Ubezpieczamy24.com

Ubezpieczenie turystyczne

Podróżowanie pośród naszych rodaków to już nie moda, to prawdziwy trend, który z roku na rok coraz bardziej przyspiesza. Statystyki mówią same za siebie, bardzo chętnie podróżujemy obecnie za granicę, ale okazuje się, że pomimo tego trendu ubezpieczenie turystyczne na czas wyjazdu nie jest już tak chodliwe. Czy naprawdę opłacanie takiej polisy nie ma większego sensu? A może to ogromny błąd, że nie zapewniamy sobie dodatkowego bezpieczeństwa? Sprawdźmy, czym są takie polisy i przede wszystkim, przed czym nas chronią.

ubezpieczenie turystyczne 2

Ubezpieczenie turystyczne gdzie najlepiej

Sprawdź ofertę przygotowaną przez naszych specjalistów. Wyszukamy najlepszą ofertę dostępną na rynku.

Ubezpieczenie turystyczne online

Praktycznie każdy z nas ubezpiecza się na życie. Ubezpieczamy również swoje domy, nierzadko cenne kosztowności i pamiątki, płacimy dodatkowe składki za samochody, a i nierzadko ubezpieczamy nawet swoje piwnice. Nikt z nas nie robi tego dlatego, że jest pewny, iż w przyszłości przytrafią się kłopoty i polisa uratuje nam skórę. Wręcz przeciwnie, większość liczy na to, że tak naprawdę polisa nigdy się nie przyda.

Kupując ubezpieczenie turystyczne, naprawdę nie kusimy losu, tylko wykazujemy się troską o własne zdrowie, jak i po prostu o stan naszego portfela. Są to specjalne pakiety dedykowane przede wszystkim tym turystom, którzy wybierają się na wakacje do innego kraju. W Polsce, jeśli tylko jesteśmy zatrudnieniu na umowie o pracę lub mamy własną działalność, jesteśmy ubezpieczeni. W razie wypadku nie zostaniemy pociągnięci do ponoszenia kosztów za transport medyczny czy leczenie szpitalne. Wyjeżdżając do innego kraju, sprawa już się komplikuje.

Czasem sam tylko transport może kosztować tysiące złotych, a jeśli doliczyć do tego koszty leczenia w lokalnej placówce medycznej, możemy wpaść w długi na wiele lat.

Ubezpieczenia turystyczne to nie tylko kwestie związane ze zdrowiem

Myli się ten, kto myśli, że polisa tego typu ma wyłącznie charakter ochrony na wypadek jakiegoś nieszczęśliwego zdarzenia. Fakt, ubezpieczenie turystyczne uchroni nas przed kosztami, jeśli na wakacjach poważnie zachorujemy, a uwierzcie, to naprawdę może się zdarzyć.

Polisa jednak, jeśli tylko ma szeroki zakres ochrony, zabezpiecza również nasze bagaże. W dzisiejszych czasach zabieramy przecież na wakacje kosztowny sprzęt, nowoczesne aparaty fotograficzne, drogie laptopy, tablety i wiele innych sprzętów, których utrata nie będzie niczym przyjemnym. Mało tego, w ramach pakietu będziemy mogli skorzystać nawet z pomocy tłumacza. Nie ma co się z tego śmiać. Prawie każdemu zdarzyło się przecież zgubić w życiu jakiś ważny dokument, a co jeśli przytrafi nam się to w obcym kraju, w którym kompletnie nie znamy języka? No właśnie, warto o tym pomyśleć!

Kiedy powinno się wykupić ubezpieczenie turystyczne przez Internet?

ubezpieczenie turystyczne obrazek 5

Przypominamy oczywiście, że polisa tego typu absolutnie nie jest obowiązkowa i to tylko od nas zależy, czy zapewnimy sobie dodatkową ochronę na czas wyjazdu. Ostrzegamy jednak, że na przykład transport medyczny w asyście lekarza z Grecji do Polski to nawet 40 tysięcy złotych. Pomyślcie sobie teraz, ile coś takiego będzie kosztowało, jeśli nieszczęście przytrafi Wam się na urlopie w Afryce albo w Australii? Lepiej nie pytać…

No dobrze, ale co w sytuacji, gdy zdecydujecie się wykupić ubezpieczenie turystyczne? Kiedy to zrobić? W zasadzie nie istnieją tutaj żadne reguły. Statystycznie Polacy opłacają polisę na kilka dni przed wyjazdem, a są i tacy, którzy robią to dosłownie na dobę przed planowanym urlopem. Można to zrobić jednak także dużo wcześniej i polecamy tę opcję. Wakacje i tak nierzadko rezerwujemy na wiele miesięcy wcześniej i to moment, w którym już można pomyśleć o polisie. Mamy wtedy dużo czasu, możemy przeanalizować oferty dostępne na rynku i wybrać to, co będzie najciekawsze.

Zachęcamy tutaj do skorzystania z naszej pomocy. Wystarczy wypełnić krótki formularz na naszej stronie i poczekać na kontakt ze strony konsultanta. Doradzimy w wyborze, przejrzymy oferty wszystkich popularnych towarzystw ubezpieczeniowych i wybierzemy najlepszą opcję.

Czego ubezpieczenie turystyczne może nie obejmować?

Do tej pory poruszaliśmy aspekty związane z zakresem ochrony, jaką zapewnia nam typowa polisa dla turysty. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że istnieją pewne wyłączenia, których wystąpienie pozbawi nas praw do odszkodowania czy pokrycia kosztów leczenia i transportu. Czego dokładnie to dotyczy?

Sprawą podstawową jest nasz stan psychofizyczny. Wygląda to podobnie jak w przypadku typowego OC komunikacyjnego. Jeśli wypadek będzie spowodowany tym, że byliśmy pod wpływem alkoholu, narkotyków czy innych psychoaktywnych substancji, to raczej na pewno ubezpieczyciel się od nas odwróci. Musimy jednak pamiętać także o kilku innych przypadkach, których nie obejmuje ubezpieczenie turystyczne. Są to między innymi:

Wypadek będący efektem uprawiania sportów ekstremalnych.
Wyjazd do kraju uznanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych za niebezpieczne dla turystów.
Zapadnięcie w obcym kraju na chorobę, przed którą trzeba się obowiązkowo zaszczepić przed wyjazdem, a co nie zostało zrobione.
Problemy związane z chorobą przewlekłą, z którą zmagasz się od długiego czasu.

Obowiązkowe szczepienia oraz kraje niebezpieczne dla turystów to jedna strona medalu i tutaj ruszamy na własną odpowiedzialność. Sporty ekstremalne to już zupełnie inna para kaloszy. Możemy chronić się przed wypadkami, ale potrzebujemy do tego po prostu osobnej polisy, która niestety najczęściej jest dość kosztowna.

Podobnie sytuacja ma się w przypadku osób cierpiących na choroby przewlekłe. Trzeba to zgłosić ubezpieczycielowi, który dołoży specjalny pakiet podnoszący cenę, ale dający nam pewność, że na przykład w razie ataku związanego z cukrzycą zostanie nam zapewniona pomoc.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) – czy to, to samo?

Wielu z Was pewnie od razu pomyślało o specjalnym dokumencie oferowanym przez NFZ dla osób, które wybierają się poza granice Polski. Tak, możemy dostać kartę EKUZ, jeśli jesteśmy ubezpieczeni, ale jej możliwości są mocno ograniczone. Dotyczą one tych świadczeń, które mamy za darmo w swoim kraju. Można więc wybrać się na wizytę do lekarza w publicznej placówce, stojąc w długich kolejkach. Natychmiastowa, darmowa wizyta u specjalisty, prywatnie, nie jest tutaj refundowana.

Co gorsza, z własnej kieszeni pokryjemy również koszty zakupu leków, mogąc dopiero po powrocie do kraju starać się o refundację. Trzeba także pamiętać o tym, że EKUZ obowiązuje w zasadzie wyłącznie na terenie Unii Europejskiej. W innych krajach ubezpieczenie z NFZ w żaden sposób nas nie chroni.

Ubezpieczenie turystyczna cena

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że ubezpieczenie turystyczne to nie jest po prostu jeden, standardowy pakiet oferowany przez poszczególne firmy ubezpieczeniowe. Wysokość składki w dużej mierze zależy od tego, w jakim kraju będziemy spędzać swoje wakacje. Jest to logiczne, gdyż większe ryzyko wypadku grozi nam w sercu Afryki niż w cywilizowanym kraju na terenie Unii Europejskiej. Firmy ubezpieczeniowe dobrze znają statystyki wypadkowe turystów w różnych rejonach świata i na ich podstawie wyliczają składki.

Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne? 

Nie da się jednoznacznie określić tego, jaka polisa ubezpieczeniowa będzie naprawdę dobra oraz ile przyjdzie nam za nią zapłacić. Firmy oferują mocno zróżnicowane zakresy ochrony, przygotowują różne cenniki i biorą pod uwagę mnóstwo czynników przy wyliczaniu składki, nierzadko bardzo skrajnych.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Jeśli chcecie znaleźć naprawdę dobrą ofertę, która łączy w sobie przystępną cenę z rozbudowaną ochroną, to zachęcamy do skorzystania z naszego formularza. Oblicz składkę ubezpieczenia podróży on-line. Mamy świetnych specjalistów z branży i współpracujemy z najlepszymi firmami ubezpieczeniowymi. W kilka chwil prześledzimy wiele ofert z rynku i pomożemy w wyborze tej najlepszej, idealnie dopasowanej do potrzeb oraz do kieszeni.

Dzięki nam nie trzeba martwić się również o skomplikowane zapisy regulaminów takich polis. Wszystko dokładnie wyjaśnimy i upewnimy się, że ochrona ubezpieczeniowa stoi na najwyższym poziomie.

Sprawdź też: Ubezpieczenie mieszkania

Co sądzisz o naszych treściach?

Dajemy z siebie wszystko, aby odpowiedzieć na Twoje pytania!

Wystaw nam notę!
5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *