721 676 315 lub 534 460 198
ubezpieczenie jachtu obraz 3

Ubezpieczenie jachtu

Marzeniem niejednej osoby jest zakup jachtu, nawet niewielkiego, na którym będzie można spędzać każdą wolną chwilę. Gdy uda się je zrealizować, wielu właścicieli tych łodzi zapomina o ryzyku, jakie wiąże się z ich posiadaniem. Nieprzewidziane zdarzenia mogą bowiem skończyć się jej poważnymi uszkodzeniami lub nawet całkowitym zniszczeniem. Można się przed tym chronić, wykupując odpowiedni pakiet ubezpieczeniowy.

Zostań z nami, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat ubezpieczeń jachtów oraz innego sprzętu pływającego. Do tego możesz już teraz wyliczyć jego koszty – oblicz wysokość składki na ubezpieczenie jachtów i nie tylko korzystając z pomocy zespołu doświadczonych specjalistów!

Pomagamy w zakresie ubezpieczenia jachtów żaglowych, żaglowo-motorowych, motorówek, skuterów wodnych oraz sprzętu pływającego.
5/5

Z firmą Ubezpieczamy24 współpracujemy blisko już od 6 lat. Doradcy zawsze szybko i fachowo są w stanie wynegocjować dla nas najlepsze warunki ubezpieczeń. Polecamy.

GREEN CONSULT

Ochrona ubezpieczeniowa jachtu

Ubezpieczenie obejmuje wszelkie szkody powstałe podczas eksploatacji łodzi. Oczywiście wszystko zależy od konkretnej polisy, dlatego przed jej zakupieniem, powinieneś dokładnie zapoznać się z warunkami (tzw. OWU – ogólnych warunkach ubezpieczeń).

Ubezpieczenie może obejmować:

Ubezpieczenie jachtów – czy jest obowiązkowe?

Zacznijmy od tego, że ubezpieczenia jachtów są skierowane zarówno do ich właścicieli oraz armatorów, jak i samych użytkowników. Mogą obejmować łodzie żaglowe bądź napędzane silnikiem spalinowym. Co ważne ubezpieczenia jachtów, są nieobowiązkowe, ale i tak zdecydowanie warto je posiadać.

Pamiętaj, że polisę można wykupić wyłącznie na jacht zarejestrowany oraz dopuszczony do użytkowania na polskich i europejskich wodach śródlądowych.

Ubezpieczenia dla jachtów śródlądowych - formularz

ubezpieczenie jachtu obraz 3

Zastanawiasz się, jak najlepiej ubezpieczyć swój jacht? Skorzystaj z naszej usługi i wypełnij nasz formularz, a przygotujemy indywidualną i najlepszą ofertę dla Ciebie.

Wypełnij formularz

Zostaw nam swoje dane, abyśmy mogli się z Tobą skontaktować.


Jakie są rodzaje ubezpieczeń jachtu?

W zasadzie można spokojnie stwierdzić, że ubezpieczenie jachtu swoją formą bardzo przypomina to, które oferowane jest właścicielom samochodów (OC+ ubezpieczenie casco).

Podstawą jest tutaj polisa OC, która obejmuje wszystkich użytkowników łodzi. W jej przypadku firma ubezpieczeniowa odpowiada za wszelkie szkody osobowe, do których doprowadzi osoba użytkująca jacht. To bardzo ważna ochrona, którą powinien posiadać każdy miłośnik wodnej żeglugi.

Podstawowe ubezpieczenie OC można oczywiście rozszerzać o dodatkowe pakiety, pośród których najważniejsze to:

Jest jeszcze jeden pakiet, który oferuje tylko część ubezpieczycieli – to ochrona silnika przyczepnego. Jednak zanim zdecydujesz się na taką polisę, dokładnie zapoznaj się z warunkami. Musisz się upewnić, że Twoja jednostka napędowa jest zgodna ze standardami nakreślonymi przez firmę ubezpieczeniową.

Ubezpieczenie jachtu – dlaczego warto je wykupić?

Zastanawiasz się, po co w ogóle jest Ci potrzebne kompleksowe ubezpieczenie jachtu? To prawda, że różnego rodzaju kolizje na wodzie są rzadkością. Drobne zderzenia zdarzają się oczywiście regularnie, ale dochodzi do nich w portach, podczas manewrowania. Prędkości są minimalne, a więc i uszkodzenia znikome, zwykle zamykające się w odpryskach lakieru.

Dużo większe zagrożenie tworzy jednak pogoda. W Polsce ostatnio dość często występują gradobicia, silne wichury i ulewne deszcze, które stanowią poważne zagrożenie dla jednostek pływających. Dość często zdarzają się także wpłynięcia na mieliznę czy różnego rodzaju skały, skrywające się tuż pod lustrem wody. Pamiętaj, że w każdym z takich przypadków, koszty naprawy łodzi mogą być bardzo wysokie. Jeśli utkniesz na mieliźnie, czeka Cię niestety słony rachunek za uwolnienie z niej jachtu, a i bardzo możliwe, że skutkiem zdarzenia będą też uszkodzenia.