Ubezpieczamy24.com

Ubezpieczenie telefonu – czy warto je wykupić?

Gdy zgubisz lub uszkodzisz telefon, musisz nastawić się na to, że zawartość Twojego portfela ucierpi. Czy można się przed tym jakoś uchronić? Jak najbardziej – wykupując ubezpieczenie telefonu. Jeśli zawrzesz taką ochronę, nie będziesz musiał martwić się nagłymi, nieplanowanymi wydatkami związanymi ze zgubieniem lub uszkodzeniem telefonu. Czy warto wykupić ubezpieczenie telefonu? Ile kosztuje polisa? Sprawdź to!

Co obejmuje ubezpieczenie telefonu?

Jeszcze niedawno nikt nie słyszał o takim produkcie, jak ubezpieczenie telefonu. Jednak już dziś tego typu polisy ubezpieczeniowe stają się coraz popularniejsze. Nikogo nie powinno to dziwić, ponieważ ceny nowych smartfonów nierzadko szokują. Przykład – cena nowego Iphone 15 to ok. 8499 zł. Za smartfony nieco mniej flagowe trzeba i tak zapłacić nawet kilka tysięcy złotych za nowy smartfon. A gdy uszkodzi się ekran, to może być konieczna wymiana wyświetlacza, a to wydatek w okolicach 1000-1500 złotych! To niemała kwota, dlatego coraz więcej osób rozważa zakup takiej polisy.

ubezpieczenie telefonu obraz 2-min
Jaki jest jednak jej zakres? Przed czym chroni ubezpieczenie telefonu? Chroni m.in. przed:

Oczywiście w zależności od tego, jaką wybierzesz firmę ubezpieczeniową, zakres polisy może być nieco inny. Ubezpieczyciele często oferują także rozszerzone warianty tego typu ubezpieczeń. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, sprawdź szczegóły oferty wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie telefonu?

To, ile zapłacisz za ubezpieczenie telefonu, w dużej mierze zależy od wartości smartfona i wybranego zakresu ochrony. Jeśli zależy Ci jedynie na podstawowej ochronie, to wiedz, że zapłacisz zaledwie około 15 zł miesięcznie, czyli około 180 zł rocznie. Dużo lepszą opcją jest kompleksowa ochrona telefonu, lecz wówczas koszt ten będzie wyższy – ok. 300 zł każdego roku. 

Koszt ubezpieczenia telefonu zależy także od wartości smartfona. Więcej zapłacisz, gdy będziesz chciał ubezpieczyć iPhone’a, a mniej w przypadku Samsunga Galaxy starszej generacji. Jak możemy się domyślić, ten pierwszy telefon kosztuje nawet 6000 zł, z kolei ten drugi – zaledwie około 1000 zł. W przypadku iPhona za ubezpieczenie zapłacisz mniej-więcej 400 zł, natomiast za ubezpieczenie Samsunga Galaxy około 100 zł. 

Ubezpieczenie telefonu - czy warto je wykupić? 7

Skorzystaj z pomocy naszego agenta

Jeśli już teraz chcesz dowiedzieć się, ile zapłacisz za ubezpieczenie telefonu, wypełnij formularz na naszej stronie, a nasi specjaliści przygotują dla Ciebie zestawienie najlepszych ofert.
Wiadomość do eksperta

Sprawdź, jaką ofertę dla Ciebie przygotowaliśmy

Telefon do eksperta

Porozmawiajmy

Kto powinien kupić ubezpieczenie telefonu?

Ubezpieczenie telefonu to produkt odpowiedni szczególnie dla posiadaczy kosztownych smartfonów. Masz telefon o wartości kilku tysięcy złotych? W takim razie koniecznie musisz wykupić ubezpieczenie telefonu. W ten sposób uchronisz się przed niemałym wydatkiem, gdy dojdzie do uszkodzenia telefonu. 

Polisa na telefon jest polecana również klientom biznesowym, dla których smartfony są narzędziem pracy. Mając wykupione ubezpieczenie, nie trzeba obawiać się niespodziewanych, dużych wydatków w przypadku zniszczenia, czy zgubienia telefonu.

ubezpieczenie telefonu obraz 1-min

Ubezpieczenie telefonu powinny kupić również osoby, które są pracownikami produkcyjnymi lub przedstawicielami branży rolniczej. W ich przypadku często dochodzi do uszkodzenia telefonu. Co więcej, jeśli uwielbiasz rowerowe wycieczki, to także zastanów się nad zakupem takiego produktu.

Czy warto kupić ubezpieczenie telefonu?

Po zakupie nowego smartfona większość osób decyduje się na jego zabezpieczenie. Między innymi służy do tego etui ochronne, które może amortyzować wstrząsy, a to zmniejsza ryzyko uszkodzenia systemu. Warto kupić także dodatkowe szkło na ekran, które będzie chroniło przed zarysowaniami. 

Wspomniane dodatki mogą chronić sprzęt przed uszkodzeniami, ale co ze zgubieniem czy kradzieżą telefonu? Tutaj te zabezpieczenia po prostu nie zadziałają. W tych przypadkach sprawdzi się wyłącznie dodatkowe ubezpieczenie na telefon. Mając wykupiony taki produkt, masz pewność, że gdy stracisz sprzęt, ubezpieczyciel pokryje koszty poniesionych strat (rzecz jasna tylko wtedy, gdy taki warunek ochrony jest w umowie).

Polisa na telefon, a szczególnie ubezpieczenie wyświetlacza to produkt, który cieszy się rosnącą popularnością. Na zakup decydują się zwłaszcza osoby, które mają drogie urządzenia warte nawet kilka tysięcy złotych. Jednak tak naprawdę taka ochrona telefonu sprawdza się także wtedy, gdy jesteś rodzicem małego dziecka. Dla najmłodszych telefony to niezwykle atrakcyjne zabawki. Warto rozważyć takie ubezpieczenie także wtedy, gdy często podróżujesz – wówczas ryzyko kradzieży telefonu jest dużo większe. Już dziś wybierz odpowiednie ubezpieczenie dla telefonu i nie martw się o przypadkowe zdarzenia. 

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie telefonu komórkowego?

Wiesz już, że ubezpieczenie telefonu to produkt, który jest Ci niezbędny, sprawdź, jak wybrać najlepszą ofertę:

Poświęć nieco więcej czasu na analizę dostępnych ofert, aby dokonać najkorzystniejszego wyboru. 

Co sądzisz o naszych treściach?

Dajemy z siebie wszystko, aby odpowiedzieć na Twoje pytania!

Wystaw nam notę!
3/5 - (2 votes)