Ubezpieczamy24.com

Ubezpieczenia rolnicze

ubezpieczenia rolne obraz 1

Ubezpieczenia rolnicze

Zapewnij sobie spokój ducha i kompleksową ochronę swojego gospodarstwa rolnego. Dzięki naszej unikalnej metodzie porównywania ofert, zawsze znajdziemy dla Ciebie najkorzystniejsze ubezpieczenie rolnicze na rynku.

Pomożemy również w doborze odpowiedniej ochrony. Wybierz najodpowiedniejszą dla siebie propozycję i skup się na tym, co najważniejsze – swoich codziennych obowiązkach!

Poznaj ofertę ubezpieczeń rolniczych

Twoje gospodarstwo rolnicze to miejsce, które wymaga szczególnej troski i ochrony. Poznaj naszą ofertę ubezpieczeń rolniczych, zaprojektowanych tak, by zabezpieczyć Cię przed nieprzewidywalnymi sytuacjami i pozwolić skoncentrować się na codziennych obowiązkach. U nas znajdziesz rozwiązania dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb.
Ubezpieczenia rolnicze 19

Obowiązkowe ubezpieczenie OC rolnika

Jednym z najważniejszych ubezpieczeń jest obowiązkowe OC rolnika, czyli osoby fizycznej posiadającej gospodarstwo rolne. Jakie korzyści płyną z tej oferty?

ubezpieczenie budynków rolniczych obraz

Ubezpieczenie budynków rolniczych

Proponujemy również obowiązkowe ubezpieczenie budynków rolniczych. Musi mieć je każdy rolnik posiadający gospodarstwo rolne. Oto zalety:

ubezpieczenie ciągnika rolniczego obraz 5

Ubezpieczenie ciągnika rolniczego

Ciągnik rolniczy to podstawowe narzędzie pracy dla wielu gospodarstw rolnych.

Ubezpieczenia rolnicze 20

Ubezpieczenie upraw rolnych

Przestań martwić się pogodą i kup ubezpieczenie upraw. Dlaczego warto?

Ubezpieczenia rolnicze 21

Ubezpieczenie maszyn rolniczych

Ubezpieczenie maszyn rolniczych docenisz, gdy dojdzie do uszkodzenia, zniszczenia lub kradzież Twojej maszyny rolniczej. Dlaczego warto je wybrać?

ubezpieczenia dobrowolne

Ubezpieczenia dobrowolne

Pod hasłem ubezpieczenia dobrowolne kryje się ubezpieczenie mienia rolnika i ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Do korzyści tego ubezpieczenia zaliczamy:

Czy ubezpieczenie rolne jest obowiązkowe?

Zapoznając się z Ustawą z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, nie ma żadnych wątpliwości, że wszyscy ci, którzy posiadają gospodarstwa rolne, muszą wykupić dwa obowiązkowe ubezpieczenia. Mianowicie jednym z nim jest ubezpieczenie OC rolnika, którego zakres obejmuje szkody rzeczowe i osobowe. Drugim koniecznym jest ubezpieczenie budynków rolniczych od ognia i innych zdarzeń losowych

Co natomiast z pozostałymi ubezpieczeniami rolniczymi? One są dobrowolne. Rolnicy mogą wybrać dodatkowe OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie maszyn rolniczych, pojazdów wolnobieżnych, assistance medyczny, czy chociażby ubezpieczenie zwierząt gospodarskich. Mogą oni zdecydować się także na rozszerzenie ubezpieczenia rolniczego o Home Assistance – mając takie rozszerzenie mają oni zapewnioną pomoc fachowców (np. elektryka lub hydraulika) w domu mieszkalnym, gdy dojdzie do niewłaściwego działania ubezpieczonych przedmiotów. 

ubezpieczenie maszyn rolniczych obraz 1

Ubezpieczenia rolne - zapytaj o ofertę

Ubezpieczenia rolne to klucz do Twojego spokoju i bezpieczeństwa gospodarstwa. Nie ryzykuj, zapytaj o naszą ofertę i odkryj opcje dostosowane do Twoich potrzeb.

Wypełnij formularz

Zostaw nam swoje dane, abyśmy mogli się z Tobą skontaktować.


Jak możemy Ci pomóc?

Opisz krótko sprawę.


Jak kupić ubezpieczenie rolnicze? 

Pokażemy Ci krok po kroku, jak możesz kupić ubezpieczenie rolnicze. Przekonaj się, jakie to proste i wygodne!

Wybierz ubezpieczenie

Zastanów się, jakiego ubezpieczenia rolniczego potrzebujesz. Interesuje Cię obowiązkowe OC rolnika lub budynków rolniczych? A może szukasz dobrowolnych ubezpieczeń rolniczych? Nasz zespół chętnie pomoże Ci w znalezieniu każdego ubezpieczenia rolniczego!

Skontaktuj się z nami

Zrzeszamy ekspertów z bogatym doświadczeniem w ubezpieczeniach, którzy pomagają wybrać optymalne polisy. Przed zaproponowaniem oferty dokładnie sprawdzają rynek, zapewniając także wsparcie w negocjacji stawek.

Dokonaj wyboru oferty

Oferujemy propozycje ubezpieczeń dostosowane do Twoich oczekiwań i specyfiki działalności. Od wyboru odpowiedniej oferty, poprzez obsługę formalności, nasi eksperci są zawsze do Twojej dyspozycji. To naprawdę jest tak proste!

To warto wiedzieć - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Poniżej prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnośnie ubezpieczeń rolnych. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, nie wahaj skontaktować się z nami. Chętnie rozwiejemy Twoje wszelkie wątpliwości.

Ile trzeba zapłacić za OC rolnika?

Musisz wiedzieć, że to, ile zapłacisz za obowiązkowe ubezpieczenie rolnicze, czyli OC rolnika, jest zależne od powierzchni Twojego gospodarstwa. W celu zdobycia dokładniejszych informacji zachęcamy do skontaktowania się z naszym zespołem ekspertów, który chętnie wyliczy składkę do zapłaty. Nasi pracownicy równie chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania, a w razie potrzeby pomogą w wyborze odpowiednich ubezpieczeń dobrowolnych. Zachęcamy do kontaktu już dziś!

Jaka jest cena ubezpieczenia budynków rolniczych?

W tym przypadku również trudno określić, jaka będzie cena ubezpieczenia budynków rolniczych, ponieważ jest ona zależna od takich czynników jak ilość, wielkość, rodzaj, stan techniczny i konstrukcja budynków. Najczęściej jednak za ubezpieczenie budynków rolniczych trzeba zapłacić kilkaset złotych rocznie. Chętnie powiemy Ci, ile wyniesie ubezpieczenie budynków rolniczych w Twoim przypadku – w tym celu zadzwoń lub napisz do nas!

Jaką ochronę zapewnia ubezpieczenie gospodarstwa rolnego?

W przypadku obowiązkowego ubezpieczenia rolniczego masz zapewnioną ochronę szkód w budynkach rolniczych powstałych wskutek takich zdarzeń jak m.in. opady deszczu, śniegu, gradu, pożaru, huraganu, uderzenia pioruna, powodzi, podtopienia, eksplozji, czy osunięcia się ziemi. Jeśli wystąpią zdarzenia wymienione w zawartej umowie, to otrzymasz odszkodowanie, dzięki któremu będziesz mógł pokryć powstałe szkody. 

Niezwykle ważną informacją jest to, że ubezpieczyciel dokona wypłaty pieniędzy z obowiązkowego ubezpieczenia rolnego jedynie, gdy uszkodzeniu ulegnie budynek. Wielu rolnikom zależy także na tym, aby ubezpieczyć indywidualne wyposażenie budynków, czy przechowywane w nich mienie. W takim wypadku konieczne będzie rozszerzenie zakresu umowy o dobrowolne ubezpieczenie. Decydując się na ubezpieczenie dobrowolne, możesz objąć ochroną sprzęt rolniczy, zwierzęta gospodarskie, maszyny czy ruchomości domowe wchodzących w skład gospodarstwa rolnego. Chętnie pomożemy Ci w znalezieniu oferty w pełni dopasowanej do Twoich potrzeb. Zapraszamy!

Na jaką ochronę możesz liczyć w przypadku OC rolnika?

Ubezpieczenie OC rolnika obejmuje odpowiedzialność za szkody spowodowane w związku z posiadaniem gospodarstwa rolnego.
 Jest to produkt gwarantujący ochronę w zakresie szkód, których następstwem są:

  • śmierć;
  • uszkodzenie ciała; 
  • rozstrój zdrowia;
  • uszkodzenie lub zniszczenie mienia. 

Na pewno warto zainteresować się także sytuacjami, w których nie dojdzie do wypłaty odszkodowania z tytułu ubezpieczenia OC rolnika. Chodzi tutaj m.in. o szkody będące wynikiem prywatnych działań niemających związku z posiadaniem gospodarstwa rolnego. Wówczas z pewnością przyda się OC w życiu prywatnym, będące dodatkową ochroną. 

Od kiedy jest obowiązek zawarcia ubezpieczenia?

Wielu rolników zastanawia się, kiedy powstaje obowiązek zawarcia umowy ubezpieczenia OC rolnika i budynków rolniczych. Należy zatem podkreślić, że obowiązek ubezpieczenia OC rolnika powstaje wraz z dniem wejścia w posiadanie gospodarstwa rolnego. Natomiast jeśli chodzi o ubezpieczenie nowych budynków, to trzeba kupić taki produkt w momencie, w którym nieruchomość zostanie pokryta dachem. 

Jaką karę można otrzymać za brak ubezpieczenia rolniczego?

Zanim podejmiesz decyzję o niekupowaniu ubezpieczenia OC rolnika, najpierw dowiedz się, jakie kary grożą Ci za jego brak. Powtórzmy jeszcze raz: to obowiązkowa polisa. Jeśli więc jej nie zakupisz, to otrzymasz karę, która będzie wynosiła w 2023 roku:

  • 1/10 minimalnego wynagrodzenia za pracę (w przypadku ubezpieczenia OC rolników);
  • ¼ minimalnego wynagrodzenia za pracę (w przypadku ubezpieczenia budynków rolniczych).

Jak widzisz, kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia rolniczego są niemałe, zatem lepiej wykupić to wymagane ubezpieczenie i jednocześnie spełnić ustawowy obowiązek, a przy okazji uniknąć kary. 

Ubezpieczenie rolnicze - czy odnawia się automatycznie?

Odpowiedź na powyższe pytanie brzmi: tak, obowiązkowe ubezpieczenia rolnicze odnawiają się automatycznie, gdy minie termin obowiązywania polis. To bardzo dobra informacja, ponieważ niekoniecznie musisz pamiętać o przedłużeniu umowy u ubezpieczyciela. W ten sposób masz także możliwość uniknięcia kar za brak obowiązkowej polisy. Jeśli masz aktualnie wykupione ubezpieczenie, jednak nie jesteś zadowolony z warunków umowy, to warto rozważyć zmianę. Nasza firma może pomóc w znalezieniu najlepszej oferty dostosowanej do Twoich potrzeb. Przekonaj się sam!

Ile wynosi suma gwarancyjna OC rolnika?

Z pewnością interesuje Cię także górna granica odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego w ramach ubezpieczenia rolnego. 

  • w przypadku szkód na osobie w stosunku do jednego zdarzenia, którego skutki zostały objęte ubezpieczeniem: 5 210 000 euro;
  • w przypadku szkód w mieniu w odniesieniu do jednego zdarzenia, którego skutki zostały objęte ubezpieczeniem: 1 050 000 euro. 

Jakie są wyłączenia w ubezpieczeniach dla rolników?

W przypadku każdego ubezpieczenia możesz spotkać się z wyłączeniami, a więc sytuacjami, które nie będą podlegać roszczeniu. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o ubezpieczenie rolników. Tutaj do wyłączeń zalicza się m.in.:

  • zdarzenia spowodowane przeniesieniem chorób zakaźnych niepochodzących od zwierząt;
  • szkody w mieniu wyrządzone rolnikowi przez osoby zatrudnione w jego gospodarstwie lub pozostające z nim we wspólnym gospodarstwie domowym. 

To jednak tylko przykładowe wykluczenia. Jeśli chcesz poznać je wszystkie, to sprawdź art. 53 Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych. Zawsze warto również zajrzeć do ogólnych warunków ubezpieczenia – wymienione są tam wszystkie wyłączenia dla danego produktu ubezpieczeniowego. 

Dlaczego obowiązkowe ubezpieczenie rolników jest istotne?

Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że praca w gospodarstwie, jest nieodłącznie związana z wieloma zagrożeniami. Podczas prowadzenia działalności rolniczej może dojść do wyrządzenia różnych rozmaitych szkód, które mogą być niemałym obciążeniem dla rolnika. Z tego powodu istnieją obowiązkowe ubezpieczenia rolnicze. Mimo to jednak wiele osób nie decyduje się na zakup takich ubezpieczeń – jest to bardzo ryzykowne i wiąże się z ryzykiem otrzymania sporej kary. Z pewnością warto kupić obowiązkowe ubezpieczenia dla rolnika, lecz one zapewniają jedynie podstawowy zakres ochrony, ale jednak warto wiedzieć, że rynek oferuje także ubezpieczenia zapewniające gospodarstwu lepszą, kompleksową ochronę.

Zainteresowany ubezpieczeniem rolnym?

Czy jesteś zainteresowany ubezpieczeniem rolnym, ale nie jesteś pewien, jakie będzie najlepsze dla Twojego gospodarstwa? My Ci pomożemy! Skontaktuj się z nami, a my przedstawimy Ci dostosowane do Twoich potrzeb propozycje, które pomogą Ci chronić Twój dorobek i zapewnią spokój ducha.