Ubezpieczamy24.com

Ubezpieczenie OC przez Internet

W dzisiejszych czasach da się już praktycznie wszystko zakupić online bez wychodzenia z domu i dlatego nic dziwnego, że możemy również kupić ubezpieczenie OC przez internet. Jeszcze kilka lat temu sprawa nie była tak oczywista. Właściciele samochodów albo umawiali się na spotkanie z agentem ubezpieczeniowym albo osobiście odwiedzali jedną z placówek wybranej firmy. Obecnie widać wyraźny wzrost zainteresowania polisami online i dlatego sprawdzimy, dlaczego warto zdecydować się na taki krok.

Ubezpieczenie samochodu OC przez Internet

Zacznijmy może od wyjaśnienia samego pojęcia. Osoby mniej rozeznane w temacie mogą mieć wątpliwości co do tego, czy polisa online to dokładnie to samo, co polisa wykupiona na spotkaniu z agentem. Jest to dokładnie to samo, a różnica polega po prostu na formie podpisywania umowy. Obecne przepisy pozwalają na zawieranie umów w formie korespondencyjnej, a więc na odległość. Możemy to zrobić zarówno telefonicznie, jak również online i to nawet bez podpisywania jakichkolwiek dokumentów. W opcji online umowa przesyłana jest bezpośrednio na skrzynkę mailową i wystarczy ją sobie na przykład wydrukować.

Czy warto kupić ubezpieczenie oc przez Internet?

Chyba najbardziej oczywistą zaletą zdecydowania się na takie rozwiązanie jest po prostu wygoda oraz oszczędność czasu. Cały proces odbywa się z poziomu ekranu naszego komputera. Konfigurujemy swój pakiet ubezpieczeniowy, wybieramy formę płatności i dokonujemy przelewu online, aby po chwili otrzymać dokumenty na skrzynkę e-mail. Jest to dodatkowo świetna opcja dla „zapominalskich”. Firmy ubezpieczeniowe pracują jedynie za dnia i często nie możemy się do nich wybrać w weekendy. Polisę online można kupić natomiast 365 dni w roku, przez całą dobę. Jeśli więc późnym wieczorem przypomnisz sobie, że trzeba ubezpieczyć auto, nie ma problemu, zrobisz to nawet o północy.

Zalety ubezpieczenia OC przez Internet

ubezpieczenie oc przez internet

Wygoda to jednak nie wszystko. Wybierając ubezpieczenie OC przez internet korzysta się również z innych zalet:

Niższe ceny

W większości przypadków polisy online są po prostu tańsze od identycznych odpowiedników, ale kupowanych tradycyjnymi metodami. Z czego to wynika? System zakupu i generowania polis jest w pełni zautomatyzowany. Nie potrzeba zatrudniać armii ludzi, a to sprawia, że firma ubezpieczeniowa może na takich ubezpieczeniach mocno zmniejszyć swoją prowizję. Ubezpieczyciele tak naprawdę sami zachęcają dzisiaj do takich zakupów. Nie ma co się łudzić, polisy komunikacyjne nie są dla tych firm głównym źródłem dochodu. Jeszcze do niedawna przynosiły one im nawet ogromne straty. Popularność systemów online działa na ich korzyść, a klienci mogą liczyć na dodatkowe korzyści. To na przykład rabaty za samo skorzystanie z takiego systemu. Często spotkamy się także z upustami dla osób, które dokonają płatności za ubezpieczenie z karty kredytowej.

Szybkie porównanie OC – porównywarka OC

Jedną z największych zalet jest możliwość szybkiego porównania ze sobą wielu różnych ofert. Pamiętacie jeszcze, jak to wyglądało kiedyś? Kiedy zbliżał się termin ubezpieczenia samochodu zbierało się po ulicy różne ulotki od wielu firm ubezpieczeniowych. Następnie wieczorami w ruch szedł długopis oraz kalkulator. Wyliczaliśmy różne opcje, wszystko spisywaliśmy, a później porównywaliśmy. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, jak mocno czasochłonne i uciążliwe to było, prawda?

Dzisiaj nie ma tego problemu. Na przykład w sieci działa mnóstwo tzw. kalkulatorów OC lub też porównywarek. Zasada działania jest prosta. Wypełnia się formularz z najważniejszymi danymi, aby po kilku chwilach otrzymać wiele ofert ubezpieczeniowych od różnych firm. Niestety rozwiązanie to ma pewną wadę. Tak naprawdę nie istnieje kalkulator, który faktycznie zbiera oferty z wszystkich towarzystw. Trzeba korzystać z wielu takich narzędzi, a i tak nie zobaczymy pełnego przekroju, gdyż nie wszystkie firmy godzą się na współpracę z takimi systemami.

Jak kupić OC przez Internet

Tutaj z pomocą przychodzi nasza doświadczona firma. Możemy porównać w kilka chwil oferty wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych i idealnie dopasować polisę do potrzeb. Wystarczy po prostu się do nas zgłosić lub zostawić dane kontaktowe, szybko oddzwonimy. Można w ten sposób oczywiście kupić wybrane ubezpieczenie OC przez internet, wygodnie i bez wychodzenia z domu.

Czy zakup polisy online jest bezpieczny?

ubezpieczenie oc przez internet obrazek 5

Choć naprawdę wiele osób przekonało się już do zakupów internetowych, to jednak wciąż pewna część ma spore obawy. Czy w takim razie ubezpieczenie OC przez internet jest bezpieczne?

Jeśli zdecydujecie się na zakup polisy bezpośrednio na stronie firmy ubezpieczeniowej, możecie naprawdę spać spokojnie. Firmy te stosują najwyższej klasy zabezpieczenia i posiadają odpowiednie certyfikacje. Do tego możecie mieć pewność, że Wasze dane nie zostaną nigdzie sprzedane.

Wątpliwości mogą pojawiać się natomiast w przypadku korzystania z porównywarek. O ile te najbardziej topowe faktycznie dbają o ochronę danych osobowych, tak mniej znane strony mogą już wzbudzać podejrzenia. Niestety czasem otrzymanie zestawienia polis wiąże się z wymogiem podania numeru telefonu lub adresu poczty elektronicznej, a więc i wyrażenia zgodny na komunikację przez te kanały.

Jeśli więc chcecie porównać oferty, najbezpieczniej jest po prostu skorzystać z naszej pomocy. Nasi agenci gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa. Nie handlujemy danymi w żaden sposób, a do tego gwarantujemy profesjonalną ochronę tych informacji przed ewentualnym wyciekiem.

Jak kupić ubezpieczenie OC przez Internet

Oferta online jest dedykowana tak naprawdę każdemu właścicielowi pojazdu i nie ma tutaj znaczenia, czy jesteś osobą prywatną czy może przedsiębiorcą i ubezpieczasz pojazd firmowy. Nie ma również znaczenia typ pojazdu mechanicznego. Wygodnie przez internet ubezpieczysz auto osobowe, dostawcze, ciężarowe, ciągnik rolniczy, maszynę budowlaną, skuter, motor i wszystko, co tylko potrzebujesz. Pamiętaj, że zgodnie z polskimi przepisami prawa każdy zarejestrowany pojazd musi być ubezpieczony. Żadnym wytłumaczeniem nie jest to, że pojazd jest aktualnie niesprawny i niezdatny do jazdy lub stoi na prywatnym terenie i nie jest używany. Za brak OC są przewidziane bardzo wysokie kary finansowe. Wystarczy, że obliczysz składkę OC na naszej stronie, a nasz agent poprowadzi Cię do finalizacji polisy. Wszystko przez Internet. Sprawdź jakie to proste.

Kupuję ubezpieczenie OC przez internet – co z potwierdzeniem?

Od pewnego czasu kierowcy nie mają już obowiązku wożenia przy sobie potwierdzenia zawarcia umowy ubezpieczenia komunikacyjnego od odpowiedzialności cywilnej. Jeśli jednak chcesz mieć taki dokument przy sobie, to nie ma problemu. Po zakupie polisy online otrzymujesz na adres e-mail umowę, regulamin OWU oraz małe potwierdzenie zawarcia umowy, które możesz wydrukować i schować do portfela.

Co należy wiedzieć, decydując się na wykupienie polisy online?

Zdecydowałeś się na taki właśnie zakup ubezpieczenia do swojego auta? Bardzo dobry wybór! Teraz tylko pamiętaj jeszcze o kilku istotnych zasadach.

Przede wszystkim nie staraj się na siłę trzymać jednej firmy ubezpieczeniowej. Tutaj bardzo rzadko spotkasz się z systemem „utrzymania klienta”, a więc różnymi rabatami dla osób, które zdecydują się przedłużyć umowę na kolejny rok. Wbrew pozorom ubezpieczycielom wcale specjalnie nie zależy na tym, aby klient pozostał jak najdłużej, co wynika z niskiej dochodowości takich polis. Przejrzyj więc dokładnie oferty wielu firm i wybierz po prostu tę najtańszą.

Po drugie nie bój się bardzo taniego OC, nie będziesz na tym stratny! Suma ubezpieczeniowa dla takich polis jest regulowana prawnie. W efekcie zarówno przy niskiej, jak i bardzo wysokiej składce, ochrona będzie dokładnie taka sama. Wyjątkiem są oczywiście opcje dodatkowe. Polisa może być droższa, bo w ramach jednego pakietu dostajesz jeszcze NNW, Assistance o szerokim zakresie, ubezpieczenie szyb, opon i wiele więcej.

Jeśli kupujesz polisę online i szukasz nie tylko „gołego” OC, warto zdecydować się na zakup wszystkich opcji w jednym miejscu. Dlaczego? Już samo to, że kupujesz ubezpieczenie OC przez internet powoduje, że oszczędzasz pieniądze. Ubezpieczyciele jednak oferują rabaty, jeśli zdecydujesz się na przykład na pakiet OC+AC albo dokupisz bogatą opcję Assistance na Polskę i Europę.

ubezpieczenie auta obrazek 2

Najtańsze ubezpieczenie OC

Przede wszystkim jednak porównanie wszystkich ofert to kluczowa kwestia, dzięki której naprawdę oszczędzasz pieniądze. Na jednej tylko polisie możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Wyobraź sobie teraz, ile zyskasz ubezpieczając kilka aut!

Nie marnuj więc swoich pieniędzy. Zostaw nam do siebie kontakt lub po prostu sam do nas zadzwoń. Nasi agenci dobiorą odpowiedni zakres ochrony ubezpieczeniowej i prześwietlą wszystkie aktualne oferty z rynku. Przygotujemy zestawienie polis z idealnym stosunkiem ich ceny do jakości/zakresu.

Sprawdź też: Ubezpieczenie na wyjazd

Co sądzisz o naszych treściach?

Dajemy z siebie wszystko, aby odpowiedzieć na Twoje pytania!

Wystaw nam notę!
5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *