Ubezpieczamy24.com

Ubezpieczenie OC Opole

Zakup komunikacyjnej polisy ubezpieczeniowej od odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkiem każdego posiadacza pojazdu. Wykupując ubezpieczenie OC Opole, nie trzeba jednak od razu szykować się na duży wydatek. Wiele zależy oczywiście od indywidualnej sytuacji, ale konkurencja na rynku ubezpieczycieli sprawia, że różnice w wysokościach składek sięgają nierzadko nawet kilkuset złotych. Jak w takim razie zaoszczędzić i gdzie znaleźć najtańszą możliwą opcję?

Tanie ubezpieczenia OC/AC

Jeśli jesteś zainteresowany wyliczeniem swojej składki OC lub z pakietem AC, zapraszamy do skorzystania z naszego formularza. Nasz agent dopasuje ofertę wedle Twoich preferencji.

Agent ubezpieczeniowy Opole

Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu dokładne prześwietlenie rynku ubezpieczeniowego. 100 zł, 300 zł, a może nawet i 600 zł. Tyle nierzadko można zaoszczędzić tylko na tym, że zmieni się dotychczasową firmę ubezpieczeniową. To niemałe pieniądze, a różnice wynikają przede wszystkim z indywidualnego podejścia ubezpieczalni do wyliczeń. Każda firma przyjmuje swoje kryteria i w efekcie, gdy w jednej wypadamy niekorzystnie, inna uzna nas za kierowców mniejszego ryzyka i zaproponuje niską stawkę.

Należy, więc porównać maksymalnie dużo ofert z rynku i tym właśnie zajmuje się nasza agencja. Wystarczy skontaktować się z jednym z naszych agentów. W kilka chwil przygotujemy zestawienie ofert i wybierzemy tę, która po prostu będzie najatrakcyjniejsza. Warto jednak wiedzieć, dlaczego tak w ogóle różnice w cenach mogą być tak duże.

Ubezpieczenie OC Opole – unikanie go jest nieopłacalne

W świetle polskich przepisów każdy pojazd mechaniczny musi być ubezpieczony właśnie od odpowiedzialności cywilnej. Jest to ochrona samego kierującego na wypadek szkód powstałych w wyniku jego błędów. Spowodowanie kolizji czy wypadku drogowego, potrącenie pieszego lub rowerzysty. To sytuacje, w których takie ubezpieczenie jest uruchamiane. Z polisy pokrywane są straty materialne, jak i finansowane jest leczenie ewentualnych ofiar. Z polisy wypłacane są oczywiście także odszkodowania.

Po polskich drogach niestety nadal porusza się wiele aut nieubezpieczonych. To działanie skrajnie nieodpowiedzialne, które tak naprawdę może skończyć się długami do końca życia. Pokrycie kosztów wypadku czy kolizji, szczególnie gdy ofiarami są także ludzie, to nierzadko kwoty przekraczające milion złotych. Sprawca niemający polisy musi wszystko pokryć z własnej kieszenie. To obciążenie finansowe, które nikomu nie będzie obojętne.

Ubezpieczenie OC Opole – przepisy

ubezpieczenie oc opole

Zacznijmy od tego, że przepisy nie tylko wymuszają wykupienie polisy komunikacyjnej. Normują one również zakres ochrony, w tym sumę ubezpieczeniową. Niezależnie więc od tego, w jakim towarzystwie będzie pojazd ubezpieczony, poziom ochrony zawsze jest identyczny. To z tego powodu w przypadku OC nie ma problemów z tym, aby wybrać po prostu najtańszą możliwą opcję. Zakres ochrony i tak zawsze będzie pełny.

Wysokość składek to już zupełnie inna sprawa. Tutaj panuje dowolność, a firmy konkurując ze sobą, starają się zachęcać klientów właśnie niższymi cenami. Jednocześnie jednak ubezpieczalnia nie jest instytucją charytatywną. Na wysokość składki wpływa przede wszystkim tzw. ryzyko. Firma musi oszacować, jak duże jest prawdopodobieństwo wystąpienia szkody w przypadku konkretnej polisy. Z tego powodu powstają kryteria tworzące swoisty algorytm. Efektem jest to, że dwóch kierowców z tego samego miasta i z takimi samymi autami może mieć zupełnie inne składki, wynikające na przykład z wieku czy z doświadczenia za kierownicą.

Kryteriów branych pod uwagę jest mnóstwo. Firmy ubezpieczeniowe często nie zdradzają tak do końca działania własnych algorytmów, ale są pewne elementy spójne dla wszystkich, a więc praktycznie zawsze brane pod uwagę.

Ubezpieczenie OC Opole – składki

Jeśli skontaktujesz się z naszym agentem, będziesz musiał udzielić odpowiedzi na kilka pytań dotyczących nie tylko danych osobowych, ale także danych samego pojazdu. Jest to potrzebne właśnie do wyliczenia składki, a więc do dopasowania się kryteriami oceny ryzyka do danego ubezpieczyciela. Podobnie wygląda to w przypadku popularnych kalkulatorów. Sprawdzając ubezpieczenie OC Opole za pomocą takiego narzędzia, musimy przebrnąć przez długą listę zapytań formularza. Tak właśnie wyłaniają nam się główne kryteria, do których zalicza się między innymi:

Marka posiadanego samochodu

Nie tylko marka, ale także nawet model mają tutaj znaczenie. Na pewno wielu z Was zna powszechną opinię o kierowcach pojazdów marki BMW. Uznaje się ich za agresywnych i tworzących duże zagrożenie na drodze. Choć dla wielu będzie to krzywdzące, to jednak firmy ubezpieczeniowe niestety najczęściej każą płacić więcej posiadaczom takich aut. Jest to jedynie przykład. Każda marka ma swoją opinię i jej podanie je ważne. Model także ma znaczenie. Niektóre auta są typowo miejskie, raczej do spokojnej jazdy, a inne modele mogą mieć charakter bardziej sportowy.

Wiek samochodu ma wpływ na ubezpieczenie OC w Opolu

Rok produkcji także ma znaczenie. Zasada jest tutaj prosta. Ubezpieczyciele często uznają, że starsze auta są w gorszym stanie technicznym, a więc łatwiej w takim przypadku być sprawcą kolizji czy wypadku. Z tego powodu podaje się również przebieg. Auto może być stosunkowo nowe, ale z dużym przebiegiem. To także zwiększa ryzyko usterki, a co za tym idzie, ewentualnego wypadku.

Wiek i doświadczenie za kierownicą właściciela

Wiek właściciela w dużej mierze ma znaczenie przed ukończeniem 26 roku życia. Naliczane są wtedy do OC zwyżki właśnie z tego tytułu. Wynika to ze statystyk policyjnych, które pokazują, że bardzo często to właśnie młodzi kierowcy powodują wypadki. Kupując ubezpieczenie OC Opole, ważny będzie również rok wydania prawa jazdy. Im więcej mamy doświadczenia, tym niższe będą składki.

Lata bezszkodowej jazdy procentują na kwotę składki ubezpieczenia OC

Jeśli w okresie ostatnich 5 lat ubezpieczeniowych była szkoda, prawie na pewno składka na OC będzie wyższa. Zasada jest prosta, kierowcy bezszkodowi, jeżdżący ostrożnie, są po prostu nagradzani niższymi składkami. W ten sposób wypracowujemy sobie zniżki. Maksymalne, wynoszące 60-70%, są najczęściej naliczane po 10 latach bezszkodowej jazdy.

Miejsce zamieszkania właściciela w Opolu

To wbrew pozorom bardzo ważny element. To gdzie mieszkamy, ma duże znaczenie z punktu widzenia firmy ubezpieczeniowej. Statystyki jasno pokazują, że najwięcej wypadków jest w dużych metropoliach. Im mniejsze miasto, tym mniejsze ryzyko. To samo auto zarejestrowane w dużym mieście będzie droższe w ubezpieczeniu, niż gdyby miejscem rejestracji była jakaś malutka, spokojna miejscowość.

Stan cywilny i dzieci

Na pewno wiele osób zastanawia się, po co ubezpieczycielowi takie informacje, prawda? W tym przypadku ubezpieczyciele wyciągają czysto psychologiczne wnioski. Kierowca w związku małżeńskim, mający dzieci na utrzymaniu, jeździ spokojniej, dbając o bezpieczeństwo swoje i rodziny. Osoba samotna, według ubezpieczyciela jest mniej ostrożna, gdyż nie musi liczyć się z innymi.

To oczywiście przykłady najważniejszych kryteriów. Jest ich dużo więcej i nie da się ich wszystkich wymienić. Zachęcamy do kontaktu z naszą agencją. Jeśli chcecie znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC Opole, z nami naprawdę będzie to możliwe. Bez wychodzenia z domu, w przyjemnej atmosferze można wykupić najlepszą możliwą polisę.

Agencja ubezpieczeniowa Opole

agencja ubezpieczeniowa opole

Na koniec krótkie przypomnienie. Wykupując polisę komunikacyjną od odpowiedzialności cywilnej, zabezpieczamy się tylko i wyłącznie na wypadek własnych błędów, ale nie oznacza to, że ubezpieczamy własne mienie. Powodując kolizję, ubezpieczenie OC Opole przysłuży się ofiarom takiego wypadku. Z polisy nie naprawimy niestety swojego auta, o czym koniecznie trzeba pamiętać.

Tutaj potrzebne jest już ubezpieczenie AC (Auto Casco). Jest to dodatkowa, dobrowolna ochrona, która dotyczy już konkretnie naszego pojazdu. W ramach takiej polisy możemy liczyć na naprawę auta po szkodzie lub zwrot jego wartości, jeśli szkoda zostanie uznana za całkowitą, a więc auto do kasacji. To jednak również ochrona przed żywiołami jak spalenie czy zalanie pojazdu. Odszkodowanie wypłacane jest również w przypadku kradzieży czy uszkodzenia przez wandala. Kolejne zalety to możliwość naprawy auta, jeśli na przykład ktoś zarysuje je na parkingu i zwyczajnie ucieknie.

Zalet tego ubezpieczenia jest wiele. Warto dodać również, że kupując w pakiecie ubezpieczenie OC Opole + AC nierzadko można liczyć na atrakcyjne rabaty. Takimi ubezpieczeniami również zajmują się nasi agenci. Wystarczy się z nami skontaktować, aby poznać wyliczenia. W przypadku AC dobierzemy polisę idealnie do konkretnych potrzeb.

Oblicz składkę OC/AC

Jeśli są Państwo zainteresowani ubezpieczeniem OC lub OC/AC zapraszamy do kontaktu z naszym agentem i wyliczeniem składki.

Jesteś na razie ubezpieczony w innej firmie? Może będziesz zainteresowany – wypowiedzenie umowy OC.

Co sądzisz o naszych treściach?

Dajemy z siebie wszystko, aby odpowiedzieć na Twoje pytania!

Wystaw nam notę!
5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *