721 676 315 lub 534 460 198
3 lata ago · by ·

Ubezpieczenie podróżne

Planujesz daleką wycieczkę turystyczną i zastanawiasz się, jak się odpowiednio zabezpieczyć przed różnymi losowymi zdarzeniami? Odpowiednie zaplanowanie sobie bagażu jest ważne, ale nie można zapominać o tym, jak istotne jest również ubezpieczenie podróżne. Choć statystyki pokazują, że coraz więcej Polaków wykupuje dla siebie taką ochronę na czas wakacji, tak jednak odsetek kompletnie pomijających to jest wciąż bardzo wysoki.

Ubezpieczenie podróżne szyte na miarę

Z tego też powodu prześwietlimy dzisiaj te ubezpieczenia i postaramy się pokazać, dlaczego warto się nimi zainteresować. W większości przypadków polisy nie są bardzo kosztowne, a zapewniana w ich ramach ochrona jest naprawdę duża.

EKUZ, a ubezpieczenia podróżne – tego nie można ze sobą łączyć

Wiele osób już na początku pomyślało sobie pewnie, że przecież dysponuje kartą EKUZ, czyli Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego. To prawda zapewnia to ochronę, ale niestety bardzo wąską. Na pewno warto na początek wspomnieć o tym, że wystawiana przez NFZ karta EKUZ działa wyłącznie na terenie Unii Europejskiej. Jeśli lecicie do kraju spoza wspólnoty albo w ogóle na inny kontynent, już nie możecie z niej skorzystać.

EKUZ jest jednak typowym świadczeniem oferowanym przez NFZ. O ile po złamaniu nogi otrzymacie nieodpłatną pomoc tak, kiedy na przykład będzie Was trzeba „ściągnąć” z gór, za akcję zapłacicie z własnej kieszeni. NFZ nie ubezpiecza Was także od odpowiedzialności cywilnej. To typowe ubezpieczenie zdrowotne. Jeśli więc na wakacjach na przykład uszkodzicie komuś niechcący auto, zapłacicie za naprawę z własnej kieszeni. Takie sytuacje rozwiązuje jednak ubezpieczenie podróżne, o którym więcej już teraz.

Ubezpieczenie podróżne co obejmuje

ubezpieczenie podróżne obrazek

Na pewno wykupując wycieczkę w biurze podróży, nie raz widzieliście tajemnicze skróty, że w ramach opłaty jest już ubezpieczenie KL, NNW oraz OC. Pomijamy tutaj, że proponowane w pakietach polisy są często mało atrakcyjne, choć niedrogie, ale sprawdźmy, czym są te poszczególne pakiety.

KL to po prostu Koszty Leczenia.

W ramach tego ubezpieczenia macie pełny, bezpłatny dostęp do służby zdrowia na terenie kraju, do którego się wybieracie. Ubezpieczenie podróżne obejmuje tutaj nie tylko konsultację z lekarzem, ale także na przykład różnego rodzaju zabiegi medyczne czy transport karetką.

NNW

Kolejna składowa to NNW, ubezpieczenie pewnie większości osób znane. Jest to ochrona przed następstwem nieszczęśliwego wypadku. Chodzi tutaj o możliwość ubiegania się o odszkodowanie, jeśli na przykład podczas zwiedzania pięknego zamku spadnie Wam coś na głowę, odbijając się negatywnie na zdrowiu.

OC

Ostatnia składowa to OC, a więc ubezpieczenie, o którym wspominaliśmy już wcześniej. Ubezpieczenie podróżne OC zapewnia ochronę Waszego portfela w sytuacji, gdy coś złego stanie się z Waszej winy. Na przykład będąc na wakacjach w Australii, wypożyczycie rower i przez nieuwagę zaczepicie o lusterko stojącego przy drodze samochodu. Bez OC musielibyście pokryć szkodę z własnej kieszeni. Mając ubezpieczenie, szkoda zostanie naprawiona z tejże polisy.

Ubezpieczenie turystyczne – pamiętaj o pewnych wyłączeniach

Czytanie umowy oraz regulaminów jest niezwykle ważne w przypadku kupowania takiego pakietu ochrony. Zawsze dostajecie tzw. OWU, z którym powinniście się rzetelnie zapoznać. Zaprezentowany jest tam dokładnie zakres ochrony, jak i rzeczy, które są wyłączone z ubezpieczenia. O czym mowa?

