721 676 315 lub 534 460 198
jakie ubezpieczenie na życie obrazek 5

Ubezpieczenie na życie

Zapewnij sobie i swoim najbliższym bezpieczeństwo finansowe na skutek nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Nie martw się o swoich bliskach, każdy dąży do bezpieczeństwa – masz je na wyciągnięcie ręki. Warto pomyśleć o przyszłości.

Ubezpieczenie na życie daje gwarancje uregulowania zobowiązań finansowych ubezpieczonego oraz pozwala na zachowanie stabilności finansowej w razie, gdyby sprawy przybrały zły obrót.

Korzyści

  • po wpłaceniu pierwszej składki otrzymasz już pełną ochronę
  • krótki czas oczekiwania na wypłatę odszkodowania, zwłaszcza w przypadku śmierci ubezpieczonego
  • w przypadku zachorowania, otrzymanie pieniędzy na leki lub rehabilitację

Ochrona

  • na wypadek śmierci
  • podczas następstw nieszczęśliwych wypadków
  • na wypadek poważnego zachorowania lub operacji
  • na wypadek niezdolności do pracy lub inwalidztwa
oc dla młodych kierowców

Zabezpieczenie siebie i bliskich

Ubezpieczenie na życie daje gwarancje uregulowania zobowiązań finansowych ubezpieczonego oraz pozwala na zachowanie stabilności finansowej w razie, gdyby sprawy przybrały zły obrót.

Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą, przejdź do wypełnienia naszego krótkiego formularza.

Na chwilę obecną życie układa Ci się dokładnie po Twojej myśli i nie masz żadnych powodów do narzekania? Pamiętaj, że los bywa okrutny i nieprzewidywalny, a w trudnych sytuacjach ratunkiem zawsze okaże się ubezpieczenie na życie. Jeśli żyjesz w przekonaniu, że tego typu polisa to zbędny luksus – koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią artykuły. Ubezpieczenie to nie jest żadnym luksusem. To finansowa ochrona na całe życie nie tylko dla Ciebie, ale także dla bliskich Ci osób.

Ubezpieczenie na życie – polisa dla Ciebie i dla Twojej rodziny

Czym tak naprawdę jest taka polisa? Większości osób kojarzy się ona z ochroną na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu, poważnej choroby czy jakiegoś wypadku. Tak, istotnie można wtedy liczyć na dodatkowe pieniądze, ale na tym nie koniec. Masz żonę i dziecko na utrzymaniu? A może jesteś samotną matką i chcesz zapewnić bezpieczeństwo swojemu dziecku? Nawet, jeśli teraz czujesz się doskonale, nie możesz być pewny tego, co stanie się za kilka lat. Nieszczęśliwy wypadek czy nowotwór mogą niestety doprowadzić nawet do śmierci. Co wtedy? Jeśli uważałeś, że ubezpieczenie na życie to zbędny wydatek, najbliższe Ci osoby pozostaną bez środków do życia. Jeśli jednak miałeś polisę, dostaną one pieniądze, które ułatwią przetrwanie tego początkowego, bardzo trudnego okresu po stracie bliskiej osoby.

Pamiętaj jednak również o sobie. Dzisiaj żyje Ci się dobrze, prawda? Masz dobrą pracę, piękną żonę, wspaniałe dzieci i wymarzone mieszkanie, które musisz spłacać przez kolejne 25 lat. Myślisz, że taka sielanka będzie trwała wiecznie? Choć nikomu nie życzymy źle, to los przynosi różne nieszczęścia. Możesz nagle stracić pracę czy ulec wypadkowi, który wykluczy Cię z życia zawodowego. Za skromną rentę nie będzie w stanie spłacać kredytu i jeszcze utrzymać swojej rodziny, nie wspominając o kosztach leczenia. Z pomocą przyjdzie właśnie ubezpieczenie na życie. Umowę nierzadko podpisuje się bezterminowo, opłacając składkę do śmierci. Polisa może być jednak zawarta również na przykład na 25 czy 30 lat. Składka odprowadzana jest w miesięcznych ratach lub rocznie.

Zapytasz teraz pewnie, czy jeśli życie nie przyniesie Ci przykrych niespodzianek, to płacone latami pieniądze przepadną? Okazuje się, że niekoniecznie.

Ubezpieczenie na życie jako forma inwestycji

Coraz większą popularnością cieszą się tzw. polisy inwestycyjne. Łączy się tutaj ochronę na życie z dodatkowym oszczędzaniem. Pieniądze można wykorzystać na przykład jako dodatkowy zastrzyk gotówki na emeryturze. Na czym to polega?

Na przykład podpisując umowę zobowiązujesz się odprowadzać składki w ustalonej wielkości do 65 roku życia. Jeśli w tym czasie nie będziesz musiał korzystać z ubezpieczenia, po zakończeniu umowy nagromadzony kapitał zostanie Ci wypłacony. To rozwiązanie uczciwe i niezwykle opłacalne. Nie musisz obawiać się bowiem tego, że Twoje pieniądze nie zostaną w sensowny sposób spożytkowane.

Co więcej, istnieje opcja wyboru polisy posagowej. Dzięki niej zabezpieczysz przyszłość swojego dziecka. W tej opcji zgromadzony z ubezpieczenia kapitał zostanie wypłacony dziecku po osiągnięciu przez nie pełnoletności. Może być to także inny, ustalony z ubezpieczycielem wiek, na przykład 20 lat. Co ważne, jest to także zabezpieczenie na wypadek śmierci rodzica. Jeśli do tego dojdzie i dziecko nie będzie jeszcze pełnoletnie, ubezpieczyciel będzie wypłacał z polisy miesięczną rentę. Twoja pociecha ma gwarancję lepszego startu w dorosłe życie, jak również bezpieczeństwa finansowego, jeśli Ciebie zabraknie.

Ubezpieczenie na życie i zdrowie – dodatkowe opcje

Ochronę swojego życia w większości przypadków możesz dowolnie poszerzać. W ostatnim czasie popularne jest na przykład dokupowanie ubezpieczenia na wypadek nowotworu. To także ochrona finansowa w sytuacji, gdy na dłuższy czas trafi się do szpitala. Zabezpieczyć można się również na wypadek konieczności przeprowadzenia skomplikowanej operacji chirurgicznej. Są to jednak pakiety opcjonalne, dodatkowo płatne, których nie trzeba kupować. Ile jednak to wszystko może kosztować?

Ubezpieczenie na życie cena

Skoro poruszyliśmy już kwestię kosztów, to czas teraz przyjrzeć się dokładniej, ile za to wszystko trzeba zapłacić. Składki najbardziej podstawowych ubezpieczeń zaczynają się już od nawet kilkudziesięciu złotych miesięcznie, 30-40 zł. Jest to jednak ochrona podstawowa, często z dość niską sumą ubezpieczenia. Nie będzie to oczywiście raczej również polisa inwestycyjna.


Wpływ na cenę ostateczną ma więc przede wszystkim suma ubezpieczenia oraz zakres ochrony. Czym jest suma ubezpieczenia? To maksymalna kwota, jaką firma ubezpieczeniowa zobowiązuje się wypłacić, gdy dojdzie do zdarzenia objętego ochroną. Najczęściej sumy maksymalne wypłacane są w przypadku śmierci ubezpieczonego. Wielkość tej kwoty jest kwestią mocno indywidualną. Najlepiej po prostu na spokojnie przemyśleć sobie to, jaka suma będzie najbardziej satysfakcjonująca. Cena składki drastycznie wzrośnie pomiędzy kwotą ubezpieczenia wynoszącą około 50 tysięcy złotych, a 500 tysięcy złotych.


Kolejna sprawa to naturalnie dodatki do ochrony podstawowej. Wybór opcji inwestycyjnej czy posagowej, ochrona przed nowotworem czy odszkodowanie po pobycie w szpitalu. To tylko przykład opcji dodatkowych, które skutkują podniesieniem ogólnej stawki.

Sprawdź też: Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

Co wpływa na koszt ubezpieczenia na życie

Ubezpieczenie na życie 1

wiek ubezpieczonego

aktualny stan zdrowia,

okres trwania umowy polisy.

Wiek jest istotny pod kątem ryzyka. Im jesteśmy starsi, tym zwiększa się ryzyko nie tylko śmierci, ale także zapadnięcia na poważną chorobę. W efekcie starsze osoby płacą za polisę więcej, niż młode. Firma ubezpieczeniowa może poprosić również o wykonanie podstawowych badań i przekazanie ich wyników. Choroby przewlekłe na pewno wpłyną na podniesienie składki.

Okres trwania umowy może za to wpłynąć na obniżenie ceny. Im dłuższa jest umowa, tym niższa będzie składka miesięczna. Warto przy tym pamiętać, że podpisując umowę zobowiązuje się do płacenia jednej stawki przez cały okres jej obowiązywania. Im wcześniej się to zrobi, tym lepiej. Osoba młoda płaci niższe składki i podpisując umowę na przykład na 35 lat, nie będzie musiała martwić się tym, że wiek spowoduje wzrost stawki.

Ubezpieczenie na życie online

Nie masz ochoty na zagłębianie się w zawiłe regulaminy OWU przygotowywane przez ubezpieczycieli? Brakuje Ci czasu na dokładne przejrzenie wielu ofert z rynku i wybranie tej, która będzie dla Ciebie najlepsza? To wcale nie musi być problemem – możesz po prostu zgłosić się do nas! Mamy wieloletnie doświadczenie i zespół świetnych pracowników, którzy prowadzą ścisłą współpracę z licznymi zakładami ubezpieczeniowymi. Na Twoje zlecenie dopasujemy zakres ochrony do indywidualnych potrzeb, znajdziemy opcję najtańszą i najbezpieczniejszą, dokładnie wertując wszystkie regulaminy.

Wystarczy wypełnić formularz i poczekać na kontakt agenta. Gwarantujemy, że z nami bez wychodzenia z domu znajdziesz i wykupić najlepsze ubezpieczenie na życie.

Ubezpieczenie na życie opinie

Od dłuższego czasu myślałem o ubezpieczeniu na życie, jednak mnogość dostępnych opcji, agencji oraz firm ubezpieczeniowych mnie przerastała. Nie do końca również wiedziałem, jaki dokładnie pakiet ubezpieczeniowy będzie dla mnie optymalny. Skontaktowałem się z agentem Ubezpieczamy24.com i nie żałuje. Profesjonalny, a do tego miły kontakt, a co najważniejsze dla mnie (nie ukrywam) bardzo rozsądna cena, której utraty nawet nie odczuwam, a za to śpię spokojnie 😊 Polecam!
Ubezpieczenie na życie 2
Piotrek