Ubezpieczamy24.com

ubezpieczenie maszyn rolniczych obraz 2

Ubezpieczenie maszyn rolniczych

Ceny zakupu nowych, nowoczesnych maszyn rolniczych nierzadko oscylują w granicach nawet miliona złotych. Inwestując ogromne pieniądze w swoje gospodarstwo warto zadbać odpowiednią jego ochronę. Wbrew pozorom niewiele trzeba, aby kosztowny pojazd rolniczy uległ np. spaleniu czy zalaniu w wyniku powodzi. 

W takich sytuacjach przydaje się ubezpieczenie maszyn rolniczych, które w razie powstania szkód gwarantuje wypłatę rekompensaty finansowej. Taką polisę możesz znaleźć, skonfigurować pod własne potrzeby i wykupić z naszą pomocą! Wcześniej jednak dowiedz się, dlaczego warto się na nią zdecydować.

Odpowiedzialny rolnik powinien się ubezpieczyć

Dziś prowadzenie gospodarstwa rolnego wiąże się z inwestowaniem ogromnych pieniędzy. Nie zawsze wystarczy zakup bardzo starych, mocno już wyeksploatowanych maszyn. Coraz więcej rolników zdaje sobie sprawę z tego, że tylko dzięki wysokiej wydajności pracy mogą konkurować na rynku i osiągać wysokie zyski z prowadzenia gospodarstwa.

Nowoczesne maszyny rolnicze kosztują niestety setki tysięcy złotych i zazwyczaj finansuje się je różnego rodzaju kredytami. Nie trudno wyobrazić sobie, jak ogromnym problemem będzie całkowite zniszczenie takiej maszyny, zanim zostanie jeszcze spłacona. Oczywiście, nawet jeśli była od razu kupiona za gotówkę, spalenie czy zniszczenie w wyniku klęsk żywiołowych i tak będzie ogromnym obciążeniem dla gospodarstwa.

Ubezpieczenie maszyn rolniczych 19

Zakup ubezpieczenia maszyn rolniczych jest bardzo odpowiedzialnym działaniem. W razie szkody można liczyć na wypłatę odszkodowania, które pozwoli na naprawę pojazdu lub zakup nowego, jeśli będzie taka potrzeba. Polisy tego typu nie zawsze są tanie, ale bierz pod uwagę, jak ogromny majątek masz w tych maszynach. Gdy uświadomisz sobie to, koszt składki ubezpieczenia jest naprawdę niewielki.

Obowiązkowe ubezpieczenie maszyn rolniczych (OC) nie chroni maszyn!

Jak zapewne wiesz, każdy rolnik musi wykupić specjalną polisę OC dla swojego gospodarstwa. Na pewno ją masz, ale musisz mieć świadomość tego, że nie zabezpiecza ona Twoich maszyn. Jest to ochrona związana z klęskami żywiołowymi, które dotkną budynki wchodzące w skład gospodarstwa rolnego, jak i uprawy czy hodowlę zwierząt.

Oczywiście wykorzystywane przez Ciebie maszyny także muszą mieć OC, jeśli poruszasz się nimi po drogach publicznych. Tutaj jednak sytuacja jest analogiczna – ubezpieczenie to chroni Cię wyłącznie przed Twoimi błędami. Jeśli pojazdem rolniczym spowodujesz wypadek, szkody zostaną pokryte z OC.

Aby w pełni chronić taki sprzęt, powinieneś wykupić dodatkowe ubezpieczenie maszyn rolniczych. Nie jest ono obowiązkowe, ale zdecydowanie powinieneś o nim pomyśleć. Korzystając z naszego kalkulatora, szybko przekonasz się, że taka polisa nie musi być kosztowna. Co więcej, szybko znajdziesz najlepsze ubezpieczenie, które optymalnie dopasujesz do swoich potrzeb. Możesz także skorzystać z naszego wsparcia przy zakupie!

Agrocasco tzw. AC dla rolników

Jeśli nazwa ta kojarzy Ci się z autocasco, to jak najbardziej jesteś na dobrym tropie. Agrocasco to po prostu AC oferowane rolnikom, które zabezpiecza ich maszyny. Zakres ochrony w ramach takiej polisy jest więc bardzo podobny. Zabezpiecza ona pojazdy przed czynnikami, na które właściciel nie ma wpływu. To między innymi pożar, dewastacja przez wandali, uszkodzenie w trakcie eksploatacji czy wynikające z klęsk żywiołowych.

Bardzo ważne jest tutaj to, że agrocasco nie musi dotyczyć tylko tych pojazdów, które są zarejestrowane. Niektóre maszyny nie wymagają tego, a i nie wszystkimi wyjeżdża się na drogi publiczne. W przypadku rolników ubezpieczenie może je również obejmować ochroną.

Jakie konkretnie maszyny rolnicze można objąć ochroną?

Chcesz wykupić agrocasco i spać spokojnie wiedząc, że w razie problemów i uszkodzenia drogich maszyn uzyskasz odszkodowanie? W takim razie już dziś skorzystaj z naszej pomocy i znajdź najtańsze, idealnie dopasowane do potrzeb ubezpieczenie. 

Polisa może objąć ochroną między innymi taki sprzęt jak: kombajny, ciągniki, agregaty, glebogryzarki, czy kosiarki i siewniki.

Oprócz tego ubezpieczenie maszyn rolniczych może dotyczyć także wyposażenia dodatkowego, które nie wymaga rejestracji. Zalicza się do niego m.in. różnego rodzaju przyczepy, jak i akcesoria podczepiane, chociażby pod ciągnik. Pamiętaj, że pomożemy Ci dopasować polisę do potrzeb, analizując sytuację Twojego gospodarstwa i park maszynowy, jaki posiadasz.

Dzięki agrocasco nie musisz się obawiać złodziei!

Istotną zaletą takiej polisy jest pełna ochrona przed kradzieżą. Maszyny rolnicze, szczególnie te bardzo specjalistyczne, kosztują dosłownie majątek i z tego powodu niestety są łakomym kąskiem dla złodziei. Nawet najlepsze zabezpieczenia mogą okazać się zbyt małą przeszkodą do tego, aby zniechęciły do kradzieży. Agrocasco gwarantuje wypłatę odszkodowania, jeśli dojdzie do takiej sytuacji.

Oczywiście pamiętaj o tym, aby dokładnie zapoznać się z warunkami danej polisy. Na pewno nie dostaniesz pieniędzy, jeśli ubezpieczyciel udowodni Ci, że kradzież była efektem Twoich zaniedbań. Z oczywistych względów odszkodowania nie są również wypłacane wtedy, gdy zdarzenie było próbą wyłudzenia pieniędzy – takie sytuacje niestety się zdarzają.

Z agrocasco nie skorzystasz w razie wypadku

Tak jak zwykłe AC nie działa w razie wypadku drogowego, tak i agrocasco nie zapewnia ochrony w takiej sytuacji. Zgodnie z prawem jesteś zobowiązany wykupić obowiązkowe OC komunikacyjne i to z niego są wypłacane ewentualne odszkodowania. Nie ma tutaj znaczenia, czy w wyniku Twoich błędów straty będą dotyczyły jedynie mienia, czy również osób.

Nie traktuj więc tej polisy, jako ochrony całkowitej. Prawo zobowiązuje Cię do tego, aby wykupić OC dla pojazdów rolniczych i dbać o ich kontynuację co 12 miesięcy.

Jak wygląda zakup polisy agrocasco i na jaki okres zapewnia ochronę?

Zazwyczaj tego rodzaju polisy ubezpieczeniowe, w tym autocasco, wykupuje się na 12 miesięcy. W przypadku agrocasco też jest to podstawowy okres obowiązywania umowy, ale są także pewne odstępstwa od tej reguły. Ubezpieczenie maszyn rolniczych można bowiem wykupić na ściśle określony okres, np. wyłącznie na czas żniw. To właśnie wtedy jest największe ryzyko powstania różnych szkód i dlatego jest to ciekawa opcja.

Co warte dodania, możesz wykupić jedną polisę agrocasco, która obejmie ochroną wszystkie maszyny wchodzące w skład majątku Twojego gospodarstwa rolnego. Nasza firma pomoże Ci w znalezieniu najlepszej polisy i dopasowaniu jej do potrzeb. Zapewniamy również wsparcie w procesie podpisywania umowy oraz kontrolowania płatności. Musisz jednak być przygotowany na wizytę pracownika firmy ubezpieczeniowej.

Sprawdzi on, w jakich warunkach są przechowywane maszyny oraz jakie są stosowane zabezpieczenia. Może dojść do sytuacji, w której ubezpieczyciel będzie wymagał zastosowania konkretnych rozwiązań, np. wymiany zamków. Plusem jest jednak to, że firma nie robi poważnych oględzin maszyn rolniczych. Co więcej, nie muszą one mieć żadnych systemów zabezpieczeń, w tym np. immobilisera, co jest standardem przy autocasco.

Wykupując agrocasco chronisz swoje maszyny przed wieloma zdarzeniami

Zakres ochrony w przypadku takich polis jest szeroki i obejmuje m.in. szkody wywołane przez: gradobicie, huragany, pożary, powodzie, kradzież lub dewastację, poważne awarie, które powstały w czasie żniw – np. zatarcie silnika, czy uszkodzenie sprzęgła. 

Mając ubezpieczenie maszyn rolniczych, prowadzenie gospodarstwa będzie dużo mniej stresujące. Masz pewność, że w razie nieprzewidzianych zdarzeń bardzo szybko otrzymasz rekompensatę finansową, pozwalają Ci na pełną likwidację szkód.

Ubezpieczenie maszyn rolniczych 20
Ubezpieczenie maszyn rolniczych 21

Gdzie można kupić ubezpieczenie maszyn rolniczych?

Chcesz zabezpieczyć sprzęt wykorzystywany w Twoim gospodarstwie? Nie musisz nigdzie wychodzić – polisę agrocasco znajdziesz, skonfigurujesz i zakupisz z naszą pomocą! Przygotowaliśmy kalkulator, w którym musisz po prostu wypełnić wszystkie pola formularza. 

Nasi specjaliści przeanalizują zarówno oferty ubezpieczalni, jak i Twoją sytuację. Dzięki temu dopasują polisę pod konkretne potrzeby i znajdą nie tylko opcję, która zapewnia wysoki poziom ochrony, ale i jest stosunkowo niedroga.

Ubezpieczenie maszyn rolniczych kalkulator

Nie czekaj dłużej, już dziś ubezpiecz swoje maszyny rolnicze. Z naszą pomocą nie przepłacisz, a i będziesz miał pewność, że cały sprzęt jest objęty kompleksową ochroną ubezpieczeniową.

Sprawdź też: