Kontakt z nami

721 676 315 lub 534 460 198

Wyślij nam email!

Dane kontaktowe:

Wiadomość:

Wiadomość wysłana poprawnie! Close this notice.

<script type="text/javascript" src="https://form.jotformeu.com/jsform/80706153199359"></script>

JEŻELI JESTEŚ ZAINTERESOWANY WYBRANYM UBEZPIECZENIEM SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:

Wybierz interesujący Cię zakres ubezpieczenia

OC OC i AC

Dane właściciela pojazdu:

Twój wniosek został wysłany. Niedługo nasz agent przygotuje dla Ciebie indywidualną ofertę oraz skontaktuje się z Tobą. Close this notice.

Travel insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Travel

Twój wniosek został wysłany. Niedługo nasz agent przygotuje dla Ciebie indywidualną ofertę oraz skontaktuje się z Tobą. Close this notice.

Life insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Have you used tobacco or nicotine products in the last 12 months?

Yes, I have No, I haven't
Twój wniosek został wysłany. Niedługo nasz agent przygotuje dla Ciebie indywidualną ofertę oraz skontaktuje się z Tobą. Close this notice.

House insurance Quote

Your house:

Contact details:

Twój wniosek został wysłany. Niedługo nasz agent przygotuje dla Ciebie indywidualną ofertę oraz skontaktuje się z Tobą. Close this notice.
721 676 315 lub 534 460 198

W przeciągu godziny otrzymasz od nas ofertę

Po zaakceptowaniu, otrzymasz podpisaną polisę w formie elektronicznej

1 miesiąc ago · by · 0 comments

Ubezpieczenie motocykla i skutera

Jednoślady wyposażone w silnik są nieodłącznym elementem drogowego krajobrazu każdego roku, mniej więcej od pierwszych wiosennych promieni słońca aż do późnej jesieni, gdy w pogodzie zaczyna królować deszcz oraz niskie temperatury. Ponieważ jest to pojazd poruszający się po drogach publicznych, to naturalne jest, że właściciel ma obowiązek wykupić ubezpieczenie motocykla. To polisa OC identyczna, jak w przypadku posiadaczy aut osobowych, której koszt potrafi być jednak kilkukrotnie niższy. Dlaczego tak jest? Co wpływa na cenę oraz ile w ogóle trzeba zapłacić za taką polisę?

ubezpieczenie motocykla

Ubezpieczenie OC motocykla lub skutera

Wylicz składkę

Motory dużo popularniejsze, niż wcześniej

Jeszcze kilka lat temu motocyklistów wcale nie było tak dużo na polskich drogach. Skupialiśmy się bardziej na skuterach, pojazdach z silnikami do 50 cm3, na które nie trzeba mieć uprawnień. Sytuacja zmieniła się parę lat temu po uaktualnieniu przepisów. Zgodnie z nowelizacją, uprawnienia do kategorii B zostały rozszerzone i motocyklami z silnikiem do 125 cm3 mogą kierować osoby, które po prostu mają prawo jazdy kategorii B. Nie trzeba już wyrabiać uprawnień kategorii A, czego efektem był szybki wzrost sprzedaży takich pojazdów.

Nie będziemy się tutaj jednak skupiać na statystykach związanych z tą sprzedażą, ale na polisach ubezpieczeniowych. Ubezpieczenie motocykla może kosztować nawet zaledwie kilkadziesiąt złotych rocznie, kiedy za OC auta płacimy najczęściej minimum kilkaset złotych. Dlaczego tak się dzieje?

Bez uprawnień lub z uprawnieniami – to ma znaczenie

Jednym z ważniejszych kryteriów, które biorą pod uwagę ubezpieczyciele, jest to, czy pojazd wymaga uprawnień do kierowania, czy nie. Nie są one potrzebne na skutery i w efekcie tutaj OC może kosztować rocznie nawet dosłownie 40-50 zł, oczywiście zależnie od firmy.

Pojazdy z silnikami powyżej tej pojemności, ale do maksymalnie 125 cm3 są nieco droższe pod tym kątem, ale nadal spotkamy oferty, w których rocznie zapłacimy za OC mniej niż 100 zł.

Całość zamykają nam motocykle z silnikami o większej pojemności, dla których potrzebne jest już prawo jazdy kategorii A. Są to pojazdy trudniejsze w prowadzeniu i mocniejsze, przez co ubezpieczalnie liczą sobie za nie więcej. Nadal jednak ubezpieczenie motocykla nawet o dużej pojemności będzie nawet kilkukrotnie tańsze niż auta, biorąc pod uwagę ceny dla dokładnie tej samej osoby.

Tańsze ubezpieczenie motocykla dzięki pozytywnym statystykom wypadkowym

Dawno temu utarliśmy sobie w głowach pewien stereotyp, który wręcz wmawia nam, że wszyscy motocykliści to prawdziwi wariaci drogowi, często powodujący wypadki, stanowiący tzw. grupę zwiększonego ryzyka. Nic bardziej mylnego. Statystyki stawiają jednak takich kierowców w dobrym świetle. Choć jest ich wielokrotnie mniej na drogach, to jednak powodują tak niewiele wypadków rocznie, że statystycznie rzecz biorąc, ryzyko kolizji z udziałem motocyklisty jest bardzo niskie.

Ryzyko jest najważniejszym parametrem, który firmy ubezpieczeniowe biorą pod uwagę. To z tego powodu ubezpieczenie motocykla można kosztować od kilkudziesięciu, do zaledwie kilkuset złotych i to wyłącznie dla potężnych maszyn, za których kierownicą siedzą niedoświadczeni kierowcy.

Kara za brak ubezpieczenia motocykla

W poprzednim roku, kara dla właścicielów jednośladów, za brak ubezpieczenia wynosiła do 670zł. Pamiętajmy jednak o tym, że konsekwencje finansowe mogą być wyższe. Jeśli spowodujesz wypadek, będziesz musiał osobie poszkodowanej zapłacić z własnej gotówki. Fundusz Gwarancyjny wypłaca odszkodowanie osobom poszkodowanym, a następnie wystąpi do Ciebie o zwrot wypłaconej sumy. Łącznie w poprzednim roku do ubezpieczycieli z polis OC, zgłoszonych zostało niemalże 10 tysięcy roszczeń spowodowanych przez kierujących skuterem lub motocyklem. Nie ryzykuj, znajdź ofertę na najlepsze ubezpieczenie motocykla lub skutera z nami!

Najlepiej porównać dużo ofert na rynku

Oczywiście nie istnieje jedna, złota reguła, która pozwoliłaby nam dokładnie uśrednić, ile może kosztować ubezpieczenie motocykla. Firmy standardowo biorą tutaj pod uwagę mnóstwo różnych aspektów, nawet takich jak miejsce zamieszkania, wiek kierowcy, jego doświadczenie za kierownicą czy, uwaga, stan cywilny.

Jeśli chcecie naprawdę tanio i pewnie ubezpieczyć swój jednoślad, najlepiej po prostu skontaktować się z nami. Zachęcamy do wypełnienia krótkiego formularza, po którego wysłaniu nasz pracownik szybko skontaktuje się telefonicznie. Wyszukamy najlepsze i najtańsze ubezpieczenie motocykla, doradzimy i odpowiemy na wszystkie pytania oraz przeprowadzimy przez cały proces zakupu. Oblicz składkę – ubezpieczenie motocykla i skutera.

ubezpieczenie motocykla ob 3

Najlepsze ubezpieczenie motocykla i skutera

Sprawdź ofertę
5/5 (1 Review)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Składka OC już od 399zł

Ubezpieczenie OC/AC

Ubezpieczenie komunikacyjne z nami to sama przyjemność, a zaoferowane przez nas stawki są atrakcyjne.

Oblicz składkę OC/AC

Informacje o firmie

Ubezpieczamy24.com

Św. Katarzyna ul. Orla 5/8

Polska

Dane kontaktowe

E-mail adres:
biuro@ubezpieczamy24.com

Telefon:
721 676 315 lub 534 460 198

Dostępny w godz. 8:00 - 20:00