Ubezpieczamy24.com

ubezpieczenie nowego samochodu obraz 11

Ubezpieczenie samochodu

Aby znaleźć najkorzystniejsze OC, AC, Assistance czy NNW, powinieneś bardzo dokładnie prześwietlić rynek.

Im skrupulatniej to zrobisz, tym większa szansa, że w dobrej cenie kupisz polisę o bardzo szerokim zakresie. Sprawdź naszą ofertę na ubezpieczenie samochodu.

Dlaczego warto ubezpieczyć samochód z naszą pomocą?

Szukasz najlepszej oferty na ubezpieczenie OC oraz AC? Zapraszamy do skorzystania z naszego kalkulatora OC. Sprawdź, zalety naszej oferty.

Gwarancja wyboru najlepszego ubezpieczenia

Zyskasz dostęp do porównania wszystkich ofert ubezpieczeniowych z rynku. Biorąc pod uwagę Twoje oczekiwania, zapewnimy wsparcie w wyborze tej najlepszej, dając gwarancję satysfakcji. Znajdziemy dla Ciebie najlepsze ubezpieczenie OC/AC na rynku.

Wygodne płatności online i zdalne załatwienie formalności

Za polisy, wygodnie zapłacisz online. Ubezpieczenie auta, z nami jest bajecznie tanie i proste! Dzięki nam możesz ubezpieczyć samochód bez wychodzenia z domu, wygodnie online. Wszystkie formalności oraz płatności zrealizujesz zdalnie, z naszą pomocą.

Szybko i korzystnie ubezpieczysz swój samochód

Zestawienie najlepszych ubezpieczeń samochodu możesz otrzymać w zaledwie kilka minut po wypełnieniu naszego kalkulatora OC AC. Tylko chwila dzieli Cię od tego, aby kupić wybraną polisę dla auta – przekonaj się już teraz!

W pełni wykorzystasz swoje zniżki

Masz wypracowane zniżki na polisę OC? Przeniesiemy je dla Ciebie od poprzedniego ubezpieczyciela. Dzięki temu zaoszczędzisz jeszcze więcej na każdym ubezpieczeniu.

Korzystna polisa Autocasco - OC AC

Chcesz rozszerzyć ochronę ubezpieczeniową o autocasco? Z nami to możliwe! Znajdziemy dla Ciebie najlepsze OC AC, zapewniające szeroką ochronę, a przy tym niedrogie. Wystarczy, że wskażesz, czego oczekujesz od tej polisy!

Najtańsze OC w zasięgu Twojej ręki

Jeśli potrzebujesz tylko OC, spokojnie możesz wybrać ofertę z najniższą składką. Dzięki nam znajdziesz takie ubezpieczenie i to w zaledwie kilka minut. Ubezpieczenie dla twojego samochodu możesz kupić online.

Ubezpieczenie samochodu – oferta

Wystarczy, że wypełnisz i wyślesz dostępny na stronie formularz. Zespół ekspertów przeanalizuje Twoje potrzeby i na tej podstawie prześwietli rynek, przygotowując zestawienie idealnie dopasowanych do potrzeb polis komunikacyjnych. Zyskasz także profesjonalne wsparcie przy ich wyborze, a to wszystko bez wychodzenia z domu!

Przede wszystkim pamiętaj, że tylko w przypadku OC możesz kierować się ceną ubezpieczenia. W jego przypadku suma ubezpieczeniowa jest regulowana prawnie, a więc z której oferty nie skorzystasz, zawsze będziesz mieć identyczną ochronę.

Ubezpieczenie OC Slider

Ubezpieczenie OC

Każdy posiadacz pojazdu mechanicznego ma prawny obowiązek wykupić ubezpieczenie samochodu OC. W przypadku jego braku właściciel auta musi liczyć się z bardzo wysoką karą. W przypadku pojazdów osobowych maksymalna kara w roku 2022 wynosi 4500 zł.

Auto

Ubezpieczenie AC

Obowiązkowe ubezpieczenie samochodu OC nie chroni naszego mienia, a jedynie mienie osób, które będą potencjalnymi ofiarami wypadku drogowego spowodowanego z naszej winy. W przypadku ubezpieczenia AC mamy do czynienia z ochroną samego pojazdu, nie tylko w zakresie kolizji

Assistance samochodowy

Assistance

Im bardziej wiekowy jest samochód, tym oczywiście większe ryzyko wystąpienia jego awarii. Warto jednak pamiętać o tym, że niespodziewana usterka może trafić się również właścicielom aut stosunkowo nowych. Najgorsze, co może nas spotkać, to awaria daleko od domu. Właśnie w takich sytuacjach wręcz idealnie sprawdza się ubezpieczenie Assistance.

7.-ubezpieczenie-NNW-1-1-min

Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwego Wypadku (NNW) kierowcy to atrakcyjna propozycja dla wszystkich tych osób, które często podróżują różnymi samochodami. Taką ochronę chętnie wybierają na przykład kierowcy zawodowi. Polisy nierzadko wykupują również przedsiębiorcy, których pracownicy korzystają z różnych aut służbowych.

ubezpieczenie nowego samochodu obraz 1

Ubezpieczenie samochodu OC

Każdy posiadacz pojazdu mechanicznego ma prawny obowiązek wykupić ubezpieczenie samochodu OC. W przypadku jego braku właściciel auta musi liczyć się z bardzo wysoką karą. W przypadku pojazdów osobowych maksymalna kara w roku 2019 wynosi 4500 zł.

Podstawowym celem polisy jest ochrona kierującego przed skutkami ewentualnej kolizji spowodowanych z jego winy. Warto pamiętać o tym, że polisę wykupuje się na konkretny samochód, a nie na jego właściciela. Dzięki temu nie ma znaczenia to, kto w momencie kolizji prowadził auto.

Polisy ubezpieczeniowe tego typu są regulowanie prawnie, co oznacza, że niezależnie od wyboru, mamy pewność, że zakres ubezpieczenia będzie dokładnie taki sam. Ubezpieczenie samochodu OC obejmuje swym zasięgiem nie tylko szkody na mieniu, ale także na zdrowiu ofiar kolizji drogowej.

Zalety ubezpieczenia OC

Zakres ubezpieczenia OC

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami prawa, ubezpieczenie samochodu OC zapewnia ochronę finansową do 5 milionów EUR w przypadku szkód na osobach oraz do 1 miliona EUR w przypadku szkód na mieniu.

Zazwyczaj w zakresie podstawowego OC znajduje się ochrona Assistance, która zapewnia możliwość bezpłatnego korzystania z pojazdu zastępczego po wypadku, jak i darmowego odholowania uszkodzonego w kolizji auta.

Zakres ochrony dotyczy wyłącznie osób trzecich i mienia tych ludzi, którzy ucierpią w wyniki wypadku drogowego.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC?

Tak naprawdę bardzo ciężko jest jednoznacznie określić, ile trzeba będzie zapłacić za składkę ubezpieczenia komunikacyjnego OC. Jak pokazują statystyki, dla całego kraju średnia wynosi kilkaset złotych rocznie. Jednak polisa ta może kosztować nawet i kilka tysięcy, co związane jest z indywidualnym podejściem ubezpieczycieli do każdego klienta.

Co warto dodać, dla tej samej osoby propozycje różnych firm ubezpieczeniowych mogą znacząco się od siebie różnić. Nierzadko są to kwoty nawet kilkuset złotych, dlatego w poszukiwaniu najlepszej opcji ubezpieczenia auta, zawsze warto dokładnie prześwietlić wiele ofert z rynku w kalkulatorze OC.

Najtańsze ubezpieczenie OC

Wypełnienie formularza trwa jedynie kilka minut. Nasz agent przygotuje dla Ciebie specjalną ofertę

ubezpieczenie nowego samochodu obraz 7
Ubezpieczenie AC Głogów

Ubezpieczenie samochodu AC

AC to Auto Casco, nieobowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne zapewniające rekompensatę finansową po dowolnym uszkodzeniu auta. Odszkodowanie wypłacane jest nie tylko po wypadku (niezależnie od tego z czyjej winy), ale także wtedy, gdy pojazd stanie się celem ataku wandali, zostanie uszkodzony przez spadające drzewo, obtarty na parkingu czy na przykład skradziony.

Zakres ochrony może być bardzo szeroki, a suma ubezpieczenia dopasowana do wartości pojazdu. Dla wielu osób zakup auta to bardzo poważna inwestycja, którą z pewnością warto odpowiednio ubezpieczyć.

Zalety ubezpieczenia OC

Zakres ubezpieczenia OC

Ponieważ ubezpieczenie samochodu AC nie jest obowiązkowe, to firmy ubezpieczeniowe indywidualnie ustalają zakres ochrony. Najczęściej jednak dotyczy on większości szkód powstałych na pojeździe, w tym związanych na przykład z aktami wandalizmu, podpaleniem, zalaniem czy uszkodzeniem auta na parkingu.

Zależnie od wybranego pakietu, AC może zapewniać ochronę na terytorium Polski, lub w Polsce i poza jej granicami, najczęściej po prostu w Europie.

Wysokość składki zależna jest od wybranego pakietu ochrony pojazdu, jak i od sumy ubezpieczenia, która w dużej mierze zależna jest od wartości auta.

Jakie czynniki mają wpływ na cenę AC?

W zasadzie czynniki wpływające na wysokość składki AC są identyczne, jak przy ubezpieczeniu OC. Pojawiają się tutaj jednak dodatkowe i pośród najważniejszych należy wymienić:

Oprócz tego pamiętaj, że na cenę wpływa też wiek pojazdu. Co więcej, zazwyczaj właściciele aut mających więcej, niż 10-12 lat, nie mogą już wykupić AC. Wyjątkiem jest sytuacja, w której po prostu kontynuują poprzednią polisę. Wynika to z faktu, że im starszy pojazd tym potencjalnie bardziej awaryjny, co zwiększa ryzyko wystąpienia różnych szkód.

Ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie AC?

W przypadku polisy AC sytuacja jest analogiczna, jak dla OC. Roczna składka może wahać się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Wpływających na nie czynników jest wiele, ale w tym przypadku musisz pamiętać o jednej ważnej zasadzie – nie kieruj się tylko ceną.

W polisie OC sumy ubezpieczeniowe są ustalone przez przepisy, a więc zawsze takie same. W AC zakres ochrony i maksymalne odszkodowania są już kwestią indywidualną każdego ubezpieczenia. Zazwyczaj więc im niższa składka za ubezpieczenie, tym niestety mniejsza wartość samej polisy.

Istnieje jednak prosty sposób na to, aby obniżyć cenę AC bez godzenia się na niższy zakres ochrony. Wystarczy kupić ubezpieczenie w pakiecie z OC – zwykle ubezpieczalnie proponują wtedy różne zniżki.

Oblicz składkę za ubezpieczenie AC

Sprawdź z naszym agentem. Nasze oferty są indywidualnie przygotowywane przez naszych agentów w celu dopasowania najlepszej oferty na rynku

ubezpieczenie nowego samochodu obraz 6
assistance

Ubezpieczenie samochodu Assistance

Assistance to specjalny pakiet, najczęściej dokupowany do ubezpieczenia OC, który chroni kierowcę przed skutkami awarii pojazdu na drodze. W ramach ubezpieczenia Assistance otrzymujemy nie tylko pomoc drogową, ale także darmowy transport, jeśli będzie potrzebny, czy nawet nocleg w pobliżu wystąpienia zdarzenia. Ubezpieczenia te zapewniają wsparcie również w przypadku kradzieży samochodu oraz po wypadku.

Zalety ubezpieczenia Assistance

Zakres ubezpieczenia Assistance

Firmy ubezpieczeniowe oferują wiele pakietów i dlatego zakres, jaki ma ubezpieczenie samochodu Assistance może być bardzo zróżnicowany.

W każdej opcji ubezpieczenie zapewnia jednak darmową pomoc drogową, bezpłatne holowanie czy możliwość skorzystania z pojazdu zastępczego. To również najczęściej darmowy nocleg oraz transport kierowcy i pasażerów.

Limity holowania są bardzo zróżnicowane i zależą od wybranego pakietu. Limitowana może być także ilość zdarzeń w ciągu roku.

Ubezpieczenie Assistance to wsparcie nie tylko w wyniku awarii samochodu, ale także po wypadku czy po kradzieży pojazdu.

Ile kosztuje ubezpieczenie Assistance?

Tak naprawdę bardzo ciężko jest jednoznacznie określić, ile trzeba będzie zapłacić za składkę ubezpieczenia komunikacyjnego OC. Jak pokazują statystyki, dla całego kraju średnia wynosi kilkaset złotych rocznie. Jednak polisa ta może kosztować nawet i kilka tysięcy, co związane jest z indywidualnym podejściem ubezpieczycieli do każdego klienta.

Co warto dodać, dla tej samej osoby propozycje różnych firm ubezpieczeniowych mogą znacząco się od siebie różnić. Nierzadko są to kwoty nawet kilkuset złotych, dlatego w poszukiwaniu najlepszej opcji ubezpieczenia auta, zawsze warto dokładnie prześwietlić wiele ofert z rynku w kalkulatorze OC.

Oblicz swoje OC/AC z Assistance

Jeszcze tego samego dnia, w którym wypełnisz formularz, nasz agent przygotuje specjalną ofertę.

assistance ubezpieczenie samochodu
7.-ubezpieczenie-NNW-1-1-min

Ubezpieczenie NNW kierowcy

Praktycznie zawsze podczas podpisywania nowej umowy dla polisy komunikacyjnej OC jesteśmy zachęcani do zakupu pakietu NNW. Czym jest to ubezpieczenie samochodu i czy warto je brać?

NNW to skrót od Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków. Jest to dodatkowe zabezpieczenie, które może być wykupione tylko dla samego kierowcy danego pojazdu lub dla kierowcy i wszystkich pasażerów. Wypłata odszkodowania w tym przypadku może nastąpić tylko wtedy, gdy w wyniku kolizji lub jakiegoś nieszczęśliwego zdarzenia w aucie doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu bądź zginiemy. W tym drugim przypadku pieniądze naturalnie dostanie rodzina lub inne, wskazane wcześniej w umowie osoby. Suma NNW najczęściej zaczyna się do 10 tysięcy złotych i, im wyższa będzie składka, tym większa może być kwota ewentualnego odszkodowania.

Czy warto je brać? Naszym zdaniem tak. Zazwyczaj jest to tylko kilkadziesiąt złotych rocznie dodatkowo do OC, a w razie poważnych konsekwencji wypadku mamy dodatkowy zastrzyk gotówki, bardzo pomocny na przykład przy leczeniu lub rehabilitacji.

Zakres ubezpieczenia NNW kierowcy

Zakres ubezpieczenia NNW kierowcy

Nie jest to typowe ubezpieczenie samochodu, a więc NNW kierowcy jest przypisane do konkretnego człowieka. Dzięki temu można bezpiecznie podróżować różnymi pojazdami, na przykład służbowo, i w razie wypadku uzyskać wsparcie finansowe na leczenie lub rekompensatę czasowej, lub nawet trwałej niezdolności do pracy.

Najwyższe pakiety NNW kierowcy mogą oferować sumę ubezpieczenia nawet do 100 tysięcy złotych.

W zależności od wybranego pakietu, ubezpieczenie można działać wyłącznie na terenie Polski lub w całej Europie.

Ile kosztuje ubezpieczenie NNW?

Jak pokazują statystyki, NNW to jedno z tych ubezpieczeń, które jest najczęściej dokupowane do obowiązkowego OC. Z pewnością duża w tym zasługa niskiej ceny – zazwyczaj nawet przy bardzo wysokiej ochronie ubezpieczeniowej składka wynosi zaledwie kilkadziesiąt złotych. Co zapewnia ta polisa?

Przede wszystkim zabezpiecza ubezpieczonego na wypadek, gdyby np. w konsekwencji kolizji drogowej poniósł on trwały uszczerbek na zdrowiu. Zapewnia także odszkodowanie rodzinie takiej osoby, w razie jej śmierci. Co należy podkreślić, NNW może obejmować swoim zasięgiem tylko kierowcę lub jego wraz ze wszystkimi pasażerami samochodu.

Naszym zdaniem warto dokupić to ubezpieczenie, gdyż jest tanie, a zapewnia wsparcie finansowe w razie wystąpienia wyjątkowo trudnych sytuacji życiowych. Oczywiście pamiętaj, aby przed jego zakupem zweryfikować wysokość gwarantowanych sum ubezpieczeniowych.

Kalkulator OC AC online

Nasz agent skontaktuje się z Państwem w przeciągu 24h. Oblicz składkę ubezpieczenia. 

1. Dane ubezpieczającego

Imię i nazwisko (*):
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Skan dowodu rejestracyjnego:
Wybierz pliki
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Pesel (*):
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

2. Zakres ubezpieczenia

Zakres ubezpieczenia:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Dodatkowe ubezpieczenie:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

3. Dane pojazdu

Nr. rejestracyjny lub VIN
To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.
Zaznacz pole poniżej, jeśli nie posiadasz numeru rejestracyjnego ani numeru VIN. Wtedy poprosimy Cię o wypełnienie kilku dodatkowych pól w formularzu.
To pole jest wymagane. Prosimy o zaznaczenie opcji Tak lub Nie.
To pole jest wymagane. Prosimy o zaznaczenie opcji Tak lub Nie.
Rodzaj pojazdu:
  • samochody osobowe
  • ciężarowe do 3.5T
  • ciężarowe pow. 3.5T
  • ciągniki samochodowe
  • ciągniki rolnicze
  • przyczepy
  • motocykl lub skuter
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Model (*):
To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.
Marka (*):
To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.
Ładowność [kg]
To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.
Rodzaj paliwa (*):
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Rok produkcji (*):
To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.
Pojemność silnika (*):
To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.
DMC [kg]
To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.

4. Dane kontaktowe

Imię i nazwisko
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Telefon kontaktowy (*):
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Adres e-mail:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Preferowany kontakt
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

5. Nowe ubezpieczenie

Data rozpoczęcia nowego ubezpieczenia:
Wybierz datę
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Miejsce na ewentualne uwagi
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
* Wyrażam zgodę na przeprowadzenie analizy potrzeb klienta (APK):
To pole jest wymagane. Prosimy o zaznaczenie opcji Tak lub Nie.
To pole jest wymagane. Prosimy o zaznaczenie opcji Tak lub Nie.

Ubezpieczamy24.com oświadcza, że umożliwia Klientowi złożenia oświadczenia o wyrażeniu zgody bądź niewyrażeniu zgody na przeprowadzenie Analizy Potrzeb Klienta (APK), a także Analiza Potrzeb Klienta (APK), przeprowadzona w następstwie wyrażenia dobrowolnej zgody przez Klienta – czyni zadość obowiązkom stawianym podmiotom zajmującym się sprzedażą produktów ubezpieczeniowych przez obowiązujące przepisy Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/97 z dnia 20 stycznia 2016 r. w sprawie dystrybucji ubezpieczeń oraz Ustawy z dnia 15 grudnia 2017 r. o dystrybucji ubezpieczeń.

*Mając na uwadze powyższe, oświadczam, że zostałam/em poinformowana/y, że wzięcie udziału w przedmiotowej Analizie Potrzeb Klienta (APK) jest dobrowolne oraz, że w przypadku odmowy wypełnienia przeze mnie tej analizy, ograniczona zostanie możliwość dokonania oceny, czy zawierana przeze mnie umowa ubezpieczenia jest dla mnie odpowiednia, a także ograniczona zostanie możliwość weryfikacji, czy spełnione zostały warunki skorzystania z akcji promocyjnych i konkursów oferowanych przez Ubezpieczamy24.com.

To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
* Zgoda na przeprowadzenie analizy potrzeb klienta (APK):
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Ubezpieczamy24.com oświadcza, że umożliwia Klientowi złożenia oświadczenia o wyrażeniu zgody bądź niewyrażeniu zgody na przeprowadzenie Analizy Potrzeb Klienta (APK), a także Analiza Potrzeb Klienta (APK), przeprowadzona w następstwie wyrażenia dobrowolnej zgody przez Klienta – czyni zadość obowiązkom stawianym podmiotom zajmującym się sprzedażą produktów ubezpieczeniowych przez obowiązujące przepisy Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/97 z dnia 20 stycznia 2016 r. w sprawie dystrybucji ubezpieczeń oraz Ustawy z dnia 15 grudnia 2017 r. o dystrybucji ubezpieczeń.

*Mając na uwadze powyższe, oświadczam, że zostałam/em poinformowana/y, że wzięcie udziału w przedmiotowej Analizie Potrzeb Klienta (APK) jest dobrowolne oraz, że w przypadku odmowy wypełnienia przeze mnie tej analizy, ograniczona zostanie możliwość dokonania oceny, czy zawierana przeze mnie umowa ubezpieczenia jest dla mnie odpowiednia, a także ograniczona zostanie możliwość weryfikacji, czy spełnione zostały warunki skorzystania z akcji promocyjnych i konkursów oferowanych przez Ubezpieczamy24.com.

To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

6. Analiza potrzeb klienta

Czy jesteś zainteresowany zakupem ubezpieczenia OC posiadacza pojazdu?
To pole jest wymagane. Prosimy o zaznaczenie opcji Tak lub Nie.
To pole jest wymagane. Prosimy o zaznaczenie opcji Tak lub Nie.
Jak ważne jest dla Ciebie zabezpieczenie na wypadek uszkodzenia bądź kradzieży posiadanego pojazdu?
To pole jest wymagane. Prosimy o zaznaczenie opcji.
To pole jest wymagane. Prosimy o zaznaczenie opcji.
Jak ważne jest dla Ciebie zapewnienie świadczeń pieniężnych dla kierującego pojazdem i jego pasażerów w razie np. uszkodzenia ciała bądź śmierci w następstwie wypadku samochodowego?
To pole jest wymagane. Prosimy o zaznaczenie opcji.
To pole jest wymagane. Prosimy o zaznaczenie opcji.
Jak ważna jest dla Ciebie ochrona ubezpieczeniowa w zakresie innych ryzyk związanych z posiadanym i użytkowanym pojazdem?
To pole jest wymagane. Prosimy o zaznaczenie opcji.
To pole jest wymagane. Prosimy o zaznaczenie opcji.
Uwagi klienta:
Miejsce na ewentualne uwagi
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Podpis klienta:
To pole jest wymagane!
Prosimy o podpisanie formularza APK
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Ubezpieczenie samochodu 14

Ubezpieczamy24.com Bielec Rakowski Spółka Jawna
KRS 0000860886 NIP 8961597581 REGON 38707544600000
e-mail: biuro@ubezpieczamy24.com 

To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Wygodny kalkulator OC AC

Jeśli chcesz naprawdę tanio, pewnie i kompleksowo ubezpieczyć swój samochód, zgłoś się do nas. Prześwietlamy oferty wszystkich dużych i cenionych towarzystw ubezpieczeniowych. Zakres ubezpieczenia dopasujemy do potrzeb i przede wszystkim znajdziemy najlepszą z możliwych potrzeb. Po prostu zadzwoń do nas lub pozostaw swoje dane kontaktowe w specjalnym formularzu. 

Spis treści: ukryj
1 Ubezpieczenie samochodu

FAQ - najczęściej zadawane pytania przy ubezpieczeniu samochodu

Masz pytania odnośnie ubezpieczenia samochodu? Nie wiesz jakie kupić ubezpieczenie? Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Czym jest obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej?

Polisa OC to nic innego jak zabezpieczenie się na wypadek konsekwencji naszych błędów związanych z prowadzeniem auta. Zasada jest tutaj prosta. Jeśli spowodujemy jakąś kolizję na drodze, to odszkodowanie dla poszkodowanego zostanie wypłacone z naszej polisy. I adekwatnie, to my dostaniemy pieniądze z polisy sprawcy po kolizji, w której byliśmy ofiarą. To ubezpieczenie samochodu pokrywa jednak nie tylko straty materialne związane z uszkodzeniami pojazdów czy infrastruktury drogowej. Odszkodowanie związane jest również z ewentualnymi kosztami leczenia i rekonwalescencji.

Co grozi za brak ubezpieczenia OC?

Unikanie tej opłaty może być bardzo przykre w skutkach, gdyż grozi nam:

– mandat w przypadku kontroli policyjnej i odebranie dowodu rejestracyjnego pojazdu;
– wysoka grzywna wystawiana przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny;
– konieczność pokrycia kosztów wypadku, w tym leczenia ofiar i ewentualnych odszkodowań (suma może przekroczyć nawet milion złotych!).

Szczególnie konieczność pokrycia strat z własnej kieszeni powinna każdego zachęcić do tego, aby jednak każdego roku pamiętać o terminowym przedłużeniu ubezpieczenia samochodu oraz opłaceniu składki.

To ile będzie kosztowało ubezpieczenie samochodu od odpowiedzialności cywilnej, zależy od wielu czynników. M.in wieku pojazdu, pojemności jego silnika, doświadczenia kierowcy, miejsca zamieszkania i…dziesiątek innych kryteriów. Firmy ubezpieczeniowe mogą samodzielnie ustalać warunki według własnego uznania, dlatego polecamy skorzystanie z naszej pomocy. Doradca wyliczy składkę we wszystkich popularnych towarzystwach ubezpieczeniowych i tym samym wskaże zawsze najtańszą, dostępną na rynku ofertę. Kierowanie się niską ceną jest w tym przypadku bardzo rozsądne. Zakres i suma OC są regulowane prawnie, a więc której polisy nie wybierzemy, możemy czuć się bezpiecznie.

Czym są pakiety AC dla samochodów?

Specjalne, zazwyczaj dość kosztowne ubezpieczenie samochodu AC to kolejny pakiet, który jest opcjonalny, a więc prawnie nie mamy obowiązku jego posiadania. Czy jednak warto dopłacić te pieniądze i zdecydować się również na tę polisę?

Cóż, kwestia w tym przypadku jest mocno indywidualna. AC to inaczej Auto Casco, czyli dodatkowe ubezpieczenie na wypadek kradzieży pojazdu, jak i jego uszkodzenia z naszej winy. Co to oznacza? Możemy liczyć na rekompensatę, gdy sami zarysujemy pojazd o uliczny słupek, uszkodzimy szybę lub auto nam spłonie, zostanie zalane bądź skradzione. Najczęściej polisę AC wykupują właściciele pojazdów o większej wartości.  Gdyż w przypadku starych, tanich aut jego cena może przekroczyć wartość wozu, a i często do starych pojazdów w ogóle nie będziemy mogli pakietu wykupić.

Wysokość składki AC również ustalana jest na podstawie mocno indywidualnych kryteriów i dlatego ponownie zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami. Bardzo dokładnie wytłumaczymy zakres tej polisy oraz wspólnie wyszukamy najatrakcyjniejszy pakiet, zarówno pod kątem zakresu ochrony, jak i ceny. Warto tutaj wspomnieć o tym, że same umowy mogą mieć zróżnicowaną formę. Możemy mieć opcję odszkodowania z udziałem własnym, naprawy w autoryzowanych lub nieautoryzowanych punktach i wiele więcej.

Co to jest Assistance?

Na koniec został nam jeszcze jeden pakiet, który w tym przypadku może być szczególnie istotny dla posiadaczy nieco starszych pojazdów. Assistance to wsparcie serwisowe, swego rodzaju ubezpieczenie samochodu zapewniające nam ochronę finansową wtedy, gdy pojazd zepsuje nam się gdzieś w trasie. Każdy na pewno wie, ile potrafi kosztować transport auta na lawecie nawet na odcinku kilkunastu zaledwie kilometrów. Jeśli do tego nieszczęście stanie nam się w środku nocy czy w świąteczny dzień, to możemy być pewni, że będzie trzeba bardzo głęboko sięgać do portfela.

Ochrona assistance sprzedawana jest zazwyczaj  w różnych pakietach do wyboru. W wielu przypadkach wykupując samo OC mamy już w cenie ochronę serwisową, ale na poziomie minimalnym, zwykle kończącym się na możliwości uzyskania szybkiej informacji, gdzie w pobliżu znajduje się warsztat. Wyższe pakiety zawierają w sobie już przyjazd ekipy na miejsce zdarzenia. Zazwyczaj podejmowana jest próba naprawy pojazdu na miejscu, a jeśli się nie da, to auto jest holowane.

Pakiety mogą dotyczyć określonych limitów kilometrowych holowania bądź limitem może być suma świadczenia. Trzeba podkreślić jednak to, że assistance nie pokryje kosztów zakupu części oraz robocizny mechanika, który zajmie się autem. Ochrona może być dostępna do tego w wersji na Polskę, jak i na całą Unię Europejską i tę drugą opcję warto rozważyć, gdy wyjeżdża się za granicę

Zakup ubezpieczenia OC przez młodego kierowcę – jak obniżyć wysokość składki?

Niewątpliwie młodzi kierowcy, w wieku poniżej 26 lat, są w najgorszej sytuacji pod kątem zakupu OC komunikacyjnego. W ich przypadku stosowane są zwyżki do składki, które wynikają ze statystyk – osoby takie częściej powodują wypadki.

