Ubezpieczamy24.com

Ubezpieczenie OC Zgorzelec

Nasz specjalista z oddziału Ubezpieczenie OC Zgorzelec porówna oferty wielu firm ubezpieczeniowych i znajdzie najtańszą możliwą opcję, a i w razie potrzeby zajmie się wyszukaniem najlepszej oferty na AC. Zanim jednak do nas zadzwonisz, sprawdź, co może wpływać na wysokość składki dla Twojego auta.

Ubezpieczenie OC Zgorzelec – tanie OC

Czy wiesz, że ubezpieczenie OC w Zgorzelcu Twojego samochodu może kosztować mniej lub więcej niż do tej pory, w zależności od tego, z oferty którego ubezpieczyciela skorzystasz? Różnice mogą być znaczące, nierzadko wynoszące nawet kilkaset złotych na Twoją korzyść i właśnie tyle możesz zaoszczędzić rocznie, niczego nie ryzykując. Chcesz wiedzieć, dlaczego ceny są tak zróżnicowane i co wpływa na ich wysokość? Interesuje Cię możliwość płacenia mniejszej składki za polisę komunikacyjną?

Ubezpieczenie OC w Zgorzelcu

Choć przepisy prawa zmuszają wszystkich kierowców, którzy jednocześnie są właścicielami aut, do wykupienia polisy ubezpieczeniowej OC, to jednak w żaden sposób nie są narzucane wysokości składek. Efekt jest prosty do przewidzenia. Firmy ubezpieczeniowe wyliczają je na własną rękę, biorąc pod uwagę mnóstwo czynników, nierzadko naprawdę dziwnych, takich jak na przykład aktualny stan cywilny. Kryteria te są oczywiście wewnętrzną tajemnicą firm, ale bez wątpienia możemy wymienić kilka takich rzeczy, które na pewno mają wpływ na cenę. Nie bez powodu podajemy tak wiele danych w formularzu, podczas wyliczania wysokości składki OC dla swojego auta.

Składka OC – dane

– marka pojazdu;
– wiek auta;
– pojemność silnika i jego moc;
– wiek kierowcy;
– przeszłość wypadkowa właściciela auta;
– miejsce zamieszkania;

To tylko kilka czynników podstawowych, których firmy mogą brać pod uwagę naprawdę wiele. Bardzo często korzysta się z różnych danych statystycznych, określając tym samym ryzyko spowodowania kolizji przez konkretną osobę. Właśnie taka sytuacja sprawia, że cena polisy może różnić się diametralnie dla jednej osoby i jednego auta, zależnie od wybranej firmy i tego, jakie kryteria stosuje.

Wydaje się wręcz oczywiste, że wystarczy przejrzeć jak najwięcej oferty z rynku i wykupić ubezpieczenie OC w Zgorzelcu, które aktualnie jest najtańsze. Wiele osób jednak teraz na pewno zastanawia się, czy to aby na pewno bezpieczne i czy taka polisa nie będzie gorszej jakości? Już spieszymy z odpowiedzią.

Ubezpieczenie OC Zgorzelec – najtańsze ubezpieczenia OC

ubezpieczenie oc zgorzelec obrazek 3

Absolutnie nie ma takiej możliwości, że wykupienie bardzo taniej polisy będzie skutkowało gorszą ochroną. Wynika to z przepisów, tych samych, które zmuszają właścicieli aut do opłacania ubezpieczenia. Wymuszają one na firmach sprzedaż polis o określonej, minimalnej sumie ubezpieczenia. Nie ma więc znaczenia to, gdzie polisa będzie kupiona, gdyż ochrona zawsze pozostaje na tym samym poziomie.

Młodzi kierowcy nie zawsze muszą płacić najwięcej

Niewątpliwie opłacenie składki jest największym problemem dla ludzi młodych, świeżo upieczonych kierowców, którzy często nie mają jeszcze nawet stałego źródła dochodu. Ostatnie podwyżki na rynku spowodowały, że czasem wyliczona kwota składki przeraża. Młodzi ludzie nierzadko kupują auta dość stare i czasem może się nawet okazać, że składka OC przekroczy wartość całego pojazdu.

To brutalny efekt brania pod uwagę statystyk policyjnych związanych z wypadkami. Wyraźnie z nich wynika, że młodzi kierowcy są w największej grupie ryzyka (z punktu widzenia ubezpieczalni), gdyż to właśnie oni najczęściej są sprawcami kolizji. Mając mniej niż 26 lat, brak zniżek, stare auto i silnik o dużej pojemności grozi nam zawał serca po zapoznaniu się z ceną składki, ale spokojnie, da się tę gorycz sporo załagodzić.

Młodzi kierowcy powinni postarać się o dorejestrowanie do swojego auta kolejnego właściciela, najlepiej członka rodziny, który ma już duże zniżki. Przy wyliczaniu składki będą one brane pod uwagę i w efekcie za polisę zapłacimy dużo mniej.

Sprawdź też: OC dla młodych kierowców

Ubezpieczenie OC Zgorzelec – oferty

Oczywiście najlepiej po prostu zgłosić się do naszej firmy. Współpracujemy z wszystkimi dużymi ubezpieczalniami i nasi pracownicy mogą dzięki temu bardzo szybko porównać ceny polis z różnych miejsc, przedstawiając najkorzystniejszą ofertę. Bez biegania po siedzibach tych firm, bez tracenia czasu i dodatkowych pieniędzy można mieć pewność, że wykupi się dla swojego auta najtańsze OC, jakie tylko było możliwe.

Najlepsze ubezpieczenia OC dla kierowców w Zgorzelcu

Zapraszamy do kontaktu. Nasi agenci, dopasują dla Państwa najlepszą ofertę.

Ubezpieczenie AC Zgorzelec

Właściciele nowszych lub cenniejszych samochodów, często wykupują również nieobowiązkowy pakiet auto casco. To dodatkowe zabezpieczenie samego kierowcy, przede wszystkim przed skutkiem własnych błędów za kierownicą, jak i na przykład przed działalnością wandali czy zwyczajnych złodziei. Na odszkodowanie można więc liczyć wtedy, gdy przerysuje się auto podczas manewrowania na parkingu, gdy ktoś wybije w pojeździe szybę, uszkodzi lusterko czy ukradnie jakiś element wyposażenia auta, na przykład fabryczne radio.

Jeśli i tak kupujecie takie ubezpieczenie, to najczęściej opłaca się brać je w pakiecie z OC. Przyznawana w takich sytuacjach zniżka sprawia, że składka jest niższa niż suma składek obu pakietów wykupionych w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Oczywiście, aby wybrać najtańszą i najlepszą opcję, zachęcamy do skontaktowania się z naszą firmą. Doświadczeni specjaliści znajdą atrakcyjną ofertę na ubezpieczenie OC w Zgorzelcu, pomogą w wyborze pakietu auto casco i zawsze postarają się o to, aby cena była możliwie najniższa.

Co sądzisz o naszych treściach?

Dajemy z siebie wszystko, aby odpowiedzieć na Twoje pytania!

Wystaw nam notę!
5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *