721 676 315 lub 534 460 198
ubezpieczenie ciężarówki lead 2

Ubezpieczenie ciężarówki

Szukasz dobrej oferty na ubezpieczenie samochodu ciężarówki? Polisa OC zawsze posiada ten sam zakres ochrony, nie ma sensu przepłacać za polisy OC. Znajdziemy dla Ciebie najlepszą ofertę na ubezpieczenie samochodów ciężarowych. 

Inwestycja we flotę pojazdów ciężarowych sama z siebie jest ogromnym wydatkiem dla przedsiębiorcy, nawet jeśli wybiera się leasing. 

Do tego należy jednak dodać także obowiązkowe ubezpieczenie ciężarówki OC. Czasem ceny takich polis mogą zwalać z nóg, ale naprawdę nie oznacza to, że trzeba zawsze płacić majątek za ubezpieczenie.

Wypełnij nasz formularz, a nasz specjalista przedstawi ofertę w przeciągu 60 minut.

5/5

Na polisie za ubezpieczenia ciężarówek zaoszczędziłem w perspektywie rocznej kilkanaście tysięcy. Żona zachwycona, a ja niezdecydowanym polecam bo człowiek nawet nie jest świadomy ile pieniędzy w błoto niepotrzebnie czasem wydaje. Polecam.

Wojciech Speed TRUCK

Ile kosztuje ubezpieczenie ciężarówki?

Cena za ubezpieczenie ciężarówki może być sztuczne zawyżona

Kalkulator ubezpieczenia ciężarówki

ubezpieczenie ciężarówki obrazek 3

Nie marnuj więc swoich pieniędzy na mocno zawyżone stawki za ubezpieczenie OC. Nie decyduj się również od razu na przedłużenie polisy w firmie, z której oferty korzystałeś do tej pory. Jeśli porównasz inne oferty na rynku szybko przekonasz się, że możesz płacić dużo mniej. Zadzwoń do nas lub zostaw kontakt do siebie w formularzu na stronie. Nasz doradca szybko odezwie się i zajmie się wyszukaniem najlepszego możliwego rozwiązania dla ubezpieczenia Twoich pojazdów ciężarowych.


Osoba do kontaktu

Gwarantujemy kompleksową obsługę w zakresie polis dla ciężarówek, która obejmuje m.in.:

Ubezpieczenie samochód ciężarowy do 3 5 tony

Teoretycznie polisa na pojazd powyżej i poniżej 3,5 tony wygląda dość podobnie i faktycznie podobne są warunki wyliczania stawki. Niestety jednak tylko pozornie wygląda to tak samo. Ubezpieczenie ciężarówki to dla firmy ubezpieczeniowej ogromne ryzyko, które związane jest z charakterem użytkowania takich pojazdów.

Auta ciężarowe są bardzo intensywnie eksploatowane, jeżdżą nierzadko dziesiątki tysięcy kilometrów miesięcznie. Do tego tymi autami podróżuje się często nie tylko po kraju, ale także poza jego granicami. Przewozi się ciężkie towary, w grę wchodzi w wielu przypadkach pośpiech i wszystko to sprawia, że ryzyko spowodowania wypadku jest o wiele większe niż dla zwykłej osobówki. Do tego wszystkiego należy dodać wartość pojazdu ciężarowego i jego masę. Duża wartość sprawia, że ewentualna naprawa z OC niesie za sobą ogromne koszty. Duża masa natomiast jest powodem większych zniszczeń w czasie wypadku. Likwidacja szkody spowodowanej przez pojazd ciężarowy może być dla firmy ubezpieczeniowej niesamowitym obciążeniem.

O dużym ryzyku najlepiej świadczy suma ubezpieczeniowa. Jest ona oczywiście regulowana prawnie. W przypadku aut osobowych mamy dzisiaj do 1,5 miliona euro dla szkód na osobie oraz do 300 tysięcy euro dla szkód na mieniu. Sporo, prawda? Obowiązkowe ubezpieczenie ciężarówki OC to dużo wyższe sumy. Dla szkód na osobie mamy ponad 5 milionów euro, natomiast dla mienia ponad milion euro. To najlepiej uzmysławia, jak ryzykowne są to polisy dla firm ubezpieczeniowych.

Efekt tego jest łatwy do przewidzenia. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych po prostu nie ma w swojej ofercie polis dedykowanych właścicielom pojazdów o masie powyżej 3,5 tony. To z pewnością utrudnia przedsiębiorcy znalezienie takiej oferty, która będzie atrakcyjna cenowo.

Kryteria wpływające na koszt ubezpieczenia ciężarówki

przebieg,

pojemność silnika,

wiek pojazdu,

marka i model,

historia szkód

(właściciela pojazdu lub w przypadku flot ogólna historia szkód całego zestawu aut).

Poza powyższymi kryteriami, które są wspólne dla aut ciężarowych i osobowych, właściciele dużych pojazdów mogą być jeszcze prześwietlani pod innym kątem. Na ubezpieczenie ciężarówki duży wpływ będzie miało bowiem to, jak są one eksploatowane. Jeśli pojazdu transportuje towary lokalnie, cena może być sporo obniżona. Polisa będzie jednak droższa, gdy transport jest krajowy, a zwyżka będzie jeszcze większa wtedy, gdy transport jest międzynarodowy.

Kolejne kryterium to rodzaj transportowanych towarów. Jeśli firma przewozi na przykład paliwa czy oleje, niestety musi liczyć się z wyższą stawką ubezpieczenia. Są to towary niebezpieczne i w razie wypadku mogą one spowodować dodatkowe szkody na ogromną skalę. Czasem firma ubezpieczeniowa może nawet odmówić podpisania umowy w takim przypadku albo zaproponować po prostu zaporową stawkę.

Mając flotę warto ubezpieczać ją grupowo

Z pewnego bonusu ubezpieczeniowego mogą dodatkowo skorzystać właściciele flot pojazdów ciężarowych. Za flotę nierzadko uznaje się już nawet tylko 5 aut, a zyskać można sporo. Ubezpieczenie dla floty to po prostu jedna polisa obejmująca swym zasięgiem wszystkie auta wykorzystywane w firmie. Mogą być to ciężarówki kupione za gotówkę, w kredycie, jak również leasingowane. Taki pakiet zawsze wiąże się ze sporą ulgą. Koszt ubezpieczenia flotowego będzie na pewno dużo niższy, niż suma za polisy kupowane osobno dla każdego wozu.

Leasingujesz auta i potrzebujesz AC? Możesz dodatkowo zyskać

Kolejny bonus dotyczy tych osób, które leasingują ciężarówki i chcą skorzystać również z ubezpieczenia AC. Wiąże się to z ulgą podatkową, gdyż koszt polisy AC można zaliczyć w ogólny koszt leasingu i potem odpowiednio odliczyć od podatku. Warunek jest jeden, wartość całej floty leasingowanych pojazdów musi przekraczać 20 tysięcy euro.

Co bardzo ważne, odliczeniu podlega również OC i to niezależnie czy pojazdy się leasinguje czy nie. Zgodnie z przepisami właściciele aut osobowych rejestrowanych na firmę muszą liczyć się z pewnymi ograniczeniami w zaliczeniu takich wydatków do kosztów podatkowych. Ubezpieczenie ciężarówki nie jest objęte takimi ograniczeniami, a więc można co nieco na tym zyskać.

Unikanie płacenia OC jest nieopłacalne - sprawdź wysokość kar za brak ubezpieczenia!

Zgodnie z przepisami ubezpieczenie komunikacyjne OC jest obowiązkowe dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego, w tym ciężarówki. To prawda, że polisy dla pojazdów ciężarowych są bardzo drogie, ale zdecydowanie odradzamy unikania ich wykupowania. Kary za brak OC są w tym przypadku wysokie i uzależnione od aktualnego, minimalnego wynagrodzenia w kraju, dlatego stale się zmieniają.

W roku 2021 w przypadku niewykupienia polisy od odpowiedzialności cywilnej właściciel pojazdu ciężarowego zapłaci:

– 1680 zł – do 3 dni,
– 4200 zł – od 4 do 14 dni,
– 8400 zł – powyżej 14 dni.

Jak widzisz, unikanie wykupienia ubezpieczenia OC jest całkowicie nieopłacalne. Do tego pamiętaj, że jeśli kierowca nieubezpieczonego pojazdu spowoduje wypadek, wszelkie szkody będzie trzeba pokryć z własnej kieszeni!

Ubezpieczenia ciężarowe dla firm - OC, AC, NW i nie tylko

Duża wartość pojazdów ciężarowych sprawia, że niestety są łakomym kąskiem dla złodziei. Do tego pamiętaj, że rocznie pokonują nierzadko setki tysięcy kilometrów, a więc są narażone na różne nieoczekiwane zdarzenia, w tym awarie czy nawet akty wandalizmu. Ubezpieczenie OC nie chroni ciężarówki jako takiej. Jest polisą chroniącą jej kierowcę przed konsekwencjami jego błędów. W efekcie np. przy kradzieży, pożarze czy uszkodzeniu pojazdu podczas manewrowania, odszkodowanie nie będzie się należało.

Nawet jeśli masz tylko jeden pojazd ciężarowych, powinieneś na poważnie podejść do kwestii jego kompleksowej ochro