Ubezpieczamy24.com

ubezpieczenie maszyn obraz 2

Ubezpieczenie maszyn

Oferujemy ubezpieczenie maszyn i sprzętu budowlanego – to propozycja skierowana do firm i osób fizycznych – osób posiadających maszyny i sprzęt budowlany. Zalicza się do tego maszyny budowlane, drogowe, leśne, sprzęt i zaplecze budowy, transport, dodatkowe koszty napraw, czy All risk. 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Z miłą chęcią podpowiemy, jaka polisa będzie najlepiej dopasowana do Twoich indywidualnych potrzeb. Dodatkowo informujemy, że możesz zapłacić za swoją składkę jednorazowo bądź rozłożyć swoją płatność nawet na kilkanaście rat – wszystko zależy od Ciebie!

Dla kogo kierowana jest oferta?

Ubezpieczenie maszyn jest przeznaczone dla różnych rodzajów podmiotów, w tym:

ubezpieczenie maszyn obraz 3
ubezpieczenie maszyn obraz 4

Jakie maszyny można ubezpieczyć?

Maszyny, które mogą być ubezpieczone, to różnego rodzaju urządzenia i sprzęty, w tym:

Ubezpieczenie maszyn - zapytaj o ofertę

Zapewnij ochronę swoim maszynom przed nieprzewidzianymi zdarzeniami i zyskaj pewność, że Twój biznes będzie bezpieczny. Skontaktuj się z nami dziś i zapytaj o naszą ofertę ubezpieczenia maszyn.

Wypełnij formularz

Zostaw nam swoje dane, abyśmy mogli się z Tobą skontaktować.


Jak możemy Ci pomóc?

Opisz krótko sprawę.


Ubezpieczenie maszyn – oferta

Oferujemy szeroki zakres ochrony maszyn. Sprawdź, jakie produkty ubezpieczeniowe są dostępne w ramach ubezpieczenia maszyn i sprzętu elektronicznego. Pamiętaj, że ograniczenia i wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej zawsze znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

1

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego (EEI)

To propozycja skierowana do osób posiadających różnego rodzaju urządzenia elektroniczne. Nie chodzi tutaj wyłącznie o popularne komputery osobiste, ale również np. o skomplikowane urządzenia sterujące produkcją. Ubezpieczenie obejmuje wszystkie szkody i straty, które opierają się na utracie, uszkodzeniu lub zniszczeniu mienia na skutek zdarzenia – nagłego i nieprzewidzianego. 

Ważną informacją jest to, iż ubezpieczenie może obejmować nie tylko własny sprzęt elektroniczny, ale także te urządzenia, które są w pieczy lub pod kontrolą osoby ubezpieczającej, jeśli spoczywa na nim obowiązek ubezpieczenia. Należy podkreślić, iż przedmiotem ubezpieczenia mogą być rozmaite sprzęty takie jak np. komputery, sprzęt medyczny, części wyposażenia elektronicznego, urządzenia nawigacyjne, wymienne nośniki danych, a także dodatkowe koszty firmy będące wynikiem szkody materialnej w urządzeniu elektronicznym.

2

Ubezpieczenie maszyn od awarii (MB)

W naszej ofercie znajduje się także ubezpieczenie maszyn od awarii (o którym też szerzej można przeczytać na naszej stronie). Ten produkt polecamy posiadaczom maszyn i urządzeń mechanicznych, które są stale użytkowane w miejscu prowadzenia firmy. Jeśli chodzi o ten rodzaj ubezpieczenia, to przedmiotem mogą być maszyny i urządzenia w czasie użytkowania, podczas spoczynku, w czasie remontu i konserwacji, a także podczas przemieszczania na terenie miejsca ubezpieczenia, będącego własnością ubezpieczającego lub znajdujące się w posiadaniu, w pieczy lub pod kontrolą osoby ubezpieczającej, jeśli spoczywa na nim obowiązek ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie obejmuje awarie maszyn produkcyjnych wszelkiego typu, lecz co ważne urządzenia powinny być używane zgodnie z ich przeznaczeniem w związku z prowadzonym biznesem. Przykładowo awaria może powstać w następstwie nieprawidłowej obsługi maszyn i urządzeń (m.in. zaniedbania lub nieostrożności), wybuchu fizycznego, wady materiałowej lub błędu konstrukcyjnego, montażowego, bądź niewłaściwych parametrów prądu zasilania, przepięcia i innych skutków pośredniego uderzenia pioruna.

W jakich sytuacjach ubezpieczenie działa? Każdy zainteresowany powinien wiedzieć, że to ubezpieczenie nie obejmuje następstw szkód mających przyczynę poza maszyną – np. deszcz walny. Warto podkreślić, że można skorzystać z opcji rozszerzenia o ubezpieczenie utraty zysku firmy, jako następstwa ubezpieczonej awarii (MLoP).

3

Ubezpieczenie maszyn i urządzeń budowlanych (CPM)

Ubezpieczenie maszyn i urządzeń budowlanych oferujemy głównie właścicielom maszyn i urządzeń budowlanych, które znajdują się i przemieszczają się na placu budowy lub pomiędzy różnymi miejscami wykonywania kontraktów budowlanych. 

Jest to propozycja obejmująca uszkodzenie lub utratę maszyny w następnie szkód mających przyczynę poza maszyną, kradzieży, a także następstwa szkód wynikających z awarii wewnętrznej maszyny, jeśli zdarzyła się szkoda w jej zewnętrznych elementach. Zaliczamy do tego szkody będące wynikiem błędów w obsłudze powodujące np. wpadnięcie do wykopu, kolizje z innymi maszynami, czy przewrócenie się sprzętu. 

Jakie są przedmioty ubezpieczenia? Zalicza się do nich maszyny i urządzenia budowlane, a także sprzęt, narzędzia, wyposażenie i zaplecze budowy w trakcie użytkowania, składowania i przemieszczania na placu budowy. Istnieje także możliwość dodatkowego rozszerzenia ubezpieczenia na transport wyżej wymienionego mienia na terenie Polski.

4

Ubezpieczenie od ryzyk budowy i montażu (CAR/EAR)

Ubezpieczenie wszystkich ryzyk budowy i montażu gwarantuje kompleksową ochronę ubezpieczeniową każdej ze stron uczestniczącej w realizacji inwestycji budowlanych. Jest tu mowa zwłaszcza o inwestorach, wykonawcach, podwykonawcach, producentach, a także dostawcach – montowanych sprzętów i instalacji oraz instytucjach finansujących. 

Co obejmuje to ubezpieczenie? Mianowicie są to szkody i straty materialne opierające się na utracie, uszkodzeniu lub zniszczeniu mienia będącego przedmiotem prac kontraktowych, w mieniu otaczającym będącym inwestora, w mieniu będącym w pieczy i pod kontrolą wykonawcy oraz w sprzęcie, zapleczu i maszynach budowlanych.

Istnieje również taka możliwość, aby ubezpieczenie obejmowało odpowiedzialność cywilną ubezpieczonych podmiotów (wszystkich podmiotów realizujących ubezpieczone usługi) w związku z szkodami osobowymi bądź rzeczowymi, jakie mogą mieć miejsce w związku z realizacją ubezpieczonych prac. Można także zdecydować się na ochronę dla utraty spodziewanego zysku inwestora jako następstwa szkody rzeczowej. 

Gwarancja wyboru najlepszego ubezpieczenia

Wygodne płatności online i zdalne załatwienie formalności

Szybko i korzystnie ubezpieczysz swoją firmę

Ubezpieczenie maszyn 7

Jak odpowiednio ubezpieczyć maszyny od uszkodzeń?

Ubezpieczenie maszyn od uszkodzeń, czyli ubezpieczenie MB jest produktem, którym interesują się szczególnie firmy z branż produkcyjnych, technicznych, automotive, a także tych, które mają rozbudowany park maszynowy. 

W kontekście ubezpieczenia maszyn jest to najczęściej wybierany produkt. Podczas przygotowania programu ubezpieczenia dla takiego mienia zawsze zależy nam na uzyskaniu jak najszerszej ochrony ubezpieczeniowej. W związku z tym należy pamiętać, że zwykle ubezpieczenie sprzętu budowlanego nie wygląda tak jak klasyczne ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk. Jeśli chodzi o opisywany produkt, to sprawa najczęściej jest bardziej złożona. 

Chcąc ubezpieczyć park maszynowy, warto zdecydować się na zawarcie w programie ubezpieczenia zarówno polisy na mienie od wszystkich ryzyk, jak i polisy ubezpieczenia maszyn od uszkodzeń i awarii, czyli tak zwane MB = Machinery Breakdown. Z jakiego powodu? W końcu mogłoby się wydawać, że ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk pokrywa większość możliwych szkód w parku maszynowym.  

Jaki jest zakres ubezpieczenia MB?

Zakres ubezpieczenia mienia od wszystkich ryzyk jest naprawdę szeroki i zapewnia naprawdę dobrą ochronę ubezpieczeniową parku maszynowego (m.in. przed awariami, kradzieżami, uszkodzeniami itd…)

Jednak w przypadku ubezpieczenia maszyn, ubezpieczyciele często stosują wyłączenia, na które warto dodatkowo się ubezpieczyć.

Szkody wynikające z niżej wymienionych zdarzeń czy czynników są wyłączone z ochrony w ramach polisy mienia od wszystkich ryzyk (lub od ognia i innych zdarzeń losowych), jednak trzeba podkreślić, że można je ubezpieczyć, decydując się na dedykowaną polisę maszyn od uszkodzeń i awarii:

Oprócz powyższych zdarzeń (te zwykle znajdziesz w podstawowym zakresie  ubezpieczenia MB), dedykowaną polisą dla maszyn możesz objąć dodatkowo np.:

Czy samo ubezpieczenie maszyn od uszkodzeń jest wystarczające?

Biorąc pod uwagę fakt, iż ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk (lub od ognia i innych zdarzeń losowych) i ubezpieczenie maszyn od uszkodzeń/awarii są komplementarne, to odpowiedź na powyższe pytanie brzmi – nie jest wystarczające. Chcąc mieć zapewnioną kompleksową ochronę ubezpieczeniową parku maszynowego, konieczne są oba ubezpieczenia, bowiem ich zakresy świetnie się uzupełniają. 

Wynika to z tego, że ubezpieczenie MB wyłącza z zakresu ochrony szkody/zdarzenia, które najczęściej pokrywa ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk. Zwykle poza ochroną ubezpieczeniową pozostanie m.in. bezpośrednie uderzenie pioruna, huragan, pożar, katastrofa budowlana, zadymienie, czy powódź. 

Co to oznacza w praktyce? Nic innego jak to, że aby mieć odpowiednią ochronę urządzeń budowlanych, w tym maszyn samojezdnych i tych przeznaczonych do podnoszenia ciężkich elementów, trzeba zdecydować się zarówno na ubezpieczenie od wszystkich ryzyk, jak i ubezpieczenie MB.

Powinieneś również wiedzieć, iż do rozmaitych ubezpieczeń dochodzą ubezpieczenia zdrowotne pracowników. Ubezpieczenie maszyn jest zaledwie jedną z wielu kwestii, które muszą wziąć pod uwagę pracodawcy. Polecane towarzystwo ubezpieczeń na pewno doradzi w wyborze najlepszych i jednocześnie kompleksowych ofert. Decydując się na najlepszą ofertę, masz zapewnione nie tylko pokrycie kosztów likwidacji szkody związanej z określonymi zdarzeniami losowymi, ale również wypłacenie zadośćuczynienia związanego z Machinery Breakdown. 

O powyższej sytuacji pisaliśmy w powyższych akapitach. Jeśli zdecydujesz się na zakup konkretnego ubezpieczenia, to warto najpierw dokładnie zapoznać się ze wszystkimi klauzulami, aby upewnić się, kiedy należy się wypłata odszkodowania i pokrycie kosztów związanych z różnymi sytuacjami losowymi. To podstawa, jeśli chcesz uniknąć rozczarowania, czy też sytuacji, w której dowiesz się o braku możliwości odebrania odszkodowania (nawet gdy regularnie opłacasz składki). 

Jak ubezpieczyć maszyny?

Dobrą opcją jest ubezpieczenie całości parku maszynowego w ramach ubezpieczenia mienia od wszystkich ryzyk, a także kilku maszyn (np. tych o większej wartości) w ramach ubezpieczenia MB lub nawet całego parku maszynowego, jeśli jest taka możliwość. 

Nie do końca wiesz, które maszyny objąć jaką ochronę? W takim razie nawiąż kontakt z doradcą, który podpowie Ci, jak powinieneś ubezpieczyć posiadany sprzęt. 

Niezależnie jednak od Twojej decyzji (czy zdecydujesz się na ubezpieczenie wszystkich maszyn od uszkodzeń, czy jedynie wybranych), aby zawrzeć polisę, będziesz musiał przygotować wykaz, który będzie zawierał takie informacje jak m.in.:

ubezpieczenie sprzętu medycznego ikona 2

Czy w ubezpieczeniach maszyn (MB) są jakieś pułapki? 

Podczas wyboru ubezpieczenia maszyn od awarii koniecznie trzeba przeanalizować Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Każda polisa zawiera bowiem wyłączenia. Jeśli nie wiesz, jak to dobrze przestudiować, to możesz także zdecydować się na wynajęcie do tego pośrednika, który zrobi to dla Ciebie. Jeśli chodzi o ten konkretny rodzaj ubezpieczenia, czyli polisę MB, to nie obejmuje ona ochroną m.in. narzędzi wymiennych, materiałów eksploatacyjnych, szkód będących wynikiem zużycia naturalnego, czy części ulegających szybkiemu zużyciu. 

Wybór oferty ubezpieczenia MB nie jest łatwy – zanim go dokonasz, to dokładnie porównaj wszystkie dostępne propozycje. Zainteresuj się też wysokością zastosowanych franszyz redukcyjnych (udziałów własnych w szkodzie po stronie klienta). Często praktyką jest stosowanie wyższych udziałów w szkodzie w polisach MB niż w polisach na mienie od wszystkich ryzyk. Nie zdziw się, jeśli ubezpieczyciel zaproponuje udział w szkodzie 500 zł dla mienia od wszystkich ryzyk, a aż 10 000 zł dla maszyn od uszkodzeń. Co oznaczają wysokie udziały w szkodzie? A nic innego niż to, iż niektórych części parku maszynowego nie warto ubezpieczyć na polisie MB.

Warto zatem przygotować wykaz z udziałem posiadanego sprzętu, a następnie poświęcić nieco więcej czasu na przeanalizowanie tego, w jaki sposób chcemy ubezpieczyć konkretne maszyny. W tej kwestii pomocne mogą okazać się usługi profesjonalnego pośrednika – wówczas zyskasz pewność, że Twoje sprzęty będą ubezpieczone w najlepszy sposób. 

Suma ubezpieczenia maszyn w polisie MB - co musisz wiedzieć?

Sumę ubezpieczenia maszyn od uszkodzeń można określić jako wartość odtworzenia lub wartość księgowa brutto. Oto szczegóły:

Przygotowując program ubezpieczenia, warto zastanowić się, jakie sumy będą korzystniejsze w danym przypadku – chodzi tutaj zarówno o daną firmę, jak i daną maszynę. Nie zawsze jest możliwość wynegocjowania sumy ubezpieczenia maszyn od uszkodzeń na tzw. pierwsze ryzyko. 

Ile kosztuje ubezpieczenie maszyn od uszkodzeń?

Planując zakup ubezpieczenia maszyn od uszkodzeń/awarii musisz wiedzieć, iż jest ono kilkukrotnie wyższe niż ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk. 

Cena ubezpieczenia maszyn od uszkodzeń zależy od wielu czynników, takich jak wartość maszyn, rodzaj maszyn, udziały w szkodzie, sumy ubezpieczenia, wielkość parku maszynowego, miejsce, w którym się znajdują, i ryzyko związane z ich użytkowaniem. Nie jest możliwe podanie dokładnej kwoty bez uwzględnienia tych czynników. Aby uzyskać dokładną wycenę, należy skontaktować się z ubezpieczycielem lub agentem ubezpieczeniowym.

Ubezpieczenie maszyn dobrze dopasuj do potrzeb

Zabezpieczenie swoich maszyn to kluczowy element dla utrzymania ciągłości biznesu. Sprawdź jak dobrze dopasować ubezpieczenie, by mieć pewność, że w razie awarii czy uszkodzenia, będziesz mógł szybko powrócić do pracy bez dodatkowych kosztów.