Na przykład w przypadku ochrony zdrowotnej musimy pamiętać o tym, że niektóre kraje uznawane są za rejony wyjątkowo niebezpieczne pod względem zapadalności na różne choroby. Wyjeżdżając na przykład do niektórych rejonów Afryki, należy się obowiązkowo zaszczepić na niektóre z chorób. Jeśli tego nie zrobicie i problem dopadnie Was na miejscu, leczenie nie będzie pokryte z ubezpieczenia.

Takie same ograniczenia mogą dotyczyć również sportów ekstremalnych. Jeśli jedziecie na urlop w Alpy i planujecie szusować po stokach narciarskich, będziecie do tego konkretnego celu potrzebowali odrębnej ochrony.

Nie trzeba chyba nikomu wyjaśniać tego, że z ubezpieczenia nie skorzystamy również wtedy, gdy szkoda będzie efektem naszego stanu psychofizycznego. Chodzi tutaj o wypadki czy uszkodzenia mienia powstałe w wyniku odurzenia się alkoholem bądź narkotykami, czy innymi substancjami psychoaktywnymi.

Opcje rozszerzenia pakietu ubezpieczenia podróżnego

ubezpieczenie turystyczne obrazek 5

I tak dotarliśmy do kolejnego tematu, jakim są dodatkowe pakiety poszerzające zakres ochrony. Wspominaliśmy o sportach ekstremalnych, prawda? Niestety, standardowe ubezpieczenie podróżne nie obejmuje takich rzeczy. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zwyczajnie wykupić dodatkowy pakiet ochrony, kiedy podczas uprawiania takich sportów dojdzie do wypadku.

Na tym jednak nie koniec. Pakiety rozszerzające mogą dotyczyć również utraty czy kradzieży bagażu, chorób tropikalnych, aktów terroru, naturalnych katastrof i wielu innych rzeczy. Co ciekawe, mając ubezpieczenie podróżne, otrzymujecie także dostęp do darmowych porad prawnych. Zdarzają się sytuacje, w których naprawdę mogą się one przydać. To także dostęp do usług lingwistycznych. Mając konflikt z prawem lub potrzebując wyrobienia dokumentów w obcym kraju, takie wsparcie okaże się bezcenne.

Ubezpieczenia podróżne dopasowane do preferencji

Dzięki temu ubezpieczenie podróżne można tak naprawdę bez żadnych problemów dopasować do potrzeb. To chociażby możliwość ustalenia sumy NNW, OC oraz ewentualnych kosztów leczenia. Możemy dodatkowo ubezpieczyć swój bagaż czy zabezpieczyć się na wypadek poważnego ataku związanego z chorobą przewlekłą. Niektóre osoby zmagają się ze schorzeniami, które bez ostrzeżenia mogą nagle dać o sobie bardzo mocno znać i jeśli stanie się to na wakacjach, a nie mamy ubezpieczenia, to będzie problem.

Co ciekawe, wykupując ubezpieczenie podróżne, można zapewnić sobie ochronę również związaną z samą podróżą. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ubezpieczyć się od odwołania wycieczki. Możemy także zapewnić sobie ochronę w przypadku, gdy bagaż na lotnisku długo nie będzie nam dostarczany albo lot zostanie odwołany i przełożony na inny termin.

Najlepsze ubezpieczenie podróżne

Naturalnie, o czym już wspominaliśmy, jeśli wyjeżdżacie uprawiać sporty ekstremalne, warto zainteresować się dodatkowymi ubezpieczeniami. Tutaj firmy stosują już własne kryteria i tak, polisy będą drogie, ale pamiętajcie, że chodzi o Wasze bezpieczeństwo.  Jeśli są Państwo zainteresowani, najlepszym ubezpieczeniem podróżnym – w najlepszej cenie, zapraszamy do kontaktu. 

Ubezpieczenie podróżne porównywarka

Jeśli chcesz czuć się bezpiecznie na wakacjach, ale jednocześnie nie płacić ogromnych pieniędzy za polisę, powinieneś dokładnie porównać oferty dostępne na rynku. Ubezpieczyciele oferują różne warunki swoich polis, a do tego ceny na rynku potrafią różnić się wręcz diametralnie. Im więcej ofert zostanie zweryfikowanych, tym łatwiej znaleźć taką opcję, która będzie najtańsza i najlepiej dopasowana do potrzeb.

