Ubezpieczamy24.com

Ubezpieczenie OC Wrocław

Za niewysoką składkę miesięczna, możesz uzyskać obowiązkowe ubezpieczenie OC. Nasi agenci z placówki Ubezpieczenie OC Wrocław lub Ubezpieczenie AC Wrocław są w stanie przygotować dla Państwa najkorzystniejszą ofertę na rynku. Jako multiagencja, prześwietlamy oferty ze wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych. Oblicz składkę OC już dziś lub przejdź do dalszej części artykułu.

Błyskawiczna kalkulacja OC/AC

Zapraszamy do obliczenia swojej składki. Nasz agent indywidualnie ją wyliczy wedle preferencji.

Ubezpieczenie OC Wrocław – Polisa OC 

Obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne w naszym kraju reguluje ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Ubezpieczenie OC ma za zadanie chronić kierowcę przed konsekwencjami prawnymi w momencie, kiedy wyrządzi on szkodę. W sytuacji, gdy kierowca nie ma obowiązkowego ubezpieczenia OC, a wyrządzi szkodę – musi pokryć szkody osoby poszkodowanej z własnych pieniędzy. Warto zaznaczyć, że w takiej sytuacji kierowca nie pokrywa jedynie szkód majątkowych, ale i również osobowe, np. w sytuacji uszczerbku na zdrowia osoby poszkodowanej.

Wysokość składek OC

ubezpieczenie oc wrocław obrazek 1

Zakres ochrony obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego we wszystkich towarzystwach jest taki sam. Wyłącznym detalem, który się zmienia jest cena. Firmy ubezpieczeniowe całe szczęście mają prawo do określania cen OC indywidualnie. Wysokość składek przez towarzystwa ubezpieczeniowe obliczana jest na podstawie różnych czynników, m.in.: daty wydania prawo jazdy, daty urodzenia, marki i modelu samochodu, ryzyka ubezpieczeniowego właściciela pojazdu, ale i również miejsca zamieszkania. Dlatego cena ubezpieczenia OC może różnić się miedzy, np. Warszawą, a Wrocławiem.

Zastanawiasz się dlaczego OC Drożeje? Przeczytaj i sprawdź jak znaleźć: Najtańsze OC

Cena OC Wrocław

Jak zapewne doskonale sobie zdajesz sprawę, mieszkańcy większych miast płacą większe OC. Na wysokość składki ubezpieczenia OC wpływa między innymi bezpośrednio miejsce, w którym zarejestrowany jest nasz samochód. Składka w najdroższym polskim mieście może nawet być dwukrotnie wyższa, niż w najtańszym. Sprawdź przykładowe stawki ubezpieczenia OC we Wrocławiu.

Audi – 432 zł
BMW – 449 zł
Fiat – 431 zł
Ford – 515 zł
Opel – 453 zł
Renault – 412 zł
Skoda – 423 zł
Toyota – 451 zł
Volkswagen – 425 zł

Naturalnie są to tylko ceny przykładowe. Właściciel auta może wyszukać ubezpieczenie OC we Wrocławiu jeszcze taniej. Z racji tej, że jesteśmy multiagencją, nie oferujemy Państwu oferty jedynie jednego ubezpieczyciela… Analizujemy ofertę wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych oraz dopasowujemy ją do potrzeb naszych klientów. Zdecydowanie nie warto decydować się na zakup ubezpieczenia OC u pierwszego lepszego ubezpieczyciela. Istnieje duża szansa na to, że uda się nam znaleźć nawet dwa razy tańsze ubezpieczenie OC.

Zapraszamy do kontaktu z naszym agentem z oddziału Ubezpieczenie OC Wrocław w celu dopasowania oferty. Można również skorzystać z naszego formularza online i obliczyć składkę przez Internet.

Ubezpieczenie OC Wrocław – stawki OC Wrocław

Zastanawiasz się, jakie czynniki wpływają na stawki OC we Wrocławiu? Są to między innymi:

 • marka i model samochodu
  Ubezpieczenie OC przypisane jest do konkretnego pojazdu, a nie jego właściciela. Naturalnie, niektóre marki samochodów, np. są bardziej podatne na kolizje, więc towarzystwa ubezpieczeniowe w swoich statystykach posiadają dane, jakie auta najczęściej powodują szkody. Następnie te dane wykorzystywane są przez ubezpieczycieli w trakcie ustalania ceny ubezpieczenia. Ciekawostka: właściciele marki BMW za swoje OC płacą najwięcej;
 • pojemność silnika
  Samochody z dużą pojemnością silnika, zazwyczaj automatycznie mają również dużą moc. Pojazdy mogące szybko rozwinąć swoje prędkości, w momencie wypadku powodują większe szkody. Ubezpieczyciele również ten element kalkulacji, zawierają w swoich wyliczeniach. W momencie jakiekolwiek kolizji bądź też wypadku, samochód, który jest mocniejszy i szybszy, wyrządzi większe szkody, niż auta słabsze.;
 • przebieg
  Auto może mieć dopiero co kilka lat, ale jeśli jego przebieg jest duży to nie będzie ono w takim samym stanie technicznym, jak podobny model, co przejechał zaledwie kilkanaście tysięcy KM. Większy rozmiar eksploatacji pojazdu sprawia, że jest on mniej bezpieczny i łatwiej o wypadek na drodze. Reasumując: składka OC rośnie w raz z większym przebiegiem samochodu;
 • data urodzenia właściciela
  Data urodzenia kierowcy również wpływa na OC pojazdu. Im młodszy kierujący, tym teoretycznie mniej doświadczony, więc istnieje większe ryzyko wypadku na drodze, niżeli w przypadku doświadczonego kierowcy;
 • data wydania prawa jazdy
  Oprócz daty urodzenia, ważnym elementem jest również praktyka w prowadzeniu pojazdy. Jeśli jesteś w średnim wieku, ale prawo jazdy zdobyłeś dopiero co niedawno, to mimo wszystko Twoja składka będzie wyższa, niżeli w przypadku młodego kierowcy, co prawo jazdy ma już dłużej od Ciebie;
 • miejsce zamieszkania
  Jak już wcześniej wspominaliśmy, miejsce zamieszkania jest bardzo ważnym elementem podczas przeliczania ceny ubezpieczenia. Towarzystwa mają dostęp do wielu statystyk, jeżeli w obrębie danego miasta jest dużo kolizji – tym samym, twoja składka OC wzrasta. Dlatego w największych miastach, składki OC są najdroższe;
 • stan cywilny i posiadane dzieci
  Według ubezpieczycieli, osoby mające rodzinę i dzieci, są bardziej odpowiedzialne i ostrożniej prowadzą pojazdy. Dlatego ten element może nieco wpłynąć na wysokość składki OC;
 • posiadane zniżki
  Jedna z najważniejszych danych, jakie mają wpływ na ubezpieczenie OC. Wypracowane zniżki, to dla ubezpieczyciela najbardziej wiarygodna informacja o tym, jak uważnie jeździ dany kierowca i czy nie powoduje szkód.

Ubezpieczenie AC Wrocław

ubezpieczenie ac wrocław obrazek 1

Ubezpieczenie Auto Casco jest typem ubezpieczenia, które zapewnia kierowcy odszkodowanie za pojazd oraz jego wyposażenie w skutek nieszczęsnych okoliczności.

Jest to rodzaj ubezpieczenia dzięki któremu, kierowca może uzyskać odszkodowanie za samochód oraz jego wyposażenie. Najczęściej ubezpieczenie AC obejmuje swoją ochroną szkody powstałe w wyniku:

1) zderzenia pojazdów,
2) zderzenia pojazdu z osobami, zwierzętami lub innymi przedmiotami,
3) uszkodzenia pojazdu przez osoby trzecie,
4) pożaru, wybuchu, zatopienia oraz innych zdarzeń losowych;
5) kradzieży.

Różnica pomiędzy Ubezpieczeniem AC, a Ubezpieczeniem OC

Często kierowcy zapominają o tym, że mają wpływ na zakres ubezpieczenia Auto Casco, w odróżnieniu od Ubezpieczenia OC.

Ubezpieczenie AC optymalnie dostosowywane jest do wymagań i potrzeb kierowcy. Oblicz składkę OC/AC i zaznacz swoje wymagania, a nasz agent dopasuje ofertę na miarę Twoich potrzeb.

Warto również pamiętać, że w odróżnieniu od ubezpieczenia OC – na AC nie zawsze warto oszczędzać. Oprócz ceny, ważny jest zakres ubezpieczenia. Jeśli cenisz sobie komfort jazdy, zapraszamy do obliczenia składki OC/AC w naszym serwisie. W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszymi agentami z oddziału Ubezpieczenie AC Wrocław.

Ubezpieczenie AC Wrocław – korzyści

Ubezpieczenie Auto Casco zapewnia właścicielowi auta odszkodowanie w momencie kiedy dojdzie do uszkodzenia lub utraty pojazdu. Przeważnie, ubezpieczenie AC obowiązuje również w momencie pobytu za granicą naszego kraju. Mądry kierowca znakomicie rozumie istotę bezpieczeństwa na drodze, dlatego przeważnie samodzielnie jest w stanie określić swoje wymagania, co do zakresu ubezpieczenia.

W momencie dysponowania ważnym ubezpieczeniem AC, kierowca posiada pełną wygodę jazdy, bez żadnych zmartwień nad zdarzeniami losowymi.  Polisa zapewni finansowe odszkodowanie w momencie uszkodzenia lub utraty pojazdu.

Oblicz składkę ubezpieczenia OC/AC

Nie pozostaje Tobie nic innego, jak wyliczyć wysokość składki OC/AC dla siebie.

Agent ubezpieczeniowy Wrocław

W naszym artykule przedstawiliśmy naszą ofertę, czynniki wpływające na wysokość składki OC/AC oraz przykładowe ceny.  Jeśli są Państwo zainteresowani ubezpieczeniem OC lub OC/AC zapraszamy do obliczenia składki OC/AC online lub oczywiście do bezpośredniego kontaktu z naszym agentem.

Niestety nie jesteśmy w stanie określić stawki, która będzie odnosić się do wszystkich kierowców z powodu wielu zmiennych, które są brane pod uwagę w momencie kalkulacji OC. Dlatego zapraszamy do indywidualnego kontaktu, a nasz agent spersonalizuje ofertę do Państwa potrzeb.

W przypadku pytań, zapraszamy również do bezpośredniego kontaktu z naszymi agentami z oddziału Ubezpieczenie AC Wrocław, czy ubezpieczenie OC Wrocław.

Sprawdź naszą pełną ofertę ubezpieczeń: Ubezpieczenia Wrocław

Co sądzisz o naszych treściach?

Dajemy z siebie wszystko, aby odpowiedzieć na Twoje pytania!

Wystaw nam notę!
5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *