Ubezpieczamy24.com

ubezpieczenie sprzętu elektronicznego obraz 2-min

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego

Posiadasz cenny sprzęt elektroniczny, który chciałbyś zabezpieczyć przed nieoczekiwanymi zdarzeniami? Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego może być odpowiedzią na Twoje potrzeby. W przypadku uszkodzenia lub kradzieży urządzenia, możesz liczyć na odpowiednie odszkodowanie, które zrekompensuje poniesione straty. Czy to rozwiązanie jest dla każdego? Ile kosztuje ubezpieczenie sprzętu elektronicznego? Jaką ochronę oferuje? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Na czym polega ubezpieczenie sprzętu elektronicznego?

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego stanowi ochronę Twoich cennych urządzeń. W ramach tego ubezpieczenia, możesz otrzymać odszkodowanie w przypadku uszkodzenia sprzętu w sposób określony w umowie, zwykle jako wynik nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak pożar mieszkania, w wyniku kradzieży z włamaniem i innych zdarzeń losowych. 

Produkt ten budzi zainteresowanie zarówno wśród przedsiębiorców, jak i osób prywatnych.  Czym jednak jest sprzęt elektroniczny? Chodzi tutaj o wszystkie urządzenia (zarówno stacjonarne, jak i przenośne), które są zasilane prądem elektrycznym. Jednak możesz się spotkać z tym, że firma będzie miała nieco inną definicję, którą powinieneś znaleźć w ogólnych warunkach ubezpieczenia. 

ubezpieczenie sprzętu elektronicznego obraz 1-min

Ubezpieczenie sprzętu elektroniczna - zakres ochrony

To doskonały sposób na zabezpieczenie swoich cennych urządzeń przed różnymi rodzajami uszkodzeń i zdarzeniami losowymi.
Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego 37

Kradzież z włamaniem

Polisa może objąć ochroną urządzenia w przypadku kradzieży urządzenia.

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego 38

Pożar

Ochrona urządzenia przed uszkodzeniami spowodowanymi przez ogień, ciepło oraz związane z przepięciami i zwarciami.

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego 39

Błąd w obsłudze

Pokrywa uszkodzenia, które mogą wystąpić na skutek błędnego użycia, niezręczności lub niewiedzy użytkownika.

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego 40

Kontakt z płynami

Chroni urządzenie, jeśli zacznie działać nieprawidłowo lub przestanie działać po zetknięciu z cieczą.

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego 41

Pęknięty ekran

Ubezpieczenie pokrywa uszkodzenia wyświetlacza, które mogą wystąpić na skutek upadku urządzenia.

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego 42

Szkody wyrządzone przez osoby trzecie

Obejmuje uszkodzenia urządzenia spowodowane przez osoby trzecie, w tym akty wandalizmu.

Szeroki zakres ochrony na każdą okazję

W ramach ubezpieczenia możesz objąć ochroną sprzęt przed m.in. uszkodzeniem, kradzieżą, zgubieniem, czy w wyniku następstwa nagłego zniszczenia przedmiotu ubezpieczenia. Przedmiotem ubezpieczenia może być różny sprzęt elektroniczny (stacjonarny czy przenośny), a także elektronika w urządzeniach i maszynach. Ubezpieczyciele zwykle umożliwia także rozszerzenie podstawowej oferty o ubezpieczenie zewnętrznych nośników danych. Opisywany produkt gwarantuje ochronę w formule All risk (czyli od wszystkich ryzyk). Oznacza to, że ubezpieczenie sprzętu elektronicznego obejmuje swoim zakresem wszystkie ryzyka, z wyjątkiem tych, które zostały wyłączone w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Zatem kupując ten produkt, masz pewność, że sprzęt elektroniczny w Twojej firmie będzie chroniony również od przyczyn, których zwyczajnie nie da się przewidzieć, np. przegryzienie kabla przez zwierzę. Pamiętaj, aby zawsze zapoznać się z OWU dla danego produktu ubezpieczeniowego.

Dla kogo jest ubezpieczenie elektroniki?

Jest to polisa, która cieszy się ogromną popularnością zwłaszcza wśród firm mających sprzęt elektroniczny, medyczny, czy maszyny sterowane elektroniką. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ochroną objąć także sprzęt elektroniczny użytkowany przez pracowników, czyli np. laptopy czy smartfony. 

W ramach ubezpieczenia sprzętu elektronicznego, nie musisz się już martwić o potencjalną utratę czy uszkodzenie drogiego laptopa czy innych wartościowych urządzeń. Składka takiej polisy może być atrakcyjna, a nasza oferta jest dostosowana do różnych potrzeb i budżetów. 

Najczęściej ubezpieczany sprzęt elektroniczny

Zapytaj o ofertę

W naszej ofercie znajdziesz różnorodne pakiety ubezpieczeniowe, dostosowane do indywidualnych potrzeb i budżetu. Skontaktuj się z nami już dzisiaj, aby dowiedzieć się więcej i zabezpieczyć swój cenny sprzęt!

1. Dane urządzenia

Rodzaj urządzenia: *
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Marka: *
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Model (wraz z pamięcią urządzenia) *
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Numer IMEI *
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Numer seryjny urządzenia *
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Data zakupu: *
MM/RRRR
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Urządzenie zakupione jako: *
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Podaj wiek użytkownika: *
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

2. Dane ubezpieczającego

Imię i nazwisko: *
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Adres e-mail: *
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Numer tel.:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego dla osób fizycznych

Polisa oferowana jest także dla osób fizycznych. Zazwyczaj takie ubezpieczenie można wykupić dla konkretnego urządzenia, np. laptopa czy telefonu. Opisywane polisy zwykle są oferowane na czas wyjazdu (w ramach polisy turystycznej) lub dotyczą mało rozbudowanego zakresu ochrony.

Dużo częściej można spotkać się z sytuacją, gdy ubezpieczenie sprzętu elektronicznego dla osób prywatnych jest proponowane w ramach dobrowolnych ubezpieczeń mieszkań i domów. To polisy chętnie wybierane, która chronią nie tylko budynek, ale również jego elementy stałe i mienie ruchome. Do tej ostatniej grupy zalicza się urządzenia elektroniczne (np. telewizor czy komputer). Z kolei to, gdzie będzie działała ochrona sprzętu, jest zależne od warunków umowy ubezpieczenia. Ubezpieczenie może bowiem gwarantować ochronę urządzeń jedynie przechowywanych na terenie nieruchomości lub zostać dodatkowo rozszerzone (wówczas sprzęty elektroniczne mogą być chronione poza miejscem zamieszkania). 

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego dla firm

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego dla firm zapewnia wypłatę odszkodowania, gdy dojdzie do uszkodzenia lub kradzieży urządzeń w wyniku zdarzeń losowych. Co można objąć taką polisą? Najczęściej są to komputery, laptopy, nośniki danych, czy urządzenia medyczne. 

W wielu towarzystwach ubezpieczeniowych można spotkać się również z ofertą uzupełnienia polisy o ubezpieczenie danych i oprogramowania na wypadek ich uszkodzenia (do czego może dojść wskutek szkody samego sprzętu). Co ważne: taka ochrona najczęściej nie obejmuje skutków działania wirusów komputerowych i działań hackerów. 

Aczkolwiek można zdecydować się na ubezpieczenie pokrywające utracony zysk wskutek zakłócenia lub przerwy działalności spowodowanej szkodą materialną w urządzeniu elektronicznym. 

Najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie sprzętu elektronicznego

Poniżej zamieszczamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Na co zwrócić uwagę, kupując ubezpieczenie?

Podczas wyboru oferty ubezpieczenia sprzętu elektronicznego, koniecznie zapoznaj się dokładnie z ogólnymi warunkach ubezpieczenia. Co jest szczególnie ważne? Przede wszystkim:

Suma ubezpieczenia elektroniki - jak wybrać?

Osoby, które podjęły decyzję o zakupie ubezpieczenia sprzętu elektronicznego, często zastanawiają się, jakie otrzymają odszkodowanie, gdy dojdzie do powstania szkody objętej polisą. Ile więc ona wynosi? Trudno odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ jest to zależne od sumy ubezpieczeniowej. Tę z kolei określa się według rzeczywistej wartości sprzętu podlegającego ochronie. Jeśli dojdzie do wyceny sprzętu poniżej jego wartości, to składka będzie niższa, jednakże jeśli zdarzy się szkoda, to ubezpieczenie może po prostu nie pokryć wszystkich strat.

Kiedy ubezpieczyciel dokona wypłaty odszkodowania za sprzęt elektroniczny?

Informacje na temat tego, ile czasu ma ubezpieczyciel na wypłatę odszkodowania za sprzęt elektroniczny, znajdziesz w umowie. Zazwyczaj jednak termin ten wynosi maksymalnie 30 dni od dnia zgłoszenia szkody. 

Na jaki okres można kupić polisę dla sprzętu elektronicznego?

Zazwyczaj polisa ubezpieczeniowa na elektronikę proponowana jest na okres 1 roku. Można spotkać się także z ofertami, gdzie ten okres wynosi 2 lub 3 lata. Warto wiedzieć także, że sklepy proponują często podstawową ochronę sprzętu elektronicznego na dużo dłuższy okres – nawet 5 lat!

Jak zgłosić szkodę za sprzęt elektroniczny?

Aby móc starać się o odszkodowanie za elektronikę, przede wszystkim musi dojść do uszkodzenia sprzętu w taki sposób i w takich okolicznościach, jakie przewidują warunki ubezpieczenia. Najczęściej w umowie znajdziesz także informacje, jak zgłosić szkodę. Pamiętaj, aby dobrze się z nimi zapoznać, ponieważ zwykle ubezpieczyciel wymaga, aby zgłosić szkodę w dość krótkim czasie. Co więcej, jeśli dojdzie do kradzieży sprzętu, zwykle firmy ubezpieczeniowe wymagają zgłoszenia tego faktu na Policję. Jeśli tego nie zrobisz, to istnieje spore ryzyko, że ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania. 

Jak zgłosić szkodę? Zazwyczaj wszystko można załatwić przez telefon lub internet. Aby zgłosić szkodę, wystarczy wypełnić odpowiedni formularz, a w nim podać swoje dane, datę i numer polisy, opis szkody, miejsce jej powstania, a także okoliczności zdarzenia. To, jak będzie wyglądało dalsze postępowanie, zależy od zawartej umowy. Zwykle ubezpieczyciel po prostu pokrywa koszty naprawy sprzętu, choć czasem zajmuje się naprawą urządzenia (jeśli tak, to wymagane jest odesłanie uszkodzonego sprzętu do odpowiedniego, wskazanego przez ubezpieczyciela punktu serwisowego.

Ile kosztuje ubezpieczenie sprzętu elektronicznego?

To, jaki będzie koszt ubezpieczenia sprzętu elektronicznego, jest zależne od wielu czynników. Jednym z nich jest rodzaj i wartość urządzenia. Równie istotny jest zakres ochrony. Z tego względu nie da się określić ceny takiej polisy. Jeśli chcesz ją poznać, to skontaktuj się z nami – po zapoznaniu się z Twoimi potrzebami, znajdziemy najlepsze oferty, a Ty dowiesz się, ile zapłacisz. Warto jednak także dodać, że za ubezpieczenie sprzętu elektronicznego zwykle trzeba zapłacić od 50 do 400 zł na rok.

Gdzie kupić ubezpieczenie sprzętu elektronicznego AGD, RTV i PC?

Zakup ubezpieczenia sprzętu elektronicznego, takiego jak AGD, RTV czy komputery, może wydawać się na pierwszy rzut oka skomplikowanym procesem. Wśród licznych opcji na rynku, istotne jest, by znaleźć polisę, która będzie idealnie odpowiadać Twoim indywidualnym potrzebom i wymaganiom.

Pamiętaj, że wybór odpowiedniej polisy to nie tylko kwestia ceny, ale przede wszystkim zakresu ochrony oraz zrozumienia Twoich indywidualnych potrzeb i ryzyka. Warto poświęcić czas na zrozumienie różnych ofert i wybrać taką, która będzie Ci służyć w razie niespodziewanych zdarzeń. Nie krępuj się skorzystać z pomocy ekspertów, którzy pomogą Ci znaleźć najlepszą opcję.

Jakie korzyści zapewnia ubezpieczenie sprzętu elektronicznego?

Myślisz nad zakupem ubezpieczenia sprzętu elektronicznego, ale najpierw chciałbyś wiedzieć, jakie korzyści zapewnia ten produkt?

Zainteresowani tym produktem mogą zdecydować się również na rozszerzenie zakresu ubezpieczenia o klauzule dodatkowe w postaci m.in.:

Zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie elektroniki

W większości firm możemy spotkać się wieloma sprzętami elektronicznymi użytkowanymi na co dzień. Serwery, dyski z danymi czy komputery są narażone na mnóstwo niebezpieczeństw. Mogą zostać zalane, czy nawet skradzione. Awarie sprzętu elektronicznego naprawdę nie należą do rzadkości. Zazwyczaj są one związane z prądem elektrycznym. Gdy dojdzie do takiej awarii czy też usterki w wyniku błędów w obsłudze, oznacza to duże koszty, a funkcjonowanie firmy zostaje zakłócone. Pokrótce: to nic fajnego! Na szczęście jest sposób na zminimalizowanie ryzyka poważnych strat i opóźnień w działalności firmy, a jest nim dobre ubezpieczenie firmowego sprzętu elektronicznego, które powinna wykupić każda firma. Potrzebujesz pomocy w znalezieniu najlepszej oferty? Skontaktuj się z nami!