721 676 315 lub 534 460 198
1 rok ago · by · 0 comments

Ubezpieczenie firmy

Prowadzisz własny biznes i chcesz czuć się maksymalnie bezpiecznie każdego dnia, wiedząc, że różne zdarzenia losowe lub po prostu Twoje błędy nie skończą się finansową katastrofą? Powinieneś w takim razie wykupić dobre ubezpieczenie firmy, którego zakres najczęściej dopasujesz bez problemu do własnych potrzeb. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o takiej polisie i o jej składowych, zapoznaj się z dalszą częścią artykułu.

Ubezpieczenie OC firmy

Pojęcie firma jest bardzo szerokie i tak naprawdę każdy przedsiębiorca może, a w zasadzie nawet powinien, zdecydować się na taką ochronę. Dotyczy ona każdego, a więc firm rozliczających się na podstawie karty podatkowej, ryczałtu, księgi rozchodów i przychodów oraz poprzez księgi rachunkowe.

Podstawowym celem takiej polisy jest po prostu ochrona przed następstwami błędów oraz zdarzeń losowych. Może to być na przykład niewywiązanie się z umowy, które będzie rodziło różne konsekwencje finansowe. Może to dotyczyć także samych usług. Na przykład przedsiębiorcy prowadzący warsztaty samochodowe. Zawsze może dojść do sytuacji, w której podczas naprawy dojdzie do uszkodzenia mechanicznego pojazdu, zarysowania lakieru czy urwania różnych elementów wyposażenia. Ubezpieczenie firmy chroni finansowo przed tego typu sytuacjami.

ubezpieczenie firmy oc

Ubezpieczenie firmy zawsze powinno być dopasowane do jej charakteru

Jeśli zdecydujesz się na taką polisę, musisz mieć świadomość, że w przypadku tej ochrony nie ma rozwiązań uniwersalnych. Nie da się więc na przykład z góry określić stawki danej polisy. Ochrona dopasowana jest indywidualnie pod charakter danego biznesu. Decydując się na polisę, musisz być więc przygotowany na to wiele pytań, których celem będzie przede wszystkim określenie charakteru biznesu i ryzyka, jakie związane jest z jego prowadzeniem.

Pakiety dobierane są zawsze w sposób indywidualny. Serwis komputerów będzie musiał ubezpieczyć się na przykład od przypadkowego uszkodzenia sprzętu dostarczonego przez klienta. Zakład kosmetyczny powinien mieć ochronę przed skutkami zdrowotnymi i wizerunkowymi niepoprawnie wykonanych usług, a to oczywiście jedynie przykłady.

Praktycznie zawsze za to ubezpieczenie firmy obejmuje takie obszary, jak:

Ochrona całego majątku firmy przed różnego rodzaju zdarzeniami losowymi, a więc na przykład przed skutkami pożaru, powodzi, huraganów, burz itp..

Ochrona majątku przed kradzieżą lub zniszczeniem w akcie wandalizmu.

Ochrona wyposażenia firmy przed uszkodzeniem wynikającym z jego normalnej pracy, a więc na przykład komputerów, nowoczesnych serwerów, maszyn przemysłowych, dźwigów i wiele więcej.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Chciałbyś skorzystać z ubezpieczenia dla firmy? Wypełnij nasz formularz lub skontaktuj się bezpośrednio z naszym agentem ubezpieczeniowym. 

Ubezpieczenie firmy budowlanej

ubezpiecznie firmy budowlanej

Wspominaliśmy już o tym, że ubezpieczenie firmy chroni przedsiębiorcę przed błędami związanymi z prowadzeniem biznesu. Niedotrzymanie terminu, niewywiązanie się z umowy czy uszkodzenie mienia dotyczącego umowy to jednak nie wszystko. Firmy najczęściej mają swoje własne budynki, mając obowiązek zadbania nie tylko o nie, ale także o teren dookoła nich. Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, w której zimą klient przebywający na terenie firmy poślizgnie się i złamie nogę. Niepoprawnie wykonana infrastruktura drogowa w obrębie budynku firmowego może być na przykład powodem uszkodzenia poruszającego się po niej samochodu. To oczywiście jedynie proste przykłady sytuacji, w których ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej okaże się bardzo potrzebne.

Ubezpieczenie firm dopasowane do potrzeb

Każde ubezpieczenie firmy powinno być więc poprzedzone analizą konkretnej sytuacji przedsiębiorcy. Dobry agent powinien trafnie dopasować pakiety i dać przedsiębiorcy gwarancję, że w razie jakichkolwiek zdarzeń będzie mógł on liczyć na wsparcie finansowe. Nasi specjaliści mają ogromne doświadczeniem w sprzedaży tego typu polis. Zachęcamy już teraz do wypełnienia krótkiego formularza zgłoszeniowego lub do bezpośredniego kontaktu z nami. Jeśli chcesz bezstresowo prowadzić swój biznes, wykup profesjonalne ubezpieczenie dla firm z naszą pomocą, tanio i z gwarancją jego idealnego dopasowania do potrzeb.

Ubezpieczenie majątku firmy

W Polsce przeważająca ilość działalności gospodarczych, to tzw. mikrofirmy, nierzadko jednoosobowe, sporadycznie zatrudniające dodatkowo pracowników. Nawet w takich przypadkach jednak firma może dysponować bardzo dużym majątkiem. Wystarczy prowadzić własny, jednoosobowy zakład stolarski. Mamy tam mnóstwo specjalistycznego sprzętu o dużej wartości rynkowej, materiały do pracy, komputery i inne wyposażenie. Jeszcze większy majątek mają oczywiście ogromne zakłady przemysłowe, ale także magazyny gromadzące towar o ogromnej wartości.

Z tego powodu w zdecydowanej większości przypadków, wykupując ubezpieczenie firmy, powinno się także pomyśleć o ochronie na wypadek kradzieży. Choć kradzież może kojarzyć się z utratą tzw. środków trwałych, a więc maszyn i specjalistycznego sprzętu, to jednak zakres takiej polisy jest dużo szerszy. Dobre ubezpieczenie firmy od kradzieży, oczywiście zależnie od charakteru biznesu, może obejmować:

Wszystkie środki trwałe, a więc na przykład maszyny czy specjalistyczne wyposażenie firmy, jak również tzw. niskocenne składniki majątku.

Srodki pieniężne oraz obrotowe.

Cudze mienie czasowo przetrzymywane przez firmę (na przykład sprzęt przyjęty do serwisu lub produkty przechowywane czasowo w ramach usług komisowych).

Mienie należące do pracowników firmy.

Co bardzo istotne, takie ubezpieczenie firmy może również obejmować szkody fizyczne powstałe w wyniku kradzieży. Z polisy można więc uzyskać środki na przykład na naprawę uszkodzonego systemu alarmowego, wybitych szyb czy wyważonych drzwi.

Decydując się na taką polisę, warto także rozważyć ochronę przed aktami wandalizmu. Zniszczenie ogrodzenia, wybicie okien czy przedziurawienie opon w samochodach pracowników lub klientów to również sytuacje, które niestety czasem się zdarzają.

Ubezpieczenie samochodu firmy

ubezpieczenie auta obrazek 6

Poruszając obszerną tematykę związaną z ochroną ubezpieczeniową dla przedsiębiorców, warto przy okazji wspomnieć o specjalnych pakietach związanych z flotą pojazdów. Samochód to dzisiaj nierzadko podstawowe narzędzie pracy. Często firmy muszą utrzymywać wiele pojazdów, co niestety rodzi spory problem finansowy związany z ich ubezpieczaniem. Kupowanie oddzielnie polisy do każdego z pojazdów jest niesłychanie kosztowne, ale na szczęście dla takich firm istnieje pewna alternatywa.

Specjalne ubezpieczenie firm dla flot pojazdów to zbiorcza ochrona dla wszystkich aut wykorzystywanych w ramach biznesu. Podstawową zaletą tego rozwiązania jest po prostu oszczędność pieniędzy. Zasada jest tutaj bardzo prosta. W większości towarzystw ubezpieczeniowych cena takiej ochrony jest tym niższa, im większą flotą zarządza firma. Przy bardzo dużych flotach oszczędności mogą więc okazać się bardzo duże. W ramach takiego pakietu można oczywiście otrzymać przede wszystkim podstawowe OC, które jest obowiązkowe dla każdego posiadacza samochodu. W ramach ubezpieczenia zbiorczego floty można jednak zdecydować się również na pakiety dodatkowe, w tym między innymi:

NNW;
ubezpieczenie opon, szyb, tablic rejestracyjnych i wiele więcej;
pełna ochrona AutoCasco;
kompleksowe ubezpieczenie Assistance w przypadku awarii pojazdu, kradzieży lub po wypadku;
kompleksowa ochrona prawna oraz dostęp do Zielonej Karty.

Wspominaliśmy już o tym, że cena takiej polisy jest tym niższa, im większa jest flota samochodów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że to ubezpieczenie firm jest normowane kryteriami typowymi dla tego rynku. Cena będzie więc wyższa wtedy, gdy historia szkodowa we flocie nie jest nieskazitelna. Cenę podniesie także średni wiek floty, sposób jej użytkowania i wiele innych czynników, które są indywidualne dla danej sytuacji.

Ubezpieczenie firmy ile kosztuje

Jeśli chcesz ubezpieczyć flotę swoich pojazdów naprawdę tanio i w zakresie dopasowanym do swoich potrzeb, skontaktuj się z nami już dziś. Nasi agenci znajdą najlepszą na rynku ofertę i dostosują ją do konkretnych potrzeb.

Ubezpieczenie firmy transportowej

Ubezpieczenie firmy transportowej

W zasadzie wręcz obowiązkowo powinno się wykupić ubezpieczenie firmy w przypadku biznesu skupiającego się na transporcie towarów. Mamy tutaj do czynienia z tak zwanym ubezpieczeniem OC przewoźnika. Jest to specjalny pakiet ochronny regulowany przez przepisy, zarówno te związane z transportem krajowym, jak i z tzw. konwencją CMR. Czym jest taka polisa?

Jej zadaniem jest oczywiście ochrona finansowa przewożonego towaru. Odszkodowanie wypłacane jest jednak tylko wtedy, gdy uszkodzenie było spowodowane bezpośrednio z winy przewoźnika. Dotyczy to więc, na przykład sytuacji, w których ciężarówka transportująca towary bierze udział w wypadku drogowym i ładunek ulega uszkodzeniu. OC przewoźnika nie chroni jednak przed zdarzeniami losowymi. Odszkodowanie nie będzie należało się na przykład wtedy, gdy uszkodzenie powstanie w wyniku działania siły wyższej. Co więcej, ochronie nie podlegają również uszkodzenia towaru wynikające z jego właściwości, a więc na przykład wyjątkowej delikatności.

Z tego powodu wiele zleceniodawców wymaga od firm transportowych posiadania dodatkowego ubezpieczenia CARGO. Gwarantuje ono pełną ochronę towaru i jest dedykowane nie tylko samym przewoźnikom, ale także firmom zlecającym transport własnych produktów.

Chroń swoje towary w czasie jego transportu

Tak zwane ubezpieczenie firm CARGO zdecydowanie nie jest przeznaczone tylko i wyłącznie dla tych przedsiębiorców, którzy sami świadczą usługi transportowe. Dodatkowa ochrona przyda się również firmom zlecającym transport własnych towarów. Warto pamiętać o tym, że ochrona gwarantowana przez przewoźnika nie zawsze jest adekwatna do faktycznej wartości towaru.

Specjalne ubezpieczenie chroni przewożony towar w bardzo szerokim zakresie. Niepoprawne zabezpieczenie na pojeździe, wypadek drogowy, pożar samochodu czy uszkodzenie w tracie załadunku lub rozładunku. To tylko przykłady sytuacji, w których przyda się dodatkowa ochrona. Ubezpieczenie firmy można swoim zakresem dopasować oczywiście do indywidualnych potrzeb.

Ubezpieczenie firmy porównywarka

Pamiętaj, że prowadzenie każdej działalności zawsze wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Jeśli więc chcesz czuć się bezpiecznie, skorzystaj z naszego wsparcia. Doświadczeni agenci podpowiedzą, które pakiety warto wykupić i na jaki zakres ochrony się zdecydować. Nasi pracownicy wyszukają także najlepszą ofertę na rynku, dokładniej ją zweryfikują i przeprowadzą przez cały proces związany z podpisaniem umowy. Zapraszamy do kontaktu już teraz.

Comments

Not found any comments yet.

Leave a reply

Your email address will not be published, and your website url is not required.