721 676 315 lub 534 460 198
3 lata ago · by ·

Ubezpieczenie samochodu

ubezpieczenie samochodu

Ubezpieczenie OC

Każdy posiadacz pojazdu mechanicznego ma prawny obowiązek wykupić ubezpieczenie samochodu OC.
W przypadku jego braku właściciel auta musi liczyć się z bardzo wysoką karą. W przypadku pojazdów osobowych maksymalna kara w roku 2020 wynosi 4500 zł.

assistance ubezpieczenie samochodu

Ubezpieczenie AC

Obowiązkowe ubezpieczenie samochodu OC nie chroni naszego mienia, a jedynie mienie osób, które będą potencjalnymi ofiarami wypadku drogowego spowodowanego z naszej winy. W przypadku ubezpieczenia AC mamy do czynienia z ochroną samego pojazdu, nie tylko w zakresie kolizji

7.-ubezpieczenie-NNW-1-1-min

Assistance

Im bardziej wiekowy jest samochód, tym oczywiście większe ryzyko wystąpienia jego awarii. Warto jednak pamiętać o tym, że niespodziewana usterka może trafić się również właścicielom aut stosunkowo nowych. Najgorsze, co może nas spotkać, to awaria daleko od domu. Właśnie w takich sytuacjach wręcz idealnie sprawdza się ubezpieczenie Assistance.

Auto

Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwego Wypadku (NNW) kierowcy to atrakcyjna propozycja dla wszystkich tych osób, które często podróżują różnymi samochodami.
Taką ochronę chętnie wybierają na przykład kierowcy zawodowi. Polisy nierzadko wykupują również przedsiębiorcy, których pracownicy korzystają z różnych aut służbowych.

Ubezpieczenie samochodu OC

Każdy posiadacz pojazdu mechanicznego ma prawny obowiązek wykupić ubezpieczenie samochodu OC. W przypadku jego braku właściciel auta musi liczyć się z bardzo wysoką karą. W przypadku pojazdów osobowych maksymalna kara w roku 2019 wynosi 4500 zł.

Podstawowym celem polisy jest ochrona kierującego przed skutkami ewentualnej kolizji spowodowanych z jego winy. Warto pamiętać o tym, że polisę wykupuje się na konkretny samochód, a nie na jego właściciela. Dzięki temu nie ma znaczenia to, kto w momencie kolizji prowadził auto.

Polisy ubezpieczeniowe tego typu są regulowanie prawnie, co oznacza, że niezależnie od wyboru, mamy pewność, że zakres ubezpieczenia będzie dokładnie taki sam. Ubezpieczenie samochodu OC obejmuje swym zasięgiem nie tylko szkody na mieniu, ale także na zdrowiu ofiar kolizji drogowej.

Zalety ubezpieczenia OC

pełna ochrona finansowa w przypadku spowodowania kolizji lub wypadku drogowego;
specjalny system zniżek dla kierowców, który promuje bezszkodową jazdę;
możliwość uzyskania zniżek na inne polisy przy zakupie ich w pakiecie od jednej firmy.

Zakres ubezpieczenia OC

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami prawa, ubezpieczenie samochodu OC zapewnia ochronę finansową do 5 milionów EUR w przypadku szkód na osobach oraz do 1 miliona EUR w przypadku szkód na mieniu.

Zazwyczaj w zakresie podstawowego OC znajduje się ochrona Assistance, która zapewnia możliwość bezpłatnego korzystania z pojazdu zastępczego po wypadku, jak i darmowego odholowania uszkodzonego w kolizji auta.

Zakres ochrony dotyczy wyłącznie osób trzecich i mienia tych ludzi, którzy ucierpią w wyniki wypadku drogowego.

kalkulator oc i ac komputer

Najtańsze ubezpieczenie OC

Wypełnienie formularza trwa jedynie kilka minut. Nasz agent przygotuje dla Ciebie specjalną ofertę

Sprawdź ofertę

Ubezpieczenie samochodu AC

AC to Auto Casco, nieobowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne zapewniające rekompensatę finansową po dowolnym uszkodzeniu auta. Odszkodowanie wypłacane jest nie tylko po wypadku (niezależnie od tego z czyjej winy), ale także wtedy, gdy pojazd stanie się celem ataku wandali, zostanie uszkodzony przez spadające drzewo, obtarty na parkingu czy na przykład skradziony.

Zakres ochrony może być bardzo szeroki, a suma ubezpieczenia dopasowana do wartości pojazdu. Dla wielu osób zakup auta to bardzo poważna inwestycja, którą z pewnością warto odpowiednio ubezpieczyć.

Zalety ubezpieczenia AC

kompleksowa ochrona pojazdu przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami oraz przed kradzieżą;
wypłata odszkodowania pozwalającego na przywrócenie stanu auta sprzed wystąpienia zdarzenia;
odzyskanie wartości samochodu w przypadku stwierdzenia szkody całkowitej;
odszkodowanie po kradzieży auta; - atrakcyjna cena przy zakupie AC w pakiecie z OC.

Zakres ubezpieczenia AC

Ponieważ ubezpieczenie samochodu AC nie jest obowiązkowe, to firmy ubezpieczeniowe indywidualnie ustalają zakres ochrony. Najczęściej jednak dotyczy on większości szkód powstałych na pojeździe, w tym związanych na przykład z aktami wandalizmu, podpaleniem, zalaniem czy uszkodzeniem auta na parkingu.

Zależnie od wybranego pakietu, AC może zapewniać ochronę na terytorium Polski, lub w Polsce i poza jej granicami, najczęściej po prostu w Europie.

Wysokość składki zależna jest od wybranego pakietu ochrony pojazdu, jak i od sumy ubezpieczenia, która w dużej mierze zależna jest od wartości auta.

ile kosztuje ubezpieczenie samochodu 2

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

Sprawdź z naszym agentem. Nasze oferty są indywidualnie przygotowywane przez naszych agentów w celu dopasowania najlepszej oferty na rynku

Sprawdź ofertę

Ubezpieczenie samochodu Assistance

Assistance to specjalny pakiet, najczęściej dokupowany do ubezpieczenia OC, który chroni kierowcę przed skutkami awarii pojazdu na drodze. W ramach ubezpieczenia Assistance otrzymujemy nie tylko pomoc drogową, ale także darmowy transport, jeśli będzie potrzebny, czy nawet nocleg w pobliżu wystąpienia zdarzenia. Ubezpieczenia te zapewniają wsparcie również w przypadku kradzieży samochodu oraz po wypadku.

Zakres ubezpieczenia Assistance

Firmy ubezpieczeniowe oferują wiele pakietów i dlatego zakres, jaki ma ubezpieczenie samochodu Assistance może być bardzo zróżnicowany.

W każdej opcji ubezpieczenie zapewnia jednak darmową pomoc drogową, bezpłatne holowanie czy możliwość skorzystania z pojazdu zastępczego. To również najczęściej darmowy nocleg oraz transport kierowcy i pasażerów.

Limity holowania są bardzo zróżnicowane i zależą od wybranego pakietu. Limitowana może być także ilość zdarzeń w ciągu roku.

Ubezpieczenie Assistance to wsparcie nie tylko w wyniku awarii samochodu, ale także po wypadku czy po kradzieży pojazdu.

Zalety ubezpieczenia Assistance

auto pomoc drogowa dostępna przez całą dobę i przez wszystkie dni w roku;
możliwość skorzystania z pojazdu zastępczego;
transport dla kierowcy i pasażerów oraz darmowy nocleg;
pomoc w przypadku kradzieży pojazdu lub po wypadku;
ochrona może obowiązywać nie tylko na terenie Polski, ale w całej Europie;
darmowe holowanie pojazdu, nierzadko na bardzo dużych dystansach (zależnie od wybranego pakietu).
assistance ubezpieczenie samochodu

Oblicz swoje OC/AC z Assistance

Jeszcze tego samego dnia, w którym wypełnisz formularz, nasz agent przygotuje specjalną ofertę.

Sprawdź ofertę

Ubezpieczenie NNW kierowcy

NNW kierowcy chroni ubezpieczoną osobę przed skutkami wypadków drogowych. Świadczenia wypłacane są na przykład na rehabilitację czy w przypadku orzeczenia trwałego uszczerbku na zdrowiu. Jest to również ochrona na wypadek śmierci, której przyczyną był wypadek. W takiej sytuacji pieniądze z odszkodowania otrzymają najbliżsi.

Zakres ubezpieczenia NNW kierowcy

Nie jest to typowe ubezpieczenie samochodu, a więc NNW kierowcy jest przypisane do konkretnego człowieka. Dzięki temu można bezpiecznie podróżować różnymi pojazdami, na przykład służbowo, i w razie wypadku uzyskać wsparcie finansowe na leczenie lub rekompensatę czasowej, lub nawet trwałej niezdolności do pracy.

Najwyższe pakiety NNW kierowcy mogą oferować sumę ubezpieczenia nawet do 100 tysięcy złotych.

W zależności od wybranego pakietu, ubezpieczenie można działać wyłącznie na terenie Polski lub w całej Europie.

Zalety ubezpieczenia NNW kierowcy

– ochrona kierowcy niezależnie od tego, jakim samochodem podróżuje;
– atrakcyjne ceny składek;
– ochrona ubezpieczeniowa może działać na terenie całej Europy;
– zakres ubezpieczenia nawet do 100 tysięcy złotych.

ochrona kierowcy niezależnie od tego, jakim samochodem podróżuje;
atrakcyjne ceny składek;
ochrona ubezpieczeniowa może działać na terenie całej Europy
zakres ubezpieczenia nawet do 100 tysięcy złotych.

Ubezpieczenie samochodu NNW kierowcy

Osoby ubezpieczające swój samochód bardzo często dostają propozycję dokupienia ubezpieczenia NNW. Jest to skrót od Następstwa Nieszczęśliwego Wypadku i większość firm ubezpieczeniowych oferuje pakiety obejmujące swym zasięgiem samego kierowcę lub kierowcę i wszystkich pasażerów w pojeździe. Jest to pakiet, nad którym warto się zastanowić. Roczna składka zazwyczaj wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Wykupując takie ubezpieczenie samochodu, mamy pewność wypłaty odszkodowania między innymi wtedy, gdy w efekcie wypadku kierowca lub pasażer poniesie trwały uszczerbek na zdrowiu.

NNW pojazdu nie można mylić z NNW kierowcy. To ubezpieczenie dotyczy bowiem konkretnego pojazdu i swym zasięgiem obejmuje po prostu wszystkie osoby podróżujące autem. NNW kierowcy chroni konkretną osobę, niezależnie od tego, jakim autem podróżuje.

Zakres ubezpieczenia NNW pojazdu

Sam zakres ubezpieczenia NNW przede wszystkim zależy od wybranego pakietu. Tańsze zapewniają ochronę samemu kierowcy, natomiast droższe obejmują swym zasięgiem także pasażerów, niezależnie od ich liczby.

Środki z ubezpieczenia wypłacane są w przypadku orzeczenia trwałego uszczerbku na zdrowiu kierowcy lub pasażera bądź śmierci jednej z tych osób. Należy pamiętać, że NNW pojazdu obejmuje tylko konkretny samochód. Jeśli do wypadku dojdzie w innym, niż ubezpieczony, pojeździe, firma ubezpieczeniowa nie wypłaci odszkodowania.

Suma ubezpieczenia najczęściej oscyluje w zakresie od 10 tysięcy do 100 tysięcy złotych, zależnie od wybranego pakietu.

Zalety ubezpieczenia NNW pojazdu

dodatkowa ochrona finansowa w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu spowodowanego wypadkiem samochodowym;
możliwość objęcia ochroną nie tylko kierowcy, ale także wszystkich pasażerów;
odszkodowanie dla najbliższych w przypadku śmierci kierowcy bądź pasażerów;
bardzo niskie ceny składek;
możliwość dopasowania sumy ubezpieczenia do potrzeb.

Każdy właściciel pojazdu ma pełną świadomość, co do obowiązku wykupienia polisy OC, który jest podyktowany wymogami prawnymi. Jak jednak wiadomo, na rynku mamy również inne polisy związane z użytkowaniem pojazdów. Dlatego dzisiaj sprawdzimy, jakie ubezpieczenie samochodu można kupić i do czego konkretny pakiet się przyda.

Obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej

Polisa OC to nic innego jak zabezpieczenie się na wypadek konsekwencji naszych błędów związanych z prowadzeniem auta. Zasada jest tutaj prosta. Jeśli spowodujemy jakąś kolizję na drodze, to odszkodowanie dla poszkodowanego zostanie wypłacone z naszej polisy. I adekwatnie, to my dostaniemy pieniądze z polisy sprawcy po kolizji, w której byliśmy ofiarą. To ubezpieczenie samochodu pokrywa jednak nie tylko straty materialne związane z uszkodzeniami pojazdów czy infrastruktury drogowej. Odszkodowanie związane jest również z ewentualnymi kosztami leczenia i rekonwalescencji.

Brak ubezpieczenia OC

Unikanie tej opłaty może być bardzo przykre w skutkach, gdyż grozi nam:

– mandat w przypadku kontroli policyjnej i odebranie dowodu rejestracyjnego pojazdu;
– wysoka grzywna wystawiana przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny;
– konieczność pokrycia kosztów wypadku, w tym leczenia ofiar i ewentualnych odszkodowań (suma może przekroczyć nawet milion złotych!).

Szczególnie konieczność pokrycia strat z własnej kieszeni powinna każdego zachęcić do tego, aby jednak każdego roku pamiętać o terminowym przedłużeniu ubezpieczenia samochodu oraz opłaceniu składki.

To ile będzie kosztowało ubezpieczenie samochodu od odpowiedzialności cywilnej, zależy od wielu czynników. M.in wieku pojazdu, pojemności jego silnika, doświadczenia kierowcy, miejsca zamieszkania i…dziesiątek innych kryteriów. Firmy ubezpieczeniowe mogą samodzielnie ustalać warunki według własnego uznania, dlatego polecamy skorzystanie z naszej pomocy. Doradca wyliczy składkę we wszystkich popularnych towarzystwach ubezpieczeniowych i tym samym wskaże zawsze najtańszą, dostępną na rynku ofertę. Kierowanie się niską ceną jest w tym przypadku bardzo rozsądne. Zakres i suma OC są regulowane prawnie, a więc której polisy nie wybierzemy, możemy czuć się bezpiecznie.

Czym jest ubezpieczenie samochodu NNW?

Ubezpieczenie OC Slider

Praktycznie zawsze podczas podpisywania nowej umowy dla polisy komunikacyjnej OC jesteśmy zachęcani do zakupu pakietu NNW. Czym jest to ubezpieczenie samochodu i czy warto je brać?

NNW to skrót od Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków. Jest to dodatkowe zabezpieczenie, które może być wykupione tylko dla samego kierowcy danego pojazdu lub dla kierowcy i wszystkich pasażerów. Wypłata odszkodowania w tym przypadku może nastąpić tylko wtedy, gdy w wyniku kolizji lub jakiegoś nieszczęśliwego zdarzenia w aucie doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu bądź zginiemy. W tym drugim przypadku pieniądze naturalnie dostanie rodzina lub inne, wskazane wcześniej w umowie osoby. Suma NNW najczęściej zaczyna się do 10 tysięcy złotych i, im wyższa będzie składka, tym większa może być kwota ewentualnego odszkodowania.

Czy warto je brać? Naszym zdaniem tak. Zazwyczaj jest to tylko kilkadziesiąt złotych rocznie dodatkowo do OC, a w razie poważnych konsekwencji wypadku mamy dodatkowy zastrzyk gotówki, bardzo pomocny na przykład przy leczeniu lub rehabilitacji.

Pakiety AC dla samochodów

Specjalne, zazwyczaj dość kosztowne ubezpieczenie samochodu AC to kolejny pakiet, który jest opcjonalny, a więc prawnie nie mamy obowiązku jego posiadania. Czy jednak warto dopłacić te pieniądze i zdecydować się również na tę polisę?

Cóż, kwestia w tym przypadku jest mocno indywidualna. AC to inaczej Auto Casco, czyli dodatkowe ubezpieczenie na wypadek kradzieży pojazdu, jak i jego uszkodzenia z naszej winy. Co to oznacza? Możemy liczyć na rekompensatę, gdy sami zarysujemy pojazd o uliczny słupek, uszkodzimy szybę lub auto nam spłonie, zostanie zalane bądź skradzione. Najczęściej polisę AC wykupują właściciele pojazdów o większej wartości.  Gdyż w przypadku starych, tanich aut jego cena może przekroczyć wartość wozu, a i często do starych pojazdów w ogóle nie będziemy mogli pakietu wykupić.

Wysokość składki AC również ustalana jest na podstawie mocno indywidualnych kryteriów i dlatego ponownie zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami. Bardzo dokładnie wytłumaczymy zakres tej polisy oraz wspólnie wyszukamy najatrakcyjniejszy pakiet, zarówno pod kątem zakresu ochrony, jak i ceny. Warto tutaj wspomnieć o tym, że same umowy mogą mieć zróżnicowaną formę. Możemy mieć opcję odszkodowania z udziałem własnym, naprawy w autoryzowanych lub nieautoryzowanych punktach i wiele więcej.

 

multiagencja wrocław ubezpieczenia

Oblicz składkę OC/AC

Nasz agent skontaktuje się z Państwem w przeciągu 24h. 

Assistance, czyli ochrona na wypadek awarii pojazdu

Na koniec został nam jeszcze jeden pakiet, który w tym przypadku może być szczególnie istotny dla posiadaczy nieco starszych pojazdów. Assistance to wsparcie serwisowe, swego rodzaju ubezpieczenie samochodu zapewniające nam ochronę finansową wtedy, gdy pojazd zepsuje nam się gdzieś w trasie. Każdy na pewno wie, ile potrafi kosztować transport auta na lawecie nawet na odcinku kilkunastu zaledwie kilometrów. Jeśli do tego nieszczęście stanie nam się w środku nocy czy w świąteczny dzień, to możemy być pewni, że będzie trzeba bardzo głęboko sięgać do portfela.

Ochrona assistance sprzedawana jest zazwyczaj  w różnych pakietach do wyboru. W wielu przypadkach wykupując samo OC mamy już w cenie ochronę serwisową, ale na poziomie minimalnym, zwykle kończącym się na możliwości uzyskania szybkiej informacji, gdzie w pobliżu znajduje się warsztat. Wyższe pakiety zawierają w sobie już przyjazd ekipy na miejsce zdarzenia. Zazwyczaj podejmowana jest próba naprawy pojazdu na miejscu, a jeśli się nie da, to auto jest holowane.

Pakiety mogą dotyczyć określonych limitów kilometrowych holowania bądź limitem może być suma świadczenia. Trzeba podkreślić jednak to, że assistance nie pokryje kosztów zakupu części oraz robocizny mechanika, który zajmie się autem. Ochrona może być dostępna do tego w wersji na Polskę, jak i na całą Unię Europejską i tę drugą opcję warto rozważyć, gdy wyjeżdża się za granicę.