Ubezpieczamy24.com

Ubezpieczenie elektrowni wiatrowych obraz 1-min

Ubezpieczenie elektrowni wiatrowych

W ostatnich latach obserwujemy stale rosnące zainteresowanie turbinami wiatrowymi wykorzystywanymi do produkcji energii elektrycznej. To nie tylko efekt dynamicznie rosnących cen prądu, ale także coraz większego nacisku na ochronę środowiska, w tym wykorzystywanie alternatywnych źródeł energii. Nie da się jednak ukryć, że budowa takiego urządzenia to potężna inwestycja, pochłaniająca ogromne środki finansowe. Z tego powodu będąc właścicielem elektrowni wiatrowej, warto odpowiednio ją ubezpieczyć.

Z naszą pomocą znajdziesz najlepsze polisy, relatywnie niedrogie i przede wszystkim gwarantujące najwyższy poziom ochrony. Zostaw do siebie kontakt i poczekaj na telefon doradcy, który zapewni Ci profesjonalnie wsparcie w poszukiwaniu oraz zakupie ubezpieczenia turbiny wiatrowej!

Dla kogo?

Wbrew pozorom tego typu polisy nie są przeznaczone wyłącznie dla inwestorów, a więc właścicieli elektrowni wiatrowych. Powinny je posiadać także wszystkie przedsiębiorstwa związane z tymi instalacjami, zarówno te specjalizujące się w budowie czy transporcie, jak i obsłudze. Nasi specjaliści polecają zakup tych ubezpieczeń również projektantom, którzy ponoszą odpowiedzialność za ewentualne błędy – np. wadliwy projekt konstrukcji turbiny.

Ubezpieczenie elektrowni wiatrowej – jakie wsparcie zapewniamy?

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z naszych usług, otrzymasz kompleksowe wsparcie w zakresie znalezienia oraz wyboru ubezpieczenia elektrowni wiatrowej. Nasi specjaliści zajmują się m.in.:

Na jakie zagrożenia narażone są turbiny wiatrowe?

Jak wynika z różnych statystyk, pożary są jednym z najczęstszych przyczyn uszkodzeń turbin wiatrowych. Urządzenia te powinno się eksploatować w momencie, gdy prędkość wiatru znajduje się w zakresie od 5 do 25 m/s. Niższa nie jest niebezpieczna, ale z racji bardzo niskiej wydajności działania, produkcja energii w takich warunkach jest nieopłacalna. Jednak przy zbyt wysokiej prędkości wiatru pojawia się ryzyko uszkodzenia i nawet zapłonu turbiny. Z tego powodu wiatraki wyposażane są w hamulce, ale niestety czasem bywają one zawodne.

Do pożarów dodać należy jeszcze uszkodzenia łopat, do których często dochodzi np. w czasie burzy czy po kolizji z ptakami. Inne zagrożenia, które należy brać pod uwagę w związku z eksploatacją elektrowni wiatrowej, to:

Przygotujemy dla Ciebie program zarządzania ryzykiem eksploatacji turbin wiatrowych!

Z naszą pomocą kompleksowo ubezpieczysz swoje turbiny wiatrowe, mając pewność ich ochrony przed każdym ryzykiem. Polisa stanie się doskonałym uzupełnieniem innych rodzajów zabezpieczeń, a więc m.in. mechanicznych, elektronicznych czy związanych z ochroną realizowaną przez ludzi. Zatrudniamy najlepszych specjalistów, którzy znajdą dla Ciebie ubezpieczenie dopasowane do potrzeb i zagrożeń, na jakie narażona jest elektrownia wiatrowa. Zapoznaj się z ofertą już dziś – wypełnij formularz na stronie i zostaw do siebie kontakt!

Wypełnij formularz

Zostaw nam swoje dane, abyśmy mogli się z Tobą skontaktować.


Jak możemy Ci pomóc?

Opisz krótko sprawę.


Jakie są rodzaje ubezpieczeń dla elektrowni wiatrowych?

Biorąc pod uwagę podstawowe polisy dla farm wiatrowych, zalicza się do nich ubezpieczenie MB (awaria lub uszkodzenie maszyn), OC (odpowiedzialność cywilna właściciela turbin), PD (dotyczy każdego ryzyka, z jakim wiąże się eksploatacja elektrowni.

Oprócz tego można ubezpieczyć się na czas inwestycji, a więc prowadzenia robót budowlanych związanych z budową farmy wiatrowej. Taką ochronę zapewnia przede wszystkim ubezpieczenie budowy oraz montażu urządzeń. Istnieje także możliwość zabezpieczenia elementów (części turbiny) na czas ich transportu.

Kolejną grupę stanowią ubezpieczenia związane z oddaniem inwestycji. Jeśli termin jej zakończenia się opóźni i wygeneruje to straty, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie. Dodatkowo warto ubezpieczyć się na wypadek, gdyby z racji niekorzystnych warunków pogodowych farma wiatrowa przynosiła duże straty. Zapewnia to polisa związana z niedostateczną prędkością wiatru.

Ubezpieczenie elektrowni wiatrowych obraz 2-min

Na jakiej zasadzie działa elektrownia wiatrowa?

Wiatr, powodowany przez ruch powietrza, jest oczywiście całkowicie naturalnym zjawiskiem występującym powszechnie na naszej planecie. Jego siłę można więc wykorzystywać bez wyrządzania szkody środowisku. W przypadku produkcji prądu, energia zgromadzona w podmuchu powietrza trafia na łopaty turbiny wiatrowej. Powoduje to ich obrót, co z kolei wprawia w ruch wirnik będący generatorem energii elektrycznej. To ile prądu uda się wyprodukować, uzależnione jest od wielkości tego urządzenia.

Warto przy okazji podkreślić, że elektrownie wiatrowe dzieli się pod kątem maksymalnej produkowanej przez nie ilości prądu. Mamy turbiny w wersji:

  • mikro (poniże 100 W),
  • małe (od 100 W do 50 kW),
  • duże (powyżej 50 kW).

Oddzielny podział dotyczy budowy generatora. Może mieć poziomą oś obrotu lub pionową. W pierwszym przypadku określa się go jako HAVT, a w drugim VAWT.

Osoby montujące elektrownię wiatrową również należy ubezpieczyć

Pamiętaj także, aby zabezpieczyć pracowników, którzy będą zaangażowani w montaż turbin wiatrowych. W trakcie realizacji takiej inwestycji może dojść do wielu rodzajów wypadków, które są groźne zarówno dla zdrowia, jak i życia ludzi. Z tego powodu warto chronić pracujące osoby, wykupując dla nich NNW oraz ubezpieczenie na życie. Powinno obejmować zarówno wypadki w pracy, których skutkiem jest czasowa niezdolność do pracy, jak i nawet śmierć. Do tego w zakresie ubezpieczenia musi znaleźć się pakiet związany z operacjami szpitalnymi, rehabilitacją czy trwałą niezdolnością do pracy.

W poszukiwaniu najlepszych ubezpieczeń dla farm wiatrowych, już dziś zgłoś się do nas. Ocenimy ryzyko każdej inwestycji, podpowiemy, jakie rodzaje polis wybrać oraz znajdziemy te najlepsze – oferujące szeroki zakres ochrony i jednocześnie niedrogie.

Zaufany broker ubezpieczeniowy

Oferujemy pełną gamę wysokospecjalistycznych programów ubezpieczeniowych. Dopasujemy najlepszą polisę do Twojej działalności i porównamy ofertę w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych. Zapraszamy po kompleksowe ubezpieczenie.