Ubezpieczamy24.com

ubezpieczenie upraw rolnych obraz 4

Ubezpieczenie upraw rolnych

Kiedy natura nie jest sprzymierzeńcem, a deszcz, wiatr czy susza stawiają wyzwania Twoim uprawom, kluczowe staje się ich solidne zabezpieczenie. Rolnicy coraz bardziej rozumieją, że ubezpieczenie upraw to nie luksus, lecz konieczność. Nic więc dziwnego, że jego popularność rośnie z roku na rok. Szczególnie kiedy istnieje możliwość ubezpieczenia upraw od wszystkich ryzyk pogodowych.

Atrakcyjność oferty zwiększa fakt, że rolnik musi pokryć tylko 35% składki, a pozostałą część dotuje budżet państwa.

Czy jesteś gotowy zabezpieczyć swoje uprawy? Skorzystaj z naszych usług – z przyjemnością porównamy dla Ciebie najlepsze oferty ubezpieczeń upraw. Nie czekaj, skontaktuj się z nami już dziś!

Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie upraw?

Poniżej podkreślamy kilka kluczowych powodów, dla których warto zdecydować się na ubezpieczenie upraw. Pozwoli Ci to dokonać świadomego i korzystnego wyboru.
obowiązek ustawowy ikona

Spełniasz obowiązek ustawowy

Rolnicy, którzy mają dopłaty bezpośrednie, muszą zdecydować się na zakup ubezpieczenia na minimum połowę powierzchni upraw rolnych objętych dofinansowaniem. Zatem kupując ubezpieczenie upraw, spełniasz obowiązek ustawowy.

Ubezpieczenie upraw rolnych 43

Korzystasz z dotacji na ubezpieczenie

Kolejnym powodem, dla którego warto kupić ubezpieczenie upraw, jest to, że rolnik płaci tylko niewielką część składki przy ubezpieczeniu z dotacjami. Czy wiesz, że nawet 65% składki za polisę może stanowić dotacja z budżetu państwa?

Ubezpieczenie upraw rolnych 44

Kompleksowy dobór ubezpieczenia

Towarzystwa ubezpieczeniowe dają możliwość dopasowania zakresu ubezpieczenia. To z kolei przekłada się na to, że możesz w pełni dopasować zakres ubezpieczenia i może ono w pełni chronić Twoje uprawy. 

Ubezpieczenie upraw rolnych 45

Dbasz o swoją sytuację finansową

Ubezpieczenie upraw zdecydowanie warto mieć, gdy wystąpią niekorzystne zjawiska pogodowe. Wówczas otrzymasz odszkodowanie, z którego będziesz mógł pokryć swoje zobowiązania. 

Kto może skorzystać z ubezpieczenia upraw? 

Ubezpieczenia upraw to produkt, który jest polecany głównie rolnikom indywidualnym. Dokładniej chodzi tutaj o osoby fizyczne, które prowadzą działalność rolniczą. Jednak to nie jedyna grupa osób, która może zdecydować się na ubezpieczenie upraw rolnych i zwierząt gospodarskich. 

Mogą z niego skorzystać także np. osoby prawne (np. spółki z o.o), które zajmują się działalnością ogrodniczą lub rolniczą oraz stowarzyszenia (bez osobowości prawnej) zajmujące się jedną z takich działalności jak: rolnicza, sadownicza, czy ogrodnicza. Dla wielu osób istotną informacją może być to, że do skorzystania z ubezpieczeń upraw nie jest potrzebny żaden minimalny areał czy konkretna wielkość produkcji. 

ubezpieczenie maszyn rolniczych obraz 1

Jaki jest zakres ubezpieczenia upraw rolnych?

Dobrowolne ubezpieczenie upraw ma zwykle postać wszechstronnej oferty skierowanej do producentów rolnych.
Najczęściej w zakres tej polisy wchodzi: 

Ubezpieczenie upraw - jakie uprawy można ubezpieczyć?

Czy wiesz, że w ostatnich latach coraz częściej występują nagłe zjawiska pogodowe? Niestety gdy one się pojawiają, to wystarczy zaledwie kilka minut, aby doprowadziły do poważnych strat, jeśli chodzi o uprawy. Wyobraź sobie, że w bardzo krótkim czasie możesz stracić coś, na co pracowałeś przez cały rok. Dlatego właśnie każdy rolnik powinien rozważyć zakup odpowiedniej polisy.

Dostępne ubezpieczenia upraw umożliwiają objęcie ochroną uprawy:

Ubezpieczenie upraw rolnych - zapytaj o ofertę

Przygotowujesz się do zabezpieczenia swoich upraw i szukasz oferty, która spełni wszystkie Twoje potrzeby? Nasza firma ma do zaoferowania różnorodne plany ubezpieczenia upraw rolnych, dostosowane do indywidualnych wymagań każdego rolnika. Skontaktuj się z nami i zapytaj o ofertę, która będzie dla Ciebie najlepsza.

