższy czas. Pierwsza z nich jest dedykowana przede wszystkim tym przedsiębiorcom, którzy tylko od czasu do czasu podpisują kontrakty opiewające na pokaźne sumy. Wtedy ubezpieczenie obejmuje tylko tę jedną umowę i trwa do momentu, aż jej przedmiot nie zostanie zrealizowany.

Firmy regularnie podpisujące ogromne kontrakty, mogą skorzystać z długoterminowej gwarancji ubezpieczeniowej. To rozwiązanie bardzo wygodne, gdyż nie trzeba szukać nowego ubezpieczenia za każdym razem, gdy podpisuje się jakąś umowę.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tego typu produktach, najlepiej już teraz skorzystaj z naszego wsparcia. Wypełnij dane w formularzu i wyszukaj ofertę, która będzie idealnie dopasowana do Twoich potrzeb.

Czym jest limit gwarancyjny?

Jeśli interesujesz się tematem ubezpieczeń finansowych, na pewno słyszałeś o limicie gwarancyjnym. To nic innego, jak kwota ochrony, poniżej której możesz liczyć na uproszczone procedury. Oznacza to, że przy mniejszych kontraktach podpisanie umowy takiego ubezpieczenia jest proste i zajmuje dosłownie chwilę. Jeśli przekraczasz ten limit, kwalifikujesz się do pełnych procedur weryfikacyjnych. Uzyskanie takiego ubezpieczenia jest trudniejsze, wymaga spełnienia wielu formalności i zajmuje sporo czasu.

Wykup ubezpieczenie finansowe i zadbaj o płynność finansową

ubezpieczenie firmy

Jak widzisz, ubezpieczenia finansowe gwarantują spokój przedsiębiorcom i na pewno ułatwiają prowadzenie biznesu. Kluczem do sukcesu jest znalezienie takiego produktu, który z jednej strony zapewnia odpowiednią ochronę, ale jednocześnie nie jest zbyt kosztowny.

Najlepiej już teraz skorzystaj z naszego kalkulatora i wyszukaj najlepszą ofertę. Jeśli potrzebujesz dodatkowego wsparcia, zawsze możesz się skontaktować z naszymi ekspertami!

Sprawdź też: Ubezpieczenie transportowe – produkty ubezpieczeniowe dla branży transportowej

Co sądzisz o naszych treściach?

Dajemy z siebie wszystko, aby odpowiedzieć na Twoje pytania!

Wystaw nam notę!
5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *