721 676 315 lub 534 460 198
3 tygodnie ago · by · Możliwość komentowania Jak zachować się na miejscu kolizji? została wyłączona

Jak zachować się na miejscu kolizji?

Zdarzenia określane mianem kolizji drogowych z pewnością są mniej poważne w konsekwencjach, niż wypadki. Jednak pomimo tego zawsze są bardzo stresujące zarówno dla ofiar, jak i oczywiście sprawców. Okazuje się, że wiele osób nie ma pojęcia, jak prawidłowo zachować się, gdy dojdzie do takiej sytuacji. Wynika to nie tylko z niewiedzy, ale często właśnie stresu. Z tego powodu, na wszelki wypadek, warto odświeżyć sobie pewne zachowania. Sprawdź, co zrobić, gdy znajdziesz się na miejscu kolizji drogowej!

(więcej…)

Czytaj

3 tygodnie ago · by · Możliwość komentowania Ile zarabia kierowca samochodu ciężarowego? została wyłączona

Ile zarabia kierowca samochodu ciężarowego?

Dzięki istnieniu skomplikowanej sieci transportowej, która oplata cały świat, możliwe jest utrzymanie stabilności tzw. łańcuchów dostaw. Są one kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania współczesnych gospodarek. Ważną częścią całej tej branży jest transport drogowy, w którym wykorzystywane są przede wszystkim pojazdy ciężarowe. Obsługują je oczywiście kierowcy wykonujący wyjątkowo ciężką i często niewdzięczną pracę. Nierzadko odbywają trwające tygodniami kursy, pracują pod presją czasu i do tego ponoszą odpowiedzialność za przewożony ładunek. Czy wszystkie te trudy są im odpowiednio wynagradzane, a więc ile zarabia kierowca samochodu ciężarowego? Tego dowiesz się z poniższego artykułu – zapraszamy do lektury!

(więcej…)

Czytaj

2 miesiące ago · by · Możliwość komentowania Kierowca samochodu ciężarowego – jakie ma obowiązki? została wyłączona

Kierowca samochodu ciężarowego – jakie ma obowiązki?

Specyfika pracy zawodowego kierowcy sprawia, że nie należy ona do najprostszych pod wieloma względami. Wymaga nie tylko umiejętności wykonywania wielu czynności związanych z różnymi etapami transportu towarów, ale przede wszystkim dyspozycyjności. Zastanawia cię, jakie obowiązki posiada kierowca samochodu ciężarowego? W poniższym artykule szczegółowo dowiesz się, jaki jest zakres obowiązków zawodowego kierowcy ciężarówki. 

(więcej…)

Czytaj

2 miesiące ago · by · Możliwość komentowania Samochód ciężarowy, a ciągnik siodłowy – jakie są różnice? została wyłączona

Samochód ciężarowy, a ciągnik siodłowy – jakie są różnice?

Rozwój branży transportowej wciąż nabiera tempa. Podstawą jej funkcjonowania jest posiadanie przez przedsiębiorców floty pojazdów, dzięki których można pokonywać długie i wymagające trasy. Należą do nich nie tylko samochody ciężarowe, ale i ciągniki siodłowe, których nazwa wciąż jednak pozostaje zagadką dla wielu osób spoza branży. W niniejszym artykule poznasz przystępne definicje obydwu pojazdów oraz dowiesz się, czym dokładnie się od siebie różnią.

(więcej…)

Czytaj

2 miesiące ago · by · Możliwość komentowania Logistyk a spedytor – jakie są różnice? została wyłączona

Logistyk a spedytor – jakie są różnice?

Spedycja i logistyka – obydwa pojęcia często są ze sobą mylone, jednak zakres działań spedytora oraz logistyka nieco się od siebie różni. Podejmując współpracę z firmą usługową warto zatem wiedzieć, na czym polegają te różnice, aby móc kierować swoje potrzeby do właściwej jednostki.

(więcej…)

Czytaj