Ubezpieczamy24.com

Ubezpieczenie mieszkania i domu 13

Ubezpieczenie mieszkania i domu

Jeśli dom, który posiadasz jest dla Ciebie cenny i chcesz go zabezpieczyć to warto zastanowić się nad jego ubezpieczeniem. Niestety, ale wypadków losowych nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ale jak najbardziej – możemy się na nie przygotować i zabezpieczyć. Dopasuj zakres ubezpieczenia do swoich potrzeb.

Już dzisiaj możesz poznać kwotę składki polisy na ubezpieczenie domu.

Korzyści

Dzięki ubezpieczeniu będziesz przygotowany na nieprzewidziane wypadki losowe. Otrzymasz pomoc od ubezpieczyciela w przypadku nagłych losowych wypadków takich jak: pożar, zalanie, przepięcie itd.

Dom zazwyczaj jest podstawową potrzebą. Jego nagłe uszkodzenie bądź utrata może stać się ogromnym problemem, ale w przypadku posiadania polisy na ubezpieczenie domu – ten problem nie będzie aż tak druzgocący.

Co mogę zabezpieczyć?

  • Mieszkanie
  • Dom
  • Budynek w budowie

Ubezpieczenie mieszkania i domu online

Kompleksowe ubezpieczenie domu lub mieszkania jest gwarancją poczucia bezpieczeństwa. Przygotujemy dla Ciebie ofertę, która będzie zawierać szeroki zakres ochrony Twojej nieruchomości.

Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą, przejdź do wypełnienia naszego krótkiego formularza.

Ubezpieczenie mieszkania i domu - kompendium wiedzy

Dla każdego z nas mieszkanie to najważniejszy dobytek w życiu, który zawsze staramy się maksymalnie skutecznie zabezpieczać. Niestety pewnych zdarzeń losowych nie da się uniknąć i dlatego warto zdecydować się na ubezpieczenie mieszkania i domu. Polisy tego typu nie są kosztowne, a mogą uchronić nas nawet przed całkowitą utratą tego ważnego majątku. Co trzeba wiedzieć o takich polisach i od czego może zależeć ich cena?

Ubezpieczenie mieszkania lub domu od pożaru, zalania, czy też włamania

Montujemy nowoczesne systemy alarmowe i inwestujemy w profesjonalne zabezpieczenia antywłamaniowe. Zakładamy czujniki dymu i staramy się stosować odpowiednio zabezpieczone urządzenia elektryczne. Niestety to nie wystarczy. Zawsze istnieje bowiem ryzyko, że coś pójdzie nie tak. O zaprószenie ognia w domu naprawdę nietrudno. Jeśli mieszkasz w bloku, zawsze jesteś narażony na zalanie przez sąsiada. Co gorsza, nawet najlepsze systemy antywłamaniowe nie dają pewności, że złodziej i tak nie położy swoich dłoni na cennym majątku.

To oczywiście tylko przykłady sytuacji, w których przyda się ubezpieczenie mieszkania i domu. Wystarczy tylko wyobrazić sobie skutki niekontrolowanego pożaru. Mieszkanie płonie doszczętnie, a wraz z nim cały zgromadzony w środku dobytek. Są naturalnie takie regiony kraju, w których zagrożeniem są także powodzie. Mieszkając w domu jednorodzinnym warto zabezpieczyć się na wypadek uszkodzeń będących efektem wichur, piorunów czy ulewnych opadów deszczu.

Bez polisy ubezpieczeniowej szkody tego typu należałoby pokrywać z własnej kieszeni. Po ulewnej burzy może się okazać, że dach w budynku mocno przecieka. Naprawa pokrycia dachowego albo wykonanie zupełnie nowego, to ogromne koszty, które mogłaby pokryć jednak nasza polisa. W przypadku pożaru oczywiście nie odzyskamy utraconych rzeczy, ale chociaż dostaniemy rekompensatę finansową.

Kupując ubezpieczenie mieszkania i domu zwracaj uwagę na szczegóły

No dobrze, polisa ubezpieczeniowa jest tutaj naprawdę ważna. Mieszkania czy domy kosztują dzisiaj od kilkuset tysięcy do nawet ponad miliona złotych. Zabezpieczenie tak ogromnego majątku jest oczywiste, ale kupując polisę należy zwracać uwagę na szczegóły.

Do każdego ubezpieczenia firma dołącza OWU, czyli Ogólne Warunki Umowy. Znajdują się tam nie tylko informacje na temat sumy ubezpieczenia oraz odpowiedzialności ubezpieczyciela. To także zapisy ilustrujące sytuacje, w których firma ubezpieczeniowa nie ponosi odpowiedzialności za szkody. O co dokładnie chodzi? Na przykład mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że tanie okna antywłamaniowe zapewniają odpowiednią ochronę przed złodziejami tylko na papierze. Ubezpieczyciel może wymagać od swojego klienta, aby posiadał on w budynku odpowiedniej klasy zabezpieczenia. Jeśli dojdzie do jakiejś kradzieży i okaże się, że warunki nie zostały spełnione, nie dostaniemy odszkodowania.

To samo dotyczy zabezpieczeń przed pożarem, w tym stosowaniem odpowiedniej klasy urządzeń. Kupując polisę nie można więc kierować się tylko i wyłącznie jej ceną. Istotne jest także przyjrzenie się wszystkim warunkom związanym z ubezpieczeniem. Dostosowanie się do nich to podstawa do późniejszej wypłaty odszkodowania.

Polisę na ubezpieczenie mieszkania i domu dopasuj do swoich potrzeb

Kolejna istotna kwestia, na którą należy zwrócić uwagę kupując ubezpieczenie mieszkania i domu, to zakres ochrony. Firmy ubezpieczeniowe mogą oferować w ramach polisy bardzo zróżnicowane opcje. Na pewno podstawą jest tutaj tzw. suma ubezpieczenia. Jest to kwota maksymalnego odszkodowania, jakie można uzyskać, po wystąpieniu konkretnych szkód. Kwota ta musi być na tyle wysoka, aby możliwie najlepiej odzwierciedlała wartość zgromadzonego majątku. Naturalnie trzeba tutaj pamiętać, że im wyższa jest to suma, tym droższa będzie sama polisa. Czasem może zwyczajnie nie opłacać się kupowanie ubezpieczenia, którego suma znacząco przewyższa wartość majątku.

Następna sprawa to sam zakres ochrony. Tutaj należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy nie płaci się za rzeczy, które w danym miejscu nie mają szans wystąpić. Na przykład osoby zamieszkujące centralne regiony Polski raczej nie muszą ubezpieczać się od powodzi. Za to osoby mające swoje domy u podnóża gór mogą rozważać ubezpieczenie od lawin, które innym osobom będą zupełnie niepotrzebne. W każdym przypadku na pewno konieczna będzie ochrona przed pożarem, włamaniem, czy skutkami uderzenia pioruna.

Ogólne warunki ubezpieczenia mieszkania i domu

Pamiętacie, jak wspominaliśmy o konieczności czytania warunków OWU? Jest to ważne z jeszcze jednego powodu. Kupujecie ubezpieczenie mieszkania i domu mając przekonanie, że w razie problemów dostaniecie odszkodowanie również za uszkodzone wyposażenie. W wielu przypadkach okazuje się jednak, że polisa ma tzw. niski zakres. Obejmuje ona swym zasięgiem wyłącznie elementy stałe. Zalicza się do nich chociażby mury, podłogi, pokrycia dachowe, zabudowę oraz okna. Gdy na przykład spali Wam się pokój, nie dostaniecie tutaj rekompensaty za zniszczone meble czy sprzęt RTV.

Polisę można jednak dopasować do własnych potrzeb. Firmy dają możliwość ubezpieczania również mebli, sprzętu RTV i AGD, instrumentów muzycznych, dzieł sztuki i wszystkiego tego, co cenne jest w domu. Co więcej, w najwyższych opcjach można zabezpieczyć się nawet na wypadek zwykłego, nieumyślnego zbicia jakiegoś cennego wazonu czy filiżanki porcelanowej.

Podstawą jest więc zawsze dokładne zapoznanie się z ogólnymi warunkami. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że może to być niezwykle uciążliwe. Dziesiątki stron OWU, konieczność zapoznawania się z dodatkowymi pakietami, a do tego przeglądanie wielu ofert firm, aby znaleźć tę najtańszą. Wystarczy jednak po prostu skontaktować się z nami. Zespół naszych pracowników znajdzie i dopasuje polisę do indywidualnych potrzeb, gwarantując najwyższy poziom bezpieczeństwa i przystępną cenę.

Co wpływa na cenę ubezpieczenia domu?

Na pewno wszystkich Was interesuje teraz to, ile za to wszystko trzeba zapłacić, prawda? Niestety nie da się tego określić jednoznacznie. Przykładowo, mając mieszkanie warte około 200 tysięcy złotych, trzeba liczyć się z wysokością składki na poziomie od około 100 zł do nawet 500 zł. Mowa tutaj oczywiście o ubezpieczeniach podstawowych. Dokupując różnego rodzaju opcje dodatkowe, kwota ta będzie oczywiście wzrastała.

To, co możemy stwierdzić na pewno, to elementy, które mają wpływ na ostateczną cenę. Zalicza się do nich przede wszystkim: wartość oraz wielkość nieruchomości, czy nieruchomość jest mieszkaniem czy wolnostojącym domem, opcje dodatkowe dokupione do polisy, region zamieszkania, rok budowy nieruchomości, dostępne w domu czy w mieszkaniu zabezpieczenia.

Zabezpieczenie nieruchomości

Szczególnie ciekawa jest tutaj niewątpliwie ostatnia pozycja. Kupując ubezpieczenie mieszkania i domu można bowiem obniżyć składkę, po prostu troszcząc się o swoje bezpieczeństwo. Jeśli na przykład ubezpieczasz nieruchomość od kradzieży, zapłacisz mniej montując w domu porządne drzwi i okna antywłamaniowe. Taniej będzie także wtedy, gdy postawisz na nowoczesny system alarmowy.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku ochrony przed pożarem. Czujniki dymu na pewno spowodują, że składka zostanie obniżona, gdyż spadnie ryzyko.

W przypadku tych polis istotną składową dla ceny jest po prostu ocena ryzyka. To kwestia w pełni indywidualna. Firma ubezpieczeniowa ocenia według własnych kryteriów stopień ryzyka wystąpienia różnych zagrożeń. Im będzie on wyższy, tym wyższa będzie oczywiście składka. Można to łatwo wyjaśnić na prostym przykładzie. Ochrona przeciwpożarowa będzie droższa w drewnianym domku, niż w betonowym bloku, co chyba dla każdego jest oczywiste.

Ubezpieczenie domu w budowie

Większości osób ubezpieczenie mieszkania i domu kojarzy się z nieruchomościami już istniejącymi. Nic jednak bardziej mylnego. Firmy ubezpieczeniowe sprzedają również polisy dla osób, które są dopiero w trakcie budowy swojego wymarzonego domu. Okazuje się, że jest to opcja mało popularna, a naszym zdaniem naprawdę cenna.

W czasie budowy może zdarzyć się naprawdę wiele. Potężna ulewa zniszczy część wykonanych elementów, wydłuży czas budowy i zwiększy jej koszt. W dopiero budowany dom może uderzyć piorun, istnieje ryzyko uszkodzenia dachu przez wiatr, a i łatwo o akty wandalizmu (często plac budowy ma bardzo prymitywne ogrodzenie).

Zakres ochrony jest w tym przypadku dużo niższy, dopasowany do specyficznych warunków związanych z budową. Warto jednak zdecydować się na taką opcję. Inwestycja jest niezwykle droga i każde opóźnienie czy szkody to dodatkowe koszty, nierzadko bardzo wysokie. Polisa w razie takich problemów zapewni odpowiednią rekompensatę.

Tanie ubezpieczenie mieszkania i domu

Samodzielny zakup polisy to dla większości osób prawdziwa droga przez mękę. Na znalezienie naprawdę dobrej, odpowiednio dopasowanej do potrzeb i niedrogiej polisy recepta jest tylko jedna – przejrzyj wiele ofert z rynku. Łatwo powiedzieć, ale trudniej zrobić. Mało kto ma czas na wertowanie ofert, kontaktowanie się z ubezpieczycielami i weryfikowanie wszystkich informacji.

Nie musisz się jednak tym martwić! Po prostu wypełnij formularz na naszej stronie i poczekaj na kontakt. Wyślesz nam w ten sposób dane, które pozwolą na idealne dopasowanie polisy do Twoich potrzeb. Współpracujemy z wieloma firmami ubezpieczeniowymi i dlatego mamy możliwość wyboru opcji najtańszej i elastycznie dopasowanej do danego przypadku. Przekonaj się już dzisiaj, że z nami tanio i bez tracenia swojego czasu znajdziesz naprawdę dobre ubezpieczenie mieszkania i domu.

Ubezpieczenie mieszkania i domu opinie

5/5
Od razu jak kupiłem swoje pierwsze mieszkanie wiedziałem, że muszę je koniecznie ubezpieczyć. Nie wiedziałem tylko dokładnie na co i gdzie. Na szczęście trafiłem na przemiłego agenta Andrzeja, który pomógł mi w wyborze najlepszej polisy na ubezpieczenie mieszkania. Co więcej, niestety po kilku latach musiałem z niej skorzystać, ponieważ sąsiad z góry zalał moje mieszkanie. Na szczęście, ubezpieczalnia bez problemu wypłaciła mi szybko pieniądze. W całym procesie odzyskania ubezpieczenia również kolejny raz pomógł mi agent ze strony Ubezpieczamy24.com. Dla mnie wielki plus!
Ubezpieczenie mieszkania i domu 14
Adam