721 676 315 lub 534 460 198
ubezpieczenie ciągnika siodłowego

Ubezpieczenie ciągnika siodłowego

Od wielu lat prowadzisz firmę transportową i przy każdym odnawianiu polisy OC na swoje pojazdy obserwujesz z niepokojem, że ubezpieczenie ciągnika siodłowego jest coraz droższe? 

Niestety, w ostatnim czasie rynek polis ubezpieczeniowych przeszedł rewolucję, która pociągnęła za sobą duże podwyżki. Polisy na pewno są droższe, ale bardzo możliwe, że Ty płacisz zdecydowanie za dużo.

Chcesz wiedzieć, skąd podwyżki cen oraz jak pomimo tego zaoszczędzić trochę pieniędzy? Zapraszamy w takim razie do lektury.

… lub już teraz Oblicz OC ciągnika siodłowego online.

Nasi brokerzy specjalizują się w ubezpieczaniu ciągników siodłowych. Ofertę od nas otrzymasz w przeciągu 60 minut. Gwarantujemy 5tys za OC dla szkodowych klientów.

5/5

Polecam serdecznie, jeden z nielicznych ubezpieczycieli, do których jeszcze mam zaufanie. Korzystam z ich usług od kilku lat, nie miałem żadnych problemów, a przy tym moja firma zaoszczędziła wiele pieniędzy. 

Logistic Speed

Pomoc w ubezpieczeniu samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych

ubezpieczenie ocp obraz 16

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, o jak wielu ubezpieczeniach muszą myśleć właściciele m.in. firm transportowych. Cargo, NNW, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika i pracodawcy, a do tego wszystkiego jeszcze OC oraz AC dla floty samochodów. 

Z tego powodu, chcąc, chociaż częściowo odciążyć Cię od tych obowiązków, proponujemy profesjonalne wsparcie przy ubezpieczaniu ciągnika siodłowego. Znajdziemy dla Ciebie najlepszą ofertę polisy i wynegocjujemy najlepsze warunki. 

Dlaczego warto zmienić ubezpieczyciela i skorzystać z naszej oferty?

Kalkulator ubezpieczenia ciągnika siodłowego

Nie czekaj i już dziś wypełnij dostępny na stronie formularz. Skontaktuj się z najlepszymi specjalistami z branży ubezpieczeń komunikacyjnych, w tym ciągników siodłowych. Z nami tanio i przede wszystkim kompleksowo ubezpieczysz flotę swoich aut ciężarowych.


Osoba do kontaktu

Gwarantujemy kompleksową obsługę w zakresie polis dla ciągników siodłowych, która obejmuje m.in.:

Co wpływa na cenę polisy OC ciągnika siodłowego?

Właściciele samochodów ciężarowych, podobnie jak osobowych, są zobowiązani do ubezpieczania swoich pojazdów. Dotyczy to naturalnie polis od odpowiedzialności cywilnej, za których brak grozi naprawdę nieprzyjemna kara finansowa, w przypadku ciągników siodłowych wyjątkowo wysoka. Na pewno więc nie warto ryzykować jazdy bez takiej polisy. Brak OC to nie tylko narażanie się na karę finansową i zabranie dowodu rejestracyjnego. Sprawa skomplikuje się bardzo mocno, gdy nieubezpieczona ciężarówka będzie sprawcą kolizji. To właściciel pokryje wtedy wszystkie straty z własnej kieszeni, w tym ewentualne leczenie i rehabilitację rannych. Nierzadko mogą to być kwoty przekraczające milion złotych!

Kryteria wpływające na cenę polisy za ciągnik siodłowy

Co wpływa na cenę, którą musimy zapłacić za ubezpieczenie ciągnika siodłowego? W pierwszej kolejności kryteria, którymi kierują się ubezpieczalnie, są podobne jak w przypadku aut osobowych. Brany więc będzie pod uwagę między innymi:

przebieg,

pojemność silnika,

wiek pojazdu,

marka i model,

historia szkód

(właściciela pojazdu lub w przypadku flot ogólna historia szkód całego zestawu aut).

W przypadku firm transportowych często brane jest również pod uwagę to, jakie materiały są transportowane ciągnikami siodłowymi. Niemałe znaczenie będzie miało to, czy pojazdy są użytkowane w transporcie krajowym czy w międzynarodowym. Mało tego, niektóre firmy ubezpieczeniowe sprawdzają nawet wewnętrzną politykę przewoźnika. Na niższą cenę można więc liczyć wtedy, gdy na przykład organizuje się szkolenia kierowcom. Na plus może działać również system kar i nagród za styl jazdy i bezszkodowość czy montaż systemów lokalizacji GPS w pojazdach.

Tak naprawdę każda firma ubezpieczeniowa ma jednak własną politykę i często wylicza składki na podstawie mocno indywidualnych kryteriów. Nie da się więc jednoznacznie określić, jak do wyliczeń będzie podchodziła konkretna firma.

Czemu ubezpieczenie ciągnika siodłowego jest droższe od pojazdu osobowego?

Po analizie poprzednich informacji można dojść do wniosku, że kryteria wyliczania cen polis nie różnią się specjalnie od tych, z jakimi spotykają się właściciele aut osobowych. Teoretycznie tak, ale firmy ubezpieczeniowe muszą stosować wyższe stawki z racji pewnych unikalnych dla pojazdów ciężarowych elementów.

Zacznijmy może od samej ceny ciągnika siodłowego. To najczęściej kwota kilkukrotnie wyższa, niż cena nowego auta osobowego średniej klasy. Jeśli dojdzie więc do szkody, koszty naprawy czy wielkość odszkodowania będą dużo wyższe. W parze z tym idzie naturalnie wysoki koszt samego serwisu, jak również zakupu części, dużo droższych niż do pojazdów osobowych.

Pod uwagę trzeba brać również finansowe skutki wypadków powodowanych przez ciężarówki. Kiedy sprawcą kolizji jest potężna ciężarówka, nierzadko wygeneruje ona ogromne spustoszenie na pojazdach ofiar, jak i na infrastrukturze drogowej. Ponownie więc koszty likwidacji takiej szkody są wyższe, niż przy autach osobowych.

Dlaczego ubezpieczenie ciągników siodłowych jest drogie?

Ubezpieczenie ciągników siodłowych jest drogie, gdyż auta te nierzadko są w ciągłej eksploatacji. Jeśli w pojeździe mamy dwuosobową obsadę, ciężarówka jest użytkowana dosłownie przez 24 godziny na dobę. To przyspiesza zużycie części, a i generuje większe ryzyko kolizji. Nie zapominajmy również o przewożonych ładunkach, czasem naprawdę niebezpiecznych.

Jeśli dodamy do tego niezbyt ciekawe, policyjne statystyki wypadków w naszym kraju, mamy niestety pełny przekrój powodów, dla których polisy są tak wysokie. Czy jednak naprawdę zawsze trzeba płacić bardzo dużo?

Wiele osób przepłaca za ubezpieczenie ciągników siodłowych

Ze swojego doświadczenia wiemy jednak, że większość właścicieli pojazdów ciężarowych płaci za swoje OC zdecydowanie za dużo. Dlaczego tak się dzieje? Najczęściej jest to efekt zupełnie niepotrzebnego przywiązania się do jednej tylko firmy ubezpieczeniowej. Ze zwykłego braku czasu nie szukamy żadnych nowych ofert na rynku. Kiedy kończy się ubezpieczenie ciągnika siodłowego, po prostu akceptujemy ofertę przedłużenia przygotowaną przez firmę ubezpieczeniową, płacimy i zapominamy o problemie.

To niestety rozwiązanie najgorsze z możliwych. Mało która firma ubezpieczeniowa w jakiś sensown