Ubezpieczamy24.com

ubezpieczenia korporacyjne obraz 1-min

Ubezpieczenia koporacyjne

Ubezpieczenia korporacyjne to ubezpieczenia przeznaczone głównie dla dużych przedsiębiorstw. Mając wykupioną odpowiednią polisę, masz zagwarantowaną ciągłość działalności w nieprzewidzianych sytuacjach, a te uwierz, zdarzają się bardzo często! Jeśli chodzi o warunki i zakres ubezpieczenia korporacyjnego, to zwykle są one ustalane indywidualnie, ponieważ wiele tutaj zależy m.in. od branży. 

Jeśli prowadzisz działalność i należysz do klientów korporacyjnych to koniecznie rozważ zakup odpowiedniego ubezpieczenia. Dzięki niemu otrzymasz środki, gdy wystąpi zdarzenie zaklasyfikowane w określonej grupie ryzyka. Nasz zespół chętnie znajdzie dla Ciebie najlepszą ofertę. Przekonaj się, co powinieneś ubezpieczyć w firmie!

Rodzaje ubezpieczeń korporacyjnych

Ubezpieczenia korporacyjne stanowią kluczowy element zarządzania ryzykiem dla przedsiębiorstw. Obejmują różnorodne polisy, które chronią przed stratami finansowymi związanymi z majątkiem, odpowiedzialnością cywilną, ryzykiem technicznym, transportem i innymi specyficznymi zagrożeniami. Pozwalają firmom zabezpieczyć się przed nieprzewidywalnymi sytuacjami, które mogą wpłynąć na ich działalność.

Ubezpieczenia majątku

Ubezpieczenia majątkowe chronią majątek firmy przed stratami wynikającymi z różnych zagrożeń, takich jak pożary, włamania czy klęski żywiołowe i inne wymienione ryzyka w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Zapewniają ochronę zarówno dla budynków, jak i mienia ruchomego.

Ubezpieczenia OC

Odpowiedzialność cywilna firm chroni przed roszczeniami związanymi z szkodami wyrządzonymi osobom trzecim, np. przez produkt czy pracowników.

Ubezpieczenia maszyn i urządzeń

To popularne ubezpieczenie dla firmy produkcyjnej, chroni przedsiębiorstwa przed kosztami naprawy lub wymiany maszyn i urządzeń, które zostały uszkodzone lub zniszczone w wyniku awarii, wypadku czy innych nieprzewidzianych zdarzeń.

Ubezpieczenia finansowe

Ubezpieczenia finansowe zabezpieczają przed ryzykami związanymi z operacjami finansowymi, takimi jak utrata gotówki, inwestycji czy nieuczciwość pracowników.

Ubezpieczenia transportowe

Obejmują one ochronę dla towarów i ładunków transportowanych drogą lądową, morską lub powietrzną, a także pojazdów uczestniczących w transporcie.

Ubezpieczenia członków zarządów

Zabezpiecza prywatny majątek członków zarządu przed roszczeniami finansowymi związanymi z zarzutami o niegospodarność czy nieumiejętne prowadzenie firmy.

Ubezpieczenia środowiskowe

Ubezpieczenia środowiskowe chronią przed ryzykiem związanym ze szkodami wyrządzonymi środowisku naturalnemu, takimi jak wycieki substancji toksycznych.

Ubezpieczenia ryzyk cybernetycznych

Oferują ochronę przed atakami cybernetycznymi, takimi jak włamania, ransomware czy kradzież danych.

Ubezpieczenie fotowoltaiki

Ochrona instalacji fotowoltaicznych przed uszkodzeniami mechanicznymi, kradzieżą czy warunkami atmosferycznymi, zapewniając ciągłość działania.

Ubezpieczenie floty samochodowej

Obejmują one ochronę całej floty pojazdów przed uszkodzeniem, kradzieżą oraz odpowiedzialność cywilną wobec innych uczestników ruchu drogowego.

OC Zawodowe

Ubezpieczenia środowiskowe chronią przed ryzykiem związanym ze szkodami wyrządzonymi środowisku naturalnemu, takimi jak wycieki substancji toksycznych.

NNW dla dużej firmy i korporacji

Obejmuje zwykle koszty leczenia, rehabilitacji, a także wypłatę odszkodowania w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci pracownika.

Ryzyka korporacyjne

Musisz wiedzieć, że ubezpieczenia korporacyjne to również produkty, które dotyczą specyficznych ryzyk. Oto kilka przykładów:

Zakres ochrony zawsze dostosowujemy indywidualnie do danego przedsiębiorstwa i jej profilu działalności. Jeśli potrzebujesz kompleksowej pomocy, skontaktuj się z nami. Nasza oferta dostępna jest zarówno dla dużych, jak i małych i średnich przedsiębiorstw. 

Ubezpieczenia korporacyjne dla różnej wielkości przedsiębiorstw

Ubezpieczenia korporacyjne to produkty nie tylko dla dużych firm, ale również tych mikro, małych, jak i średnich. Zapewniają one ochronę zasobów materialnych firmy i zasoby ludzkie. Właściwie rzecz biorąc, ubezpieczenia korporacyjne to różne ubezpieczenia firm (przedsiębiorstw).

Towarzystwa ubezpieczeniowe tym właśnie mianem określają produkty, które zostały przygotowane dla podmiotów osiągających określony poziom przychodu. Jeśli chodzi o ubezpieczenie mienia przedsiębiorstw, to najczęściej jest to segment klientów osiągających obrót roczny na poziomie 10 mln zł. Z kolei przypadku ubezpieczenia grupowego na życie granicą bywa liczba 300 ubezpieczonych. 

Warto też wspomnieć o specyficznym rodzaju produktu stworzonego dla corpo: to ubezpieczenie nieruchomości komercyjnych, a więc takich, które są przeznaczone do uzyskiwania dochodów z najmu powierzchni w ramach działalności gospodarczej (ubezpieczenie biurowców).

Ubezpieczenia dla firmy - zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami, aby otrzymać spersonalizowaną ofertę ubezpieczeń dostosowaną do Twoich indywidualnych potrzeb i wymagań. Nasz zespół ekspertów jest dostępny, by odpowiedzieć na wszelkie pytania i pomóc Ci znaleźć idealne rozwiązanie, które zabezpieczy Twoją firmę. Czekamy na Twój kontakt!

Wypełnij formularz

Zostaw nam swoje dane, abyśmy mogli się z Tobą skontaktować.


Jak możemy Ci pomóc?

Opisz krótko sprawę.