Nasza firma może w tym pomóc. Nie musisz tracić czasu na jeżdżenie po firmach ubezpieczeniowych. Wystarczy po prostu skontaktować się z naszym doświadczonym agentem. Zbierze on wszystkie dane i na tej podstawie skonfiguruje odpowiedni pakiet. Ubezpieczenie podróżne zostanie oczywiście porównane w wielu firmach, a Ty będziesz mógł wybrać opcję najtańszą i najlepszą dla siebie. Pomożemy w kompleksowym ubezpieczeniu, niezależnie od tego, gdzie konkretnie jedziesz i co planujesz robić na swoim urlopie.

Kiedy i jak wykupić ubezpieczenie podróżne?

ubezpieczenie podróżne obrazek 3

W zasadzie nie ma tutaj żadnych obostrzeń związanych z terminem zakupu polisy. Naturalnie można jechać na wakacje nawet bez niej, ale zdecydowanie odradzamy taki krok. Polisę można wykupić nawet na 24 godziny przed wyjazdem i, co ciekawe, według statystyk robi tak naprawdę wielu Polaków.

Nie jest to jednak dobre rozwiązanie. W tym czasie bardziej skupiamy się już na pakowaniu i szykowaniu się do drogi. Znalezienie ubezpieczenia w tak krótkim czasie będzie stresujące. Do tego odbieramy sobie możliwość porównania ofert na spokojnie, dopasowania polisy idealnie do potrzeb i znalezienie tej, która będzie najtańsza. Polisę można wykupić nawet zaraz po rezerwacji wycieczki, nawet jeśli jej termin jest na przykład dopiero za pół roku. Tak naprawdę im wcześniej, tym lepiej. Wykupujemy ubezpieczenie podróżne na spokojnie, analizujemy oferty i nigdzie się nie spieszymy.

Aby wykupić polisę, można po prostu wybrać się do oddziału ubezpieczyciela. W dzisiejszych czasach oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby umowę podpisać online, bez wychodzenia z domu. Najlepsza opcja to kontakt z naszym agentem. Załatwimy wszystko telefonicznie i pomożemy we wszystkich formalnościach. Służymy także swoim wsparciem, jeśli tylko pojawią się pytania lub wątpliwości.

Wykupujesz ubezpieczenie turystyczne? Pamiętaj o istotnych kwestiach

Jeśli chcesz się ubezpieczyć na czas wyjazdu, zawsze rób to w pełni świadomie. Podstawą jest dokładne przeczytanie OWU, dokumentu prezentującego ogólne warunki polisy, który przedstawia każdy ubezpieczyciel. Wiemy, że często jest to mnóstwo stron, ale nie można bagatelizować tych zapisów. W OWU znajdziecie zasady przyznawania odszkodowań, wszelkie wyłączenia i inne reguły, o których warto wiedzieć. OWU należy przejrzeć jeszcze przed podpisaniem umowy. Niestety zdarza się, że firmy ubezpieczeniowe stosują różne triki, aby obniżyć cenę polisy, pogorszając jednocześnie jej jakość.

Wiele osób na pewno zastanawia się, czy kupując wycieczkę w biurze podróży, nie wystarczy ubezpieczenie oferowane już w pakiecie. Praktycznie zawsze coś takiego znajdziemy i tutaj ponownie należy cofnąć się do tego, o czym wspominaliśmy przed chwilą. Przeczytajcie OWU i upewnijcie się, że polisa jest wartościowa. Prawie na pewno okaże się, że jednak nie jest tak kolorowo i warto będzie zainteresować się rozszerzeniem ochrony, którą dostaliśmy razem z wycieczką.

Kupując ubezpieczenie podróżne, nie można też tak do końca kierować się jego ceną. Tutaj nie zawsze działa reguła, że jak coś jest drogie, to będzie lepsze od tego, co tanie. Ubezpieczenia w tym przypadku muszą być indywidualnie dopasowane do konkretnych potrzeb. W efekcie dana polisa może być dla jednej osoby nieatrakcyjna, a dla innej bardzo dobra. To chociażby dlatego nierzadko tańsze ubezpieczenie podróżne może okazać się jednak lepsze.

Ubezpieczenie podróżne online

Nie ma również reguły związanej z ceną takiej polisy. Najtańsze znajdziemy nawet za 20 zł, ale poziom ochrony na pewno będzie bardzo niski. Najdroższe kosztują nawet kilkaset złotych i trudno doszukiwać się górnego limitu.

To dlatego warto skontaktować się z naszym agentem. Skonfrontujemy ze sobą wiele opcji ubezpieczenia, dopasujemy ochronę do potrzeb i zawsze wybierzemy rozwiązanie, które nie będzie kosztowne i zapewni duże poczucie bezpieczeństwa.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. View more
Cookies settings
Akceptuję
Polityka prywatności & ciasteczek Cookies
Privacy & Cookies policy
Cookie nameActive

Polityka Prywatności

Poniższa Polityka Prywatności określa zasady zapisywania i uzyskiwania dostępu do danych na Urządzeniach Użytkowników korzystających z Serwisu do celów świadczenia usług drogą elektroniczną przez Administratora oraz zasady gromadzenia i przetwarzania danych osobowych Użytkowników, które zostały podane przez nich osobiście i dobrowolnie za pośrednictwem narzędzi dostępnych w Serwisie. Poniższa Polityka Prywatności jest integralną częścią Regulaminu Serwisu, który określa zasady, prawa i obowiązki Użytkowników korzystających z Serwisu.

§1 Definicje

 • Serwis - serwis internetowy "Ubezpieczamy24.com" działający pod adresem https://ubezpieczamy24.com
 • Serwis zewnętrzny - serwisy internetowe partnerów, usługodawców lub usługobiorców współpracujących z Administratorem
 • Administrator Serwisu / Danych - Administratorem Serwisu oraz Administratorem Danych (dalej Administrator) jest firma "Ubezpieczamy24.com Bielec Rakowski Sp.j.", prowadząca działalność pod adresem: Św. Katarzyna ul. Orla 5/8, o nadanym numerze identyfikacji podatkowej (NIP): 8961597581, o nadanym numerze KRS: 0000860886, świadcząca usługi drogą elektroniczną za pośrednictwem Serwisu
 • Użytkownik - osoba fizyczna, dla której Administrator świadczy usługi drogą elektroniczną za pośrednictwem Serwisu.
 • Urządzenie - elektroniczne urządzenie wraz z oprogramowaniem, za pośrednictwem którego Użytkownik uzyskuje dostęp do Serwisu
 • Cookies (ciasteczka) - dane tekstowe gromadzone w formie plików zamieszczanych na Urządzeniu Użytkownika
 • RODO - Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)
 • Dane osobowe - oznaczają informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej („osobie, której dane dotyczą”); możliwa do zidentyfikowania osoba fizyczna to osoba, którą można bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować, w szczególności na podstawie identyfikatora takiego jak imię i nazwisko, numer identyfikacyjny, dane o lokalizacji, identyfikator internetowy lub jeden bądź kilka szczególnych czynników określających fizyczną, fizjologiczną, genetyczną, psychiczną, ekonomiczną, kulturową lub społeczną tożsamość osoby fizycznej
 • Przetwarzanie - oznacza operację lub zestaw operacji wykonywanych na danych osobowych lub zestawach danych osobowych w sposób zautomatyzowany lub niezautomatyzowany, taką jak zbieranie, utrwalanie, organizowanie, porządkowanie, przechowywanie, adaptowanie lub modyfikowanie, pobieranie, przeglądanie, wykorzystywanie, ujawnianie poprzez przesłanie, rozpowszechnianie lub innego rodzaju udostępnianie, dopasowywanie lub łączenie, ograniczanie, usuwanie lub niszczenie;
 • Ograniczenie przetwarzania - oznacza oznaczenie przechowywanych danych osobowych w celu ograniczenia ich przyszłego przetwarzania
 • Profilowanie - oznacza dowolną formę zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, które polega na wykorzystaniu danych osobowych do oceny niektórych czynników osobowych osoby fizycznej, w szczególności do analizy lub prognozy aspektów dotyczących efektów pracy tej osoby fizycznej, jej sytuacji ekonomicznej, zdrowia, osobistych preferencji, zainteresowań, wiarygodności, zachowania, lokalizacji lub przemieszczania się
 • Zgoda - zgoda osoby, której dane dotyczą oznacza dobrowolne, konkretne, świadome i jednoznaczne okazanie woli, którym osoba, której dane dotyczą, w formie oświadczenia lub wyraźnego działania potwierdzającego, przyzwala na przetwarzanie dotyczących jej danych osobowych
 • Naruszenie ochrony danych osobowych - oznacza naruszenie bezpieczeństwa prowadzące do przypadkowego lub niezgodnego z prawem zniszczenia, utracenia, zmodyfikowania, nieuprawnionego ujawnienia lub nieuprawnionego dostępu do danych osobowych przesyłanych, przechowywanych lub w inny sposób przetwarzanych
 • Pseudonimizacja - oznacza przetworzenie danych osobowych w taki sposób, by nie można ich było już przypisać konkretnej osobie, której dane dotyczą, bez użycia dodatkowych informacji, pod warunkiem że takie dodatkowe informacje są przechowywane osobno i są objęte środkami technicznymi i organizacyjnymi uniemożliwiającymi ich przypisanie zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej
 • Anonimizacja - Anonimizacja danych to nieodwracalny proces operacji na danych, który niszczy / nadpisuje "dane osobowe" uniemożliwiając identyfikację, lub powiązanie danego rekordu z konkretnym użytkownikiem lub osobą fizyczną.

§2 Inspektor Ochrony Danych

Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, którym jest Adam Rakowski. Z Inspektorem można się skontaktować poprzez adres e-mail: a.rakowski@ubezpieczamy24.com, telefonicznie pod numerem +48 534 460 198 lub pisemniepisząc na adres Św. Katarzyna ul. Orla 5/8. Z Inspektorem Ochrony Danych można się kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych.

§3 Rodzaje Plików Cookies

 • Cookies wewnętrzne - pliki zamieszczane i odczytywane z Urządzenia Użytkownika przez system teleinformatyczny Serwisu
 • Cookies zewnętrzne - pliki zamieszczane i odczytywane z Urządzenia Użytkownika przez systemy teleinformatyczne Serwisów zewnętrznych. Skrypty Serwisów zewnętrznych, które mogą umieszczać pliki Cookies na Urządzeniach Użytkownika zostały świadomie umieszczone w Serwisie poprzez skrypty i usługi udostępnione i zainstalowane w Serwisie
 • Cookies sesyjne - pliki zamieszczane i odczytywane z Urządzenia Użytkownika przez Serwis lub Serwisy zewnętrzne podczas jednej sesji danego Urządzenia. Po zakończeniu sesji pliki są usuwane z Urządzenia Użytkownika.
 • Cookies trwałe - pliki zamieszczane i odczytywane z Urządzenia Użytkownika przez Serwis lub Serwisy zewnętrzne do momentu ich ręcznego usunięcia. Pliki nie są usuwane automatycznie po zakończeniu sesji Urządzenia chyba że konfiguracja Urządzenia Użytkownika jest ustawiona na tryb usuwanie plików Cookie po zakończeniu sesji Urządzenia.

§4 Bezpieczeństwo składowania danych

 • Mechanizmy składowania i odczytu plików Cookie - Mechanizmy składowania, odczytu i wymiany danych pomiędzy Plikami Cookies zapisywanymi na Urządzeniu Użytkownika a Serwisem są realizowane poprzez wbudowane mechanizmy przeglądarek internetowych i nie pozwalają na pobieranie innych danych z Urządzenia Użytkownika lub danych innych witryn internetowych, które odwiedzał Użytkownik, w tym danych osobowych ani informacji poufnych. Przeniesienie na Urządzenie Użytkownika wirusów, koni trojańskich oraz innych robaków jest także praktycznie niemożliwe.
 • Cookie wewnętrzne - zastosowane przez Administratora pliki Cookie są bezpieczne dla Urządzeń Użytkowników i nie zawierają skryptów, treści lub informacji mogących zagrażać bezpieczeństwu danych osobowych lub bezpieczeństwu Urządzenia z którego korzysta Użytkownik.
 • Cookie zewnętrzne - Administrator dokonuje wszelkich możliwych działań w celu weryfikacji i doboru partnerów serwisu w kontekście bezpieczeństwa Użytkowników. Administrator do współpracy dobiera znanych, dużych partnerów o globalnym zaufaniu społecznym. Nie posiada on jednak pełnej kontroli nad zawartością plików Cookie pochodzących od zewnętrznych partnerów. Za bezpieczeństwo plików Cookie, ich zawartość oraz zgodne z licencją wykorzystanie przez zainstalowane w serwisie Skrypty, pochodzących z Serwisów zewnętrznych, Administrator nie ponosi odpowiedzialności na tyle na ile pozwala na to prawo. Lista partnerów zamieszczona jest w dalszej części Polityki Prywatności.
 • Kontrola plików Cookie
 • Zagrożenia po stronie Użytkownika - Administrator stosuje wszelkie możliwe środki techniczne w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych umieszczanych w plikach Cookie. Należy jednak zwrócić uwagę, że zapewnienie bezpieczeństwa tych danych zależy od obu stron w tym działalności Użytkownika. Administrator nie bierze odpowiedzialności za przechwycenie tych danych, podszycie się pod sesję Użytkownika lub ich usunięcie, na skutek świadomej lub nieświadomej działalność Użytkownika, wirusów, koni trojańskich i innego oprogramowania szpiegującego, którymi może jest lub było zainfekowane Urządzenie Użytkownika. Użytkownicy w celu zabezpieczenia się przed tymi zagrożeniami powinni stosować się do zasad korzystania z internetu.
 • Przechowywanie danych osobowych - Administrator zapewnia, że dokonuje wszelkich starań, by przetwarzane dane osobowe wprowadzone dobrowolnie przez Użytkowników były bezpieczne, dostęp do nich był ograniczony i realizowany zgodnie z ich przeznaczeniem i celami przetwarzania. Administrator zapewnia także, że dokonuje wszelkich starań w celu zabezpieczenia posiadanych danych przed ich utratą, poprzez stosowanie odpowiednich zabezpieczeń fizycznych jak i organizacyjnych.

§5 Cele do których wykorzystywane są pliki Cookie

 • Usprawnienie i ułatwienie dostępu do Serwisu
 • Personalizacja Serwisu dla Użytkowników
 • Umożliwienie Logowania do serwisu
 • Marketing, Remarketing w serwisach zewnętrznych
 • Usługi serwowania reklam
 • Usługi afiliacyjne
 • Prowadzenie statystyk (użytkowników, ilości odwiedzin, rodzajów urządzeń, łącze itp.)
 • Serwowanie usług multimedialnych
 • Świadczenie usług społecznościowych

§6 Cele przetwarzania danych osobowych

Dane osobowe dobrowolnie podane przez Użytkowników są przetwarzane w jednym z następujących celów:
 • Realizacji usług elektronicznych:
  • Usługi rejestracji i utrzymania konta Użytkownika w Serwisie i funkcjonalności z nim związanych
  • Usługi udostępniania informacji o treści umieszczonych w Serwisie w serwisach społecznościowych lub innych witrynach.
 • Komunikacji Administratora z Użytkownikami w sprawach związanych z Serwisem oraz ochrony danych
 • Zapewnienia prawnie uzasadnionego interesu Administratora
Dane o Użytkownikach gromadzone anonimowo i automatycznie są przetwarzane w jednym z następujących celów:
 • Prowadzenie statystyk
 • Remarketing
 • Serwowanie reklam dostosowanych do preferencji Użytkowników
 • Obsługi programów afiliacyjnych
 • Zapewnienia prawnie uzasadnionego interesu Administratora

§7 Pliki Cookies Serwisów zewnętrznych

Administrator w Serwisie wykorzystuje skrypty javascript i komponenty webowe partnerów, którzy mogą umieszczać własne pliki cookies na Urządzeniu Użytkownika. Pamiętaj, że w ustawieniach swojej przeglądarki możesz sam decydować o dozwolonych plikach cookies jakie mogą być używane przez poszczególne witryny internetowe. Poniżej znajduje się lista partnerów lub ich usług zaimplementowanych w Serwisie, mogących umieszczać pliki cookies:

Usługi świadczone przez podmioty trzecie są poza kontrolą Administratora. Podmioty te mogą w każdej chwili zmienić swoje warunki świadczenia usług, polityki prywatności, cel przetwarzania danych oraz sposów wykorzystywania plików cookie.

§8 Rodzaje gromadzonych danych

Serwis gromadzi dane o Użytkownikach. Cześć danych jest gromadzona automatycznie i anonimowo, a część danych to dane osobowe podane dobrowolnie przez Użytkowników w trakcie zapisywania się do poszczególnych usług oferowanych przez Serwis. Anonimowe dane gromadzone automatycznie:
 • Adres IP
 • Typ przeglądarki
 • Rozdzielczość ekranu
 • Przybliżona lokalizacja
 • Otwierane podstrony serwisu
 • Czas spędzony na odpowiedniej podstronie serwisu
 • Rodzaj systemu operacyjnego
 • Adres poprzedniej podstrony
 • Adres strony odsyłającej
 • Język przeglądarki
 • Prędkość łącza internetowego
 • Dostawca usług internetowych
Dane gromadzone podczas rejestracji:
 • Imię / nazwisko / pseudonim
 • Login
 • Adres e-mail
 • Numer PESEL
 • Adres IP (zbierane automatycznie)
 • Numer NIP
 • Numer KRS
 • Numer REGON
Dane gromadzone podczas zapisu do usługi Newsletter
 • Adres e-mail
 • Adres IP (zbierane automatycznie)
Dane gromadzone podczas dodawania komentarza
 • Imię i nazwisko / pseudonim
 • Adres e-mail
 • Adres www
 • Adres IP (zbierane automatycznie)
Część danych (bez danych identyfikujących) może być przechowywana w plikach cookies. Cześć danych (bez danych identyfikujących) może być przekazywana do dostawcy usług statystycznych.

§9 Dostęp do danych osobowych przez podmioty trzecie

Co do zasady jedynym odbiorcą danych osobowych podawanych przez Użytkowników jest Administrator. Dane gromadzone w ramach świadczonych usług nie są przekazywane ani odsprzedawane podmiotom trzecim. Dostęp do danych (najczęściej na podstawie Umowy powierzenia przetwarzania danych) mogą posiadać podmioty, odpowiedzialne za utrzymania infrastruktury i usług niezbędnych do prowadzenia serwisu tj.:
 • Firmy hostingowe, świadczące usługi hostingu lub usług pokrewnych dla Administratora
Powierzenie przetwarzania danych osobowych - Usługi Hostingu, VPS lub Serwerów Dedykowanych Administrator w celu prowadzenia serwisu korzysta z usług zewnętrznego dostawcy hostingu, VPS lub Serwerów Dedykowanych - <arel="nofollow external" href="https://cyberfolks.pl/polityka-prywatnosci/">Hekko.pl. Wszelkie dane gromadzone i przetwarzane w serwisie są przechowywane i przetwarzane w infrastrukturze usługodawcy zlokalizowanej w Polsce. Istnieje możliwość dostępu do danych wskutek prac serwisowych realizowanych przez personel usługodawcy. Dostęp do tych danych reguluje umowa zawarta pomiędzy Administratorem a Usługodawcą.  

§10 Sposób przetwarzania danych osobowych

Dane osobowe podane dobrowolnie przez Użytkowników:
 • Dane osobowe nie będą przekazywane poza Unię Europejską, chyba że zostały opublikowane na skutek indywidualnego działania Użytkownika (np. wprowadzenie komentarza lub wpisu), co sprawi, że dane będą dostępne dla każdej osoby odwiedzającej serwis.
 • Dane osobowe nie będą wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji (profilowania).
 • Dane osobowe nie będą odsprzedawane podmiotom trzecim.
Dane anonimowe (bez danych osobowych) gromadzone automatycznie:
 • Dane anonimiwe (bez danych osobowych) będą przekazywane poza Unię Europejską.
 • Dane anonimiwe (bez danych osobowych) mogą być wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji (profilowania). Profilowanie danych anonimowych (bez danych osobowych) nie wywołuje skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie nie wpływa na osobę, której dane podlegają automatycznemu podejmowaniu decyzji.
 • Dane anonimiwe (bez danych osobowych) nie będą odsprzedawane podmiotom trzecim.

§11 Podstawy prawne przetwarzania danych osobowych

Serwis gromadzi i przetwarza dane Użytkowników na podstawie:
 • Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)
  • art. 6 ust. 1 lit. a osoba, której dane dotyczą wyraziła zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów
  • art. 6 ust. 1 lit. b przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy
  • art. 6 ust. 1 lit. f przetwarzanie jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią
 • Ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000)
 • Ustawa z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800)
 • Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994 Nr 24 poz. 83)

§12 Okres przetwarzania danych osobowych

Dane osobowe podane dobrowolnie przez Użytkowników: Co do zasady wskazane dane osobowe są przechowywane wyłącznie przez okres świadczenia Usługi w ramach Serwisu przez Administratora. Są one usuwane lub anonimizowane w okresie do 30 dni od chwili zakończenia świadczenia usług (np. usunięcie zarejestrowanego konta użytkownika, wypisanie z listy Newsletter, itp.) Wyjątek stanowi sytuacja, która wymaga zabezpieczenia prawnie uzasadnionych celów dalszego przetwarzania tych danych przez Administratora. W takiej sytuacji Administrator będzie przechowywał wskazane dane, od czasu żądania ich usunięcia przez Użytkownika, nie dłużej niż przez okres 3 lat w przypadku naruszenia lub podejrzenia naruszenia zapisów regulaminu serwisu przez Użytkownika Dane anonimowe (bez danych osobowych) gromadzone automatycznie: Anonimowe dane statystyczne, niestanowiące danych osobowych, są przechowywane przez Administratora w celu prowadzenia statystyk serwisu przez czas nieoznaczony

§13 Prawa Użytkowników związane z przetwarzaniem danych osobowych

Serwis gromadzi i przetwarza dane Użytkowników na podstawie:
 • Prawo dostępu do danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo uzyskania dostępu do swoich danych osobowych, realizowane na żądanie złożone do Administratora
 • Prawo do sprostowania danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo żądania od Administratora niezwłocznego sprostowania danych osobowych, które są nieprawidłowe lub / oraz uzupełnienia niekompletnych danych osobowych, realizowane na żądanie złożone do Administratora
 • Prawo do usunięcia danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo żądania od Administratora niezwłocznego usunięcia danych osobowych, realizowane na żądanie złożone do AdministratoraW przypadku kont użytkowników, usunięcie danych polega na anonimizacji danych umożliwiających identyfikację Użytkownika. Administrator zastrzega sobie prawo wstrzymania realizacji żądania usunięcia danych w celu ochrony prawnie uzasadnionego interesu Administratora (np. w gdy Użytkownik dopuścił się naruszenia Regulaminu czy dane zostały pozyskane wskutek prowadzonej korespondencji). W przypadku usługi Newsletter, Użytkownik ma możliwość samodzielnego usunięcia swoich danych osobowych korzystając z odnośnika umieszczonego w każdej przesyłanej wiadomości e-mail.
 • Prawo do ograniczenia przetwarzania danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo ograniczenia przetwarzania danych osobowych w przypadkach wskazanych w art. 18 RODO, m.in. kwestionowania prawidłowość danych osobowych, realizowane na żądanie złożone do Administratora
 • Prawo do przenoszenia danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo uzyskania od Administratora, danych osobowych dotyczących Użytkownika w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego, realizowane na żądanie złożone do Administratora
 • Prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jego danych osobowych w przypadkach określonych w art. 21 RODO, realizowane na żądanie złożone do Administratora
 • Prawo wniesienia skargi Użytkownikom przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych.

§14 Kontakt do Administratora

Z Administratorem można skontaktować się w jeden z poniższych sposobów
 • Adres pocztowy - Ubezpieczamy24.com Bielec Rakowski Sp.j., Św. Katarzyna ul. Orla 5/8
 • Adres poczty elektronicznej - biuro@ubezpieczamy24.com
 • Połączenie telefoniczne - +48 721 676 315
 • Formularz kontaktowy - dostępny pod adresem: /kontakt

§15 Wymagania Serwisu

 • Ograniczenie zapisu i dostępu do plików Cookie na Urządzeniu Użytkownika może spowodować nieprawidłowe działanie niektórych funkcji Serwisu.
 • Administrator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za nieprawidłowo działające funkcje Serwisu w przypadku gdy Użytkownik ograniczy w jakikolwiek sposób możliwość zapisywania i odczytu plików Cookie.

§16 Linki zewnętrzne

W Serwisie - artykułach, postach, wpisach czy komentarzach Użytkowników mogą znajdować się odnośniki do witryn zewnętrznych, z którymi Właściciel serwisu nie współpracuje. Linki te oraz strony lub pliki pod nimi wskazane mogą być niebezpieczne dla Twojego Urządzenia lub stanowić zagrożenie bezpieczeństwa Twoich danych. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zawartość znajdującą się poza Serwisem.

§17 Zmiany w Polityce Prywatności

 • Administrator zastrzega sobie prawo do dowolnej zmiany niniejszej Polityki Prywatności bez konieczności informowania o tym Użytkowników w zakresie stosowania i wykorzystywania danych anonimowych lub stosowania plików Cookie.
 • Administrator zastrzega sobie prawo do dowolnej zmiany niniejszej Polityki Prywatności w zakresie przetwarzania Danych Osobowych, o czym poinformuje Użytkowników posiadających konta użytkownika lub zapisanych do usługi newsletter, za pośrednictwem poczty elektronicznej w terminie do 7 dni od zmiany zapisów. Dalsze korzystanie z usług oznacza zapoznanie się i akceptację wprowadzonych zmian Polityki Prywatności. W przypadku w którym Użytkownik nie będzie się zgadzał z wprowadzonymi zmianami, ma obowiązek usunąć swoje konto z Serwisu lub wypisać się z usługi Newsletter.
 • Wprowadzone zmiany w Polityce Prywatności będą publikowane na tej podstronie Serwisu.
 • Wprowadzone zmiany wchodzą w życie z chwilą ich publikacji.
Save settings
Cookies settings