Wypełnij formularz

Zostaw nam swoje dane, abyśmy mogli się z Tobą skontaktować.


Jak możemy Ci pomóc?

Opisz krótko sprawę.


Co możesz zyskać, kupując ubezpieczenie z naszą pomocą?

Przekonaj się, jakie korzyści możesz zyskać, ufając doświadczeniu naszych specjalistów.
Ubezpieczenie upraw rolnych 45

Komfort 

Dajemy możliwość zakupu polisy przez Internet.

Ubezpieczenie upraw rolnych 43

Promocje i rabaty

Oferujemy naszym klientom mnóstwo promocji i rabatów.

podpis-elektroniczny

Opcja płatności ratalnej

Możesz też zdecydować się na odroczenie terminu pierwszej płatności. 

To warto wiedzieć - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Poniżej prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnośnie ubezpieczeń upraw rolnych Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, nie wahaj skontaktować się z nami. Chętnie rozwiejemy Twoje wszelkie wątpliwości.

Ubezpieczenie upraw rolnych - przed czym ono chroni?

Mając wykupione ubezpieczenie upraw rolnych, masz zapewnioną ochronę uprawy przed szkodami, które mogą spowodować czynniki losowe lub atmosferyczne, takie jak np. huragan powódź, susza, grad, uderzenie pioruna, czy wiosenne przymrozki. To do rolnika należy decyzja, od jakich ryzyk się ubezpieczy. Na rynku nie brakuje towarzystw ubezpieczeniowych, które proponują tego typu ubezpieczenia według konkretnych przedziałów czasowych. Co to oznacza? Gdy rusza sezon, to w ich ofercie znajdziesz ubezpieczenia rzepaku i wielu innych zbóż ozimych od ryzyk wiosennych, zaś w kolejnym etapie wychodzą z ofertą ubezpieczeń od przymrozków wiosennych dla drzew i krzewów owocowych, warzyw i zbóż jarych. Gdy natomiast potrzebujesz pomocy w znalezieniu najlepszego ubezpieczenia upraw, zgłoś się do nas!

Od jakich ryzyk można ubezpieczyć uprawy?

Zastanawiasz się, od czego możesz ubezpieczyć swoje uprawy? Już podpowiadamy! Istnieje możliwość ubezpieczenia uprawy od:

  • gradu;
  • suszy;
  • ognia;
  • powodzi;
  • huraganu;
  • przymrozków wiosennych;
  • ujemnych skutków przezimowania;
  • deszczu nawalnego;
  • wszystkich ryzyk pogodowych.

Na co jeszcze koniecznie trzeba rzucić okiem podczas zakupu ubezpieczenia upraw?

Wybierając ubezpieczenie upraw, nie możemy ograniczyć się tylko do porównywania składek i ryzyk. Jest wiele innych czynników, które są równie istotne. Poniżej zdradzimy Ci, na co jeszcze koniecznie trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu ubezpieczenia upraw. 

Termin zawarcia polisy

Koniecznie musisz zainteresować się terminem zawarcia umowy ubezpieczenia. Dofinansowanie z budżetu państwa do tego typu ubezpieczenia wypłaca się w dwóch transzach: a dokładniej w wiosennej i jesiennej. Zakres ochrony zwykle określa termin zakupu ubezpieczenia, więc jeśli zależy Ci na ubezpieczeniu od suszy, to kup je wiosną, z kolei ubezpieczenie od ujemnych skutków przezimowania należy wykupić jesienią. 

Okres karencji

Niezwykle ważną informacją jest to, że ubezpieczenie upraw ma 14-dniowy okres karencji. Zatem na wypłatę odszkodowania możesz liczyć tylko wtedy, gdy szkoda wystąpi po upływie minimum 14 dni od zakupu polisy. Nie dotyczy to tylko ryzyka związanego negatywnymi skutkami przezimowania upraw – w tym przypadku uprawy mają ochronę od dnia, w którym kupiłeś ubezpieczenie. 

Brak ubezpieczenia upraw a kary

Jeśli zdecydowałeś się na dopłaty bezpośrednie, to koniecznie musisz ubezpieczyć minimum połowę powierzchni swoich upraw. Wiedz także, że brak odpowiedniego ubezpieczenia wiąże się z karą w wysokości 2 euro od 1 ha. 

Prawidłowa lokalizacja upraw

Choć może to wydawać się banalne, to jednak niemało osób podaje błędną lokalizację upraw. Pamiętaj, aby podczas zakupu ubezpieczenia upraw podać lokalizację pola (absolutnie nie adres gospodarstwa). Jeśli nie dopilnujesz tego, to musisz się liczyć z brakiem ochrony ubezpieczeniowej, a to spore ryzyko!

Od czego zależy cena ubezpieczenia upraw?

Zauważyłeś, że ceny ubezpieczeń upraw mają różne ceny? Jak najbardziej jest to możliwe, ponieważ są one zależne od kilku czynników, takich jak rodzaj i gatunek upraw. Nie bez znaczenia jest lokalizacja, czy to, na jakie ryzyka się zdecydujesz. 

Czy zakup ubezpieczenia upraw jest obowiązkowy?

Na zakup ubezpieczenia upraw rolnych muszą zdecydować się rolnicy pobierający dopłaty bezpośrednie. Wówczas muszą oni ubezpieczyć przynajmniej 50% powierzchni upraw na minimum jedno z ryzyk, takich jak susza, grad, powódź, negatywne skutki przezimowania, czy przymrozki wiosenne. 

Czy warto kupić dobrowolne ubezpieczenie upraw? 

Odpowiedź na to pytanie jest wręcz oczywista: jak najbardziej. Mając produkcję rolną, trzeba liczyć się z możliwością wystąpienia zdarzeń losowych, takich jak huragan czy grad. Te z kolei mogą spowodować ogromne straty w uprawach, co przełoży się na pozbawienie właściciela gospodarstwa rolnego wpływów z danych plonów. Wskutek zdarzeń losowych może stracić on także materiał siewny na następny sezon. Zawsze zatem polecamy zabezpieczyć się na taką ewentualność, jeśli ktoś prowadzi działalność rolniczą lub ogrodniczą. Proponowany przez nas produkt ubezpieczenie upraw rolniczych i ogrodniczych dotyczy nie tylko roślin uprawianych w gruncie, ale także tych pod osłonami – np. w szklarniach. Osobom, które są zainteresowane kompleksowym ubezpieczeniem upraw, możemy zaoferować atrakcyjne pakiety. 

Jakie są możliwe kary za brak wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia upraw?

Już poinformowaliśmy Cię, że za niewykupienie obowiązkowego ubezpieczenia upraw rolnych możesz otrzymać karę w wysokości 2 euro za każdy nieubezpieczony hektar. Jednak bardzo ważną informacją jest tutaj to, że takiej kary nie otrzymają rolnicy, którzy nie mają tego obowiązkowego ubezpieczenia z powodu otrzymania pisemnej odmowy przez minimum dwa zakłady ubezpieczeń, które zawarły z ministrem rolnictwa umowy dotyczące dopłat. 

Jakie są inne ubezpieczenia w rolnictwie?

W ofertach towarzystw ubezpieczeniowych znajduje się znacznie szersza oferta ubezpieczeń dla rolnictwa niż tylko obowiązkowe ubezpieczenia. Dla rolników przygotowano np. ubezpieczenie mienia ruchomego w gospodarstwach rolnych, czy ubezpieczenia zwierząt hodowlanych. Sporą popularnością cieszą się także ubezpieczenia NNW dla rolników i ich współmałżonków. Inną ofertą jest dobrowolne ubezpieczenie upraw dofinansowywane z budżetu państwa. Każdy rolnik samodzielnie może zadecydować, przed jakim ryzykiem pragnie ubezpieczyć swoje uprawy. Oferta towarzystw ubezpieczeniowych w tym zakresie jest naprawdę bardzo różna. Z tego względu polecamy też porównanie warunków ofert, aby móc wybrać najlepszą propozycję. Nasza firma chętnie pomoże w tym zadaniu!

Ubezpieczenie upraw rolnych i zwierząt - zapytaj o ofertę

Zabezpiecz swój majątek rolny kompleksowo. Ubezpieczenie upraw rolnych i zwierząt to pewność, że niezależnie od nieprzewidywalnych wydarzeń, Twoja praca i inwestycja pozostaną chronione. Nie ryzykuj, zapytaj o ofertę naszego ubezpieczenia – gwarancja spokoju i bezpieczeństwa Twojego gospodarstwa rolnego.

Poznaj ofertę ubezpieczeń rolniczych

Twoje gospodarstwo rolnicze to miejsce, które wymaga szczególnej troski i ochrony. Poznaj naszą ofertę ubezpieczeń rolniczych, zaprojektowanych tak, by zabezpieczyć Cię przed nieprzewidywalnymi sytuacjami i pozwolić skoncentrować się na codziennych obowiązkach. U nas znajdziesz rozwiązania dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb.