Ubezpieczamy24.com

ubezpieczenie przewoźnika kolejowego obraz 1

Ubezpieczenie przewoźnika kolejowego

Działająca na rynku spółka Ubezpieczamy24 zalicza się do specjalistów oferujących usługi brokerskie przewoźnikom kolejowym. W naszym zakresie znajduje się proces przygotowawczy oraz obsługa programów asekuracyjnych ubezpieczenia OC Przewoźnika Kolejowego w zakresie przewozów pasażerskich i usług Cargo, które szczególnie cenione są przez klientów z danej branży, jak i wiele poważanych Polskich spółek.  Zapraszamy do kontaktu.

Ubezpieczenie przewoźnika kolejowego 7

OC Przewoźnika Kolejowego

OC Przewoźnika Kolejowego, zgodnie z rozporządzeniem ustawą z dnia 28 marca 2008 roku o transporcie kolejowym, jest polisą obowiązkową. Spełnienie wymagań dotyczących finansowego zabezpieczenia odpowiedzialności cywilnej poprzez zawarcie umowy polisy OC bądź umowy gwarancji ubezpieczeniowej jest dla przedsiębiorcy ubiegającego się o udzielenie licencji koniecznością, co głosi art. 46 ust. 10. 

Minimalne sumy gwarancyjne dla przewoźników kolejowych

Wartość minimalnej sumy gwarancyjnej OC Przewoźnika Kolejowego zależna jest od kursu średniego Euro, ogłoszonego przez NBP po raz pierwszy w roku, w którym podpisana została umowa polisy. Na dzień 3 stycznia 2022 roku kurs Euro wynosi 4, 5889 zł, w związku z czym minimalna suma gwarancyjna tego rodzaju polisy wynosi:

Umowy zawarte w walucie Euro powinny posiadać informację o kursie zastosowanym do ustalania kwoty danego ubezpieczenia. Brak tej informacji może sprawić, że polisa nie spełni wymogu minimalnej sumy gwarancyjnej. Zgodnie z rekomendacją prezesa Urzędu Transportu Kolejowego, warto ponadto dostosować rodzaj ubezpieczenia OC zarówno do rodzaju, jak i wielkości prowadzonych przewozów pasażerskich i towarowych, uwzględniając przy tym obowiązkowe sumy minimalne.

Ubezpieczenie przewoźnika kolejowego - formularz

Zabezpiecz swój biznes z branży kolejowej przed ryzykiem dzięki naszemu ubezpieczeniu. Nasza oferta pomoże Ci zapewnić bezpieczeństwo dla Twojej firmy i pasażerów. Skorzystaj z naszego prostego formularza, aby uzyskać szybką i łatwą wycenę ubezpieczenia.

Wypełnij formularz

Zostaw nam swoje dane, abyśmy mogli się z Tobą skontaktować.


Jak możemy Ci pomóc?

Opisz krótko sprawę.


OC Przewoźnika Kolejowego gwarantuje ochronę na wypadek zdarzeń, do których zaliczają się między innymi:

Przewoźnik kolejowy ponosi odpowiedzialność za:

Gwarancja wyboru najlepszego ubezpieczenia

Wygodne płatności online i zdalne załatwienie formalności

Szybko i korzystnie ubezpieczysz swoją firmę

Ubezpieczenie OC przewoźnika kolejowego - zapraszamy do współpracy

OC Przewoźnika Kolejowego jest obowiązkowym ubezpieczeniem, które zabezpiecza finansowo odpowiedzialność cywilną przedsiębiorcy zajmującego się transportem kolejowym. Zapewniamy kompleksową i fachową ochronę dla podmiotów rynku kolejowego. Zapraszamy do współpracy.

Tagi: urząd transportu kolejowego, ubezpieczenia oc przewoźników kolejowych, odpowiedzialność deliktowa, prawa pasażerów.