721 676 315 lub 534 460 198
2 tygodnie ago · by · Możliwość komentowania Kabotaż – co to jest? została wyłączona

Kabotaż – co to jest?

Z całą pewnością każdy przedsiębiorca od lat działający w branży transportowej doskonale wie, czym jest kabotaż. Jednak znaczenie tego słowa może być już nieoczywiste dla osób, które stawiają swoje pierwsze kroki w prowadzeniu takiego biznesu. To duży błąd, gdyż wiedza na ten temat jest niezbędna, aby w sposób bezpieczny zajmować się działalnością przewoźnika. Z tego powodu w tym artykule wyjaśniamy znaczenie tego pojęcia – sprawdź już teraz, czym jest kabotaż!

(więcej…)

Czytaj

2 tygodnie ago · by · Możliwość komentowania Dlaczego warto mieć dobre ubezpieczenie transportowe? została wyłączona

Dlaczego warto mieć dobre ubezpieczenie transportowe?

Różnego rodzaju ubezpieczenia transportowe mogą być dedykowane zarówno firmom przewozowym, jak i osobom korzystającym z ich usług. Do najważniejszych z nich zalicza się ubezpieczenie OCP oraz ubezpieczenie CARGO. Czym są te polisy, dla kogo przeznaczone i dlaczego warto je posiadać? Tego dowiesz się z poniższego artykułu – zapraszamy do lektury!

(więcej…)

Czytaj

2 tygodnie ago · by · Możliwość komentowania Dlaczego warto skorzystać z ubezpieczenia floty samochodowej? została wyłączona

Dlaczego warto skorzystać z ubezpieczenia floty samochodowej?

Współcześnie prowadzenie firmy bardzo często wiąże się z koniecznością inwestowania w samochody. Jeśli jest ich dużo, sporym wyzwaniem dla przedsiębiorcy jest zakup polis komunikacyjnych, w tym OC oraz AC. Na szczęście ubezpieczyciele przygotowali dla takich osób specjalną ofertę – to ubezpieczenie floty samochodowej. Dzięki niemu możesz oszczędzać pieniądze bez szukania kompromisów w zakresie ochrony ubezpieczeniowej. Czym jest i komu się przyda ubezpieczenie floty? 

(więcej…)

Czytaj

2 miesiące ago · by · Możliwość komentowania Jak ustalić zakres ubezpieczenia OCP? Jakie klauzule warto mieć? została wyłączona

Jak ustalić zakres ubezpieczenia OCP? Jakie klauzule warto mieć?

Podczas kupowania ubezpieczenia OC dla przewoźnika drogowego bardzo ważne jest, aby przyjrzeć się jego zakresowi. Modyfikują go tzw. klauzule dodatkowe, które zależnie od potrzeb można dodawać, oczywiście odpowiednio za to dopłacając. Okazuje się, że wielu ubezpieczycieli ma ich nawet ponad 50, co sprawia, że łatwo się w tym pogubić. Które z nich są najważniejsze i przydadzą się praktycznie każdemu przewoźnikowi? Jak ustalić zakres ubezpieczenia OCP? Tego dowiesz się z poniższego artykułu – zapraszamy do lektury!

(więcej…)

Czytaj

9 miesięcy ago · by · Możliwość komentowania Rodzaje ubezpieczeń transportowych została wyłączona

Rodzaje ubezpieczeń transportowych

Pakiety ubezpieczeniowe to podstawa funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa transportowego. Działanie w tej branży wiąże się bowiem z ogromnym ryzykiem. Przewoźnik jest odpowiedzialny za towar swojego klienta od momentu jego przyjęcia, aż do rozładunku w docelowym punkcie dostawy. Rynek ubezpieczeniowy oferuje takich firmom wiele rodzajów ubezpieczeń. Korzystanie z nich zapewnia przedsiębiorcy spokój, gdyż w razie uszkodzenia ładunku, nie musi on pokrywać strat z własnej kieszeni. Do tego posiadanie niektórych polis może mieć wpływ na wizerunek firmy. Wzbudza ona większe zaufanie, przyciągając do siebie klientów.

Jakie rodzaje ubezpieczeń transportowych oferuje rynek? Tego dowiesz się z poniższego wpisu. Skorzystaj z podpowiedzi ekspertów z branży ubezpieczeniowej. Możesz już teraz zgłosić się do nas, a znajdziemy dla Ciebie najlepsze, dopasowane do potrzeb ubezpieczenie. Pomożemy w załatwieniu formalności i zadbamy, aby prowadzenie biznesu było dużo bezpieczniejsze.

(więcej…)

Czytaj