721 676 315 lub 534 460 198
8 miesięcy ago · by · 0 comments

Ubezpieczenie od utraty dochodu – co to jest i ile kosztuje?

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość naszych obywateli żyje na kredyt. Mnóstwo rzeczy kupujemy na raty, mamy wiele kart kredytowych i nie ma w tym nic złego tak długo, jak długo mamy pracę. Niestety niewiele ludzi bierze pod uwagę perspektywę jej utraty. Okazuje się, że nie potrzeba wiele. Chociażby teraz, w dobie trwającej pandemii, mnóstwo osób niestety pozostało z niczym, a inni musieli się zgodzić na niższe wynagrodzenia. Na taki wypadek nie tylko można, ale tak naprawdę powinno się ubezpieczyć. Sprawdź, czym dokładnie jest ubezpieczenie od utraty dochodu.

Ubezpieczenie od utraty dochodu to pewne zabezpieczenie finansowe

Niestety, nawet jeśli mamy dobry zawód z wysoka pensją, czy też świetnie prowadzimy własną działalność gospodarczą to w żaden sposób fizycznie nie możemy zapobiec nieszczęśliwym wypadkom. Ubezpieczenie utraty dochodu zapewni Tobie pieniądze  podczas kiedy nie będziesz miał zdolności wykonywania pracy np. na wskutek nieszczęśliwego wypadku, czy też pobytu w szpitalu z powodu choroby.

Rekompensata utraty dochodu w przypadku niezdolności do pracy wynosi nawet 600 zł dziennie.
Powodem niezdolności może być np. wypadek lub choroba. 

Ubezpieczenie od utraty dochodu to rozszerzenie ubezpieczenia na życie

W Polsce polisy ubezpieczenia na życie nie cieszą się dużą popularnością. Jeśli już ktoś już kupuje ubezpieczenie na życie, to najczęściej w zakresie podstawowym. Oznacza to, że podstawa do wypłaty odszkodowania pojawia się tylko wtedy, gdy osoba ubezpieczona umrze. Pieniądze d