Ubezpieczamy24.com

ubezpieczenie ciągnika rolniczego obraz 1

Ubezpieczenie ciągnika rolniczego

Osoby działające w branży rolnej, posiadające własne gospodarstwa, zobowiązane są do opłacania wielu istotnych ubezpieczeń. Podstawą jest ochrona OC samego rolnika, jak i wszystkich budynków wchodzących w skład gospodarstwa. 

Warto jednak pamiętać o tym, że zgodnie z przepisami obowiązkowe jest również ubezpieczenie ciągnika rolniczego. Jeśli chcesz ubezpieczyć swój sprzęt rolniczy, skontaktuj się z nami. Z nami kupisz najlepsze ubezpieczenie na rynku.

Czy ubezpieczenie ciągnika rolniczego jest obowiązkowe?

Zakup polisy komunikacyjnej nie jest niczym niezwykłym i tak naprawdę ma niewiele wspólnego z tym, że prowadzi się działalność rolną. Nawet, jeśli nie masz własnego gospodarstwa, ale posiadasz zarejestrowany ciągnik, prawo zobowiązuje Cię do jego ubezpieczenia. Co do zasady – każdy właściciel ciągnika i przyczepy, musi go ubezpieczyć. Ustawa dokładnie określa, że obowiązkowym polisom OC podlegają nie tylko auta osobowe, motocykle, skutery i motorowery, ale także ciągniki rolnicze. 

Polisa OC jest zabezpieczeniem przed szkodami, jakie kierowca ciągnika może wyrządzić przez swoje błędy. Pojazdy te nie zawsze poruszają się wyłącznie po polach lub drogach niepublicznych. Ryzyko wypadku jest zawsze, a w przypadku ciągników jest ono większe. Pojazdy te są duże, poruszają się wolno i dlatego zawsze stwarzają pewne zagrożenie. Nie martw się jednak, koszt OC za ciągnik rolniczy nie jest duży. 

ubezpieczenie ciągnika rolniczego obraz 5

Zakres ubezpieczenia OC ciągnika rolniczego normuje prawo

Jeśli ubezpieczasz samochód lub jednoślad to na pewno wiesz, że warunki takich polis są dokładnie regulowane przez przepisy. Chodzi tutaj przede wszystkim o sumy gwarancyjne dla szkód na mieniu oraz osobach. Zgodnie z prawem musi to być 5 milionów euro dla szkód na osobach oraz milion euro dla mienia.

Dokładnie te same zasady dotyczą ciągników rolniczych. To dobra informacja, gdyż szukając takiego ubezpieczenia, możesz po prostu skupić na cenach, nie zagłębiając się w szczegóły. Ceny polis komunikacyjnych tego typu mogą być bardzo zróżnicowane. Nie warto, więc decydować się na pierwszą natrafioną ofertę. Lepiej porównać ich wiele i wybrać tę, która w danym momencie jest po prostu najatrakcyjniejsza.

Kupując ubezpieczenie OC pojazdu pamiętaj jednak, że zakres ochrony jest zawsze taki sam, więc warto po prostu wykupić najbardziej korzystną polisę pod kątem cenowym.

Co wpływa na koszt ubezpieczenia ciągnika rolniczego?

Dokładnie tak samo, jak przy samochodach, nie da się jednoznacznie określić tego, ile może kosztować ubezpieczenie ciągnika rolniczego. Firmy ubezpieczeniowe wyliczają składki na podstawie własnych, całkowicie indywidualnych kryteriów. Są oczywiście pewne kwestie stałe, które na pewno wpłyną na koszt ubezpieczenia.

Zalicza się do nich między innymi:

Oczywiście na cenę mają wpływ również zniżki wypracowane przez właściciela. Rzadko kiedy rolnicy mają szkody z OC, gdyż niezbyt często podróżują ciągnikami po drogach publicznych. Przy wysokich zniżkach ceny mogą być naprawdę atrakcyjne. Tak naprawdę nie ma lepszego sposobu na sprawdzenie składki, jak skorzystanie z naszego kalkulatora. Dosłownie w kilka chwil, bez wychodzenia z domu, można porównać oferty wielu cenionych ubezpieczycieli.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC ciągnika rolniczego?

Okazuje się, że rozstrzał cenowy jest zaskakująco wysoki. Wielu rolników będzie w stanie ubezpieczyć swoje pojazdy nawet za około 200-300 zł rocznie. Oczywiście chodzi jedynie o obowiązkową polisę OC. W ostatnim czasie rynek spotkał się jednak z ogromnymi podwyżkami. 

W efekcie zdarzają się przypadki, kiedy firma ubezpieczeniowa policzy sobie nawet 2000 zł za jedną tylko polisę! Jeśli jesteś w takiej sytuacji, nie podpisuj umowy w ciemno – bardzo możliwe, że uda Ci się ubezpieczyć dużo taniej. Wszystko, co musisz zrobić, to wypełnić nasz formularz ubezpieczenia OC. Z pomocą naszych agentów, szybko porównasz oferty. Wypełnij nasz formularz, a wynegocjujemy w Twoim imieniu najlepsze warunki polisy i wyślemy zestawienie ofert najlepszych towarzystw.

Gdzie ubezpieczyć traktor?

Tak jak w przypadku wszelkiego rodzaju polis, warto porównać oferty różnych ubezpieczycieli i wybrać najlepszą opcję dla siebie. Oczywiście samodzielne poszukiwanie najkorzystniejszej opcji byłoby czasochłonne. Dlatego najlepiej powierzyć to zadanie specjalistom z naszej multiagencji. Sprawdzą oni dla każdego klienta, co oferują wiodące towarzystwa w ubezpieczeniach ciągników rolniczych.

Kalkulator ubezpieczenia ciągnika rolniczego

Dla posiadaczy pojazdów mechanicznych posiadamy korzystne warunki ubezpieczeniowe. Jesteśmy w stanie obniżyć Twoją składkę na każdym pojeździe nawet do 40%. Posiadaczy pojazdów zapraszamy do kontaktu i wypełnienia naszego formularza.


Osoba do kontaktu

Jak ubezpieczyć ciągnik rolniczy?

Aby zapewnić swojemu traktorowi rolniczemu właściwe ubezpieczenie, potrzebne są pewne istotne informacje, które obejmują dane dotyczące pojazdu oraz szczegóły właściciela lub osoby ubiegającej się o ubezpieczenie. Najłatwiej uzyskać te dane z dowodu rejestracyjnego pojazdu, który dostarcza ubezpieczycielowi wszystkie niezbędne informacje. Następnie te dane najlepiej przekazać nam w formularzu powyżej, a nasz specjalista przygotuje najlepszą polisę. Polisa ubezpieczeniowa na traktor ma okres obowiązywania 12 miesięcy od daty zawarcia i nie może być wypowiedziana w tym okresie, z wyjątkiem sytuacji takich jak sprzedaż pojazdu lub jego wyrejestrowanie.

Oblicz cenę polisy za ubezpieczenie ciągnika rolniczego

Dodatkowe ubezpieczenie dla rolników

OC jest obowiązkowe, ale to nie jedyne ubezpieczenie, którym warto się zainteresować. Jeśli jesteś w posiadaniu nowego lub po prostu bardzo drogiego ciągnika, powinieneś zastanowić się nad pakietem AC dla ciągnika rolniczego. Dzięki niemu nie będziesz musiał obawiać się uszkodzeń pojazdu z Twojej winy. Podczas pracy w polu naprawdę łatwo o takie sytuacje! Do tego dochodzą wiele czynników losowych jak np. kradzieże, powodzie i inne ryzyka. Jeśli nie wiesz, jakie kupić ubezpieczenie, aby zabezpieczyć swoje gospodarstwo rolne – nie wahaj skontaktować się z nami. Doradzimy najlepiej, jak to możliwe.

Do innych godnych polecenia polis można zaliczyć:

Przykładowe ubezpieczenia dla gospodarstwa rolnego

Na rynku ubezpieczeniowym jest wiele ofert dla rolników, więc nie ma problemu z zakupem polisy na ciągnik rolniczy, czy gospodarstwo rolne. Oczywiście najlepiej porównać kilka produktów i skorzystać z najlepszej oferty ubezpieczeniowej. Nasza multiagencja nie tylko porównuje oferty, ale i często w imieniu klienta dopasowuje najlepszą ofertę do potrzeb indywidualnych i negocjuje warunki ubezpieczenia.

Sprawdź przykładowe oferty polis dla rolników

Poznaj ofertę ubezpieczeń rolniczych

Twoje gospodarstwo rolnicze to miejsce, które wymaga szczególnej troski i ochrony. Poznaj naszą ofertę ubezpieczeń rolniczych, zaprojektowanych tak, by zabezpieczyć Cię przed nieprzewidywalnymi sytuacjami i pozwolić skoncentrować się na codziennych obowiązkach. U nas znajdziesz rozwiązania dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb.

To warto wiedzieć - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Poniżej prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, nie wahaj skontaktować się z nami. Chętnie rozwiejemy Twoje wszelkie wątpliwości.

Ile kosztuje ubezpieczenie ursusa c 360?

Oszacowanie dokładnego kosztu ubezpieczenia OC dla ciągnika Ursus C 360 nie jest możliwe, gdyż finalna cena zależy od kilku zmiennych. Jedną z nich jest profil kierowcy – jego wiek, historia ubezpieczeniowa oraz ewentualne zniżki, które udało mu się zgromadzić. Nie bez znaczenia pozostają także indywidualne uwarunkowania oferty danej firmy ubezpieczeniowej.

Mimo tych zmiennych, zwykle obserwuje się, że roczny koszt ubezpieczenia OC dla Ursusa C 360 nie przekracza 100 zł. Jest to jednak wartość orientacyjna i w konkretnym przypadku może się różnić, zależnie od wspomnianych wyżej czynników. Aby uzyskać najbardziej precyzyjną wycenę, najlepiej skontaktować się bezpośrednio z naszym specjalistą.