721 676 315 lub 534 460 198
2 tygodnie ago · by · 0 comments

Rezygnacja z ubezpieczenia OC – kiedy można zrezygnować?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie naszego kraju przepisami, każdy właściciel zarejestrowanego pojazdu musi mieć wykupione ubezpieczenie OC komunikacyjne. Polisa taka chroni kierowcę przed jego błędami, gwarantując odszkodowanie osobom ewentualnie poszkodowanym oraz rekompensując straty na mieniu. Skoro przepisy wymuszają jej posiadanie, to czy mając takie ubezpieczenie, można je wypowiedzieć? Kiedy dokładnie prawo zezwala na coś takiego? Jak wygląda rezygnacja z ubezpieczenia OC? Tego wszystkiego dowiesz się z dalszej części!

(więcej…)

Czytaj

1 miesiąc ago · by · 0 comments

Ubezpieczenie OC władz spółki – ile kosztuje?

Pracujesz na stanowisku menedżera firmy? Jesteś w składzie zarządu albo pełnisz inną ważną funkcję w przedsiębiorstwie i musisz podejmować wiele poważnych decyzji? Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak duża odpowiedzialność spoczywa na Twoich barkach? Obecnie, po poważnych zmianach przepisów, osoby takie odpowiadają nawet własnym majątkiem za popełnione błędy! Nie musisz jednak podejmować takiego ryzyka – wystarczy zdecydować się na specjalne ubezpieczenie OC władz spółki.

(więcej…)

Czytaj

1 miesiąc ago · by · 0 comments

OC przewoźnika drogowego – co to jest?

Pośród firm zajmujących się transportem drogowych ubezpieczenie OC przewoźnika (czyli od odpowiedzialności cywilnej przewoźnika drogowego) cieszy się dużą popularnością. Choć polisa OCDP nie jest obowiązkowa, to jednak ułatwia prowadzenie biznesu i zdejmuje odpowiedzialność z firmy za uszkodzenia towarów. Dziś postaramy się nieco przybliżyć tematykę tych polis i pokazać, dlaczego warto się nimi zainteresować. Podpowiemy także, w jaki sposób znaleźć najtańsze ocp przewoźnika.

(więcej…)

Czytaj

1 miesiąc ago · by · 0 comments

Ubezpieczenie do licencji transportowej – obowiązkowe OC wymagane do licencji transportowej

Zdobycie licencji transportowej to absolutna podstawa, jeśli chcesz pracować w zawodzie przewoźnika towarów. Zgodnie z przepisami unijnymi, jednym z warunków jej uzyskania jest legitymowanie się odpowiednim majątkiem, który będzie zabezpieczeniem finansowym. Wynosi on aż 9 tysięcy euro na pierwszy pojazd ciężarowy i po 5 tysięcy euro na kolejne. To dużo pieniędzy i dlatego szczególnie firmy dopiero wchodzące na rynek mogą mieć problem ze spełnieniem tego warunku. Problem ten można rozwiązać, decydując się na tzw. ubezpieczenie OC zawodowe przewoźnika. Sprawdź już teraz, czym jest ubezpieczenie do licencji transportowej, dla kogo jest ono przeznaczone i z jakimi warunkami się wiąże.

(więcej…)

Czytaj

2 miesiące ago · by · 0 comments

Ubezpieczenie OC zawodowe – obowiązkowe i dobrowolne

Specjalizujesz się w zawodzie, który wiąże się z podejmowaniem bardzo trudnych decyzji? Zdajesz sobie sprawę z tego, jak duże ryzyko ponosisz i ile szkód możesz wyrządzić? Z tego też powodu przepisy zmuszają przedstawicieli niektórych grup zawodowych do zakupu polisy OC. Sprawdź, czy zaliczasz się do grona zawodów, dla których ubezpieczenie OC zawodowe jest obowiązkowe i poznaj ciążące na Tobie obowiązki! 

(więcej…)

Czytaj