Ubezpieczamy24.com

Ubezpieczenie auta

ubezpieczenie auta obrazek 6

Ubezpieczenie OC

OC to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które jako jedyne z szerokiego pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych jest w naszym kraju obowiązkowe. Ubezpieczenie auta OC ma bowiem chronić kierowców przed ich błędami popełnianymi podczas prowadzenia pojazdu.  Bardzo ważne jest to, że polisa nie jest ochroną samego właściciela auta, ale jego pojazdu.  Oznacza to, że nie ma znaczenia, kto usiądzie za kierownicą. 

Ubezpieczenie auta 7

Ubezpieczenie AC

Auto Casco (AC) to ubezpieczenie auta fakultatywne, które nie jest prawnie wymagane. Zapewnia one dodatkową ochronę mienia, a konkretniej pojazdu osoby wykupującej polisę. Dzięki temu ubezpieczeniu można otrzymać rekompensatę finansową za szkody na pojeździe nie tylko po kolizji. To także odszkodowanie po uszkodzeniu pojazdu w wyniku działania sił natury, po akcie wandalizmy, po spaleniu czy kradzieży.

ubezpieczenie auta obrazek 2

Assistance

Oferowane na rynku ubezpieczenie auta Assistance to dodatkowa ochrona finansowa przede wszystkim na wypadek awarii pojazdu w drodze. Polisy tego typu zapewniają darmowy przyjazd pomocy drogowej, próbę usprawnienia auta na miejscu lub jego odholowanie do warsztatu. Ubezpieczenie to nie obejmuje natomiast kosztów zakupu części, jak i samej usługi serwisowej.

Ubezpieczenie auta 8

Ubezpieczenie NNW auta

Wykupienie ochrony od następstw nieszczęśliwych wypadków dla pojazdu oznacza, że odszkodowanie z polisy można otrzymać wyłącznie wtedy, gdy do zdarzenia dojdzie w tym konkretnym aucie. Polisa taka ma na celu zapewnić dodatkowe środki finansowe w przypadku wystąpienia trwałego uszczerbku na zdrowiu lub nawet śmierci. Pieniądze są wypłacane wyłącznie wtedy, gdy do zdarzenia doszło w wyniku wypadku bądź kolizji drogowej.

Ubezpieczenie auta OC

 W naszym kraju ubezpieczenie auta OC jest prawnie regulowane. Oznacza to, że każda polisa musi opiewać na minimalne, ustawowe sumy gwarancyjne. Jest to 5 milionów euro w przypadku szkód na ludziach oraz 1 milion euro w przypadku szkód na mieniu. Polisy wykupuje się na rok i po tym okresie następuje ich automatyczne przedłużenie, jeśli wszystkie płatności zostały uregulowane. Dzięki specjalnej ustawie istnieje możliwość wypowiedzenia umowy OC po jej automatycznym przedłużeniu.

Zalety ubezpieczenia OC

dostępność zniżek na zakup polisy, które promują kierowców bezszkodowych z doświadczeniem;
tańsze ubezpieczenie auta AC przy jego zakupie w pakiecie z polisą OC;
auto zastępcze po kolizji.

Zakres ubezpieczenia OC

W Polsce każda polisa OC musi swym zakresem ochrony ubezpieczeniowej opiewać na kwotę minimum 5 milionów euro dla szkód na ludziach oraz miliona euro dla mienia. Niektóre firmy ubezpieczeniowe mogą oferować nieco wyższą sumę ubezpieczenia.

Praktycznie w każdym przypadku zakupu polisy OC mamy minimalną ochronę assistance, a więc holowanie uszkodzonego pojazdu. Z naszego ubezpieczenia ofiara wypadku spowodowanego przez nas może otrzymać auto zastępcze. Oczywiście, jeśli sami będziemy ofiarami wypadku, możemy ubiegać się o pojazd zastępczy z OC sprawcy.

Każde ubezpieczenie auta od odpowiedzialności cywilnej chroni osoby trzecie poszkodowane w wypadku oraz zapewnia pokrycie strat na mieniu tych osób.

kalkulator oc i ac komputer

Oblicz swoje OC online

Nasz agent wyceni Twoją polisę online. Wypełnienie formularza zajmie kilka chwil.

Sprawdź ofertę

Ubezpieczenie auta AC

Firmy ubezpieczeniowe oferują różnorodne pakiety takich ubezpieczeń. AC może dotyczyć nie tylko samego pojazdu, ale także na przykład dodatkowo opon. Wysokość składek zależna jest jednak nie tylko do zakresu ochrony. Na cenę wpływają również inne czynniki, w tym na przykład statystyki kradzieży w danym regionie czy częstość występowania aktów wandalizmu

Zalety ubezpieczenia AC

rekompensata finansowa po uszkodzeniu pojazdu związanym z aktem wandalizmu, działaniem sił natury, spaleniem czy po kradzieży;
możliwość zakupu polisy w niższej cenie przy wyborze pakietu OC+AC;
pieniądze na kompleksową naprawę pojazdu po uszkodzeniu lub wypłata równowartości auta jeśli orzeczona zostanie szkoda całkowita.

Zakres ubezpieczenia AC

Podstawowy zakres, jaki oferuje ubezpieczenie auta AC, dotyczy praktyczniej każdej formy uszkodzenia pojazdu. Ochrona obejmuje jednak wyłącznie integralne elementy auta. Odszkodowanie nie jest więc wypłacane wtedy, gdy na przykład z pojazdu zostanie skradzione niefabryczne radio lub jakieś rzeczy pozostawione w środku.

Istnieje możliwość zapewnienia ochrony ubezpieczeniowej nie tylko w Polsce, ale także na terenie całej Europy.

Firmy ubezpieczeniowe oferują różne pakiety AC, a do tego stosują indywidualne metody wyliczania wysokości składek. Z tego powodu ceny tych polis są niezwykle zróżnicowane.

ile kosztuje ubezpieczenie samochodu 2

Najtańsze ubezpieczenie oc

Nasi agenci przygotowywują oferty na ubezpieczenie auta indywidualnie, w celu dopasowania najlepszej oferty na rynku.

Sprawdź ofertę

Ubezpieczenie auta Assistance

Dodatkowo ubezpieczenia auta Assistance gwarantuje również podróżnym nocleg oraz transport w miejscu zdarzenia, jeśli będą one potrzebne. Ochrona dotyczy również przypadku kradzieży pojazdu, jak i można skorzystać z darmowego holowania po wypadku. Polisy te nie są obowiązkowe, a wysokość składki zależy w głównej mierze od wieku pojazdu oraz od zakresu samego ubezpieczenia.

Zakres ubezpieczenia Assistance

W większości przypadków polisy proponowane są w kilku różnych pakietach, które praktycznie zawsze różnią się między sobą limitami dla holowania. Limity te mogą być wyrażone w kilometrach lub w złotówkach.

Każde ubezpieczenie auta Assistance może również być ograniczone liczbą zdarzeń w ciągu roku. Ochrona dotyczy nie tylko usterki mechanicznej czy elektronicznej pojazdu, ale także na przykład przedziurawionej opony.

Polisa może działać jedynie na terenie Polski lub na terenie całej Unii Europejskiej. W ramach ubezpieczenia można skorzystać z darmowego auta zastępczego, na przykład po wypadku, czy kiedy naprawa samochodu zajmuje bardzo dużo czasu.

Zalety ubezpieczenia Assistance

dostęp do bezpłatnej pomocy drogowej 24 godziny na dobę, 365 dni w roku;
bezpłatne holowanie pojazdu do warsztatu lub po prostu do wskazanego miejsca;
usługi dodatkowe po awarii auta, takie jak zapewnienie noclegu czy transportu dla podróżnych;
holowanie po wypadku;
możliwość dopasowania limitu kilometrowego dla usługi holowania do potrzeb;
wsparcie po kradzieży auta.

Ubezpieczenie NNW kierowcy

Oferowane w naszym kraju ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dla kierowcy, to specjalna ochrona dedykowana tym osobom, które dużo podróżują różnymi pojazdami. Jest to ubezpieczenie indywidualne, wykupowane na osobę, a nie na konkretny pojazd. Pozwala ono na uzyskanie odszkodowania po wypadku, kiedy dojdzie do trwałego lub czasowego, ale poważnego uszczerbku na zdrowiu. NNW kierowcy to także wypłata odszkodowania rodzinie, jeśli osoba ubezpieczona umrze w wypadku.

Podstawową zaletą jest tutaj to, że nie jest to typowe ubezpieczenie auta. Kierowcy zawodowi często prowadzą wiele różnych pojazdów i polisa daje im poczucie bezpieczeństwa, niezależnie od tego, jakim autem aktualnie jadą.

Zakres ubezpieczenia NNW kierowcy

Ubezpieczenie NNW kierowcy obejmuje swym zakresem konkretną osobę, a nie pojazd. Dzięki temu kierowca ma swobodę w prowadzeniu różnych samochodów. Jeśli dojdzie do zdarzenia, w którym ubezpieczona osoba doznała poważnego uszczerbku na zdrowiu, nie ma znaczenia, jaki pojazd wtedy prowadziła.

Suma ubezpieczenia zależna jest od konkretnej firmy. Najczęściej NNW kierowcy można wybierać spośród kilku pakietów o różnej wysokości sumy ubezpieczenia. Jej maksymalna wartość zazwyczaj wynosi 100 tysięcy złotych.

Polisa ubezpieczenia NNW kierowcy, zależnie od wybranej opcji, może gwarantować ochronę jedynie na terenie Polski, lub w Polsce i na kontynencie europejskim.

Zalety ubezpieczenia NNW kierowcy

wyplata odszkodowania w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu po wypadku;
specjalne odszkodowanie wypłacane rodzinie po śmierci ubezpieczonego (w wyniku wypadku);
polisa chroni kierowcę w każdym samochodzie, który prowadzi;
możliwość ubezpieczenia się na kwotę nawet do 100 tysięcy złotych.

Ubezpieczenie NNW pojazdu

Wykupienie ochrony od następstw nieszczęśliwych wypadków dla pojazdu oznacza, że odszkodowanie z polisy można otrzymać wyłącznie wtedy, gdy do zdarzenia dojdzie w tym konkretnym aucie. Polisa taka ma na celu zapewnić dodatkowe środki finansowe w przypadku wystąpienia trwałego uszczerbku na zdrowiu lub nawet śmierci. Pieniądze są wypłacane wyłącznie wtedy, gdy do zdarzenia doszło w wyniku wypadku bądź kolizji drogowej.

Zależnie od wybranego pakietu, NNW pojazdu może chronić jedynie kierowcę auta, bądź kierowcę i wszystkich podróżujących z nim pasażerów.

Zakres ubezpieczenia NNW pojazdu

Ubezpieczyciele mogą oferować ubezpieczenie auta NNW w różnych pakietach, które zazwyczaj różnią się jedynie wysokością ochrony finansowej. Z reguły w najtańszych pakietach suma ubezpieczenia zaczyna się do 10 000 zł, a w najdroższych dochodzi do 100 000 zł.

Z ubezpieczenia NNW pojazdu będzie można skorzystać tylko wtedy, gdy w wyniku wypadku bądź kolizji poszkodowana osoba dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu, bądź poniesie śmierć.

Polisa w tym przypadku jest kupowana na samochód, i zakres jej działania obejmuje z tego powodu wyłącznie osoby podróżujące tym konkretnym autem.

Zalety ubezpieczenia NNW pojazdu

odszkodowanie za trwały uszczerbek na zdrowiu bądź niezdolność do pracy będące efektem wypadku drogowego;
odszkodowanie dla rodziny ubezpieczonego, jeśli w wyniku wypadku doszło do jego śmierci;
ochrona może dotyczyć nie tylko kierowcy auta, ale także wszystkich pasażerów;
atrakcyjna cena przy relatywnie wysokiej sumie ubezpieczenia.
multiagencja wrocław ubezpieczenia

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu z Ubezpieczamy24?

Z nami wcale nie dużo! Sprawdź, skontaktuj się z naszym agentem.

Co sądzisz o naszych treściach?

Dajemy z siebie wszystko, aby odpowiedzieć na Twoje pytania!

Wystaw nam notę!
5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *