Ubezpieczamy24.com

Ubezpieczenie GAP dla pojazdów ciężarowych – czy warto wykupić?

Ubezpieczenie GAP Truck – czy warto kupić tę polisę? Przedsiębiorcy korzystający z firmowych pojazdów, także samochodów ciężarowych często zastanawiają się nad tą kwestią. Samochody ciężarowe zwykle pokonują dużo więcej kilometrów, zatem są narażone na większe ryzyko szkód niż auta osobowe, z kolei ich cena rynkowa bardzo szybko spada. Co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu GAP? Jakie są jego ceny? Czy warto wykupić GAP dla pojazdów ciężarowych? Dowiedz się już teraz!

Ubezpieczenie GAP dla pojazdów ciężarowych - co to?

Ubezpieczenie GAP (Guaranteed Asset Protection) to ubezpieczenie straty finansowej. Często nazywa się je: ubezpieczeniem przed utratą wartości pojazdu. To produkt oferowany osobom prywatnym i różnym firmom, w tym także tym, które korzystają z leasingu lub kupują auto na kredyt. GAP TRUCK zadziała, gdy stracisz samochód w wyniku kradzieży lub jego zniszczenia (szkody całkowitej). Zazwyczaj ubezpieczeniem GAP obejmuje się samochody ciężarowe. Musisz wiedzieć, że jednak możesz objąć nim także ciągniki siodłowe, naczepy, przyczepy czy autobusy. Istnieje także opcja wzięcia ubezpieczenia GAP w leasingu.

Ubezpieczenie GAP dla pojazdów ciężarowych obraz 3

Jak działa GAP dla pojazdów ciężarowych?

Ubezpieczenie GAP to niezbędny dodatek dla właścicieli i firm leasingujących pojazdy ciężarowe. Czy wiesz, że wartość nowej ciężarówki może spadać o 40% w ciągu zaledwie 2-3 lat od jej zakupu? Dla przykładu, jeśli zapłaciłeś za swój nowy pojazd ciężarowy 750 tysięcy złotych, jego wartość może spaść do 450 tysięcy złotych w krótkim czasie.

Co się stanie, gdy Twoja ciężarówka zostanie skradziona lub zniszczona w wypadku? Standardowe ubezpieczenie może pokryć jedynie wartość rynkową pojazdu z dnia zdarzenia. Oto, gdzie z pomocą przychodzi ubezpieczenie GAP.

Ubezpieczenie GAP pokrywa różnicę między wartością rynkową pojazdu a kwotą, którą jeszcze musisz spłacić. W praktyce oznacza to, że nie będziesz zmuszony do spłacania rat za pojazd, którego już nie masz. Jeśli chcesz zastąpić utracony pojazd nowym, identycznym modelem, różnica w cenie może wynosić aż 300 tysięcy złotych. Dzięki polisie GAP, nie musisz martwić się o tę brakującą kwotę.

Polisa GAP pokryje tę różnicę, umożliwiając Ci szybki powrót do prowadzenia działalności bez dodatkowych obciążeń finansowych. Czy warto ryzykować? Decyzja należy oczywiście do Ciebie…

Jakie istnieją ubezpieczenia GAP TRUCK?

W przypadku pojazdów ciężarowych możemy wymienić dwa najpopularniejsze rodzaje ubezpieczenia GAP. Chodzi o GAP fakturowy i GAP TRUCK casco. Co musisz o nich wiedzieć? Sprawdź to!

Fakturowy GAP TRUCK:

GAP TRUCK casco:

Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie GAP TRUCK?

GAP TRUCK nie jest zaliczane do ubezpieczeń obowiązkowych, zatem niekoniecznie musisz kupować taką polisę. Jednak zdecydowanie warto rozważyć taki zakup, zwłaszcza jeśli prowadzisz firmę i masz kilka firmowych samochodów ciężarowych. A dlaczego warto? Jednym z powodów jest fakt, że GAP to jedyne ubezpieczenie w pełni chroniące utratę wartości auta. Mając GAP w przypadku szkody całkowitej, właściciel auta ciężarowego otrzyma odpowiednio wysokie odszkodowanie, które umożliwi mu zakup tak samo dobrego pojazdu jak ten utracony. Ubezpieczenie GAP TRUCK zadziała też wtedy, gdy dojdzie do pożaru lub innych klęsk żywiołowych. Z kolei jeśli masz samochód ciężarowy w leasingu, to gdy dojdzie do szkody całkowitej auta, będziesz musiał pokryć wszelkie koszta wynikające z umowy leasingowej. Dzięki GAP TRUCK nie będzie to stanowiło żadnego problemu i uda Ci się zamknąć umowę leasingu. 

Ubezpieczenie GAP dla pojazdów ciężarowych obraz 1

Dlaczego potrzebne jest Ci ubezpieczenie GAP?

Gdy zdecydujesz się na nowe auto na kredyt/lub leasing, zgadzasz się płacić zwykle niską ratę co miesiąc. Musisz jednak wiedzieć, że z chwilą, gdy wyjedziesz samochodem z salonu, jego wartość bardzo szybko spada. Z kolei spłata kredytu nie nadąża za tak dużą utratą wartości. Niestety na drogach często dochodzi do wypadków. Nierzadkie są też kradzieże. W przypadku tego typu zdarzeń polisa ubezpieczeniowa zwykle nie jest wystarczająca, aby spłacić kredyt czy leasing. Zazwyczaj pokrywa jedynie bieżącą wartość rynkową pojazdu. Dlatego właśnie warto mieć GAP, ponieważ jest to produkt, gdy pomoże pokryć tę różnicę między wartością rynkową auta a kwotą, która pozostanie do spłaty po takim zdarzeniu jak wypadek czy kradzież. 

Jakie pojazdy możesz ubezpieczyć w ramach GAP?

W ramach GAP możesz ubezpieczyć samochód osobowy, skuter, motocykl, kamper i samochód ciężarowy do i powyżej 3.5t. Ubezpieczenie GAP to produkt chętnie wybierany szczególnie przez osoby, które zdecydowały się na zakup nowego samochodu ciężarowego na kredyt lub leasing. Ci, którzy zdecydowali się na zakup takiego pojazdu za gotówkę oraz osoby, które spłaciły już zaciągnięty kredyt, rzadziej interesują się dodatkową ochroną. Warto jednak podkreślić, że jeśli chodzi o kredyty długoterminowe, wartość auta może spaść poniżej kwoty pozostałej do spłaty kredytu, ale wówczas ubezpieczenie GAP wciąż jest istotnym rozwiązaniem.

Sprawdź też naszą ofertę na:
Dlaczego warto mieć dobre ubezpieczenie transportowe obraz 3

Gdzie kupić ubezpieczenie GAP samochodu ciężarowego?

W poszukiwaniu ubezpieczenia GAP większość przedsiębiorców udaje się do dealera samochodowego. Jednak to nie jest jedyne rozwiązanie, więc warto znać też inne opcje. W ofertach niektórych towarzystw ubezpieczeniowych można spotkać się z tą polisą. Często zapewniają one korzystniejsze warunki ochrony w niższej cenie. Jeśli zależy Ci na znalezieniu oferty w najlepszej cenie, skorzystaj ze wsparcia naszej firmy. Znajdziemy dla Ciebie najlepszą polisę, dopasowaną do konkretnych potrzeb i wartości samochodu ciężarowego. Zachęcamy do kontaktu!
Wiadomość do eksperta

Sprawdź, jaką ofertę dla Ciebie przygotowaliśmy

Telefon do eksperta

Porozmawiajmy

Ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie GAP dla samochodu ciężarowego?

To, ile zapłacisz za ubezpieczenie GAP dla samochodu ciężarowego, jest zależne od wielu czynników. Cena zależy m.in. od wartości auta, sposobu płatności, a także okresu ubezpieczenia. Koszt waha się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych rocznie. W skali roku trzeba zapłacić między 0,4 a 1,2% wartości samochodu. I choć może wydawać się, że koszty ubezpieczenia GAP TRUCK są wysokie, to uwierz, że są one naprawdę niskie, gdyby tak porównać je z potencjalnymi kosztami, jakie mogą powstać z braku tego ubezpieczenia. 

Co sądzisz o naszych treściach?

Dajemy z siebie wszystko, aby odpowiedzieć na Twoje pytania!

Wystaw nam notę!
post