Ubezpieczamy24.com

ubezpieczenie hotelu i pensjonatu obraz 1

Ubezpieczenie hotelu i pensjonatu

Chcesz zabezpieczyć swój hotel lub pensjonat przed nieprzewidzianymi sytuacjami? Nasze ubezpieczenie hotelu i pensjonatu pomoże Ci uchronić się przed finansowymi stratami spowodowanymi m.in. kradzieżą, awarią sprzętu czy odwołaniem rezerwacji. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej i wybrać najlepsze rozwiązanie dla swojego biznesu.

Hotele

Motele

Pensjonaty

Ośrodki wypoczynkowe

Ubezpieczenie hotelu i pensjonatu 13

Ochrona Twojego hotelu lub pensjonatu przed nieprzewidzianymi zdarzeniami

Prowadzenie hotelu bądź pensjonatu to zadanie wymagające zwracania uwagi na najdrobniejsze szczegóły, aby zapewnić swoim gościom jak najlepsze warunki. Należy też pamiętać o zagrożeniach, jakie mogą zdarzyć się w nieoczekiwanym momencie. Włamania, kradzieży, pożaru lub zalania budynku nie da się przewidzieć, jednak skutecznie można zapobiegać ich skutkom, wybierając kompleksowe ubezpieczenie.

Świadcząc usługi hotelarskie warto wyposażyć się co najmniej w optymalne ubezpieczenie majątku i odpowiedzialności cywilnej zarówno samej nieruchomości, jak i gości przebywających w hotelu. W naszej ofercie znajdziesz szeroki zakres atrakcyjnych cenowo polis, skierowanych do właścicieli hoteli, pensjonatów i ośrodków szkoleniowo-wypoczynkowych, dzięki czemu z łatwością dopasujesz zakres ochrony do osobistych potrzeb swojej działalności. 

Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia naszych ekspertów i wybierz polisę, która zapewni twoim obiektom maksymalne bezpieczeństwo – postaw na kompleksowe ubezpieczenie majątku i odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności, które pozwoli ci spać spokojnie.

Jakie firmy powinny posiadać ubezpieczenie dla branży hotelarskiej?

Branża hotelarska obejmuje działalności, które oferują swoim klientom usługi gastronomiczne, noclegowe lub rekreacyjne.

Oferta ubezpieczeniowa dostępna jest dla średnich przedsiębiorstw, małych i tych dużych.
ubezpieczenie hotelu i pensjonatu obraz 1

Z ubezpieczenia dla branży hotelarskiej dostępnego w naszej ofercie, skorzystać mogą zatem właściciele obiektów z powyższego sektora, zyskując w ten sposób pełną ochronę. Decydując się na polisę zabezpieczającą przed nieprzewidzianymi wypadkami możesz samodzielnie wybrać zakres ochrony oraz sumę ubezpieczenia, dostosowując je do własnych potrzeb i możliwości.  

Zarówno właściciele dużych hoteli, jak i niewielkich obiektów oferujących noclegi muszą być świadomi licznych zagrożeń. Straty spowodowane przez nagły wybuch pożaru lub inny poważny wypadek, podczas którego ucierpi nieruchomość będą wymagały dużego nakładu finansowego, aby przywrócić budynek do pierwotnego stanu. W wielu przypadkach może okazać się to wręcz niemożliwe, ze względu na niewystarczającą ilość środków pieniężnych. Posiadając ubezpieczenie możesz jednak liczyć na wypłatę odszkodowania, które pozwoli ci pokryć szkody i bez żadnych przeszkód ponownie wznowić swoją działalność.

Ubezpieczenie dla branży hotelarskiej - formularz

Posiadanie ubezpieczenia to kluczowa kwestia dla każdego przedsiębiorstwa, w tym dla branży hotelarskiej. Niezależnie od tego, czy prowadzisz mały pensjonat, czy duży hotel, ubezpieczenie pozwoli Ci chronić swój biznes przed ryzykami związanymi z działalnością oraz zapewni spokój ducha, że Twoje finanse są bezpieczne nawet w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń. Nie zwlekaj – zadbaj o swoją przyszłość już dziś i rozważ ubezpieczenie dla swojej branży hotelarskiej.

Wypełnij formularz

Zostaw nam swoje dane, abyśmy mogli się z Tobą skontaktować.


Jak możemy Ci pomóc?

Opisz krótko sprawę.


Ubezpieczenie pensjonatu i hotelu - zalety

Jakie są najczęstsze ryzyka w branży hotelarskiej?

Gwarancja wyboru najlepszego ubezpieczenia

Wygodne płatności online i zdalne załatwienie formalności

Szybko i korzystnie ubezpieczysz swoją firmę

Na jakie ryzyka narażone są hotele, pensjonaty i ośrodki wypoczynkowe?

Branża hotelarska narażona jest na wiele ryzyk m.in.:

  • Ryzyko finansowe. Może to obejmować ryzyko utraty zysku z powodu braku gości, opóźnień w płatnościach od gości lub strat związanych z odwoływaniem rezerwacji. Szkody polegające na utracie zysku może zabezpieczyć dobra polisa. Polisa może obejmować ubezpieczeniem również koszty stałe działalności jak np. wynagrodzenie dla pracowników, opłaty za pobór energii elektrycznej, wodę, opłaty dzierżawne, raty kredytów itd.
  • Ryzyko prawne.  Może to obejmować ryzyko pozwów od gości, którzy twierdzą, że hotel nie spełnił swoich obowiązków lub zostali poszkodowani podczas pobytu
  • Ryzyko związane z nieruchomością.  Może to obejmować ryzyko na wypadek szkód od zdarzeń losowych, takie jak powodzie, trzęsienia ziemi czy huragany, a także szkód spowodowanych przez wandalizm lub kradzież. Dobrze dobrana polisa zabezpiecza rekompensatę za szkody powstałe.
  • Ryzyko uszkodzenia mienia. Właściciel hotelu powinien upewnić się, że jego zakres ubezpieczenia obejmuje szkody wyrządzone przez gości hotelowych, takie jak uszkodzenie wyposażenia czy mebli.
  • Ryzyko odpowiedzialności cywilnej. Może to obejmować ryzyko pozwów od gości, którzy twierdzą, że zostali poszkodowani podczas pobytu w hotelu. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) powinien posiadać każdy obiekt hotelowy.
  • Ryzyko wyrządzenia szkód przez pracowników hotelu. W celu zapewnienia pełnej ochrony finansowej, warto również objąć ochroną takie ryzyka, jak szkody poniesione przez pracowników hotelarza. Jeśli hotel lub pensjonat korzysta z mienia ruchomego lub nieruchomego na podstawie umowy najmu, dzierżawy, leasingu itp., warto dokupić odpowiednią klauzulę ubezpieczeniową, która pokryje szkody powstałe w wyniku korzystania z tego mienia. Dzięki temu właściciel hotelu będzie miał pewność, że będzie mógł szybko i sprawnie naprawić lub wymienić uszkodzone mienie, a tym samym uniknąć opóźnień w działalności.

W celu zapewnienia pełnej ochrony finansowej, zakres ubezpieczenia mienia dla hotelu powinien być rozszerzony o klauzule gwarantujące pokrycie szkód związanych z uszkodzeniem, zniszczeniem lub utratą mienia osób trzecich, które znajdują się pod opieką, pod dozorem lub kontrolą ubezpieczonego. Dzięki takiemu rozszerzeniu ochrony ubezpieczeniowej, hotel będzie miał pewność, że zostaną pokryte szkody, jakie mógłby ponieść w związku z odpowiedzialnością za szkody wyrządzone przez gości lub inne osoby znajdujące się pod jego opieką.

Jaki jest koszt ubezpieczenia hotelu lub pensjonatu?

Koszt polisy zależny jest od rodzaju wybranego pakietu oraz sumy ubezpieczenia, na które się zdecydujesz. Warto pamiętać, że cena składki ubezpieczeniowej to nieznaczny wydatek w porównaniu z kosztami strat będących wynikiem nieszczęśliwego zdarzenia. 

Wybierając ubezpieczenie z nami w pełni dostosujesz zakres ochrony do rodzaju prowadzonej przez siebie działalności – niezależnie od tego, czy prowadzisz hotel, pensjonat, czy też oferujesz swoim gościom domki do wynajęcia. Niższą składkę zapłacisz, kiedy zdecydujesz się na pojedyncze ubezpieczenie zamiast na pakiet polis. Na jej wysokość wpływa również kwota na jaką ubezpieczona będzie nieruchomość – należy jednak dokładnie przemyśleć tą kwestię i wyliczyć, jaka kwota wystarczy na pokrycie ewentualnych strat, tak aby ewentualnie odzyskać nakłady inwestycyjne.

Co to jest ubezpieczenie mienia hotelu?

Ubezpieczenie mienia to rodzaj polisy, która chroni firmy, takie jak hotele, pensjonaty przed szkodami powstałymi w wyniku różnych zdarzeń losowych, takich jak pożary, kradzieże czy katastrofy naturalne. W ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU) określa się, jakie rodzaje szkód są objęte ochroną ubezpieczeniową oraz jakie są limity odpowiedzialności ubezpieczyciela w przypadku wystąpienia tych szkód. Ubezpieczenie mienia jest ważnym elementem ochrony finansowej dla hoteli, ponieważ pozwala im na szybkie i sprawne naprawienie szkód i powrót do działalności.

Ubezpieczenie hotelu i pensjonatu 14

Ubezpieczenie hotelu i pensjonatu - czy jest obowiązkowe?

Ubezpieczenie tego rodzaju jest w pełni dobrowolne, co oznacza, że właściciel obiektu nie ma obowiązku jego wykupienia. Warto jednak mieć na uwadze wysokie koszty, jakie trzeba będzie ponieść w razie wypadku. Hotel, pensjonat czy ośrodek wypoczynkowy zaliczają się do obiektów o znacznej wartości – oznacza to, że przywrócenie ich do stanu pierwotnego może nawet przekraczać możliwości finansowe jego właściciela. Należy też pamiętać, że długi przestój w funkcjonowaniu działalności może stać się przyczyną kolejnych problemów, jakie mogą wyniknąć z powodu opóźnień w płatności rat kredytowych bądź braku wypłat dla pracowników.

Posiadając polisę otrzymasz jednak odszkodowanie, które pozwoli ci na sprawny remont zniszczonej nieruchomości na przykład po pożarze lub zalaniu, dzięki czemu twoja działalność w krótkim czasie ponownie będzie mogła zostać wznowiona, przyjmując kolejnych gości i z powrotem generując przychody.

Czego potrzebujesz, aby ubezpieczyć swój hotel?

Chcąc wykupić ubezpieczenie w Ubezpieczamy24 należy przygotować podstawowe dane w postaci nazwy obiektu, jego siedziby, adresu i numeru REGON, a także dane o okresie i miejscu ubezpieczenia oraz rodzaju prowadzonej działalności. Dodatkowo należy przedstawić informacje dotyczące obrotu za ostatni rok oraz określić przedmiot i zakres wraz z deklarowanymi sumami ubezpieczenia. Istotne są również limity odpowiedzialności, łącznie z zaznaczeniem wartości, które stanowią podstawę ich ustalenia. 

Zanim skontaktujesz się z naszym doradcą, zgromadź wszelką niezbędną dokumentację, co umożliwi ci załatwienie formalności nawet podczas jednego spotkania. W każdej chwili możesz także skorzystać z konsultacji telefonicznej, gdzie udzielimy odpowiedzi na twoje pytania.

Jakie ryzyka obejmuje ubezpieczenie hotelu, pensjonatu i ośrodka wypoczynkowego?

Ubezpieczenie tego rodzaju obejmuje daną nieruchomość wraz jego wyposażeniem oraz mienie osób trzecich, które przebywają w obiekcie. W przypadku kradzieży bagaże i osobiste przedmioty należące do gości również są objęte ochroną. Ubezpieczenie OC to natomiast zabezpieczenie na wypadek krzywdy osób trzecich, która wyrządzona zostanie w związku z prowadzeniem działalności.

Nasza oferta gwarantuje pełną ochronę na wypadek różnego rodzaju zdarzeń, dzięki czemu nie będziesz musiał obawiać się ich konsekwencji ani pokrywać strat z własnej kieszeni. Wybierając kompleksowe ubezpieczenie ochronisz własne mienie, jak i osobiste przedmioty swoich gości w przypadku kradzieży lub zniszczenia ich przez pracowników danego obiektu. Chcąc zadbać o każdy szczegół, możesz dodatkowo zdecydować się na OC z tytułu prowadzenia restauracji, jeżeli twój obiekt dodatkowo świadczy usługi gastronomiczne

Co zrobić, aby bez obaw prowadzić swój biznes?

Najlepszym sposobem jest inwestycja w odpowiednio dobrane ubezpieczenie, którego zakres uchroni twoją działalność przed skutkami różnego rodzaju zdarzeń. Wybierając pakiet polis w Ubezpieczamy24 możesz liczyć na kompleksową ochronę.