Kontakt z nami

721 676 315 lub 534 460 198

Wyślij nam email!

Dane kontaktowe:

Wiadomość:

Wiadomość wysłana poprawnie! Close this notice.

<script type="text/javascript" src="https://form.jotformeu.com/jsform/80706153199359"></script>

JEŻELI JESTEŚ ZAINTERESOWANY WYBRANYM UBEZPIECZENIEM SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:

Wybierz interesujący Cię zakres ubezpieczenia

OC OC i AC

Dane właściciela pojazdu:

Twój wniosek został wysłany. Niedługo nasz agent przygotuje dla Ciebie indywidualną ofertę oraz skontaktuje się z Tobą. Close this notice.

Travel insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Travel

Twój wniosek został wysłany. Niedługo nasz agent przygotuje dla Ciebie indywidualną ofertę oraz skontaktuje się z Tobą. Close this notice.

Life insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Have you used tobacco or nicotine products in the last 12 months?

Yes, I have No, I haven't
Twój wniosek został wysłany. Niedługo nasz agent przygotuje dla Ciebie indywidualną ofertę oraz skontaktuje się z Tobą. Close this notice.

House insurance Quote

Your house:

Contact details:

Twój wniosek został wysłany. Niedługo nasz agent przygotuje dla Ciebie indywidualną ofertę oraz skontaktuje się z Tobą. Close this notice.
721 676 315 lub 534 460 198

W przeciągu godziny otrzymasz od nas ofertę

Po zaakceptowaniu, otrzymasz podpisaną polisę w formie elektronicznej

3 tygodnie ago · by · 0 comments

Ubezpieczenie spółdzielni mieszkaniowej

Właściciel lub zarządca spółdzielni mieszkaniowej przyjmuje na swoje barki ogromną odpowiedzialność. Musi zadbać o bezpieczeństwo wszystkich remontów, zatroszczyć się o przeglądy i konserwacje techniczne, dbać o odśnieżanie chodników oraz dachów, kontrolować płatności i wiele więcej. Pojawia się więc mnóstwo sytuacji, w których zwykłe przeoczenie może doprowadzić nawet do tragedii. Warto z tego powodu postawić na kompleksowe ubezpieczenie spółdzielni mieszkaniowej. Co zawiera się w takich pakietach i na czym dokładnie polega ochrona?

Z jakimi zagrożeniami spotykają się spółdzielnie mieszkaniowe?

Aby wyjaśnić sens kupowania specjalnego ubezpieczenia, warto posłużyć się bardzo prostym przykładem. Zarządca nieruchomości jest zobowiązany do zatroszczenia się nie tylko o budynek, ale także przylegający do niego teren.

Ubezpieczenie spółdzielni mieszkaniowej 2

W okresie zimowym oznacza to konieczność odśnieżania i posypywania solą lub piaskiem chodników. Jeśli przez zwykłe niedopatrzenie obowiązek ten nie zostanie spełniony, a jakaś osoba się przewróci i zrobi sobie krzywdę, to odpowiedzialność spada na zarządcę nieruchomości. Odszkodowania w takich sytuacjach mogą być ogromne i dlatego zawsze warto zabezpieczyć się przed takimi zdarzeniami.

Na tym jednak rola polisy ubezpieczeniowej się nie kończy. Kolejną kwestię jest bowiem ochrona przed nieprawidłowym wywiązaniem się z obowiązków innych. Spółdzielnia mieszkaniowa może na przykład zatrudnić firmę do naprawy pokrycia dachowego. Gdy usługa zostanie wykonana nieprawidłowo, po większych opadach deszczu niektórzy mieszkańcy budynku mogą zostać zalani. Ubezpieczenie pokryje szkody w takich sytuacjach. Oczywiście odpowiednią gwarancję powinna udzielać również firma, ale nierzadko okazuje się, że drobny wykonawca usługi po prostu nie istnieje na rynku.

To oczywiście tylko przykłady sytuacji, w których taka polisa okaże się bardzo przydatna.

Indywidualna polisa ubezpieczeniowa dla spółdzielni mieszkaniowych

W przypadku tych ubezpieczeń nie ma mowy o standardowych zapisach. Trzeba pamiętać o tym, że każda spółdzielnia mieszkaniowa działa na nieco innych zasadach. Różne są budynki oraz indywidualne potrzeby, dlatego przygotowanie dobrej polisy powinno być podparte odpowiednimi analizami i odpowiednim dostosowaniu zakresu ubezpieczenia. W tym celu najlepiej zgłosić się do doświadczonego specjalisty. Nasza multiagencja może zaproponować szeroki zakres wsparcia w tym temacie.

Nie tylko zajmujemy się wyszukiwaniem najlepszych ubezpieczeń, ale także pomagamy klientom w ich dopasowaniu do indywidualnych potrzeb. Po szczegóły zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami.

Co wchodzi w zakres ubezpieczenia spółdzielni mieszkaniowych?

Towarzystwa ubezpieczeniowe w większości przypadków bardzo elastycznie podchodzą do swoich klientów. Proponują one szeroki zakres ochrony, który swobodnie można dopasować do indywidualnych potrzeb. W każdym przypadku ubezpieczenie spółdzielni mieszkaniowej obejmuje:

Ubezpieczenie mienia, czyli szkody związane z kradzieżą lub rabunkiem z włamaniem

Ochrona dotyczy oczywiście tzw. części wspólnych, które w wyniku działalności złodziei zostały uszkodzone. Odszkodowanie będzie należne również w przypadku kradzieży wyposażenia takich miejsc.

Ochrona na wypadek pożaru i zdarzeń losowych

W tym przypadku zakres ochrony jest bardzo szeroki. To szkody powstałe w wyniku pożaru, ale także między innymi zalania budynków, przepięć elektrycznych, burz, zadymienia itp. Co bardzo istotne, odszkodowanie zostanie również opłacone w celu pokrycia kosztów ewentualnej akcji ratowniczej związanej z powyższymi zdarzeniami.

Ochrona związana z katastrofami

Powodzie, huragany, upadek statku powietrznego, lawiny, obsunięcia skalne, sztormy…to tylko przykłady zdarzeń, które mogą doprowadzić do bardzo kosztownych szkód. W każdej z tych sytuacji można liczyć na odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej.

Ochrona drogiego wyposażenia, w tym sprzętu elektrycznego

W samej siedzibie spółdzielni mieszkaniowej może znajdować się wiele kosztownych urządzeń. Ubezpieczenie obejmuje jednak również inne wyposażenie takich miejsc, w tym np. domofony, czujniki dymu, kamery monitoringu i wiele innych wartościowych sprzętów elektrycznych.

OC członków spółdzielni mieszkaniowej

To bardzo ważna ochrona szczególnie tam, gdzie spółdzielnię mieszkaniową tworzy wiele osób. Odszkodowania dotyczą sytuacji, w których to jeden z członków spółdzielni dokona czynu prawnie zakazanego w stosunku do innej osoby.

Oferujemy kompleksowe ubezpieczenia spółdzielni. Zapraszamy do kontaktu.

Ochroną objęty jest również cały zarząd spółdzielni, w szczególności pod kątem niewywiązania się z obowiązków. Niedopilnowanie remontu dachu czy naprawy uszkodzonego chodnika to tylko przykłady sytuacji, które mogą doprowadzić do szkód zarówno na ludziach, jak i mieniu. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej chroni również w takich przypadkach.

Jak wygląda likwidacja ewentualnej szkody?

Co zrobić w sytuacji, gdy dojdzie do szkody, która kwalifikuje się do wypłaty odszkodowania? Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać w związku z powstała szkodą, jest natychmiastowe zgłoszenie się do firmy ubezpieczeniowej. W większości przypadków na miejscu zjawi się rzeczoznawca, który oceni sytuacje i przygotuje odpowiednią dokumentację, w tym fotograficzną. Na tej podstawie ubezpieczyciel podejmuje później decyzję o wypłacie odszkodowania oraz jego wielkości.

Należy tutaj pamiętać o jednej, bardzo ważnej kwestii, odpowiedzialności. Ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania jeśli uzna, że sytuacja nie była z winy ubezpieczonego. Dobrym tego przykładem jest wspomniane przez nas na początku przewrócenie się osoby na chodniku. Jeśli w miejscu zdarzenia nie był on uszkodzony i został odpowiednio posprzątany, firma może nie zgodzić się na wypłacenie pieniędzy.

Ubezpieczenie spółdzielni mieszkaniowej 3

Ubezpieczenie mieszkań członków spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych

Jeśli jesteś zarządcą spółdzielni mieszkaniowej pamiętaj o tym, aby nie decydować się na pierwszą lepszą napotkaną na rynku ofertę. Polisy ubezpieczeniowe tego typu dopasowuje się do indywidualnych potrzeb, ale różnice w wysokości składek mogą być diametralne. Każdy ubezpieczyciel oblicza ryzyko podpisania takiej umowy, stosując w tym celu indywidualne kryteria. To z tego powodu różnice w wysokości składek mogą być diametralne.

Najlepsze ubezpieczenia dla spółdzielni mieszkaniowych

Jeśli chcesz tanio i pewnie ubezpieczyć spółdzielnię mieszkaniową, koniecznie skorzystaj z naszej pomocy już teraz. Dzięki długoletniej praktyce i doświadczeniu, który zebraliśmy podczas wiele lat pracy, potrafimy odpowiednio dobrać zakres ubezpieczenia oraz zaproponować klauzule i zapisy w polisie, które zapewnią najlepszy zakres ochrony i korzystną stawkę za ubezpieczenie każdej wspólnoty mieszkaniowej.

Przekonaj się już dziś, że wykupienie ubezpieczenie spółdzielni mieszkaniowej to bardzo dobry krok. Współpracujemy z najlepszymi firmami ubezpieczeniowymi, zapewniamy pomoc prawną i wsparcie związane z przygotowaniem całej dokumentacji.

Sprawdź też: Ubezpieczenie mieszkania

Comments

Not found any comments yet.

Leave a reply

Your email address will not be published, and your website url is not required.

Składka OC już od 399zł

Ubezpieczenie OC/AC

Ubezpieczenie komunikacyjne z nami to sama przyjemność, a zaoferowane przez nas stawki są atrakcyjne.

Oblicz składkę OC/AC

Informacje o firmie

Ubezpieczamy24.com

Św. Katarzyna ul. Orla 5/8

Polska

Dane kontaktowe

E-mail adres:
biuro@ubezpieczamy24.com

Telefon:
721 676 315 lub 534 460 198

Dostępny w godz. 8:00 - 20:00

Ubezpieczenia flotowe
Jeżeli jesteś przedsiębiorcom i masz min. 5 aut, napisz do nas. Jesteśmy w stanie obniżyć Twoja składkę na każdym aucie nawet o kilkaset złotych.