721 676 315 lub 534 460 198
3 lata ago · by ·

Ubezpieczenie auta

ubezpieczenie auta obrazek 6

Ubezpieczenie OC

OC to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które jako jedyne z szerokiego pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych jest w naszym kraju obowiązkowe. Ubezpieczenie auta OC ma bowiem chronić kierowców przed ich błędami popełnianymi podczas prowadzenia pojazdu.  Bardzo ważne jest to, że polisa nie jest ochroną samego właściciela auta, ale jego pojazdu.  Oznacza to, że nie ma znaczenia, kto usiądzie za kierownicą. 

Ubezpieczenie auta 1

Ubezpieczenie AC

Auto Casco (AC) to ubezpieczenie auta fakultatywne, które nie jest prawnie wymagane. Zapewnia one dodatkową ochronę mienia, a konkretniej pojazdu osoby wykupującej polisę. Dzięki temu ubezpieczeniu można otrzymać rekompensatę finansową za szkody na pojeździe nie tylko po kolizji. To także odszkodowanie po uszkodzeniu pojazdu w wyniku działania sił natury, po akcie wandalizmy, po spaleniu czy kradzieży.

ubezpieczenie auta obrazek 2

Assistance

Oferowane na rynku ubezpieczenie auta Assistance to dodatkowa ochrona finansowa przede wszystkim na wypadek awarii pojazdu w drodze. Polisy tego typu zapewniają darmowy przyjazd pomocy drogowej, próbę usprawnienia auta na miejscu lub jego odholowanie do warsztatu. Ubezpieczenie to nie obejmuje natomiast kosztów zakupu części, jak i samej usługi serwisowej.

Ubezpieczenie auta 2

Ubezpieczenie NNW auta

Wykupienie ochrony od następstw nieszczęśliwych wypadków dla pojazdu oznacza, że odszkodowanie z polisy można otrzymać wyłącznie wtedy, gdy do zdarzenia dojdzie w tym konkretnym aucie. Polisa taka ma na celu zapewnić dodatkowe środki finansowe w przypadku wystąpienia trwałego uszczerbku na zdrowiu lub nawet śmierci. Pieniądze są wypłacane wyłącznie wtedy, gdy do zdarzenia doszło w wyniku wypadku bądź kolizji drogowej.

Ubezpieczenie auta OC

 W naszym kraju ubezpieczenie auta OC jest prawnie regulowane. Oznacza to, że każda polisa musi opiewać na minimalne, ustawowe sumy gwarancyjne. Jest to 5 milionów euro w przypadku szkód na ludziach oraz 1 milion euro w przypadku szkód na mieniu. Polisy wykupuje się na rok i po tym okresie następuje ich automatyczne przedłużenie, jeśli wszystkie płatności zostały uregulowane. Dzięki specjalnej ustawie istnieje możliwość wypowiedzenia umowy OC po jej automatycznym przedłużeniu.

Zalety ubezpieczenia OC

dostępność zniżek na zakup polisy, które promują kierowców bezszkodowych z doświadczeniem;
tańsze ubezpieczenie auta AC przy jego zakupie w pakiecie z polisą OC;
auto zastępcze po kolizji.

Zakres ubezpieczenia OC

W Polsce każda polisa OC musi swym zakresem ochrony ubezpieczeniowej opiewać na kwotę minimum 5 milionów euro dla szkód na ludziach oraz miliona euro dla mienia. Niektóre firmy ubezpieczeniowe mogą oferować nieco wyższą sumę ubezpieczenia.

Praktycznie w każdym przypadku zakupu polisy OC mamy minimalną ochronę assistance, a więc holowanie uszkodzonego pojazdu. Z naszego ubezpieczenia ofiara wypadku spowodowanego przez nas może otrzymać auto zastępcze. Oczywiście, jeśli sami będziemy ofiarami wypadku, możemy ubiegać się o pojazd zastępczy z OC sprawcy.

Każde ubezpieczenie auta od odpowiedzialności cywilnej chroni osoby trzecie poszkodowane w wypadku oraz zapewnia pokrycie strat na mieniu tych osób.

kalkulator oc i ac komputer

Oblicz swoje OC online

Nasz agent wyceni Twoją polisę online. Wypełnienie formularza zajmie kilka chwil.

