Ubezpieczamy24.com

ubezpieczenie branży drzewnej obraz 2

Ubezpieczenie branży drzewnej

Chroń swoje przedsiębiorstwo przed nieprzewidzianymi wydarzeniami z ubezpieczeniem branży drzewnej od naszej firmy. Nasze ubezpieczenia zapewniają ochronę dla firm zajmujących się produkcją, obróbką drewna, a także usługami leśnymi i wycinką drzew. 

Dostosuj swoje ubezpieczenie do swoich indywidualnych potrzeb i miej spokój ducha wiedząc, że twoja firma jest odpowiednio zabezpieczona.

Ubezpieczenie branży drzewnej 9

Ubezpieczenie dla branży drzewnej - zapewnij optymalny zakres ochrony swojej firmy

Branża drzewna w szczególności narażona jest na wiele niebezpieczeństw, które mogą spowodować znaczne straty przedsiębiorstwa. W związku z tym znalezienie ubezpieczenia zapewniającego optymalny zakres ochrony nie zawsze należy do najprostszych zadań.

Rezygnacja z poszukiwań towarzystwa ubezpieczeniowego, które będzie w stanie zaoferować polisę firmie z sektora drzewnego nie jest jednak dobrym pomysłem – brak zabezpieczenia działalności oznacza bowiem, że wszelkie straty poniesione w wyniku nieszczęśliwych wypadków trzeba będzie pokryć z własnej kieszeni.

Korzystając z doświadczenia naszych ekspertów możesz jednak w prosty sposób zapewnić bezpieczeństwo swojej firmie – w naszej ofercie znajdziesz szeroki zakres ochrony dedykowany branży drzewnej, obejmujący:

Ubezpieczenie branży drzewnej - formularz

Zapewnij bezpieczeństwo swojemu biznesowi z branży drzewnej dzięki naszemu ubezpieczeniu. Skorzystaj z naszego prostego formularza, aby szybko i łatwo uzyskać wycenę i zawrzeć umowę ubezpieczeniową.

Wypełnij formularz

Zostaw nam swoje dane, abyśmy mogli się z Tobą skontaktować.


Jak możemy Ci pomóc?

Opisz krótko sprawę.


Kompleksowe ubezpieczenia

Co oferujemy?

Ubezpieczenia tartaków,

Ubezpieczenia zakładów stolarskich,

Ubezpieczenia zakładów drzewnych,

Ubezpieczenia firm zajmujących się produkcją palet, opakowań z drewna, pellet, drewna kominkowego, drewnianych konstrukcji, materiałów podłogowych, domów z drewna, mebli.

Gwarancja wyboru najlepszego ubezpieczenia

Wygodne płatności online i zdalne załatwienie formalności

Szybko i korzystnie ubezpieczysz swoją firmę

Dlaczego tak trudno o ubezpieczenie branży drzewnej?

Problem ze znalezieniem towarzystwa ubezpieczeniowego, które zdecyduje się podpisać umowę z przedsiębiorcą prowadzącym działalność z sektora drzewnego, jest w naszym kraju dość powszechny. Jego główną przyczyną jest wysokie ryzyko wystąpienia kosztownych szkód oraz wymogi bezpieczeństwa, które z punktu widzenia ubezpieczycieli często mogą okazać się niewystarczające. Obowiązująca ustawa, bardziej niż na przeciwdziałaniu pożarom, znacznie większą uwagę skupia na zaopatrzenie zakładów drzewnych w niezbędny sprzęt gaśniczy, który należy zastosować w momencie wystąpienia zagrożenia.

Przyczyny trudności w znalezieniu ubezpieczenia dla branży drzewnej

Ubezpieczyciele coraz częściej wymagają lepszych zabezpieczeń przeciwpożarowych, takich jak SAP, tryskacze czy systemy wykrywania iskier, które są już standardem w krajach Unii Europejskiej, niestety w Polsce takie rozwiązania są rzadko stosowane z uwagi na wysokie koszty. Równie często jednak można spotkać się z twierdzeniem, że stosowanie prewencji jest po prostu zbędne – najczęściej wynika to z braku wystąpienia pożaru od początku funkcjonowania danej działalności, przez co ryzyko zdarzenia wydaje się przedsiębiorcy mało prawdopodobne.

Wdrożenie działań prewencyjnych jest jednak niezwykle istotne dla towarzystw ubezpieczeniowych, dlatego też tak często przedsiębiorcy spotykają się z odmową z ich strony. Ubezpieczyciele decydują się na udzielenie ubezpieczenia osobom, które starają się skutecznie zminimalizować ryzyko wystąpienia szkody. Opierając się o dane dotyczące częstotliwości występowania wypadków w branży drzewnej są bowiem w pełni świadomi tego, jak wysokie ryzyko niesie za sobą branża drzewna oraz jak kosztowne straty może spowodować pożar w tego rodzaju zakładzie. 

Jak przygotować się do ubezpieczenia swojej firmy z branży drzewnej?

Przede wszystkim powinien on pomyśleć o ubezpieczeniu swojej firmy z wyprzedzeniem. Przygotowanie właściwej oferty ubezpieczenia dla branży drzewnej to długotrwały proces, obejmujący między innymi przeanalizowanie wielu danych, ocenę ryzyka oraz wdrożenie niezbędnych modyfikacji. 

Należy pamiętać, aby podczas załatwiania formalności szczerze przedstawić ubezpieczycielowi swoją sytuację – pominięcie istotnych kwestii może sprawić, że umowa nie będzie w pełni pokrywać potrzeb przedsiębiorstwa. Ponadto, należy wypracować solidną strategię w zakresie bezpieczeństwa, przygotowując na jej podstawie harmonogram inwestycji i zmian. 

Warto zapoznać ze strategią również brokera lub ubezpieczyciela, co może mieć znaczący wpływ podczas zawierania umowy ubezpieczenia. Dodatkowo ważne jest, aby z wyprzedzeniem uwzględnić w firmie działania prewencyjne, które pozwolą zminimalizować ryzyko występowania szkód oraz zapewnią bezpieczeństwo zakładowi oraz jego pracownikom.

Co sprawia, że mimo wysokiego ryzyka przedsiębiorcy nie chcą wykupić ubezpieczenia dla swojej firmy?

Najczęściej przedsiębiorcy rezygnują z polisy z powodu jej kosztu, który nie należy do najniższych. Koszt składki jest co prawda dość wysoki, jednak warto pamiętać, że brak zabezpieczenia będzie w razie wypadku wiązać się z dużo większymi stratami. 

Przykładowo: klientem firmy ubezpieczeniowej jest właściciel tartaku. Wysokie ryzyko wystąpienia pożaru sprawia, że koszt składki wynosić będzie 6 000 zł – przedsiębiorca rezygnuje w tym momencie z wykupienia polisy ze względu na zbyt wysoką cenę. Kilka miesięcy później w jego zakładzie dochodzi jednak do wypadku, wynikiem którego są straty oszacowano na 300 000 zł. Efektem braku zabezpieczenia w postaci polisy jest zatem konieczność pokrycia strat z własnej kieszeni, łącznie z karą umowną wynikającą z niedotrzymania warunków umowy zawartej ze swoim klientem.

Czynnikiem sprawiającym, że niewielka ilość przedsiębiorców z branży drzewnej decyduje się na wykupienie ubezpieczenia jest często brak świadomości na temat realnych zagrożeń, jakie dotyczą jego firmy. Jest to niestety częste zjawisko w przypadku ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej dla firm, które wymagają sprecyzowania dokładnych potrzeb danego klienta.

Postaw na wieloletnie doświadczenie

Jeśli prowadzisz firmę z branży drzewnej, doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że narażona jest ona na wiele niebezpieczeństw, które mogą prowadzić do znacznych strat finansowych. W związku z tym, znalezienie odpowiedniego ubezpieczenia dla swojej firmy jest niezwykle ważne. Nasza oferta skierowana jest do przedsiębiorców z branży drzewnej i obejmuje szeroki zakres ochrony, który pozwoli zapewnić bezpieczeństwo Twojej działalności. Skorzystaj z naszego doświadczenia i zadbaj o swoją firmę już dziś.