Kontakt z nami

721 676 315 lub 534 460 198

Wyślij nam email!

Dane kontaktowe:

Wiadomość:

Wiadomość wysłana poprawnie! Close this notice.

<script type="text/javascript" src="https://form.jotformeu.com/jsform/80706153199359"></script>

JEŻELI JESTEŚ ZAINTERESOWANY WYBRANYM UBEZPIECZENIEM SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:

Wybierz interesujący Cię zakres ubezpieczenia

OC OC i AC

Dane właściciela pojazdu:

Twój wniosek został wysłany. Niedługo nasz agent przygotuje dla Ciebie indywidualną ofertę oraz skontaktuje się z Tobą. Close this notice.

Travel insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Travel

Twój wniosek został wysłany. Niedługo nasz agent przygotuje dla Ciebie indywidualną ofertę oraz skontaktuje się z Tobą. Close this notice.

Life insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Have you used tobacco or nicotine products in the last 12 months?

Yes, I have No, I haven't
Twój wniosek został wysłany. Niedługo nasz agent przygotuje dla Ciebie indywidualną ofertę oraz skontaktuje się z Tobą. Close this notice.

House insurance Quote

Your house:

Contact details:

Twój wniosek został wysłany. Niedługo nasz agent przygotuje dla Ciebie indywidualną ofertę oraz skontaktuje się z Tobą. Close this notice.
721 676 315 lub 534 460 198

W przeciągu godziny otrzymasz od nas ofertę

Po zaakceptowaniu, otrzymasz podpisaną polisę w formie elektronicznej

3 miesiące ago · by · 0 comments

Ubezpieczenie ciągnika siodłowego

Od wielu lat prowadzisz firmę transportową i przy każdym odnawianiu polisy OC na swoje pojazdy obserwujesz z niepokojem, że ubezpieczenie ciągnika siodłowego jest coraz droższe? Niestety, w ostatnim czasie rynek polis ubezpieczeniowych przeszedł rewolucję, która pociągnęła za sobą duże podwyżki. Polisy na pewno są droższe, ale bardzo możliwe, że Ty płacisz zdecydowanie za dużo. Chcesz wiedzieć, skąd podwyżki cen oraz jak pomimo tego zaoszczędzić trochę pieniędzy? Zapraszamy w takim razie do lektury.

Co wpływa na cenę polisy OC ciągnika siodłowego?

Właściciele samochodów ciężarowych, podobnie jak osobowych, są zobowiązani do ubezpieczania swoich pojazdów. Dotyczy to naturalnie polis od odpowiedzialności cywilnej, za których brak grozi naprawdę nieprzyjemna kara finansowa, w przypadku ciągników siodłowych wyjątkowo wysoka. Na pewno więc nie warto ryzykować jazdy bez takiej polisy. Brak OC to nie tylko narażanie się na karę finansową i zabranie dowodu rejestracyjnego. Sprawa skomplikuje się bardzo mocno, gdy nieubezpieczona ciężarówka będzie sprawcą kolizji. To właściciel pokryje wtedy wszystkie straty z własnej kieszeni, w tym ewentualne leczenie i rehabilitację rannych. Nierzadko mogą to być kwoty przekraczające milion złotych!

No dobrze, koniec już straszenia, zajmijmy się konkretami. Co wpływa na cenę, którą musimy zapłacić za ubezpieczenie ciągnika siodłowego? W pierwszej kolejności kryteria, którymi kierują się ubezpieczalnie, są podobne jak w przypadku aut osobowych. Brany więc będzie pod uwagę między innymi:

marka i model,

historia szkód

(właściciela pojazdu lub w przypadku flot ogólna historia szkód całego zestawu aut).

pojemność silnika,

przebieg,

wiek pojazdu,

W przypadku firm transportowych często brane jest również pod uwagę to, jakie materiały są transportowane ciągnikami siodłowymi. Niemałe znaczenie będzie miało to, czy pojazdy są użytkowane w transporcie krajowym czy w międzynarodowym. Mało tego, niektóre firmy ubezpieczeniowe sprawdzają nawet wewnętrzną politykę przewoźnika. Na niższą cenę można więc liczyć wtedy, gdy na przykład organizuje się szkolenia kierowcom. Na plus może działać również system kar i nagród za styl jazdy i bezszkodowość czy montaż systemów lokalizacji GPS w pojazdach.

Tak naprawdę każda firma ubezpieczeniowa ma jednak własną politykę i często wylicza składki na podstawie mocno indywidualnych kryteriów. Nie da się więc jednoznacznie określić, jak do wyliczeń będzie podchodziła konkretna firma.

Czemu ubezpieczenie ciągnika siodłowego jest droższe od pojazdu osobowego?

Ubezpieczenie ciągnika siodłowego 1

Po analizie poprzednich informacji można dojść do wniosku, że kryteria wyliczania cen polis nie różnią się specjalnie od tych, z jakimi spotykają się właściciele aut osobowych. Teoretycznie tak, ale firmy ubezpieczeniowe muszą stosować wyższe stawki z racji pewnych unikalnych dla pojazdów ciężarowych elementów.

Zacznijmy może od samej ceny ciągnika siodłowego. To najczęściej kwota kilkukrotnie wyższa, niż cena nowego auta osobowego średniej klasy. Jeśli dojdzie więc do szkody, koszty naprawy czy wielkość odszkodowania będą dużo wyższe. W parze z tym idzie naturalnie wysoki koszt samego serwisu, jak również zakupu części, dużo droższych niż do pojazdów osobowych.

Pod uwagę trzeba brać również finansowe skutki wypadków powodowanych przez ciężarówki. Kiedy sprawcą kolizji jest potężna ciężarówka, nierzadko wygeneruje ona ogromne spustoszenie na pojazdach ofiar, jak i na infrastrukturze drogowej. Ponownie więc koszty likwidacji takiej szkody są wyższe, niż przy autach osobowych.

Dodajmy do tego jeszcze formę użytkowania takich pojazdów. Ubezpieczenie ciągników siodłowych jest drogie, gdyż auta te nierzadko są w ciągłej eksploatacji. Jeśli w pojeździe mamy dwuosobową obsadę, ciężarówka jest użytkowana dosłownie przez 24 godziny na dobę. To przyspiesza zużycie części, a i generuje większe ryzyko kolizji. Nie zapominajmy również o przewożonych ładunkach, czasem naprawdę niebezpiecznych.

Jeśli dodamy do tego niezbyt ciekawe, policyjne statystyki wypadków w naszym kraju, mamy niestety pełny przekrój powodów, dla których polisy są tak wysokie. Czy jednak naprawdę zawsze trzeba płacić bardzo dużo?

Najtańsze OC na ciągnik siodłowy

Ubezpieczenie ciągnika siodłowego 2

Ze swojego doświadczenia wiemy jednak, że większość właścicieli pojazdów ciężarowych płaci za swoje OC zdecydowanie za dużo. Dlaczego tak się dzieje? Najczęściej jest to efekt zupełnie niepotrzebnego przywiązania się do jednej tylko firmy ubezpieczeniowej. Ze zwykłego braku czasu nie szukamy żadnych nowych ofert na rynku. Kiedy kończy się ubezpieczenie ciągnika siodłowego, po prostu akceptujemy ofertę przedłużenia przygotowaną przez firmę ubezpieczeniową, płacimy i zapominamy o problemie.

To niestety rozwiązanie najgorsze z możliwych. Mało która firma ubezpieczeniowa w jakiś sensowny sposób promuje swoich wiernych klientów. Promocje najczęściej dotyczą klientów nowych i, tutaj uwaga, firmy lubią zarabiać na osobach, którym nie chce się szukać u konkurencji. W efekcie stawka przedłużenia może być sporo wyższa, niż stawka za ten sam pojazd w sytuacji zakupu zupełnie nowej polisy.

Nie to jest jednak największym problemem. Firmy ubezpieczeniowe stosują własne kryteria wyliczania składek. Z różnych, znanych jedynie danej ubezpieczalni powodów, niektóre pojazdy mogą być traktowane jako bardziej ryzykowne. W efekcie zupełnie nieświadomie płacimy za OC nawet kilkanaście tysięcy złotych, kiedy cena mogłaby wynieść na przykład zaledwie 3-3,5 tysiąca za jedną tylko polisę!

OC ciągnik siodłowy 2019 - najlepsza ofeta

ubezpieczenie ciągnika siodłowego ob 1

Tak, zmieniając ubezpieczyciela i przede wszystkim porównując różne oferty na rynku, można zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych. To oczywiście tylko na jednym aucie. Wyobraź sobie więc teraz, ile zaoszczędzisz na całej flocie takich pojazdów. Ubezpieczenie ciągnika siodłowego od odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe, ale to nie znaczy, że musisz na nie wydawać majątek.

W pakiecie zawsze będzie taniej

Porównanie wielu ofert z rynku to najlepszy sposób na to, aby oszczędzać swoje pieniądze, ale nie jedyny. Zawsze kupujesz polisę OC oraz AC? W takim razie zdecyduj się wykupić takie ubezpieczenie ciągnika siodłowego w jednej firmie. Praktycznie zawsze ubezpieczalnie oferują ciekawe rabaty, gdy kupuje się u nich całe pakiety ubezpieczeniowe.

Sporo zaoszczędzić dodatkowo mogą również właściciele flot ciągników siodłowych. Firmy oferują tzw. ubezpieczenia flotowe. Jest to rozwiązanie wygodne, ale i naprawdę tanie. Wygoda wynika przede wszystkim z tego, że nie musimy kupować kilku polis, osobno dla każdego auta. Kupujemy po prostu jedna polisę dla całej swojej floty. Takie ubezpieczenia skonsolidowane są również zwyczajnie tańsze, niż jakbyśmy brali polisy oddzielnie. Tutaj jednak ponownie warto porównać możliwie najwięcej takich ofert z rynku. Kiedy firma ubezpieczeniowa uzna pojazdy za flotę? Przeciętnie flota to około 10 aut, ale mamy już dzisiaj oferty, gdzie takie ubezpieczenie jest dostępne nawet od 5 aut w firmie.

Najtańsze OC na ciągnik siodłowy 2019

Chcesz bezpiecznie i jednocześnie niedrogo ubezpieczać swoje ciągniki siodłowe? W takim razie już teraz skontaktuj się z nami lub wypełnij krótki formularz na naszej stronie. Zespół doświadczonych doradców nie tylko dopasuje ubezpieczenie ciągnika siodłowego do potrzeb. Przede wszystkim kompleksowo prześwietlimy wszystkie oferty z rynku i pomożemy w wyborze tej, która w danym przypadku będzie najlepsza.

Ofertę kierujemy do wszystkich właścicieli pojazdów ciężarowych. Nie ma znaczenia, czy potrzebujesz ubezpieczenia ciągnika siodłowego czy całej floty pojazdów. Nie ma także znaczenia, czy pojazdy są Twoje czy może je leasingujesz. Nasze wsparcie jest kompleksowe i elastyczne. Zgłoś się do nas już dziś i oszczędzaj swoje pieniądze na każdej polisie.

Kalkulator ubezpieczenia ciągnika siodłowego


Osoba do kontaktu

Andrzej Piwoński

Specjalista w zakresie ubezpieczeń, od wielu lat przygotowuje jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Stale jest na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeń i dociekliwie sprawdza oferty, porównując je ze sobą, aby Nasi Klienci mogli otrzymywać produkty jak najbardziej dopasowane do ich potrzeb.
Avatar

Latest posts by Andrzej Piwoński (see all)

Comments

Not found any comments yet.

Leave a reply

Your email address will not be published, and your website url is not required.

Składka OC już od 399zł

Ubezpieczenie OC/AC

Ubezpieczenie komunikacyjne z nami to sama przyjemność, a zaoferowane przez nas stawki są atrakcyjne.

Oblicz składkę OC/AC

Informacje o firmie

Ubezpieczamy24.com

Św. Katarzyna ul. Orla 5/8

Polska

Dane kontaktowe

E-mail adres:
biuro@ubezpieczamy24.com

Telefon:
721 676 315 lub 534 460 198

Dostępny w godz. 8:00 - 20:00

Ubezpieczenia flotowe
Jeżeli jesteś przedsiębiorcom i masz min. 5 aut, napisz do nas. Jesteśmy w stanie obniżyć Twoja składkę na każdym aucie nawet o kilkaset złotych.