Sprawdź ofertę

Ubezpieczenie auta AC

Firmy ubezpieczeniowe oferują różnorodne pakiety takich ubezpieczeń. AC może dotyczyć nie tylko samego pojazdu, ale także na przykład dodatkowo opon. Wysokość składek zależna jest jednak nie tylko do zakresu ochrony. Na cenę wpływają również inne czynniki, w tym na przykład statystyki kradzieży w danym regionie czy częstość występowania aktów wandalizmu

Zalety ubezpieczenia AC

rekompensata finansowa po uszkodzeniu pojazdu związanym z aktem wandalizmu, działaniem sił natury, spaleniem czy po kradzieży;
możliwość zakupu polisy w niższej cenie przy wyborze pakietu OC+AC;
pieniądze na kompleksową naprawę pojazdu po uszkodzeniu lub wypłata równowartości auta jeśli orzeczona zostanie szkoda całkowita.

Zakres ubezpieczenia AC

Podstawowy zakres, jaki oferuje ubezpieczenie auta AC, dotyczy praktyczniej każdej formy uszkodzenia pojazdu. Ochrona obejmuje jednak wyłącznie integralne elementy auta. Odszkodowanie nie jest więc wypłacane wtedy, gdy na przykład z pojazdu zostanie skradzione niefabryczne radio lub jakieś rzeczy pozostawione w środku.

Istnieje możliwość zapewnienia ochrony ubezpieczeniowej nie tylko w Polsce, ale także na terenie całej Europy.

Firmy ubezpieczeniowe oferują różne pakiety AC, a do tego stosują indywidualne metody wyliczania wysokości składek. Z tego powodu ceny tych polis są niezwykle zróżnicowane.

ile kosztuje ubezpieczenie samochodu 2

Najtańsze ubezpieczenie oc

Nasi agenci przygotowywują oferty na ubezpieczenie auta indywidualnie, w celu dopasowania najlepszej oferty na rynku.

Sprawdź ofertę

Ubezpieczenie auta Assistance

Dodatkowo ubezpieczenia auta Assistance gwarantuje również podróżnym nocleg oraz transport w miejscu zdarzenia, jeśli będą one potrzebne. Ochrona dotyczy również przypadku kradzieży pojazdu, jak i można skorzystać z darmowego holowania po wypadku. Polisy te nie są obowiązkowe, a wysokość składki zależy w głównej mierze od wieku pojazdu oraz od zakresu samego ubezpieczenia.

Zakres ubezpieczenia Assistance

W większości przypadków polisy proponowane są w kilku różnych pakietach, które praktycznie zawsze różnią się między sobą limitami dla holowania. Limity te mogą być wyrażone w kilometrach lub w złotówkach.

Każde ubezpieczenie auta Assistance może również być ograniczone liczbą zdarzeń w ciągu roku. Ochrona dotyczy nie tylko usterki mechanicznej czy elektronicznej pojazdu, ale także na przykład przedziurawionej opony.

Polisa może działać jedynie na terenie Polski lub na terenie całej Unii Europejskiej. W ramach ubezpieczenia można skorzystać z darmowego auta zastępczego, na przykład po wypadku, czy kiedy naprawa samochodu zajmuje bardzo dużo czasu.

Zalety ubezpieczenia Assistance

dostęp do bezpłatnej pomocy drogowej 24 godziny na dobę, 365 dni w roku;
bezpłatne holowanie pojazdu do warsztatu lub po prostu do wskazanego miejsca;
usługi dodatkowe po awarii auta, takie jak zapewnienie noclegu czy transportu dla podróżnych;
holowanie po wypadku;
możliwość dopasowania limitu kilometrowego dla usługi holowania do potrzeb;
wsparcie po kradzieży auta.

Ubezpieczenie NNW kierowcy

Oferowane w naszym kraju ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dla kierowcy, to specjalna ochrona dedykowana tym osobom, które dużo podróżują różnymi pojazdami. Jest to ubezpieczenie indywidualne, wykupowane na osobę, a nie na konkretny pojazd. Pozwala ono na uzyskanie odszkodowania po wypadku, kiedy dojdzie do trwałego lub czasowego, ale poważnego uszczerbku na zdrowiu. NNW kierowcy to także wypłata odszkodowania rodzinie, jeśli osoba ubezpieczona umrze w wypadku.

Podstawową zaletą jest tutaj to, że nie jest to typowe ubezpieczenie auta. Kierowcy zawodowi często prowadzą wiele różnych pojazdów i polisa daje im poczucie bezpieczeństwa, niezależnie od tego, jakim autem aktualnie jadą.

Zakres ubezpieczenia NNW kierowcy

Ubezpieczenie NNW kierowcy obejmuje swym zakresem konkretną osobę, a nie pojazd. Dzięki temu kierowca ma swobodę w prowadzeniu różnych samochodów. Jeśli dojdzie do zdarzenia, w którym ubezpieczona osoba doznała poważnego uszczerbku na zdrowiu, nie ma znaczenia, jaki pojazd wtedy prowadziła.

Suma ubezpieczenia zależna jest od konkretnej firmy. Najczęściej NNW kierowcy można wybierać spośród kilku pakietów o różnej wysokości sumy ubezpieczenia. Jej maksymalna wartość zazwyczaj wynosi 100 tysięcy złotych.

Polisa ubezpieczenia NNW kierowcy, zależnie od wybranej opcji, może gwarantować ochronę jedynie na terenie Polski, lub w Polsce i na kontynencie europejskim.

Zalety ubezpieczenia NNW kierowcy

wyplata odszkodowania w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu po wypadku;
specjalne odszkodowanie wypłacane rodzinie po śmierci ubezpieczonego (w wyniku wypadku);
polisa chroni kierowcę w każdym samochodzie, który prowadzi;
możliwość ubezpieczenia się na kwotę nawet do 100 tysięcy złotych.

Ubezpieczenie NNW pojazdu

Wykupienie ochrony od następstw nieszczęśliwych wypadków dla pojazdu oznacza, że odszkodowanie z polisy można otrzymać wyłącznie wtedy, gdy do zdarzenia dojdzie w tym konkretnym aucie. Polisa taka ma na celu zapewnić dodatkowe środki finansowe w przypadku wystąpienia trwałego uszczerbku na zdrowiu lub nawet śmierci. Pieniądze są wypłacane wyłącznie wtedy, gdy do zdarzenia doszło w wyniku wypadku bądź kolizji drogowej.

Zależnie od wybranego pakietu, NNW pojazdu może chronić jedynie kierowcę auta, bądź kierowcę i wszystkich podróżujących z nim pasażerów.

Zakres ubezpieczenia NNW pojazdu

Ubezpieczyciele mogą oferować ubezpieczenie auta NNW w różnych pakietach, które zazwyczaj różnią się jedynie wysokością ochrony finansowej. Z reguły w najtańszych pakietach suma ubezpieczenia zaczyna się do 10 000 zł, a w najdroższych dochodzi do 100 000 zł.

Z ubezpieczenia NNW pojazdu będzie można skorzystać tylko wtedy, gdy w wyniku wypadku bądź kolizji poszkodowana osoba dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu, bądź poniesie śmierć.

Polisa w tym przypadku jest kupowana na samochód, i zakres jej działania obejmuje z tego powodu wyłącznie osoby podróżujące tym konkretnym autem.

Zalety ubezpieczenia NNW pojazdu

odszkodowanie za trwały uszczerbek na zdrowiu bądź niezdolność do pracy będące efektem wypadku drogowego;
odszkodowanie dla rodziny ubezpieczonego, jeśli w wyniku wypadku doszło do jego śmierci;
ochrona może dotyczyć nie tylko kierowcy auta, ale także wszystkich pasażerów;
atrakcyjna cena przy relatywnie wysokiej sumie ubezpieczenia.
multiagencja wrocław ubezpieczenia

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu z Ubezpieczamy24?

Z nami wcale nie dużo! Sprawdź, skontaktuj się z naszym agentem.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. View more
Cookies settings
Akceptuję
Polityka prywatności & ciasteczek Cookies
Privacy & Cookies policy
Cookie nameActive

Polityka Prywatności

Poniższa Polityka Prywatności określa zasady zapisywania i uzyskiwania dostępu do danych na Urządzeniach Użytkowników korzystających z Serwisu do celów świadczenia usług drogą elektroniczną przez Administratora oraz zasady gromadzenia i przetwarzania danych osobowych Użytkowników, które zostały podane przez nich osobiście i dobrowolnie za pośrednictwem narzędzi dostępnych w Serwisie. Poniższa Polityka Prywatności jest integralną częścią Regulaminu Serwisu, który określa zasady, prawa i obowiązki Użytkowników korzystających z Serwisu.

§1 Definicje

 • Serwis - serwis internetowy "Ubezpieczamy24.com" działający pod adresem https://ubezpieczamy24.com
 • Serwis zewnętrzny - serwisy internetowe partnerów, usługodawców lub usługobiorców współpracujących z Administratorem
 • Administrator Serwisu / Danych - Administratorem Serwisu oraz Administratorem Danych (dalej Administrator) jest firma "Ubezpieczamy24.com Bielec Rakowski Sp.j.", prowadząca działalność pod adresem: Św. Katarzyna ul. Orla 5/8, o nadanym numerze identyfikacji podatkowej (NIP): 8961597581, o nadanym numerze KRS: 0000860886, świadcząca usługi drogą elektroniczną za pośrednictwem Serwisu
 • Użytkownik - osoba fizyczna, dla której Administrator świadczy usługi drogą elektroniczną za pośrednictwem Serwisu.
 • Urządzenie - elektroniczne urządzenie wraz z oprogramowaniem, za pośrednictwem którego Użytkownik uzyskuje dostęp do Serwisu
 • Cookies (ciasteczka) - dane tekstowe gromadzone w formie plików zamieszczanych na Urządzeniu Użytkownika
 • RODO - Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)
 • Dane osobowe - oznaczają informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej („osobie, której dane dotyczą”); możliwa do zidentyfikowania osoba fizyczna to osoba, którą można bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować, w szczególności na podstawie identyfikatora takiego jak imię i nazwisko, numer identyfikacyjny, dane o lokalizacji, identyfikator internetowy lub jeden bądź kilka szczególnych czynników określających fizyczną, fizjologiczną, genetyczną, psychiczną, ekonomiczną, kulturową lub społeczną tożsamość osoby fizycznej
 • Przetwarzanie - oznacza operację lub zestaw operacji wykonywanych na danych osobowych lub zestawach danych osobowych w sposób zautomatyzowany lub niezautomatyzowany, taką jak zbieranie, utrwalanie, organizowanie, porządkowanie, przechowywanie, adaptowanie lub modyfikowanie, pobieranie, przeglądanie, wykorzystywanie, ujawnianie poprzez przesłanie, rozpowszechnianie lub innego rodzaju udostępnianie, dopasowywanie lub łączenie, ograniczanie, usuwanie lub niszczenie;
 • Ograniczenie przetwarzania - oznacza oznaczenie przechowywanych danych osobowych w celu ograniczenia ich przyszłego przetwarzania
 • Profilowanie - oznacza dowolną formę zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, które polega na wykorzystaniu danych osobowych do oceny niektórych czynników osobowych osoby fizycznej, w szczególności do analizy lub prognozy aspektów dotyczących efektów pracy tej osoby fizycznej, jej sytuacji ekonomicznej, zdrowia, osobistych preferencji, zainteresowań, wiarygodności, zachowania, lokalizacji lub przemieszczania się
 • Zgoda - zgoda osoby, której dane dotyczą oznacza dobrowolne, konkretne, świadome i jednoznaczne okazanie woli, którym osoba, której dane dotyczą, w formie oświadczenia lub wyraźnego działania potwierdzającego, przyzwala na przetwarzanie dotyczących jej danych osobowych
 • Naruszenie ochrony danych osobowych - oznacza naruszenie bezpieczeństwa prowadzące do przypadkowego lub niezgodnego z prawem zniszczenia, utracenia, zmodyfikowania, nieuprawnionego ujawnienia lub nieuprawnionego dostępu do danych osobowych przesyłanych, przechowywanych lub w inny sposób przetwarzanych
 • Pseudonimizacja - oznacza przetworzenie danych osobowych w taki sposób, by nie można ich było już przypisać konkretnej osobie, której dane dotyczą, bez użycia dodatkowych informacji, pod warunkiem że takie dodatkowe informacje są przechowywane osobno i są objęte środkami technicznymi i organizacyjnymi uniemożliwiającymi ich przypisanie zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej
 • Anonimizacja - Anonimizacja danych to nieodwracalny proces operacji na danych, który niszczy / nadpisuje "dane osobowe" uniemożliwiając identyfikację, lub powiązanie danego rekordu z konkretnym użytkownikiem lub osobą fizyczną.

§2 Inspektor Ochrony Danych

Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, którym jest Adam Rakowski. Z Inspektorem można się skontaktować poprzez adres e-mail: a.rakowski@ubezpieczamy24.com, telefonicznie pod numerem +48 534 460 198 lub pisemniepisząc na adres Św. Katarzyna ul. Orla 5/8. Z Inspektorem Ochrony Danych można się kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych.

§3 Rodzaje Plików Cookies

 • Cookies wewnętrzne - pliki zamieszczane i odczytywane z Urządzenia Użytkownika przez system teleinformatyczny Serwisu
 • Cookies zewnętrzne - pliki zamieszczane i odczytywane z Urządzenia Użytkownika przez systemy teleinformatyczne Serwisów zewnętrznych. Skrypty Serwisów zewnętrznych, które mogą umieszczać pliki Cookies na Urządzeniach Użytkownika zostały świadomie umieszczone w Serwisie poprzez skrypty i usługi udostępnione i zainstalowane w Serwisie
 • Cookies sesyjne - pliki zamieszczane i odczytywane z Urządzenia Użytkownika przez Serwis lub Serwisy zewnętrzne podczas jednej sesji danego Urządzenia. Po zakończeniu sesji pliki są usuwane z Urządzenia Użytkownika.
 • Cookies trwałe - pliki zamieszczane i odczytywane z Urządzenia Użytkownika przez Serwis lub Serwisy zewnętrzne do momentu ich ręcznego usunięcia. Pliki nie są usuwane automatycznie po zakończeniu sesji Urządzenia chyba że konfiguracja Urządzenia Użytkownika jest ustawiona na tryb usuwanie plików Cookie po zakończeniu sesji Urządzenia.

§4 Bezpieczeństwo składowania danych

 • Mechanizmy składowania i odczytu plików Cookie - Mechanizmy składowania, odczytu i wymiany danych pomiędzy Plikami Cookies zapisywanymi na Urządzeniu Użytkownika a Serwisem są realizowane poprzez wbudowane mechanizmy przeglądarek internetowych i nie pozwalają na pobieranie innych danych z Urządzenia Użytkownika lub danych innych witryn internetowych, które odwiedzał Użytkownik, w tym danych osobowych ani informacji poufnych. Przeniesienie na Urządzenie Użytkownika wirusów, koni trojańskich oraz innych robaków jest także praktycznie niemożliwe.
 • Cookie wewnętrzne - zastosowane przez Administratora pliki Cookie są bezpieczne dla Urządzeń Użytkowników i nie zawierają skryptów, treści lub informacji mogących zagrażać bezpieczeństwu danych osobowych lub bezpieczeństwu Urządzenia z którego korzysta Użytkownik.
 • Cookie zewnętrzne - Administrator dokonuje wszelkich możliwych działań w celu weryfikacji i doboru partnerów serwisu w kontekście bezpieczeństwa Użytkowników. Administrator do współpracy dobiera znanych, dużych partnerów o globalnym zaufaniu społecznym. Nie posiada on jednak pełnej kontroli nad zawartością plików Cookie pochodzących od zewnętrznych partnerów. Za bezpieczeństwo plików Cookie, ich zawartość oraz zgodne z licencją wykorzystanie przez zainstalowane w serwisie Skrypty, pochodzących z Serwisów zewnętrznych, Administrator nie ponosi odpowiedzialności na tyle na ile pozwala na to prawo. Lista partnerów zamieszczona jest w dalszej części Polityki Prywatności.
 • Kontrola plików Cookie
 • Zagrożenia po stronie Użytkownika - Administrator stosuje wszelkie możliwe środki techniczne w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych umieszczanych w plikach Cookie. Należy jednak zwrócić uwagę, że zapewnienie bezpieczeństwa tych danych zależy od obu stron w tym działalności Użytkownika. Administrator nie bierze odpowiedzialności za przechwycenie tych danych, podszycie się pod sesję Użytkownika lub ich usunięcie, na skutek świadomej lub nieświadomej działalność Użytkownika, wirusów, koni trojańskich i innego oprogramowania szpiegującego, którymi może jest lub było zainfekowane Urządzenie Użytkownika. Użytkownicy w celu zabezpieczenia się przed tymi zagrożeniami powinni stosować się do zasad korzystania z internetu.
 • Przechowywanie danych osobowych - Administrator zapewnia, że dokonuje wszelkich starań, by przetwarzane dane osobowe wprowadzone dobrowolnie przez Użytkowników były bezpieczne, dostęp do nich był ograniczony i realizowany zgodnie z ich przeznaczeniem i celami przetwarzania. Administrator zapewnia także, że dokonuje wszelkich starań w celu zabezpieczenia posiadanych danych przed ich utratą, poprzez stosowanie odpowiednich zabezpieczeń fizycznych jak i organizacyjnych.

§5 Cele do których wykorzystywane są pliki Cookie

 • Usprawnienie i ułatwienie dostępu do Serwisu
 • Personalizacja Serwisu dla Użytkowników
 • Umożliwienie Logowania do serwisu
 • Marketing, Remarketing w serwisach zewnętrznych
 • Usługi serwowania reklam
 • Usługi afiliacyjne
 • Prowadzenie statystyk (użytkowników, ilości odwiedzin, rodzajów urządzeń, łącze itp.)
 • Serwowanie usług multimedialnych
 • Świadczenie usług społecznościowych

§6 Cele przetwarzania danych osobowych

Dane osobowe dobrowolnie podane przez Użytkowników są przetwarzane w jednym z następujących celów:
 • Realizacji usług elektronicznych:
  • Usługi rejestracji i utrzymania konta Użytkownika w Serwisie i funkcjonalności z nim związanych
  • Usługi udostępniania informacji o treści umieszczonych w Serwisie w serwisach społecznościowych lub innych witrynach.
 • Komunikacji Administratora z Użytkownikami w sprawach związanych z Serwisem oraz ochrony danych
 • Zapewnienia prawnie uzasadnionego interesu Administratora
Dane o Użytkownikach gromadzone anonimowo i automatycznie są przetwarzane w jednym z następujących celów:
 • Prowadzenie statystyk
 • Remarketing
 • Serwowanie reklam dostosowanych do preferencji Użytkowników
 • Obsługi programów afiliacyjnych
 • Zapewnienia prawnie uzasadnionego interesu Administratora

§7 Pliki Cookies Serwisów zewnętrznych

Administrator w Serwisie wykorzystuje skrypty javascript i komponenty webowe partnerów, którzy mogą umieszczać własne pliki cookies na Urządzeniu Użytkownika. Pamiętaj, że w ustawieniach swojej przeglądarki możesz sam decydować o dozwolonych plikach cookies jakie mogą być używane przez poszczególne witryny internetowe. Poniżej znajduje się lista partnerów lub ich usług zaimplementowanych w Serwisie, mogących umieszczać pliki cookies:

Usługi świadczone przez podmioty trzecie są poza kontrolą Administratora. Podmioty te mogą w każdej chwili zmienić swoje warunki świadczenia usług, polityki prywatności, cel przetwarzania danych oraz sposów wykorzystywania plików cookie.

§8 Rodzaje gromadzonych danych

Serwis gromadzi dane o Użytkownikach. Cześć danych jest gromadzona automatycznie i anonimowo, a część danych to dane osobowe podane dobrowolnie przez Użytkowników w trakcie zapisywania się do poszczególnych usług oferowanych przez Serwis. Anonimowe dane gromadzone automatycznie:
 • Adres IP
 • Typ przeglądarki
 • Rozdzielczość ekranu
 • Przybliżona lokalizacja
 • Otwierane podstrony serwisu
 • Czas spędzony na odpowiedniej podstronie serwisu
 • Rodzaj systemu operacyjnego
 • Adres poprzedniej podstrony
 • Adres strony odsyłającej
 • Język przeglądarki
 • Prędkość łącza internetowego
 • Dostawca usług internetowych
Dane gromadzone podczas rejestracji:
 • Imię / nazwisko / pseudonim
 • Login
 • Adres e-mail
 • Numer PESEL
 • Adres IP (zbierane automatycznie)
 • Numer NIP
 • Numer KRS
 • Numer REGON
Dane gromadzone podczas zapisu do usługi Newsletter
 • Adres e-mail
 • Adres IP (zbierane automatycznie)
Dane gromadzone podczas dodawania komentarza
 • Imię i nazwisko / pseudonim
 • Adres e-mail
 • Adres www
 • Adres IP (zbierane automatycznie)
Część danych (bez danych identyfikujących) może być przechowywana w plikach cookies. Cześć danych (bez danych identyfikujących) może być przekazywana do dostawcy usług statystycznych.

§9 Dostęp do danych osobowych przez podmioty trzecie

Co do zasady jedynym odbiorcą danych osobowych podawanych przez Użytkowników jest Administrator. Dane gromadzone w ramach świadczonych usług nie są przekazywane ani odsprzedawane podmiotom trzecim. Dostęp do danych (najczęściej na podstawie Umowy powierzenia przetwarzania danych) mogą posiadać podmioty, odpowiedzialne za utrzymania infrastruktury i usług niezbędnych do prowadzenia serwisu tj.:
 • Firmy hostingowe, świadczące usługi hostingu lub usług pokrewnych dla Administratora
Powierzenie przetwarzania danych osobowych - Usługi Hostingu, VPS lub Serwerów Dedykowanych Administrator w celu prowadzenia serwisu korzysta z usług zewnętrznego dostawcy hostingu, VPS lub Serwerów Dedykowanych - <arel="nofollow external" href="https://cyberfolks.pl/polityka-prywatnosci/">Hekko.pl. Wszelkie dane gromadzone i przetwarzane w serwisie są przechowywane i przetwarzane w infrastrukturze usługodawcy zlokalizowanej w Polsce. Istnieje możliwość dostępu do danych wskutek prac serwisowych realizowanych przez personel usługodawcy. Dostęp do tych danych reguluje umowa zawarta pomiędzy Administratorem a Usługodawcą.  

§10 Sposób przetwarzania danych osobowych

Dane osobowe podane dobrowolnie przez Użytkowników:
 • Dane osobowe nie będą przekazywane poza Unię Europejską, chyba że zostały opublikowane na skutek indywidualnego działania Użytkownika (np. wprowadzenie komentarza lub wpisu), co sprawi, że dane będą dostępne dla każdej osoby odwiedzającej serwis.
 • Dane osobowe nie będą wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji (profilowania).
 • Dane osobowe nie będą odsprzedawane podmiotom trzecim.
Dane anonimowe (bez danych osobowych) gromadzone automatycznie:
 • Dane anonimiwe (bez danych osobowych) będą przekazywane poza Unię Europejską.
 • Dane anonimiwe (bez danych osobowych) mogą być wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji (profilowania). Profilowanie danych anonimowych (bez danych osobowych) nie wywołuje skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie nie wpływa na osobę, której dane podlegają automatycznemu podejmowaniu decyzji.
 • Dane anonimiwe (bez danych osobowych) nie będą odsprzedawane podmiotom trzecim.

§11 Podstawy prawne przetwarzania danych osobowych

Serwis gromadzi i przetwarza dane Użytkowników na podstawie:
 • Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)
  • art. 6 ust. 1 lit. a osoba, której dane dotyczą wyraziła zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów
  • art. 6 ust. 1 lit. b przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy
  • art. 6 ust. 1 lit. f przetwarzanie jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią
 • Ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000)
 • Ustawa z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800)
 • Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994 Nr 24 poz. 83)

§12 Okres przetwarzania danych osobowych

Dane osobowe podane dobrowolnie przez Użytkowników: Co do zasady wskazane dane osobowe są przechowywane wyłącznie przez okres świadczenia Usługi w ramach Serwisu przez Administratora. Są one usuwane lub anonimizowane w okresie do 30 dni od chwili zakończenia świadczenia usług (np. usunięcie zarejestrowanego konta użytkownika, wypisanie z listy Newsletter, itp.) Wyjątek stanowi sytuacja, która wymaga zabezpieczenia prawnie uzasadnionych celów dalszego przetwarzania tych danych przez Administratora. W takiej sytuacji Administrator będzie przechowywał wskazane dane, od czasu żądania ich usunięcia przez Użytkownika, nie dłużej niż przez okres 3 lat w przypadku naruszenia lub podejrzenia naruszenia zapisów regulaminu serwisu przez Użytkownika Dane anonimowe (bez danych osobowych) gromadzone automatycznie: Anonimowe dane statystyczne, niestanowiące danych osobowych, są przechowywane przez Administratora w celu prowadzenia statystyk serwisu przez czas nieoznaczony

§13 Prawa Użytkowników związane z przetwarzaniem danych osobowych

Serwis gromadzi i przetwarza dane Użytkowników na podstawie:
 • Prawo dostępu do danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo uzyskania dostępu do swoich danych osobowych, realizowane na żądanie złożone do Administratora
 • Prawo do sprostowania danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo żądania od Administratora niezwłocznego sprostowania danych osobowych, które są nieprawidłowe lub / oraz uzupełnienia niekompletnych danych osobowych, realizowane na żądanie złożone do Administratora
 • Prawo do usunięcia danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo żądania od Administratora niezwłocznego usunięcia danych osobowych, realizowane na żądanie złożone do AdministratoraW przypadku kont użytkowników, usunięcie danych polega na anonimizacji danych umożliwiających identyfikację Użytkownika. Administrator zastrzega sobie prawo wstrzymania realizacji żądania usunięcia danych w celu ochrony prawnie uzasadnionego interesu Administratora (np. w gdy Użytkownik dopuścił się naruszenia Regulaminu czy dane zostały pozyskane wskutek prowadzonej korespondencji). W przypadku usługi Newsletter, Użytkownik ma możliwość samodzielnego usunięcia swoich danych osobowych korzystając z odnośnika umieszczonego w każdej przesyłanej wiadomości e-mail.
 • Prawo do ograniczenia przetwarzania danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo ograniczenia przetwarzania danych osobowych w przypadkach wskazanych w art. 18 RODO, m.in. kwestionowania prawidłowość danych osobowych, realizowane na żądanie złożone do Administratora
 • Prawo do przenoszenia danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo uzyskania od Administratora, danych osobowych dotyczących Użytkownika w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego, realizowane na żądanie złożone do Administratora
 • Prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jego danych osobowych w przypadkach określonych w art. 21 RODO, realizowane na żądanie złożone do Administratora
 • Prawo wniesienia skargi Użytkownikom przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych.

§14 Kontakt do Administratora

Z Administratorem można skontaktować się w jeden z poniższych sposobów
 • Adres pocztowy - Ubezpieczamy24.com Bielec Rakowski Sp.j., Św. Katarzyna ul. Orla 5/8
 • Adres poczty elektronicznej - biuro@ubezpieczamy24.com
 • Połączenie telefoniczne - +48 721 676 315
 • Formularz kontaktowy - dostępny pod adresem: /kontakt

§15 Wymagania Serwisu

 • Ograniczenie zapisu i dostępu do plików Cookie na Urządzeniu Użytkownika może spowodować nieprawidłowe działanie niektórych funkcji Serwisu.
 • Administrator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za nieprawidłowo działające funkcje Serwisu w przypadku gdy Użytkownik ograniczy w jakikolwiek sposób możliwość zapisywania i odczytu plików Cookie.

§16 Linki zewnętrzne

W Serwisie - artykułach, postach, wpisach czy komentarzach Użytkowników mogą znajdować się odnośniki do witryn zewnętrznych, z którymi Właściciel serwisu nie współpracuje. Linki te oraz strony lub pliki pod nimi wskazane mogą być niebezpieczne dla Twojego Urządzenia lub stanowić zagrożenie bezpieczeństwa Twoich danych. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zawartość znajdującą się poza Serwisem.

§17 Zmiany w Polityce Prywatności

 • Administrator zastrzega sobie prawo do dowolnej zmiany niniejszej Polityki Prywatności bez konieczności informowania o tym Użytkowników w zakresie stosowania i wykorzystywania danych anonimowych lub stosowania plików Cookie.
 • Administrator zastrzega sobie prawo do dowolnej zmiany niniejszej Polityki Prywatności w zakresie przetwarzania Danych Osobowych, o czym poinformuje Użytkowników posiadających konta użytkownika lub zapisanych do usługi newsletter, za pośrednictwem poczty elektronicznej w terminie do 7 dni od zmiany zapisów. Dalsze korzystanie z usług oznacza zapoznanie się i akceptację wprowadzonych zmian Polityki Prywatności. W przypadku w którym Użytkownik nie będzie się zgadzał z wprowadzonymi zmianami, ma obowiązek usunąć swoje konto z Serwisu lub wypisać się z usługi Newsletter.
 • Wprowadzone zmiany w Polityce Prywatności będą publikowane na tej podstronie Serwisu.
 • Wprowadzone zmiany wchodzą w życie z chwilą ich publikacji.
Save settings
Cookies settings