Ubezpieczamy24.com

Ubezpieczenie podróżne

Planujesz daleką wycieczkę turystyczną i zastanawiasz się, jak się odpowiednio zabezpieczyć przed różnymi losowymi zdarzeniami? Odpowiednie zaplanowanie sobie bagażu jest ważne, ale nie można zapominać o tym, jak istotne jest również ubezpieczenie podróżne. Choć statystyki pokazują, że coraz więcej Polaków wykupuje dla siebie taką ochronę na czas wakacji, tak jednak odsetek kompletnie pomijających to jest wciąż bardzo wysoki.

Ubezpieczenie podróżne szyte na miarę

Z tego też powodu prześwietlimy dzisiaj te ubezpieczenia i postaramy się pokazać, dlaczego warto się nimi zainteresować. W większości przypadków polisy nie są bardzo kosztowne, a zapewniana w ich ramach ochrona jest naprawdę duża.

EKUZ, a ubezpieczenia podróżne – tego nie można ze sobą łączyć

Wiele osób już na początku pomyślało sobie pewnie, że przecież dysponuje kartą EKUZ, czyli Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego. To prawda zapewnia to ochronę, ale niestety bardzo wąską. Na pewno warto na początek wspomnieć o tym, że wystawiana przez NFZ karta EKUZ działa wyłącznie na terenie Unii Europejskiej. Jeśli lecicie do kraju spoza wspólnoty albo w ogóle na inny kontynent, już nie możecie z niej skorzystać.

EKUZ jest jednak typowym świadczeniem oferowanym przez NFZ. O ile po złamaniu nogi otrzymacie nieodpłatną pomoc tak, kiedy na przykład będzie Was trzeba „ściągnąć” z gór, za akcję zapłacicie z własnej kieszeni. NFZ nie ubezpiecza Was także od odpowiedzialności cywilnej. To typowe ubezpieczenie zdrowotne. Jeśli więc na wakacjach na przykład uszkodzicie komuś niechcący auto, zapłacicie za naprawę z własnej kieszeni. Takie sytuacje rozwiązuje jednak ubezpieczenie podróżne, o którym więcej już teraz.

Ubezpieczenie podróżne co obejmuje

ubezpieczenie podróżne obrazek

Na pewno wykupując wycieczkę w biurze podróży, nie raz widzieliście tajemnicze skróty, że w ramach opłaty jest już ubezpieczenie KL, NNW oraz OC. Pomijamy tutaj, że proponowane w pakietach polisy są często mało atrakcyjne, choć niedrogie, ale sprawdźmy, czym są te poszczególne pakiety.

KL to po prostu Koszty Leczenia.

W ramach tego ubezpieczenia macie pełny, bezpłatny dostęp do służby zdrowia na terenie kraju, do którego się wybieracie. Ubezpieczenie podróżne obejmuje tutaj nie tylko konsultację z lekarzem, ale także na przykład różnego rodzaju zabiegi medyczne czy transport karetką.

NNW

Kolejna składowa to NNW, ubezpieczenie pewnie większości osób znane. Jest to ochrona przed następstwem nieszczęśliwego wypadku. Chodzi tutaj o możliwość ubiegania się o odszkodowanie, jeśli na przykład podczas zwiedzania pięknego zamku spadnie Wam coś na głowę, odbijając się negatywnie na zdrowiu.

OC

Ostatnia składowa to OC, a więc ubezpieczenie, o którym wspominaliśmy już wcześniej. Ubezpieczenie podróżne OC zapewnia ochronę Waszego portfela w sytuacji, gdy coś złego stanie się z Waszej winy. Na przykład będąc na wakacjach w Australii, wypożyczycie rower i przez nieuwagę zaczepicie o lusterko stojącego przy drodze samochodu. Bez OC musielibyście pokryć szkodę z własnej kieszeni. Mając ubezpieczenie, szkoda zostanie naprawiona z tejże polisy.

Ubezpieczenie turystyczne – pamiętaj o pewnych wyłączeniach

Czytanie umowy oraz regulaminów jest niezwykle ważne w przypadku kupowania takiego pakietu ochrony. Zawsze dostajecie tzw. OWU, z którym powinniście się rzetelnie zapoznać. Zaprezentowany jest tam dokładnie zakres ochrony, jak i rzeczy, które są wyłączone z ubezpieczenia. O czym mowa?

Na przykład w przypadku ochrony zdrowotnej musimy pamiętać o tym, że niektóre kraje uznawane są za rejony wyjątkowo niebezpieczne pod względem zapadalności na różne choroby. Wyjeżdżając na przykład do niektórych rejonów Afryki, należy się obowiązkowo zaszczepić na niektóre z chorób. Jeśli tego nie zrobicie i problem dopadnie Was na miejscu, leczenie nie będzie pokryte z ubezpieczenia.

Takie same ograniczenia mogą dotyczyć również sportów ekstremalnych. Jeśli jedziecie na urlop w Alpy i planujecie szusować po stokach narciarskich, będziecie do tego konkretnego celu potrzebowali odrębnej ochrony.

Nie trzeba chyba nikomu wyjaśniać tego, że z ubezpieczenia nie skorzystamy również wtedy, gdy szkoda będzie efektem naszego stanu psychofizycznego. Chodzi tutaj o wypadki czy uszkodzenia mienia powstałe w wyniku odurzenia się alkoholem bądź narkotykami, czy innymi substancjami psychoaktywnymi.

Opcje rozszerzenia pakietu ubezpieczenia podróżnego

ubezpieczenie turystyczne obrazek 5

I tak dotarliśmy do kolejnego tematu, jakim są dodatkowe pakiety poszerzające zakres ochrony. Wspominaliśmy o sportach ekstremalnych, prawda? Niestety, standardowe ubezpieczenie podróżne nie obejmuje takich rzeczy. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zwyczajnie wykupić dodatkowy pakiet ochrony, kiedy podczas uprawiania takich sportów dojdzie do wypadku.

Na tym jednak nie koniec. Pakiety rozszerzające mogą dotyczyć również utraty czy kradzieży bagażu, chorób tropikalnych, aktów terroru, naturalnych katastrof i wielu innych rzeczy. Co ciekawe, mając ubezpieczenie podróżne, otrzymujecie także dostęp do darmowych porad prawnych. Zdarzają się sytuacje, w których naprawdę mogą się one przydać. To także dostęp do usług lingwistycznych. Mając konflikt z prawem lub potrzebując wyrobienia dokumentów w obcym kraju, takie wsparcie okaże się bezcenne.

Ubezpieczenia podróżne dopasowane do preferencji

Dzięki temu ubezpieczenie podróżne można tak naprawdę bez żadnych problemów dopasować do potrzeb. To chociażby możliwość ustalenia sumy NNW, OC oraz ewentualnych kosztów leczenia. Możemy dodatkowo ubezpieczyć swój bagaż czy zabezpieczyć się na wypadek poważnego ataku związanego z chorobą przewlekłą. Niektóre osoby zmagają się ze schorzeniami, które bez ostrzeżenia mogą nagle dać o sobie bardzo mocno znać i jeśli stanie się to na wakacjach, a nie mamy ubezpieczenia, to będzie problem.

Co ciekawe, wykupując ubezpieczenie podróżne, można zapewnić sobie ochronę również związaną z samą podróżą. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ubezpieczyć się od odwołania wycieczki. Możemy także zapewnić sobie ochronę w przypadku, gdy bagaż na lotnisku długo nie będzie nam dostarczany albo lot zostanie odwołany i przełożony na inny termin.

Najlepsze ubezpieczenie podróżne

Naturalnie, o czym już wspominaliśmy, jeśli wyjeżdżacie uprawiać sporty ekstremalne, warto zainteresować się dodatkowymi ubezpieczeniami. Tutaj firmy stosują już własne kryteria i tak, polisy będą drogie, ale pamiętajcie, że chodzi o Wasze bezpieczeństwo.  Jeśli są Państwo zainteresowani, najlepszym ubezpieczeniem podróżnym – w najlepszej cenie, zapraszamy do kontaktu. 

Ubezpieczenie podróżne porównywarka

Jeśli chcesz czuć się bezpiecznie na wakacjach, ale jednocześnie nie płacić ogromnych pieniędzy za polisę, powinieneś dokładnie porównać oferty dostępne na rynku. Ubezpieczyciele oferują różne warunki swoich polis, a do tego ceny na rynku potrafią różnić się wręcz diametralnie. Im więcej ofert zostanie zweryfikowanych, tym łatwiej znaleźć taką opcję, która będzie najtańsza i najlepiej dopasowana do potrzeb.

Nasza firma może w tym pomóc. Nie musisz tracić czasu na jeżdżenie po firmach ubezpieczeniowych. Wystarczy po prostu skontaktować się z naszym doświadczonym agentem. Zbierze on wszystkie dane i na tej podstawie skonfiguruje odpowiedni pakiet. Ubezpieczenie podróżne zostanie oczywiście porównane w wielu firmach, a Ty będziesz mógł wybrać opcję najtańszą i najlepszą dla siebie. Pomożemy w kompleksowym ubezpieczeniu, niezależnie od tego, gdzie konkretnie jedziesz i co planujesz robić na swoim urlopie.

Kiedy i jak wykupić ubezpieczenie podróżne?

ubezpieczenie podróżne obrazek 3

W zasadzie nie ma tutaj żadnych obostrzeń związanych z terminem zakupu polisy. Naturalnie można jechać na wakacje nawet bez niej, ale zdecydowanie odradzamy taki krok. Polisę można wykupić nawet na 24 godziny przed wyjazdem i, co ciekawe, według statystyk robi tak naprawdę wielu Polaków.

Nie jest to jednak dobre rozwiązanie. W tym czasie bardziej skupiamy się już na pakowaniu i szykowaniu się do drogi. Znalezienie ubezpieczenia w tak krótkim czasie będzie stresujące. Do tego odbieramy sobie możliwość porównania ofert na spokojnie, dopasowania polisy idealnie do potrzeb i znalezienie tej, która będzie najtańsza. Polisę można wykupić nawet zaraz po rezerwacji wycieczki, nawet jeśli jej termin jest na przykład dopiero za pół roku. Tak naprawdę im wcześniej, tym lepiej. Wykupujemy ubezpieczenie podróżne na spokojnie, analizujemy oferty i nigdzie się nie spieszymy.

Aby wykupić polisę, można po prostu wybrać się do oddziału ubezpieczyciela. W dzisiejszych czasach oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby umowę podpisać online, bez wychodzenia z domu. Najlepsza opcja to kontakt z naszym agentem. Załatwimy wszystko telefonicznie i pomożemy we wszystkich formalnościach. Służymy także swoim wsparciem, jeśli tylko pojawią się pytania lub wątpliwości.

Wykupujesz ubezpieczenie turystyczne? Pamiętaj o istotnych kwestiach

Jeśli chcesz się ubezpieczyć na czas wyjazdu, zawsze rób to w pełni świadomie. Podstawą jest dokładne przeczytanie OWU, dokumentu prezentującego ogólne warunki polisy, który przedstawia każdy ubezpieczyciel. Wiemy, że często jest to mnóstwo stron, ale nie można bagatelizować tych zapisów. W OWU znajdziecie zasady przyznawania odszkodowań, wszelkie wyłączenia i inne reguły, o których warto wiedzieć. OWU należy przejrzeć jeszcze przed podpisaniem umowy. Niestety zdarza się, że firmy ubezpieczeniowe stosują różne triki, aby obniżyć cenę polisy, pogorszając jednocześnie jej jakość.

Wiele osób na pewno zastanawia się, czy kupując wycieczkę w biurze podróży, nie wystarczy ubezpieczenie oferowane już w pakiecie. Praktycznie zawsze coś takiego znajdziemy i tutaj ponownie należy cofnąć się do tego, o czym wspominaliśmy przed chwilą. Przeczytajcie OWU i upewnijcie się, że polisa jest wartościowa. Prawie na pewno okaże się, że jednak nie jest tak kolorowo i warto będzie zainteresować się rozszerzeniem ochrony, którą dostaliśmy razem z wycieczką.

Kupując ubezpieczenie podróżne, nie można też tak do końca kierować się jego ceną. Tutaj nie zawsze działa reguła, że jak coś jest drogie, to będzie lepsze od tego, co tanie. Ubezpieczenia w tym przypadku muszą być indywidualnie dopasowane do konkretnych potrzeb. W efekcie dana polisa może być dla jednej osoby nieatrakcyjna, a dla innej bardzo dobra. To chociażby dlatego nierzadko tańsze ubezpieczenie podróżne może okazać się jednak lepsze.

Ubezpieczenie podróżne online

Nie ma również reguły związanej z ceną takiej polisy. Najtańsze znajdziemy nawet za 20 zł, ale poziom ochrony na pewno będzie bardzo niski. Najdroższe kosztują nawet kilkaset złotych i trudno doszukiwać się górnego limitu.

To dlatego warto skontaktować się z naszym agentem. Skonfrontujemy ze sobą wiele opcji ubezpieczenia, dopasujemy ochronę do potrzeb i zawsze wybierzemy rozwiązanie, które nie będzie kosztowne i zapewni duże poczucie bezpieczeństwa.

Co sądzisz o naszych treściach?

Dajemy z siebie wszystko, aby odpowiedzieć na Twoje pytania!

Wystaw nam notę!
5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *