721 676 315 lub 534 460 198
2 lata ago · by ·

Ubezpieczenia w logistyce – jakie ubezpieczenie dla firmy transportowej?

Zabezpieczenie firmy transportowej przed nieoczekiwanymi zdarzeniami

Jest wiele zagrożeń, jakie czekają na właściciela firmy logistycznej. Pierwszym z nich są oczywiście szkody na pojazdach. Samochody ciężarowe, naczepy oraz przyczepy stanowią zazwyczaj największą część majątku takiej firmy. Nawet drobna kolizja drogowa może skończyć się ogromnymi kosztami z racji wysokich cen części oraz serwisu takich aut.

ubezpieczenie samochodu ciężarowego obraz

Zagrożeni są również pracownicy firmy logistycznej, w tym przede wszystkim kierowcy. Podróżują po całym kraju lub kontynencie, przewożą wartościowe ładunki i dlatego stają się łatwym i smakowitym celem dla różnych złodziei.

Do tego dochodzą zwykłe błędy związane z prowadzeniem działalności. Uszkodzenie towaru czy poważne opóźnienie w dostawie dają klientowi pełne podstawy do reklamacji i domagania się zwrotu poniesionych strat. Koszty te są przerzucane na firmę logistyczną. Wyobraź sobie, że wieziesz palety warte setki tysięcy złotych. Jeśli taki towar zostanie uszkodzony, odszkodowaniem będziesz obciążony Ty.

Ubezpieczenia w logistyce – jakie warto wybrać?

Kiedy będziesz się zastanawiać nad takim ubezpieczeniem, musisz koniecznie pamiętać o tym, że ochrona w tym przypadku nie jest ogólna. Firmy rozbijają ubezpieczenie dedykowane dla branży logistycznej na kilka pakietów.

ubezpieczenie ciężarówki obrazek 1

Najważniejsze i najchętniej wybierane ubezpieczenia w logistyce przez firmy transportowe to:

Ubezpieczenie floty pojazdów

Jak sama nazwa wskazuje, to ochrona aut wykorzystywanych do prowadzenia działalności (wygodna opcja, dzięki której można płacić np. jedno wspólne OC zamiast osobno dla każdego pojazdu).

OCP przewoźnika

Klasyczne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które w tym przypadku chroni klientów przewoźnika przed jego błędami (jednocześnie firma logistyczna w razie problemów nie musi pokrywać strat z własnej kieszeni). 

Ochrona mienia

Bardzo ogólne pojęcie ubezpieczenia, która chroni budynki należące do firmy logistycznej przed różnego rodzaju nieoczekiwanymi zdarzeniami.

NNW dla pracowników

Zabezpieczenie w razie nieszczęśliwego wypadku pracownika, oczywiście działające tylko wtedy, gdy do zdarzenia dojdzie w trakcie wypełniania obowiązków służbowych.

Ubezpieczenie dla firmy transportowej i logistycznej

Każdy z tych pakietów możesz elastycznie dopasować do własnych potrzeb. Decydując się na jeden z nich, pamiętaj, aby porównać ze sobą możliwie najwięcej ofert. To prostsze, niż może Ci się wydawać – już dziś skorzystaj z naszej pomocy i znajdź najlepsze ubezpieczenie!

Sprawdź też: Ubezpieczenie transportowe – produkty ubezpieczeniowe dla branży transportowej

Ubezpieczenie floty pojazdów – kiedy się opłaca?

Prowadzisz firmę logistyczną i korzystasz z wielu pojazdów? Nie ma znaczenia, czy kupiłeś je za gotówkę, na kredyt czy może korzystasz z leasingu. W każdym tych przypadków nie unikniesz obowiązku płacenia OC komunikacyjnego. Jeśli np. masz w firmie 10 ciężarówek i wielokrotnie więcej naczep lub przyczep, dla całego tego sprzętu musisz opłacać osobne polisy OC. Oznacza to, że trzeba koniecznie pamiętać o datach (pojazdy ubezpieczasz w różnych okresach roku), a i przy każdej kończącej się umowie musisz na nowo szukać nowej.

Ubezpieczenie floty samochodowej obrazek 2

Ubezpieczenie floty samochodowej jest dużo wygodniejsze. W ramach takiego pakietu możesz opłacić zbiorczo polisy OC dla wszystkich samochodów. Z dziesiątek umów robi się jedna, a Ty w przyszłości musisz pamiętać tylko o jednej dacie odnowienia polisy.

Ubezpieczenie floty pojazdów to nie tylko OC

Jeśli kupiłeś auta na kredyt lub korzystasz z leasingu, na pewno jesteś zmuszony do płacenia AC. Zarówno banki, jak i leasingodawcy wymagają tego, aby chronić własne interesy. Nie ukrywajmy, mało która firma logistyczna kupuje pojazdy za gotówkę, ale nawet jeśli zdecydowałeś się na taki krok, to i tak powinieneś kupić AC. Pamiętaj, że części do takich samochodów są niesamowicie drogie, a i koszty serwisowania nie wyglądają ciekawe. Auto casco to ochrona na wypadek, gdy pojazd zostanie uszkodzony z winy jego kierowcy lub działania osób trzecich, np. wandali czy włamywaczy. AC to także odszkodowanie np. wtedy, gdy auto się spali lub ucierpi w powodzi.

Pakiet ubezpieczenia floty pojazdów dla firm logistycznych może obejmować swym zasięgiem również AC. W tym przypadku ponownie możesz liczyć na oszczędność pieniędzy. Szczególnie polecamy zakup OC + AC w jednym towarzystwie ubezpieczeniowych. Decydując się na taki krok na pewno uzyskasz bardzo dużą zniżkę.

Dodatkowo możesz na tym zaoszczędzić trochę pieniędzy. Wykupienie OC dla całej floty z góry na pewno będzie tańsze niż opłacanie tych polis osobno dla każdego samochodu. Przekonaj się o tym już teraz – wypełnij formularz i skorzystaj z naszego kalkulatora!

Ubezpieczenie OCP – w jakim celu się je kupuje?

OCP to najpopularniejsze ubezpieczenie w logistyce, to nic innego, jak Odpowiedzialność Cywilna Przewoźnika. Na początek należy podkreślić, że jest to ubezpieczenie obowiązkowe i musi je posiadać każda firma świadcząca usługi logistyczne. Za jego brak grożą ogromne kary, ale są one niczym w stosunku do tego, na jakie straty naraża się przedsiębiorca nieposiadający tej polisy.

ubezpieczenie transportowe obraz

Celem tego ubezpieczenia jest ochrona interesów klientów firm transportowych. Aby wyjaśnić sens jego kupowania, wystarczy bardzo prosty przykład. Kierowca rozbija pojazd w wypadku, którego jest sprawcą. Z OC komunikacyjnego zostaną pokryte koszty związane tylko z samym wypadkiem, a więc dotyczące szkód na mieniu oraz ludziach. Ubezpieczyciel nie ponosi jednak odpowiedzialności za towar. Jeśli na ciężarówce były np. porcelanowe talerze, wiele z nich mogło ulec stłuczeniu. Tych szkód nie pokrywa OC, ale OCP już tak.

Właśnie po to wykupuje się taką ochronę i każda firma powinna zadbać o to, aby mieć polisę w możliwie największym zakresie. Problem polega na tym, że o ile zakres OC jest normowany prawnie, tak OCP już nie. Oznacza to, że każda firma ubezpieczeniowa może je oferować na innych warunkach. W ramach polisy oferowana jest tzw. ochrona podstawowa, którą można rozszerzyć o dodatkowe pakiety.

Rozszerzenie zakresu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej

W zakres podstawowej ochrony powinno wchodzić nie tylko uszkodzenie towaru po wypadku, ale także jego zaginięcie. Co jednak w sytuacji, gdy ładunek zostanie uszkodzony w wyniku pożaru lub zalania, albo skradziony? Podstawowa ochrona nie zapewni odszkodowania, ale można dokupić specjalne pakiety poszerzające zakres odpowiedzialności firmy ubezpieczeniowej. Do najważniejszych należy zaliczyć:

uszkodzenie (częściowe lub całkowite) towaru w wyniku zalania lub spalenia,

uszkodzenia w trakcie załadunku lub rozładunku,

szkody powstałe w wyniku zaniedbań (np. kierowca nieprawidłowo zabezpieczył towar na czas transportu),

szkody niezwiązane z samym towarem, np. palety, wózki transportowe czy pasy zabezpieczające,

kradzież bądź różnego rodzaju akty wandalizmu,

Do tego warto zastanowić się nad odszkodowaniem w razie konieczności wyciągnięcia pojazdu, np. z rowu po wypadku. Przy wielkich ciężarówkach koszty realizacji takich usług są ogromne. Pamiętaj także, że jeśli towar się uszkodzi, to w gestii firmy transportowej pozostaje to, aby profesjonalnie go zutylizować. W tym zakresie również możesz się zabezpieczyć, odpowiednio rozszerzając swoje OCP.

Naturalnie musisz pamiętać o tym, że każdy taki pakiet oznacza wyższą składkę za ubezpieczenie. Z pomocą naszego kalkulatora możesz już teraz bardzo dokładnie wyliczyć koszty polisy wraz z rozszerzeniami ochrony.

Oblicz składkę: Ubezpieczenie OCP – co to jest ubezpieczenie przewoźnika i ile kosztuje?

Suma gwarancyjna ubezpieczenia OCP – dobierz ją rozsądnie

Jednym z najważniejszych parametrów każdego OCP jest tzw. suma gwarancyjna. Jest to maksymalna kwota, jaką firma ubezpieczeniowa może wypłacić w ramach powstałej szkody. Wartość ta jest płynna, a więc trzeba ją ustalić przed podpisaniem umowy, dopasowując do własnej sytuacji.

Zgodnie z obowiązującymi dziś przepisami, odpowiedzialność przewoźnika w przypadku uszkodzenia towaru wylicza się na podstawie stałego wskaźnika, SDR. Prawo wymusza, aby przewoźnicy stosowali przelicznik 8,33 SDR dla każdego kilograma towaru, który uległ uszkodzeniu. Aktualną wartość tego wskaźnika można znaleźć, np. na stronie NBP. SDR jest uniwersalną wartością, którą każdy kraj odpowiednio przelicza na swoją walutę. Gdy do szkody dojdzie w Polsce, wskaźnik ten przelicza się na złotówki.

Musisz zadbać o to, aby suma gwarancyjna mogła pokryć w całości straty związane z najdroższymi ładunkami, jakie przewozisz. Wymaga to dokładnej analizy sytuacji oraz tego, jakimi zleceniami się najczęściej zajmujesz.

Jak wyliczyć odpowiedzialność przewoźnika za straty w towarze?

Aby ułatwić Ci zrozumienie tej zasady, zaprezentujemy bardzo prosty przykład. Załóżmy, że przewozisz 20 ton obuwia, które w wyniku pożaru zostało uszkodzone. Zleceniodawca nie chce już tych rzeczy, uznając szkodę za całkowitą. Obecnie SDR ma w Polsce wartości 5,71 zł. Jeśli więc strata dotyczy 24 tysięcy kilogramów towaru, odpowiedzialność przewoźnika wylicza się jako: 8,33 SDR (wartość stała) x 5,71 zł (aktualna wartość SDR). Daje to 47,56 zł za każdy kilogram straconego towaru. W naszym przypadku mamy szkodę całkowitą i 20 ton, a więc dalsze wyliczenia to: 47,56 zł (odszkodowanie za 1 kg) x 20 000 kg. Daje to łącznie 951 200 zł.

Dokładnie w ten sposób powinieneś wyliczyć swoją maksymalną odpowiedzialność za straty, biorąc pod uwagę najbardziej wartościowe transporty, jakimi się zajmujesz. Suma gwarancyjna powinna znacząco przekraczać wyliczoną przez Ciebie kwotę.

Ubezpieczenie ochrony mienia – co to jest?

Pojazdy często stanowią największy majątek firm działających w branży logistycznej, ale drugą jego największą składową są budynki. Musisz wiedzieć, jak prawidłowo definiować mienie, gdyż pojęcie to jest bardzo rozległe. Mając biznes logistyczny, na pewno posiadasz jakiś budynek biurowy, w którym zatrudnieniu są Twoi pracownicy. Bardzo możliwe, że masz również jakieś punkty, w których przyjmujesz swoich klientów. Większość firm logistycznych posiada również własne magazyny i miejsca do garażowania pojazdów.

ubezpieczenie mieszkania obrazek 6

Na tym jednak nie koniec. Mienie to również wyposażenie tych budynków i koszty przystosowania pomieszczeń do konkretnej specyfiki pracy. Zaliczasz do niego również wszelkiego rodzaju parkingi czy magazyny zewnętrzne. Na terenie dookoła firmy możesz mieć kosztowny sprzęt, w tym np. potężne suwnice. Wszystkie te i wiele innych, rzeczy zaliczasz do swojego mienia. Często są to ogromne, zamrożone pieniądze, które możesz chronić, wykupując odpowiednie ubezpieczenie.

Ochrona mienia – jaka jest odpowiedzialność ubezpieczyciela?

Ochrona jest w tym przypadku bardzo szeroka i obejmuje większość nieprzewidzianych zdarzeń. Ubezpieczyciele ponoszą odpowiedzialność między innymi za:

uszkodzenia mienia w wyniku działania zjawisk atmosferycznych,

kradzieże i akty wandalizmu,

straty związane z pożarami, powodziami lub zalaniem,

umyślne działanie pracowników na szkodę firmy.

Ochrona ta obejmuje nie tylko budynki tereny otwarte i ich wyposażenie. To także ubezpieczenie maszyn oraz pojazdów wykorzystywanych w obrębie nieruchomości, jak i mienia samych pracowników.

Pamiętaj jednak, że firma ubezpieczeniowa nie wypłaci odszkodowania, jeśli udowodni Twoje zaniedbania lub nawet działanie celowe. Doskonałym tego przykładem może być np. pożar, który był efektem Twoich zaniedbań w ramach środków ochrony PPOŻ czy wdrażania regulaminów zwiększających bezpieczeństwo pożarowe. Za zdarzenia będące wynikiem takich sytuacji ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania.

Jak oszacować wartość mienia?

Kupując ubezpieczenie mienia, zwróć uwagę na to, jak wyliczana jest wartość nieruchomości i ruchomości. Firmy stosują trzy jej rodzaje:

rzeczywista

odszkodowanie będzie zgodne z wartością uszkodzonego mienia w dniu wystąpienia zdarzenia,

zgodna z ceną zakupu

jeśli kupiłeś nieruchomość za 500 tysięcy złotych i wystąpiła szkoda całkowita, to niezależnie od tego, kiedy do niej doszło, wartość będzie określona na pół miliona,

odtworzeniowa

ubezpieczyciel musi wypłacić tyle pieniędzy, aby przywrócić stan mienia do takiego, jaki był przed wystąpieniem zdarzenia.

NNW dla pracowników branży logistycznej

Na koniec zostaje nam ochrona – najmniej popularne ubezpieczenie w logistyce i często pomijane przez pracodawców, co jest ogromnym błędem. Wydaje się, że branża logistyczna generuje niskie ryzyko zawodowe, ale pozory mylą. Kierowca pojazdu ciężarowego biorący udział w wypadku drogowym może zginąć lub doznać trwałego bądź czasowego uszczerbku na zdrowiu. Gdy taka osoba jest w trasie, to wykonuje obowiązki zawodowe, a więc za ewentualne wypadki odpowiedzialność ponosi przedsiębiorca.

ubezpieczenie ciężarówki obrazek 2

NNW pracownika zapewnia ochronę na wypadek takich zdarzeń. Firmy ubezpieczeniowe wypłacają odszkodowania w przypadku śmierci ubezpieczonego lub wystąpienia poważnego uszczerbku na zdrowiu. Wykupienie NNW to nie tylko troska o finanse osoby prowadzącej biznes. Ubezpieczenie to można traktować jako dodatek socjalny dla pracownika, który w pewnym stopniu zachęca ludzi do szukania zatrudnienia w takiej firmie.

Ubezpieczenia w logistyce - dobierz najlepszą polisę

Koniecznie pamiętaj o tym, aby zawsze prześledzić możliwie dużo ofert firm ubezpieczeniowych. Im rzetelniej to zrobisz, tym lepiej dopasujesz polisę do własnych potrzeb. Jednocześnie porównasz ceny, wybierając tę opcję, która jest najatrakcyjniejsza pod tym kątem. Nie ma sensu przepłacać za ubezpieczenia w logistyce – tym bardziej, że do tanich nie należą. 

Wszystko, co musisz zrobić, aby znaleźć najlepszą ofertę to wypełnić dostępny na stronie formularz. Na podstawie wprowadzonych danych narzędzie zbierze oferty od największych firm ubezpieczeniowych i przygotuje dla Ciebie przejrzyste zestawienie. W razie potrzeby zawsze możesz dodatkowo skorzystać z naszego wsparcia! Nie czekaj, jeszcze dziś skorzystaj z naszej pomocy.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. View more
Cookies settings
Akceptuję
Polityka prywatności & ciasteczek Cookies
Privacy & Cookies policy
Cookie nameActive

Polityka Prywatności

Poniższa Polityka Prywatności określa zasady zapisywania i uzyskiwania dostępu do danych na Urządzeniach Użytkowników korzystających z Serwisu do celów świadczenia usług drogą elektroniczną przez Administratora oraz zasady gromadzenia i przetwarzania danych osobowych Użytkowników, które zostały podane przez nich osobiście i dobrowolnie za pośrednictwem narzędzi dostępnych w Serwisie. Poniższa Polityka Prywatności jest integralną częścią Regulaminu Serwisu, który określa zasady, prawa i obowiązki Użytkowników korzystających z Serwisu.

§1 Definicje

 • Serwis - serwis internetowy "Ubezpieczamy24.com" działający pod adresem https://ubezpieczamy24.com
 • Serwis zewnętrzny - serwisy internetowe partnerów, usługodawców lub usługobiorców współpracujących z Administratorem
 • Administrator Serwisu / Danych - Administratorem Serwisu oraz Administratorem Danych (dalej Administrator) jest firma "Ubezpieczamy24.com Bielec Rakowski Sp.j.", prowadząca działalność pod adresem: Św. Katarzyna ul. Orla 5/8, o nadanym numerze identyfikacji podatkowej (NIP): 8961597581, o nadanym numerze KRS: 0000860886, świadcząca usługi drogą elektroniczną za pośrednictwem Serwisu
 • Użytkownik - osoba fizyczna, dla której Administrator świadczy usługi drogą elektroniczną za pośrednictwem Serwisu.
 • Urządzenie - elektroniczne urządzenie wraz z oprogramowaniem, za pośrednictwem którego Użytkownik uzyskuje dostęp do Serwisu
 • Cookies (ciasteczka) - dane tekstowe gromadzone w formie plików zamieszczanych na Urządzeniu Użytkownika
 • RODO - Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)
 • Dane osobowe - oznaczają informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej („osobie, której dane dotyczą”); możliwa do zidentyfikowania osoba fizyczna to osoba, którą można bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować, w szczególności na podstawie identyfikatora takiego jak imię i nazwisko, numer identyfikacyjny, dane o lokalizacji, identyfikator internetowy lub jeden bądź kilka szczególnych czynników określających fizyczną, fizjologiczną, genetyczną, psychiczną, ekonomiczną, kulturową lub społeczną tożsamość osoby fizycznej
 • Przetwarzanie - oznacza operację lub zestaw operacji wykonywanych na danych osobowych lub zestawach danych osobowych w sposób zautomatyzowany lub niezautomatyzowany, taką jak zbieranie, utrwalanie, organizowanie, porządkowanie, przechowywanie, adaptowanie lub modyfikowanie, pobieranie, przeglądanie, wykorzystywanie, ujawnianie poprzez przesłanie, rozpowszechnianie lub innego rodzaju udostępnianie, dopasowywanie lub łączenie, ograniczanie, usuwanie lub niszczenie;
 • Ograniczenie przetwarzania - oznacza oznaczenie przechowywanych danych osobowych w celu ograniczenia ich przyszłego przetwarzania
 • Profilowanie - oznacza dowolną formę zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, które polega na wykorzystaniu danych osobowych do oceny niektórych czynników osobowych osoby fizycznej, w szczególności do analizy lub prognozy aspektów dotyczących efektów pracy tej osoby fizycznej, jej sytuacji ekonomicznej, zdrowia, osobistych preferencji, zainteresowań, wiarygodności, zachowania, lokalizacji lub przemieszczania się
 • Zgoda - zgoda osoby, której dane dotyczą oznacza dobrowolne, konkretne, świadome i jednoznaczne okazanie woli, którym osoba, której dane dotyczą, w formie oświadczenia lub wyraźnego działania potwierdzającego, przyzwala na przetwarzanie dotyczących jej danych osobowych
 • Naruszenie ochrony danych osobowych - oznacza naruszenie bezpieczeństwa prowadzące do przypadkowego lub niezgodnego z prawem zniszczenia, utracenia, zmodyfikowania, nieuprawnionego ujawnienia lub nieuprawnionego dostępu do danych osobowych przesyłanych, przechowywanych lub w inny sposób przetwarzanych
 • Pseudonimizacja - oznacza przetworzenie danych osobowych w taki sposób, by nie można ich było już przypisać konkretnej osobie, której dane dotyczą, bez użycia dodatkowych informacji, pod warunkiem że takie dodatkowe informacje są przechowywane osobno i są objęte środkami technicznymi i organizacyjnymi uniemożliwiającymi ich przypisanie zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej
 • Anonimizacja - Anonimizacja danych to nieodwracalny proces operacji na danych, który niszczy / nadpisuje "dane osobowe" uniemożliwiając identyfikację, lub powiązanie danego rekordu z konkretnym użytkownikiem lub osobą fizyczną.

§2 Inspektor Ochrony Danych

Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, którym jest Adam Rakowski. Z Inspektorem można się skontaktować poprzez adres e-mail: a.rakowski@ubezpieczamy24.com, telefonicznie pod numerem +48 534 460 198 lub pisemniepisząc na adres Św. Katarzyna ul. Orla 5/8. Z Inspektorem Ochrony Danych można się kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych.

§3 Rodzaje Plików Cookies

 • Cookies wewnętrzne - pliki zamieszczane i odczytywane z Urządzenia Użytkownika przez system teleinformatyczny Serwisu
 • Cookies zewnętrzne - pliki zamieszczane i odczytywane z Urządzenia Użytkownika przez systemy teleinformatyczne Serwisów zewnętrznych. Skrypty Serwisów zewnętrznych, które mogą umieszczać pliki Cookies na Urządzeniach Użytkownika zostały świadomie umieszczone w Serwisie poprzez skrypty i usługi udostępnione i zainstalowane w Serwisie
 • Cookies sesyjne - pliki zamieszczane i odczytywane z Urządzenia Użytkownika przez Serwis lub Serwisy zewnętrzne podczas jednej sesji danego Urządzenia. Po zakończeniu sesji pliki są usuwane z Urządzenia Użytkownika.
 • Cookies trwałe - pliki zamieszczane i odczytywane z Urządzenia Użytkownika przez Serwis lub Serwisy zewnętrzne do momentu ich ręcznego usunięcia. Pliki nie są usuwane automatycznie po zakończeniu sesji Urządzenia chyba że konfiguracja Urządzenia Użytkownika jest ustawiona na tryb usuwanie plików Cookie po zakończeniu sesji Urządzenia.

§4 Bezpieczeństwo składowania danych

 • Mechanizmy składowania i odczytu plików Cookie - Mechanizmy składowania, odczytu i wymiany danych pomiędzy Plikami Cookies zapisywanymi na Urządzeniu Użytkownika a Serwisem są realizowane poprzez wbudowane mechanizmy przeglądarek internetowych i nie pozwalają na pobieranie innych danych z Urządzenia Użytkownika lub danych innych witryn internetowych, które odwiedzał Użytkownik, w tym danych osobowych ani informacji poufnych. Przeniesienie na Urządzenie Użytkownika wirusów, koni trojańskich oraz innych robaków jest także praktycznie niemożliwe.
 • Cookie wewnętrzne - zastosowane przez Administratora pliki Cookie są bezpieczne dla Urządzeń Użytkowników i nie zawierają skryptów, treści lub informacji mogących zagrażać bezpieczeństwu danych osobowych lub bezpieczeństwu Urządzenia z którego korzysta Użytkownik.
 • Cookie zewnętrzne - Administrator dokonuje wszelkich możliwych działań w celu weryfikacji i doboru partnerów serwisu w kontekście bezpieczeństwa Użytkowników. Administrator do współpracy dobiera znanych, dużych partnerów o globalnym zaufaniu społecznym. Nie posiada on jednak pełnej kontroli nad zawartością plików Cookie pochodzących od zewnętrznych partnerów. Za bezpieczeństwo plików Cookie, ich zawartość oraz zgodne z licencją wykorzystanie przez zainstalowane w serwisie Skrypty, pochodzących z Serwisów zewnętrznych, Administrator nie ponosi odpowiedzialności na tyle na ile pozwala na to prawo. Lista partnerów zamieszczona jest w dalszej części Polityki Prywatności.
 • Kontrola plików Cookie
 • Zagrożenia po stronie Użytkownika - Administrator stosuje wszelkie możliwe środki techniczne w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych umieszczanych w plikach Cookie. Należy jednak zwrócić uwagę, że zapewnienie bezpieczeństwa tych danych zależy od obu stron w tym działalności Użytkownika. Administrator nie bierze odpowiedzialności za przechwycenie tych danych, podszycie się pod sesję Użytkownika lub ich usunięcie, na skutek świadomej lub nieświadomej działalność Użytkownika, wirusów, koni trojańskich i innego oprogramowania szpiegującego, którymi może jest lub było zainfekowane Urządzenie Użytkownika. Użytkownicy w celu zabezpieczenia się przed tymi zagrożeniami powinni stosować się do zasad korzystania z internetu.
 • Przechowywanie danych osobowych - Administrator zapewnia, że dokonuje wszelkich starań, by przetwarzane dane osobowe wprowadzone dobrowolnie przez Użytkowników były bezpieczne, dostęp do nich był ograniczony i realizowany zgodnie z ich przeznaczeniem i celami przetwarzania. Administrator zapewnia także, że dokonuje wszelkich starań w celu zabezpieczenia posiadanych danych przed ich utratą, poprzez stosowanie odpowiednich zabezpieczeń fizycznych jak i organizacyjnych.

§5 Cele do których wykorzystywane są pliki Cookie

 • Usprawnienie i ułatwienie dostępu do Serwisu
 • Personalizacja Serwisu dla Użytkowników
 • Umożliwienie Logowania do serwisu
 • Marketing, Remarketing w serwisach zewnętrznych
 • Usługi serwowania reklam
 • Usługi afiliacyjne
 • Prowadzenie statystyk (użytkowników, ilości odwiedzin, rodzajów urządzeń, łącze itp.)
 • Serwowanie usług multimedialnych
 • Świadczenie usług społecznościowych

§6 Cele przetwarzania danych osobowych

Dane osobowe dobrowolnie podane przez Użytkowników są przetwarzane w jednym z następujących celów:
 • Realizacji usług elektronicznych:
  • Usługi rejestracji i utrzymania konta Użytkownika w Serwisie i funkcjonalności z nim związanych
  • Usługi udostępniania informacji o treści umieszczonych w Serwisie w serwisach społecznościowych lub innych witrynach.
 • Komunikacji Administratora z Użytkownikami w sprawach związanych z Serwisem oraz ochrony danych
 • Zapewnienia prawnie uzasadnionego interesu Administratora
Dane o Użytkownikach gromadzone anonimowo i automatycznie są przetwarzane w jednym z następujących celów:
 • Prowadzenie statystyk
 • Remarketing
 • Serwowanie reklam dostosowanych do preferencji Użytkowników
 • Obsługi programów afiliacyjnych
 • Zapewnienia prawnie uzasadnionego interesu Administratora

§7 Pliki Cookies Serwisów zewnętrznych

Administrator w Serwisie wykorzystuje skrypty javascript i komponenty webowe partnerów, którzy mogą umieszczać własne pliki cookies na Urządzeniu Użytkownika. Pamiętaj, że w ustawieniach swojej przeglądarki możesz sam decydować o dozwolonych plikach cookies jakie mogą być używane przez poszczególne witryny internetowe. Poniżej znajduje się lista partnerów lub ich usług zaimplementowanych w Serwisie, mogących umieszczać pliki cookies:

Usługi świadczone przez podmioty trzecie są poza kontrolą Administratora. Podmioty te mogą w każdej chwili zmienić swoje warunki świadczenia usług, polityki prywatności, cel przetwarzania danych oraz sposów wykorzystywania plików cookie.

§8 Rodzaje gromadzonych danych

Serwis gromadzi dane o Użytkownikach. Cześć danych jest gromadzona automatycznie i anonimowo, a część danych to dane osobowe podane dobrowolnie przez Użytkowników w trakcie zapisywania się do poszczególnych usług oferowanych przez Serwis. Anonimowe dane gromadzone automatycznie:
 • Adres IP
 • Typ przeglądarki
 • Rozdzielczość ekranu
 • Przybliżona lokalizacja
 • Otwierane podstrony serwisu
 • Czas spędzony na odpowiedniej podstronie serwisu
 • Rodzaj systemu operacyjnego
 • Adres poprzedniej podstrony
 • Adres strony odsyłającej
 • Język przeglądarki
 • Prędkość łącza internetowego
 • Dostawca usług internetowych
Dane gromadzone podczas rejestracji:
 • Imię / nazwisko / pseudonim
 • Login
 • Adres e-mail
 • Numer PESEL
 • Adres IP (zbierane automatycznie)
 • Numer NIP
 • Numer KRS
 • Numer REGON
Dane gromadzone podczas zapisu do usługi Newsletter
 • Adres e-mail
 • Adres IP (zbierane automatycznie)
Dane gromadzone podczas dodawania komentarza
 • Imię i nazwisko / pseudonim
 • Adres e-mail
 • Adres www
 • Adres IP (zbierane automatycznie)
Część danych (bez danych identyfikujących) może być przechowywana w plikach cookies. Cześć danych (bez danych identyfikujących) może być przekazywana do dostawcy usług statystycznych.

§9 Dostęp do danych osobowych przez podmioty trzecie

Co do zasady jedynym odbiorcą danych osobowych podawanych przez Użytkowników jest Administrator. Dane gromadzone w ramach świadczonych usług nie są przekazywane ani odsprzedawane podmiotom trzecim. Dostęp do danych (najczęściej na podstawie Umowy powierzenia przetwarzania danych) mogą posiadać podmioty, odpowiedzialne za utrzymania infrastruktury i usług niezbędnych do prowadzenia serwisu tj.:
 • Firmy hostingowe, świadczące usługi hostingu lub usług pokrewnych dla Administratora
Powierzenie przetwarzania danych osobowych - Usługi Hostingu, VPS lub Serwerów Dedykowanych Administrator w celu prowadzenia serwisu korzysta z usług zewnętrznego dostawcy hostingu, VPS lub Serwerów Dedykowanych - <arel="nofollow external" href="https://cyberfolks.pl/polityka-prywatnosci/">Hekko.pl. Wszelkie dane gromadzone i przetwarzane w serwisie są przechowywane i przetwarzane w infrastrukturze usługodawcy zlokalizowanej w Polsce. Istnieje możliwość dostępu do danych wskutek prac serwisowych realizowanych przez personel usługodawcy. Dostęp do tych danych reguluje umowa zawarta pomiędzy Administratorem a Usługodawcą.  

§10 Sposób przetwarzania danych osobowych

Dane osobowe podane dobrowolnie przez Użytkowników:
 • Dane osobowe nie będą przekazywane poza Unię Europejską, chyba że zostały opublikowane na skutek indywidualnego działania Użytkownika (np. wprowadzenie komentarza lub wpisu), co sprawi, że dane będą dostępne dla każdej osoby odwiedzającej serwis.
 • Dane osobowe nie będą wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji (profilowania).
 • Dane osobowe nie będą odsprzedawane podmiotom trzecim.
Dane anonimowe (bez danych osobowych) gromadzone automatycznie:
 • Dane anonimiwe (bez danych osobowych) będą przekazywane poza Unię Europejską.
 • Dane anonimiwe (bez danych osobowych) mogą być wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji (profilowania). Profilowanie danych anonimowych (bez danych osobowych) nie wywołuje skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie nie wpływa na osobę, której dane podlegają automatycznemu podejmowaniu decyzji.
 • Dane anonimiwe (bez danych osobowych) nie będą odsprzedawane podmiotom trzecim.

§11 Podstawy prawne przetwarzania danych osobowych

Serwis gromadzi i przetwarza dane Użytkowników na podstawie:
 • Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)
  • art. 6 ust. 1 lit. a osoba, której dane dotyczą wyraziła zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów
  • art. 6 ust. 1 lit. b przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy
  • art. 6 ust. 1 lit. f przetwarzanie jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią
 • Ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000)
 • Ustawa z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800)
 • Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994 Nr 24 poz. 83)

§12 Okres przetwarzania danych osobowych

Dane osobowe podane dobrowolnie przez Użytkowników: Co do zasady wskazane dane osobowe są przechowywane wyłącznie przez okres świadczenia Usługi w ramach Serwisu przez Administratora. Są one usuwane lub anonimizowane w okresie do 30 dni od chwili zakończenia świadczenia usług (np. usunięcie zarejestrowanego konta użytkownika, wypisanie z listy Newsletter, itp.) Wyjątek stanowi sytuacja, która wymaga zabezpieczenia prawnie uzasadnionych celów dalszego przetwarzania tych danych przez Administratora. W takiej sytuacji Administrator będzie przechowywał wskazane dane, od czasu żądania ich usunięcia przez Użytkownika, nie dłużej niż przez okres 3 lat w przypadku naruszenia lub podejrzenia naruszenia zapisów regulaminu serwisu przez Użytkownika Dane anonimowe (bez danych osobowych) gromadzone automatycznie: Anonimowe dane statystyczne, niestanowiące danych osobowych, są przechowywane przez Administratora w celu prowadzenia statystyk serwisu przez czas nieoznaczony

§13 Prawa Użytkowników związane z przetwarzaniem danych osobowych

Serwis gromadzi i przetwarza dane Użytkowników na podstawie:
 • Prawo dostępu do danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo uzyskania dostępu do swoich danych osobowych, realizowane na żądanie złożone do Administratora
 • Prawo do sprostowania danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo żądania od Administratora niezwłocznego sprostowania danych osobowych, które są nieprawidłowe lub / oraz uzupełnienia niekompletnych danych osobowych, realizowane na żądanie złożone do Administratora
 • Prawo do usunięcia danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo żądania od Administratora niezwłocznego usunięcia danych osobowych, realizowane na żądanie złożone do AdministratoraW przypadku kont użytkowników, usunięcie danych polega na anonimizacji danych umożliwiających identyfikację Użytkownika. Administrator zastrzega sobie prawo wstrzymania realizacji żądania usunięcia danych w celu ochrony prawnie uzasadnionego interesu Administratora (np. w gdy Użytkownik dopuścił się naruszenia Regulaminu czy dane zostały pozyskane wskutek prowadzonej korespondencji). W przypadku usługi Newsletter, Użytkownik ma możliwość samodzielnego usunięcia swoich danych osobowych korzystając z odnośnika umieszczonego w każdej przesyłanej wiadomości e-mail.
 • Prawo do ograniczenia przetwarzania danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo ograniczenia przetwarzania danych osobowych w przypadkach wskazanych w art. 18 RODO, m.in. kwestionowania prawidłowość danych osobowych, realizowane na żądanie złożone do Administratora
 • Prawo do przenoszenia danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo uzyskania od Administratora, danych osobowych dotyczących Użytkownika w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego, realizowane na żądanie złożone do Administratora
 • Prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jego danych osobowych w przypadkach określonych w art. 21 RODO, realizowane na żądanie złożone do Administratora
 • Prawo wniesienia skargi Użytkownikom przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych.

§14 Kontakt do Administratora

Z Administratorem można skontaktować się w jeden z poniższych sposobów
 • Adres pocztowy - Ubezpieczamy24.com Bielec Rakowski Sp.j., Św. Katarzyna ul. Orla 5/8
 • Adres poczty elektronicznej - biuro@ubezpieczamy24.com
 • Połączenie telefoniczne - +48 721 676 315
 • Formularz kontaktowy - dostępny pod adresem: /kontakt

§15 Wymagania Serwisu

 • Ograniczenie zapisu i dostępu do plików Cookie na Urządzeniu Użytkownika może spowodować nieprawidłowe działanie niektórych funkcji Serwisu.
 • Administrator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za nieprawidłowo działające funkcje Serwisu w przypadku gdy Użytkownik ograniczy w jakikolwiek sposób możliwość zapisywania i odczytu plików Cookie.

§16 Linki zewnętrzne

W Serwisie - artykułach, postach, wpisach czy komentarzach Użytkowników mogą znajdować się odnośniki do witryn zewnętrznych, z którymi Właściciel serwisu nie współpracuje. Linki te oraz strony lub pliki pod nimi wskazane mogą być niebezpieczne dla Twojego Urządzenia lub stanowić zagrożenie bezpieczeństwa Twoich danych. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zawartość znajdującą się poza Serwisem.

§17 Zmiany w Polityce Prywatności

 • Administrator zastrzega sobie prawo do dowolnej zmiany niniejszej Polityki Prywatności bez konieczności informowania o tym Użytkowników w zakresie stosowania i wykorzystywania danych anonimowych lub stosowania plików Cookie.
 • Administrator zastrzega sobie prawo do dowolnej zmiany niniejszej Polityki Prywatności w zakresie przetwarzania Danych Osobowych, o czym poinformuje Użytkowników posiadających konta użytkownika lub zapisanych do usługi newsletter, za pośrednictwem poczty elektronicznej w terminie do 7 dni od zmiany zapisów. Dalsze korzystanie z usług oznacza zapoznanie się i akceptację wprowadzonych zmian Polityki Prywatności. W przypadku w którym Użytkownik nie będzie się zgadzał z wprowadzonymi zmianami, ma obowiązek usunąć swoje konto z Serwisu lub wypisać się z usługi Newsletter.
 • Wprowadzone zmiany w Polityce Prywatności będą publikowane na tej podstronie Serwisu.
 • Wprowadzone zmiany wchodzą w życie z chwilą ich publikacji.
Save settings
Cookies settings