Aby je obniżyć, możesz przede wszystkim dopisać współwłaściciela do pojazdu, osobę mającą duże zniżki, z których będziesz mógł dzięki temu skorzystać. Jeśli dopiero kupujesz auto, celuj w modele z silnikiem o mniejszej pojemności. Warto także opłacić składkę jednorazowo i do tego najlepiej online, za co zazwyczaj jest dodatkowy rabat.

Jakie osoby mogą liczyć na najniższą składkę OC?

Dość łatwo można określić profil „kierowcy idealnego”, a więc taki, który w oczach firmy ubezpieczeniowej jest najbardziej odpowiedzialny za kierownicą. Będzie to osoba, która:

– ma powyżej 26 lat,

– może się pochwalić wieloletnią bezszkodową historią polisy OC,

– żyje w związku małżeńskim i ma dzieci,

– ma ustabilizowaną sytuację finansową.

Dodatkowo cenę ubezpieczenia może obniżyć dużo zabezpieczeń antykradzieżowych w pojeździe.

Czy warto dokupić droższe AC i Assistance?

Jeśli tylko możesz sobie na to pozwolić, to warto zapłacić więcej za polisę AC oraz Assistance. Z pewnością będzie to oznaczać wyższy zakres ochrony, a więc jednocześnie większe bezpieczeństwo. Pamiętaj, aby zawsze zapoznać się z warunkami umowy, zanim zdecydujesz się ją podpisać.

Czy składkę za OC trzeba opłacić za rok z góry?

kilku tysięcy złotych jednego dnia, może być dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Na szczęście od wielu lat płatność tę można rozkładać na mniejsze kwoty. W zasadzie większość firm ubezpieczeniowych ma w swojej ofertę opcję opłacania składki co pół roku lub raz na kwartał. Niektóre ubezpieczalnie proponują nawet możliwość rozbicia tej kwoty na dwanaście miesięcznych rat.

Naturalnie musisz pamiętać o tym, że przy płatności ratalnej ostatecznie wydasz na OC więcej, niż płacąc jednorazowo.

Co wpływa na wysokość składki OC komunikacyjnego?

Czynników mających wpływ na koszt ubezpieczenia OC jest wiele. Co więcej, każdy ubezpieczyciel wylicza wysokość składki na podstawie własnych, indywidualnych wytycznych. W efekcie ciężko jest określić je wszystkie, ale z pewnością do najważniejszych można zaliczyć:

wiek kierowcy oraz jego doświadczenie, a więc to, od kiedy ma prawo jazdy,

zniżki wypracowane za bezszkodową jazdę,

stan cywilny oraz liczba dzieci – choć może Cię to zaskoczyć, w oczach firm ubezpieczeniowych osoby w związku małżeńskim, które wychowują do tego potomstwo, jeżdżą spokojniej, przez co stanowią mniejsze zagrożenie na drogach,

marka oraz model pojazdu – tutaj brane są pod uwagę statystyki policyjne związane z wypadkami, w których niektóre samochody pojawiają się bardzo często,

pojemność silnika – im większa, tym wyższa składka za ubezpieczenie komunikacyjne,

– miejsce zamieszkania właściciela auta – na ogół mniej za polisy OC płacą mieszkańcy niewielkich miast i wsi, gdzie ryzyko wypadku jest niższe, niż np. w aglomeracjach miejskich.

Kalkulator OC - co to jest?

Narzędzie, jakim jest kalkulator OC i AC, agreguje oferty wielu ubezpieczalni i pozwala w szybki sposób wyliczyć szacunkową kwotę ubezpieczenia. W kalkulatorze OC, z reguły musisz podać takie dane jak: data urodzenia, marka oraz model pojazdu, numer rejestracyjny pojazdu i dane kontaktowe. Niestety, często w takich kalkulatorach, podane kwoty za ubezpieczenie są zaniżane – i przy podpisaniu umowy stawki wychodzą większe. Dlatego, warto skorzystać z oferty doświadczonej multiagencji bądź brokera ubezpieczeniowego, który wie, jak realnie obniżyć kwotę za ubezpieczenie twojego samochodu.

Sprawdź też: