Ubezpieczamy24.com

ubezpieczenie maszyn budowlanych obraz 1

Ubezpieczenie maszyn budowlanych

Maszyny budowlane to serce Twojego biznesu, ale działają w warunkach pełnych wyzwań, gdzie ryzyko uszkodzeń jest stale obecne. Każde uszkodzenie to nie tylko koszty naprawy, ale również potencjalne straty związane z przestojami w pracy. 

Czy wiesz, że odpowiednie ubezpieczenie maszyn budowlanych może być tarczą chroniącą Twój sprzęt i finanse przed nieoczekiwanymi problemami? Zainwestuj w bezpieczeństwo swojego przedsiębiorstwa i minimalizuj ryzyko nieplanowanych strat.

Sprawdź naszą ofertę ubezpieczenia maszyn i urządzeń budowlanych!

Gwarancja wyboru najlepszego ubezpieczenia

Wygodne płatności online i zdalne załatwienie formalności

Szybko i korzystnie ubezpieczysz swoją firmę

Jakie maszyny budowlane możesz ubezpieczyć?

Możesz zdecydować się na ubezpieczenie maszyn, których jesteś właścicielem, ale nie tylko. Ubezpieczeniem możesz objąć sprzęty, które wynajmujesz i są Ci niezbędne do prowadzenia firmy. Mogą to być:

Zakres ubezpieczenia zawsze indywidualnie dopasowuje się do potrzeb. Jeśli chcesz poznać szczegóły naszej oferty, skontaktuj się z nami! Możesz przesłać nam wykaz maszyn, które chcesz objąć ubezpieczeniem, a my przygotujemy najlepszą ofertę dla Twojej firmy. 

ubezpieczenie maszyn budowlanych obraz 2

Ubezpieczenie CPM - polisa dedykowana dla maszyn budowlanych

Ubezpieczenie CPM, z ang. "Contractors plant machinery", to specjalistyczna polisa dedykowana właścicielom maszyn budowlanych. Celem polisy CPM jest ochrona sprzętu używanego na placach budowy przed różnorodnymi ryzykami. Ubezpieczenie CPM to niezwykle funkcjonalna polisa, dzięki której możesz uniknąć dużych strat, a w razie wystąpienia ryzyka, uzyskasz stosowne i uczciwe odszkodowanie. 
Więcej informacji o ubezpieczeniu:
Jeśli zastanawiasz się, jak zawrzeć umowę na ubezpieczenie maszyn budowlanych, to zapraszamy do kontaktu z naszym specjalistą. Współpracujemy z wiodącymi towarzystwami ubezpieczeniowymi w Polsce, oferując dostosowane polisy do potrzeb klientów. Nasi specjaliści chętnie pomogą w wyborze najlepszej ochrony dla Twoich maszyn.
ubezpieczenie maszyn budowlanych obraz 3

Ubezpieczenie maszyn i urządzeń budowlanych - zakres ubezpieczenia

Jakie zdarzenia objęte są ochroną w ubezpieczeniu CPM? Choć zakres ochrony w ubezpieczeniu CPM może się różnić w zależności od konkretnego Towarzystwa Ubezpieczeniowego, to zwykle obejmuje on następujące szkody:

Jednakże ważne jest podkreślenie, że nie każda sytuacja gwarantuje wypłatę odszkodowania. Ważne jest, aby szkoda była udokumentowana oraz, żeby zdarzenie było wymienione w warunkach polisy oferowanej przez daną firmę ubezpieczeniową. Zalecamy dokładne zapoznanie się z oferowanym zakresem ochrony przed podjęciem decyzji o zakupie ubezpieczenia.

Ubezpieczenie maszyn - zapytaj o ofertę

Zapewnij ochronę swoim maszynom przed nieprzewidzianymi zdarzeniami i zyskaj pewność, że Twój biznes będzie bezpieczny. Skontaktuj się z nami dziś i zapytaj o naszą ofertę ubezpieczenia maszyn.

Wypełnij formularz

Zostaw nam swoje dane, abyśmy mogli się z Tobą skontaktować.


Jak możemy Ci pomóc?

Opisz krótko sprawę.


Rodzaje ubezpieczeń dla maszyn budowlanych

Chcesz kupić ubezpieczenie dla maszyn budowlanych? Postaw na wysokie kwalifikacje i bogatą wiedzę naszego zespołu. Jesteś ciekaw, jakie ubezpieczenia możemy Ci zaoferować? Przekonaj się, co znajdziesz w naszej ofercie!

1

Ubezpieczenie OC

W przypadku maszyn samojezdnych jest ono obowiązkowe, jeśli masz maszyny nieporuszające się po drogach, niekoniecznie musisz zdecydować się na jego zakup. Pewnym rozwiązaniem jest także rozszerzenie ubezpieczenia OC na szkody wyrządzone przez takie pojazdy, to dobra ochrona majątku firmy. Z kolei jeśli chodzi o urządzenia na innych pojazdach, obejmuje je ubezpieczenie bazy.

2

Ubezpieczenie maszyn budowlanych CPM

Jest to polisa zapewniająca ochronę przed dużymi stratami spowodowanymi kradzieżą maszyn, uszkodzeniem i wypadkami, w których uczestniczył posiadany sprzęt i maszyny. Gdy wystąpią zdarzenia (wymienione w kontrakcie), ubezpieczyciel wypłaci odpowiednią kwotę, która pokryje koszty szkody. 

3

Ubezpieczenie AC

Maszyny samojezdne poruszające się po drogach możesz ubezpieczyć. Jednak problemy pojawiają się jeśli chodzi o wycenę tej polisy. Poza tym przedsiębiorcy niezbyt chętnie ją wybierają, ponieważ nie obowiązuje ona na placu budowy. 

Ubezpieczenie maszyn budowlanych od uszkodzeń - jak to zrobić dobrze?

Masz własną firmę budowlaną? W takim razie pewnie zadbałeś o ubezpieczenie parku maszyn przed kradzieżą. A czy wiesz, że tego typu sprzęty mogą ulec również uszkodzeniom? Przed nimi również warto je zabezpieczyć. Na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę, wybierając tego typu ubezpieczenie? Skup się przede wszystkim na tym, aby ubezpieczenie zapewniało zabezpieczenie maszyn nie tylko podczas eksploatacji, ale również podczas transportu, przestoju, remontu, napraw, demontażu, czy nawet czyszczenia i konserwacji. 

Twój cały sprzęt musi być ubezpieczony od różnych nagłych, nieprzewidzianych zdarzeń. Chodzi tutaj m.in. o zdarzenia, które związane są z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi (np. uderzenie pioruna), akty wandalizmu, błędy podczas montażu sprzętu, niewystarczające lub brak doświadczenia w obsłudze sprzętu, czy błędy projektowe i konstrukcyjne. Takie problemy mogą wystąpić dosłownie w każdej chwili, a właściciel firmy czy zespół operatorów sprzętów rzadko ma wpływ na ich wystąpienie. 

Ważną informacją jest to, że nie wszystkie urządzenia czy maszyny można ubezpieczyć. Właściwie jest to możliwe jedynie w przypadku tych, które są włączone do eksploatacji. Muszą także przejść niezbędne próby i testy oraz oczywiście być całkowicie sprawne. Kolejnym warunkiem jest spełnianie wymogów formalno-prawnych.

Decydując się na zakup polisy na maszyny budowlane, pamiętaj, aby dowiedzieć się, jakich zdarzeń nie obejmuje ubezpieczenie. Zazwyczaj chodzi o takie zdarzenia jak np. różne szkody wyrządzone celowo lub wskutek rażącego zaniedbania ze strony osoby ubezpieczającej sprzęty, szkody w wymienialnych narzędziach, szkody będące wynikiem naturalnego zużycia, szkody w podzespołach będące wynikiem awarii mechanicznej lub elektrycznej. 

Sprawdź również informacje, czy masz możliwość rozszerzenia polisy o ochronę maszyn podczas poruszania się po drogach publicznych czy ich transportu. W wielu firmach ubezpieczeniowych spotkasz się z taką opcją. 

Ubezpieczenie maszyn od uszkodzeń to zdecydowanie bardzo dobra rzecz. Dzięki takiemu produktowi właściciel firmy budowlanej może czuć się w pełni bezpiecznie. Jednak równie istotne jest to, że taka polisa zwiększa komfort pracy operatorów, którzy każdego dnia mierzą się z nieprzewidzianymi i trudnymi zdarzeniami losowymi.

Profesjonalne ubezpieczenia maszyn budowlanych dla Twojej firmy

Ubezpieczenie maszyn budowlanych oferowane przez Ubezpieczamy24.com to odpowiednie rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy, który chce zabezpieczyć swoje sprzęty, a przy tym liczy na indywidualne traktowanie i pełne zaangażowanie. Nasza firma może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem i wieloma kontaktami biznesowymi, więc zapewniamy, że mamy dla Ciebie najlepszą ofertę!

FAQ - ubezpieczenie sprzętu budowlanego

Jakie szkody podlegają rekompensacie w ramach ubezpieczenia CPM?

Ubezpieczenie CPM może różnić się w zależności od Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Zazwyczaj szkody objęte tą polisą obejmują zniszczenia sprzętu przez osoby trzecie, pożar, eksplozję, upadek statku powietrznego czy zalanie. Do szkód atmosferycznych zaliczają się m.in. powodzie, ulewne deszcze, grad, huragan, uderzenie pioruna, lawina czy osunięcie się ziemi. Polisa może także pokrywać kradzież i włamanie z przywłaszczeniem sobie maszyn, kolizje z innymi maszynami i pojazdami czy wpadnięcie maszyny do wykopanego otworu. Ważne jest jednak, że nie każde zdarzenie gwarantuje wypłatę świadczenia. Ubezpieczenie maszyn od kradzieży czy awarii musi być poparte odpowiednią dokumentacją, a konkretna sytuacja musi być uwzględniona na liście sporządzonej przez firmę oferującą ubezpieczenie maszyn budowlanych. Zawsze warto zajrzeć do ogólnych warunków ubezpieczenia oraz dowiedzieć się, co dokładnie pokrywa oferowana polisa przed jej zakupem.

Co wpływa na koszt ubezpieczenia za maszyny?

Przede wszystkim jest to suma ubezpieczenia oraz ocena ryzyka. Za ustalenie sumy ubezpieczenia odpowiedzialny jest przedsiębiorca, co odbywa się na podstawie wartości odtworzeniowej zgłoszonych do ubezpieczenia sprzętów. Z kolei jeśli chodzi o składkę ubezpieczeniową, to oblicza się ją na podstawie ustalonej przez towarzystwo ubezpieczeń stawki uwzględniającej ocenę ryzyka w odniesieniu do sumy ubezpieczenia. Jednak przedsiębiorca może ponieść także dodatkowe koszty – te mogą stanowić klauzule rozszerzające zakres ochrony ubezpieczeniowej.