Ubezpieczamy24.com

Ubezpieczenie na życie dla rodziny – jak je wybrać?

Praktycznie każdy działający w Polsce ubezpieczyciel ma w swojej ofercie różnego rodzaju polisy na życie. Jednak okazuje się, że stosunkowo niewiele z nich pozwala objąć ochroną najbliższą rodzinę ubezpieczonego. W teorii więc znalezienie takiego ubezpieczenia wydaje się być zadaniem dość trudnym, jednak w praktyce wcale nie musi tak być. Kluczem do sukcesu jest wiedza dotycząca tego, gdzie go poszukiwać. Najprostszym rozwiązaniem jest kontakt z naszą multiagencją ubezpieczeniową. Znajdziemy dla Ciebie polisy na życie i zdrowie spełniające Twoje oczekiwania i przedstawimy je w formie przejrzystego zestawienia, a do tego zapewnimy wsparcie w wyborze. Warto jednak wcześniej wiedzieć, na jakie kwestie zwracać uwagę podczas zakupu ubezpieczenia dla rodziny i najważniejsze informacje na ten temat znajdziesz w poniższym wpisie – zapraszamy do lektury!

Ubezpieczenie na życie dla rodziny – czym jest?

Zaczniemy jednak od podstaw, a więc wyjaśnienia, na czym polegają tego typu polisy. Co do zasady są to zwyczajne ubezpieczenia na życie, a różnica polega na tym, że zapewniana w ich ramach ochrona jest rozszerzania o członków rodzinny wskazanych przez ubezpieczonego. Mogą to być nie tylko współmałżonek oraz dzieci, ale także m.in. rodzice i to z obu stron małżeństwa oraz wnukowie.

ubezpieczenie na życie dla rodziny obraz 2

W przypadku zwykłej polisy, w razie śmierci ubezpieczonego, odszkodowanie dostanie jego rodzina. Natomiast w powyższym ubezpieczeniu może dość do sytuacji, że umrze ktoś bliski ubezpieczonego i wtedy to właśnie on dostanie pieniądze z tego tytułu.

Co warto jeszcze dodać, rodzinne ubezpieczenie na życie można rozszerzać o dodatkowe pakiety. Popularne jest m.in. NNW zapewniające ochronę na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu, nieszczęśliwego wypadku oraz ubezpieczenie zdrowotne – odszkodowanie za pobyt w szpitalu, operację medyczną itp. Wysokość wypłaty świadczenia zależy od wysokości sumy ubezpieczenia. 

Ile kosztuje polisa na życie dla rodziny?

Przede wszystkim pamiętaj, że zawsze zakup takiej polisy będzie o wiele bardziej opłacalny w porównaniu do łącznego kosztu ubezpieczeń na życie oddzielnie dla każdego członka rodziny. Wysokość składki w dużej mierze uzależniona jest od tego, ile osób chcemy objąć ochroną – im więcej tym oczywiście wyższa opłata. Spore znaczenie ma także wiek ubezpieczanych oraz ich stan zdrowia, który ocenia się na podstawie specjalnej ankiety medycznej. Do tego dochodzą jeszcze ewentualne pakiety dodatkowe rozszerzające ochronę, które dobiera się indywidualnie.

Nie da się więc jednoznacznie określić kosztów polisy na życie dla całej rodziny. Przeciętnie waha się ona w granicach 50 zł miesięcznie w przypadku podstawowych ubezpieczeń bez dodatkowych pakietów. Przykładowe ceny dla niektórych towarzystw ubezpieczeniowych prezentują się następująco:

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru ubezpieczenia na życie dla rodziny?

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze wsparcia dobrego agenta ubezpieczeniowego, który pomoże Ci w znalezieniu odpowiednich ubezpieczeń i wyborze tego najlepszego. Właśnie na to możesz liczyć, kontaktując się z naszą firmą. Jednak zanim to zrobisz, zastanów się nad kilkoma kwestiami. Musisz bowiem precyzyjnie określić:

Gdy z kolei wybierzesz już konkretną ofertę, przed podpisaniem umowy przejrzyj dokładnie listę wyłączeń od odpowiedzialności. Jest to spis zdarzeń nieobjętych ubezpieczeniem. Dotyczy przede wszystkim sytuacji nielosowych, a więc np. śmierci ubezpieczonego w wyniku samobójstwa czy w związku z udziałem w zamieszkach.

Kiedy warto wykupić ubezpieczenie na życie i zdrowie dla rodziny?

Odpowiedź na tak zadane pytanie jest bardzo prosta – zawsze, gdy tylko chciałbyś ubezpieczyć na życie nie tylko siebie, ale także bliskie Ci osoby. Wynika to z faktu, że polisa dla całej rodziny na pewno będzie tańsza, niż łączny koszt wykupienia ich oddzielnie dla każdego. Jednak zwróć uwagę na bardzo istotny szczegół. W przypadku takich ubezpieczeń najwyższe odszkodowanie zawsze należy się ich bezpośrednim właścicielom. Sumy ubezpieczeniowe dla pozostałych, włączonych w ochronę osób, niestety z pewnością będą niższe. Jeśli więc uznasz, że kwoty te są niesatysfakcjonujące, pozostaje Ci tylko wykupienie oddzielnych polis.

ubezpieczenie na życie dla rodziny obraz 4

Pamiętaj, że zarówno ubezpieczenie indywidualne na życie, jak i dla rodzin, możesz wykupić z naszą pomocą. Zgłoś się do nas, a wnikliwie przeanalizujemy rynek ubezpieczeniowy i przedstawimy najlepsze, idealnie dopasowane do potrzeb oferty polis.

Gdzie kupić ubezpieczenie na życie dla rodziny?

Jeśli już posiadasz jakieś ubezpieczenia, dobrym pomysłem będzie zapoznanie się z ofertą Twojego obecnego ubezpieczyciela. Często można liczyć na atrakcyjne rabaty w przypadku zakupu pakietu różnych polis. Jednak pamiętaj, że wielkość składek, wysokość sumy ubezpieczeniowej oraz zakres ochrony różnią się znacząco pomiędzy ofertami poszczególnych firm ubezpieczeniowych. Z tego powodu nigdy nie kończ na zapoznaniu się tylko z jedną propozycją.

Aby znaleźć najlepsze ubezpieczenie rodzinne, możesz zapoznawać się z poszczególnymi propozycjami:

Ze swojej strony polecamy skorzystanie z usług naszej multiagencji ubezpieczeniowej. Znajdziemy dla Ciebie najlepsze ubezpieczenie na życie dla rodziny, a Ty zaoszczędzisz czas i pieniądze, wybierając polisę niedrogą i o szerokim zakresie ochrony.

Zanim wykupisz ubezpieczenie, dokładnie zapoznaj się z jego warunkami

Zasada ta jest identyczna niezależnie od tego, czy kupujesz indywidualne ubezpieczenie na życie, dla rodziny czy każdą inną polisę. Przed podpisaniem umowy zawsze wnikliwie zapoznaj się z jej warunkami. Sprawdź sumy ubezpieczeniowe, zakres ochrony oraz koniecznie zaznajom się z listą wyłączeń. Pośród tych ostatnich informacji znajdziesz wykaz sytuacji, w których ubezpieczyciel zdejmuje z siebie odpowiedzialność za szkody. O co chodzi? Na przykład odszkodowanie nie będzie się należało, jeśli do śmierci ubezpieczonego dojdzie w wyniku jego samobójstwa czy w konsekwencji udziału w zamieszkach.

Jednocześnie pamiętaj, że niektórych osób możesz nie móc dodać do ubezpieczenia. Wiele firm ubezpieczeniowych wprowadza limity wieku – np. polisy na życie nie wykupisz dla seniora w wieku powyżej 70 lat. Zastanów się również nad ewentualnym poszerzeniem ochrony poprzez wykupienie różnego rodzaju dodatkowych pakietów, np. ubezpieczenia zdrowotnego.

ubezpieczenie na życie dla rodziny obraz 3

Znajdź najlepsze ubezpieczenie na życie

Powyższe informacje z pewnością ułatwią Ci poszukiwania najlepszego ubezpieczenia na życie dla rodziny. Jeśli jednak chcesz, aby była możliwie najtańsza i jednocześnie zapewniała bardzo szeroki zakres ochrony, zgłoś się do nas. Wypełnij formularz na naszej stronie i zdaj się na wsparcie doświadczonych specjalistów z multiagencji ubezpieczeniowej. Prześwietlimy oferty wszystkich ubezpieczalni, biorąc pod uwagę Twoje potrzeby, i przygotujemy zestawienie najlepszych ubezpieczeń na życie dla rodziny.
Wiadomość do eksperta

Sprawdź, jaką ofertę dla Ciebie przygotowaliśmy

Telefon do eksperta

Porozmawiajmy

Najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenia rodzinne

Poniżej prezentujemy odpowiedzi.

Czy ubezpieczenie na życie dla rodziny jest tylko dla małżeństw?

Wbrew pozorom tego typu polisy nie są tylko dla osób będących w zalegalizowanych związkach małżeńskich, mających dzieci. Z ubezpieczenia skorzystają także bezdzietni oraz osoby żyjące w związkach partnerskich, które wspólnie prowadzą gospodarstwo domowe. W każdym przypadku mogą ubezpieczać najbliższych, aż do własnych dziadków.

Jak znaleźć dobre ubezpieczenie dla rodziny?

Trudno doszukiwać się tutaj różnic względem ubezpieczeń na życie dla tylko jednej osoby. Jeśli dojdzie do zdarzenia objętego ochroną ubezpieczeniową, musisz po prostu jak najszybciej poinformować o tym Towarzystwo Ubezpieczeniowe. Możliwości jest wiele – telefonicznie, listownie, poprzez internet czy osobistą wizytę w placówce, danego TU.

Pamiętaj, aby do powyższej informacji dołączyć dokumentację medyczną dla danego zdarzenia. Niezbędna będzie także kopia dowodu osobistego bądź innego dokumentu potwierdzającego Twoją tożsamość. Jeśli odszkodowanie ma być wypłacone z tytułu śmierci ubezpieczonego, potrzebny będzie jeszcze akt zgonu.

Sprawdź też:
Co sądzisz o naszych treściach?

Dajemy z siebie wszystko, aby odpowiedzieć na Twoje pytania!

Wystaw nam notę!
post