Ubezpieczamy24.com

ubezpieczenie sprzętu medycznego ikona 1

Ubezpieczenie sprzętu medycznego

Od wielu lat na polskim rynku dostępne są polisy, które zakresem ochrony obejmują szeroko pojęty sprzęt medyczny. Jednak okazuje się, że pomimo tego wciąż cieszą się one raczej niewielką popularnością. Jest to trudne do zrozumienia m.in. z racji faktu, iż urządzenia tego typu zwykle kosztują bardzo dużo pieniędzy, stanowiąc cenny majątek gabinetu lekarskiego, przychodni czy szpitala. Co więcej ubezpieczenia te są nawet powszechnie rekomendowane przez poszczególne, Okręgowe Izby Lekarskie.

Z tego powodu powinieneś pomyśleć o ich zakupie, a szczegółowe informacje na temat tego typu polis, znajdziesz poniżej.
Jeśli tylko się zdecydujesz, możesz od razu wypełnić formularz na stronie, aby otrzymać porównanie najlepszych ofert.

Dla kogo?

Oferta ubezpieczenia sprzętu medycznego jest dla:

Celem ubezpieczenia jest ochrona sprzętu medycznego przed szkodami, takimi jak uszkodzenia, awarie czy kradzież. Ubezpieczenie może obejmować również sprzęt elektroniczny, który używany jest w danej placówce.

Ubezpieczenie sprzętu medycznego 13
Ubezpieczenie sprzętu medycznego 14

Jaki sprzęt medyczny można ubezpieczyć?

Można ubezpieczyć szeroką gamę sprzętu medycznego np:

Dlaczego warto ubezpieczyć sprzęt medyczny?

Ubezpieczenie sprzętu medycznego jest ważne, ponieważ zapewnia ochronę przed nieprzewidzianymi uszkodzeniami, zniszczeniami, kradzieżą lub utratą, co może prowadzić do wysokich kosztów naprawy lub wymiany sprzętu. Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego może pomóc w pokryciu tych kosztów, co pozwala uniknąć dodatkowych wydatków i utrzymać ciągłość działania biznesu. Ponadto, w przypadku sprzętu medycznego, jego niezawodność i dostępność są kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa i zdrowia pacjentów, a ubezpieczenie elektroniki może pomóc w utrzymaniu tych standardów.

Ubezpieczenie sprzętu medycznego

Chcesz zabezpieczyć swój sprzęt medyczny? Teraz możesz to zrobić szybko i łatwo za pomocą naszego formularza. Zapewnij sobie spokojne funkcjonowanie swojego biznesu i bezpieczeństwo swoich urządzeń. Wypełnij formularz i zapytaj o najlepszą ochronę. 

Wypełnij formularz

Zostaw nam swoje dane, abyśmy mogli się z Tobą skontaktować.


Jak możemy Ci pomóc?

Opisz krótko sprawę.


W ramach ubezpieczenia sprzętu elektronicznego możesz również objąć: telefony komórkowe, komputery, sprzęt elektroniczny stacjonarny oraz przenośny. Listę wyłączeń znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Gwarancja wyboru najlepszego ubezpieczenia

Wygodne płatności online i zdalne załatwienie formalności

Szybko i korzystnie ubezpieczysz swoją firmę

Equipment,And,Medical,Devices,In,Modern,Operating,Room

Jak ubezpieczyciele definiują sprzęt medyczny?

Zanim w ogóle zdecydujesz się kupić taką polisę, powinieneś wiedzieć, czym według ubezpieczycieli jest sprzęt medyczny. Dzięki temu dowiesz się, czy wykorzystywane przez Ciebie urządzenia w ogóle można ubezpieczać. Pamiętaj, że informacje na ten temat zawsze znajdziesz w OWU, czyli dokumencie dołączanym do każdej umowy ubezpieczenia.

Oczywiście zapisy w tym dokumencie mogą różnić się zależnie od tego, z oferty której firmy skorzystasz. Jednak uogólniając można określić, że sprzęt medyczny to urządzenia stosowane do:

Co ważne, nie ma znaczenia ich forma – mogą być stacjonarne lub przenośne. Do sprzętu medycznego zaliczane są także urządzenia elektroniczne wykorzystywane do przetwarzania oraz wizualizacji danych pozyskiwanych np. podczas diagnostyki.

Jednak wiedza na temat tego rozróżniania dwóch grup sprzętu jest ważna, gdyż każdą z nich obejmuje się inną ochroną. Z tego powodu, zanim zakupisz polisę, powinieneś przygotować bardzo dokładny spis posiadanego mienia.

Jak przygotować wykaz ubezpieczanego sprzętu medycznego?

Jeśli chcesz kompleksowo ubezpieczyć swój sprzęt medyczny, powinieneś przygotować jego wykaz dla ubezpieczyciela. To dokument, w którym wyszczególniasz wszystkie urządzenia, podając dla każdego z nich poniższe informacje:

Co należy dodać, na rynku bez problemu można znaleźć ubezpieczenia przeznaczone dla leasingowanego sprzętu medycznego. W takim przypadku potrzebna jest jedynie cesja umowy. Oczywiście pamiętaj, że zwykle ofertę danego ubezpieczyciela musi zaakceptować leasingodawca.

Jaką ochronę sprzętu medycznego zapewnia jego ubezpieczenie?

Zwykle polisy związane ze sprzętem medycznym zapewniają kompleksową ochronę, a więc od każdego ryzyka. Oprócz tego istnieje możliwość ubezpieczenia tych urządzeń w ramach ogólnej polisy majątkowej. Tutaj sytuacja zmienia się, gdyż w umowie pojawią się już tzw. ryzyka opisane. Będą tam więc dokładnie wyszczególnione sytuacje, w których ubezpieczyciel wypłaci pieniądze. Tych może być wiele, jak np. zalanie, spalenie, uszkodzenie w wyniku uderzenia pioruna itd. Zakres ten można w dużej mierze elastycznie dopasowywać do potrzeb.

Ze swojej strony zdecydowanie polecamy korzystanie z pierwszego rozwiązania. Obejmuje wszystkie ryzyka, a więc nie musisz martwić się tym, czy w razie wystąpienia szkody ubezpieczyciel na pewno wypłaci odszkodowanie. W przypadku drugiego ubezpieczenia pieniędzy nie dostaniesz w naprawdę wielu sytuacjach, jak np. po:

W dedykowanej polisie dla sprzętu medycznego powyższe zdarzenia są objęte ochroną. Jeśli chcesz dokładnie poznać oferty z rynku, już teraz wypełnij formularz na stronie!

Ubezpieczenie sprzętu medycznego dobrze dopasuj do potrzeb

Pamiętaj, że ubezpieczenie sprzętu medycznego warto łączyć z innymi polisami, w tym np. majątku firmy czy jej odpowiedzialności cywilnej wynikającej z formy działalności. Warto oprócz tego prześwietlić jak najwięcej ofert i skorzystać z pomocy dobrego doradcy. Dzięki temu znajdziesz polisę zarówno dopasowaną do potrzeb, a więc o szerokim zakresie ochrony, jak i możliwie najtańszą. Wsparcie w tym zakresie otrzymasz od nas – wypełnij formularz na stronie, aby otrzymać zestawienie najlepszych ubezpieczeń sprzętu medycznego.