Ubezpieczamy24.com

ubezpieczenie ciągnika siodłowego obraz 10

Ubezpieczenie firmy transportowej

Przedsiębiorcy związani z branżą logistyczną oraz transportową muszą liczyć się z bardzo dużym ryzykiem prowadzenia działalności. Różne wypadki się zdarzają i niestety w tym przypadku mogą się one wiązać z ogromnymi stratami finansowymi. 

Z tego powodu ubezpieczalnie mają specjalną ofertę dla takich firm – ubezpieczenie firmy transportowej. Z naszą pomocą nie tylko szybko znajdziesz najtańszą opcję takiej polisy, ale także bez wychodzenia z domu dopasujesz ją do własnych potrzeb. Już teraz sprawdź, jaką ochronę możesz zyskać.

Zakres ochrony dla firm transportowych

Firmy działające w branży transportowej tylko z pozoru są do siebie podobne. Zakres ich działalności jest bardzo zróżnicowany i może obejmować np. przewóz lokalny, krajowy czy międzynarodowy. Różna jest także wartość ładunków, za które odpowiedzialni są kierowcy zatrudnieni w takich przedsiębiorstwach. To oczywiście duże uproszczenie, gdyż różnic jest dużo więcej.

Wszystko to sprawia, że ubezpieczenie firmy transportowej musi być dopasowane do indywidualnych potrzeb. Dzięki naszej pomocy będziesz mógł dokładnie przeanalizować oferty dostępne na rynku. Pomożemy Ci w dokonaniu najlepszego wyboru i przeanalizujemy umowę, zanim ją podpiszesz. Oprócz tego zyskasz dostęp do przejrzystego zestawienia. Nasi specjaliści przeanalizują aktualne oferty z rynku. Z nami wybierzesz nie tylko najlepszą, ale i optymalną pod kątem wysokości składki polisę.

4 główne kryteria ochrony firm transportowych

Zanim w ogóle zdecydujesz się na jakąś polisę, musisz mieć świadomość tego, że dzielą się one na kilka podstawowych opcji. Zakres ubezpieczenia jest różny. Może to być ubezpieczenie:

– od odpowiedzialności cywilnej przewoźnika drogowego,
– CARGO,
– OC spedytora,
– kabotażowe.

Jeśli prowadzisz firmę transportową, powinieneś rozważyć jeszcze dwie dodatkowe opcje, czyli NNW dla pracowników oraz ubezpieczenie floty samochodów. W znalezieniu i dopasowaniu do potrzeb każdej z tych polis może Ci pomóc nasza firma. Mamy wieloletnie doświadczenie w branży i współpracujemy z najlepszymi ubezpieczycielami.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika

Warto na początek podkreślić, że ubezpieczenie OCP nie jest w naszym kraju obowiązkowe. Powinieneś je jednak traktować jako podstawowa ochrona, dzięki której prowadzenie przedsiębiorstwa z branży transportowej będzie mniej stresujące. 

Pamiętaj również, że coraz więcej zleceniodawców skrupulatnie weryfikuje, czy przewoźnik ma wykupione OCP w ruchu krajowym lub międzynarodowym. Jeśli nie zdecydujesz się na taką polisę, automatycznie „odetniesz się” od szerokiego grona klientów.

Ubezpieczenie OC przewoźnika - zakres ochrony

kradzież, rabunek lub zniszczenie ładunku podczas np. postoju środka transportu,

uszkodzenie towaru będące efektem aktów wandalizmu,

opóźnienia w realizacji zleceń,

konieczność skorzystania z porady prawnej i skierowania sprawy do sądu (polisa pokrywa związane z tym koszty).

ubezpieczenie transportowe

Jest to podstawowy zakres ochrony, który można rozszerzać, dopasowując polisę do indywidualnych potrzeb. Chcesz wykupić OCP? Skorzystaj z naszej oferty! Zespół ekspertów pomoże Ci odpowiednio dobrać wszystkie opcje ochrony i wyszuka najlepszą ofertę na rynku.

ubezpieczenie cargo

Nasi specjaliści pomogą Ci również w znalezieniu takiego ubezpieczenia mienia. Dopasujemy opcję CARGO do indywidualnych potrzeb i znajdziemy najtańszą ofertę dostępną na rynku!

Ubezpieczenie CARGO

Drugą z dostępnych opcji jest tzw. ubezpieczenie CARGO, które dedykowane jest przedsiębiorcom chcącym chronić wyłącznie swoje mienie. Sprawdza się w szczególności w przypadku firm przyjmujących zlecenia na transport wyjątkowo cennych ładunków.

Polisa chroni mienia w transporcie od momentu jego przyjęcia przez spedytora, aż do odbioru w punkcie dostawy. Pamiętaj, że odszkodowanie z ubezpieczenia CARGO jest wypłacane tylko w przypadku szkód, na których powstanie przedsiębiorca nie miał wpływu. Jeśli firma udowodni, że było to działanie celowe albo np. wynikające z zaniedbania kwestii dobrego stanu technicznego pojazdów, może nie wypłacić pieniędzy.

OC spedytora

Klasyczne OC firmy transportowej stanowi tak naprawdę ochronę dla samych klientów. Warto jednak pamiętać o tym, że stratny na realizacji usług może być także sam spedytor. Uszkodzone pojazdy, zniszczony ładunek, opóźnienia nie z winy przewoźnika…przykładów może być wiele, ale łączy je ten sam element – duże straty dla firmy transportowej.

OC spedytora chroni przed takimi zdarzeniami. Naturalnie pamiętaj, że podstawową ochronę zawsze możesz rozszerzyć o różne dodatkowe pakiety.

Ubezpieczenie kabotażowe

Firma spedycyjna może się zajmować nie tylko drogowym transportem towarów. Przy bardzo dużych odległościach często łączy się jego formy, np. morski lub lotniczy z drogowym. W takiej sytuacji mamy już do czynienia z tzw. przewozem kabotażowym, pod którego kontem firmy ubezpieczeniowe również przygotowały specjalne polisy.

Pamiętaj, że tego typu transporty zawsze wiążą się z bardzo dużym ryzykiem. Straty możesz ponieść nie tylko Ty jako przewoźnik, ale i Twój klient, który oczywiście będzie później chciał od Ciebie stosownej rekompensaty. Dzięki ubezpieczeniu kabotażowego zapewnisz sobie ochronę na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.

Ubezpieczenie floty pojazdów

Do tej pory skupialiśmy się przede wszystkim na ochronie towarów przewożonych przez firmy transportowe. Jednak jako przewoźnik na pewno inwestujesz ogromne pieniądze we flotę samochodów, prawda? Jeśli leasingujesz pojazdy, zapewne jesteś zmuszony do wykupienia ubezpieczenia, które w odpowiedni sposób je chroni. Co jednak w sytuacji, gdy kupujesz samochody na własną rękę, za gotówkę lub na kredyt? Koniecznie powinieneś je ubezpieczyć!

W ramach takiej polisy zyskujesz pewność, że np. w razie wypadku otrzymasz pieniądze na naprawę. Na pewno zatrudniasz wielu kierowców, a przecież nigdy nie masz absolutnej pewności, że zachowują się oni odpowiedzialnie za kierownicą.

To jednak także ochrona na wypadek kradzieży, spalenia czy zalania pojazdu. Odszkodowanie uzyskasz również wtedy, gdy samochód padnie ofiarą wandali i zostanie poważnie uszkodzony.

W pakiecie z ubezpieczeniem flotowym może być także AC, które polecamy dokupić! Twoje pojazdy podróżują po całym kraju, a być może nawet i po Europie. Ryzyko awarii tak intensywnie eksploatowanego samochodu jest bardzo duże. Mając AC, nie będziesz musiał ponosić ogromnych kosztów holowania.

Pamiętaj, że każde z powyższych ubezpieczeń dla przewoźnika, w tym flotowe, możesz kupić z naszą pomocą. Skorzystaj z kalkulatora, porównaj ze sobą wiele ofert i bez wychodzenia z domu wybierz tę najlepszą!

Zadbaj o bezpieczeństwo pracowników w firmie transportowej

Pamiętaj, że Twoje przedsiębiorstwo nie mogłoby istnieć, gdyby nie armia pracujących dla Ciebie ludzi. Jest to wyjątkowo niebezpieczna branża, w której niestety często dochodzi do wypadków i to nie tylko na drodze. Jesteś odpowiedzialny za te osoby i w razie takich zdarzeń będziesz zobowiązany do wypłaty odszkodowania na skutek zdarzeń losowych powstałych w pracy.

Z tego powodu polecamy dokupić do pakietu ubezpieczeń firmy transportowej NNW dla pracowników. Najlepszym rozwiązaniem są tzw. oferty grupowe. Charakteryzują się stosunkowo niską ceną i są bardzo dobrze dopasowane do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Zależnie od wybranej formy, możesz je opłacać samodzielnie, dzielić się kosztami z pracownikami lub w całości pobierać opłatę od nich. Składka na jedną osobę zatrudnioną jest zazwyczaj bardzo niska!

NNW to pieniądze dla pracownika w razie wypadku, którego efektem będzie czasowy lub trwały uszczerbek na zdrowiu. To także wypłata odszkodowania dla rodziny, jeśli w wyniku zdarzenia osoba zatrudniona w Twojej firmie poniesie śmierć, oczywiście wykonując swoje obowiązki służbowe.

Ubezpieczenie firmy transportowej 7

Dlaczego warto wybrać naszą ofertę na ubezpieczenie?

Prowadzisz firmę transportową? W takim razie mamy dla Ciebie doskonałą propozycję. Pomożemy Ci znaleźć atrakcyjne ubezpieczenie przewoźnika, odpowiednio dobierzemy pakiety do Twoich potrzeb, a do tego wynegocjujemy dla Ciebie najlepszą cenę! Specjalizujemy się m.in. w polisach:

  • OC przewoźnika drogowego i spedytora,
  • CARGO,
  • kabotażowych,
  • floty samochodów,
  • NNW dla pracowników.

Od wielu lat pomagamy naszym klientom w kompleksowym zabezpieczaniu ich interesów. Nasz zespół tworzą ludzie z wieloletnim doświadczeniem. Analizujemy potrzeby przedsiębiorcy, jego sytuację i rodzaj prowadzonej działalności, aby na tej podstawie skonfigurować ubezpieczenie o jak najpełniejszym zakresie ochrony. Weryfikujemy oferty większości towarzystw ubezpieczeniowych. Dzięki szeroko zakrojonej współpracy z tymi firmami możemy zaproponować ceny, których nigdy nie uzyskasz jako klient indywidualny. Oprócz tego zawsze negocjujemy umowy w Twoim imieniu!

Dzięki naszej pomocy masz pewność, że wybrana polisa zapewnia Ci maksymalną ochronę. Dokładnie weryfikujemy umowy i przygotowujemy przejrzyste porównanie warunków ubezpieczenia. Jesteśmy z klientami nie tylko do momentu podpisania umowy ubezpieczenia. Jeśli tylko potrzebujesz, zajmiemy się monitorowaniem terminów płatności składek! Zapewniamy także kompleksowe wsparcie w procesie likwidacji szkód.

Nie czekaj dłużej – zgłoś się do nas już dziś i ubezpiecz swoją firmę transportową. Z nami będzie to proste, tanie i bezpieczne!

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie firmy transportowej?

Duże przedsiębiorstwa działające w transporcie wielu pracowników. To nie tylko kierowcy, ale także magazynierzy, ludzie odpowiedzialni za logistykę czy cała kadra biurowa. Zdajesz sobie sprawę z tego, że nawet bardzo niepozorny błąd jednej z tych osób może się wiązać z poważnymi konsekwencjami finansowymi?

Pamiętaj, że jako spedytor ponosisz odpowiedzialność za towar klienta od momentu jego przyjęcia, aż do rozładunku w miejscu docelowym. Oznacza to, że np. w przypadku jego uszkodzenia, zniszczenia czy kradzieży będziesz musiał pokryć straty z własnej kieszeni, jeśli oczywiście nie masz ubezpieczenia. Problemy mogą być także wtedy, gdy nieterminowo wywiążesz się z przyjętego zlecenia. Opóźnienia w dostawie mogą być podstawą do roszczeń ze strony Twojego klienta. Zależnie od skali problemu, odszkodowania nierzadko są bardzo wysokie.

Dobrze dobrane ubezpieczenie firmy transportowej zdejmuje z Ciebie tę odpowiedzialność. Oprócz tego na pewno zależy Ci na prestiżu i budowaniu pozytywnego wizerunku, prawda? Ubezpieczając swoją firmę, zyskujesz w oczach klientów. Osoby takie czują się bezpieczniej, gdyż wiedzą, że w razie problemów uzyskanie odszkodowania za poniesione straty nie będzie drogą przez mękę. Twoja firma sprawia bardzo dobre wrażenie, co zachęca do skorzystania z jej usług.

Kup ubezpieczenie
i odbierz od 200 do 1000 zł

Prowadzisz firmę transportową i szukasz najlepszej oferty na ubezpieczenie? Kupując ubezpieczenie na ciągnik siodłowy lub samochód ciężarowy, otrzymasz od 200 do 1000 zł zwrotu na konto – dzięki temu zyskasz nie tylko spokój, ale także dodatkowy budżet na swoje potrzeby.