Ubezpieczamy24.com

Jakie ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczamy nasze mieszkania, samochody, cenne pamiątki rodzinne, podróże wakacyjne czy firmy, ale bardzo często zupełnie bagatelizujemy temat bezpieczeństwa własnego, a więc ubezpieczenia swojego życia. Chcecie wiedzieć, dlaczego taka polisa jest istotna i jakie ubezpieczenie na życie wybrać, aby zapewnić sobie odpowiednią ochronę? W dalszej części artykułu zajmiemy się więc tym tematem.

Ubezpieczenia na życie – ochrona bliskich

Ubezpieczając się na życie nie powinniśmy myśleć tak naprawdę w sposób samolubny, a szczególnie osoby mające rodziny. Jesteś szczęśliwym ojcem kilkorga dzieci, masz kochającą żonę i chcesz mieć pewność, że gdyby Ciebie zabrakło, Twoja rodzina nie zostanie z problemami finansowymi na głowie? Tak, ubezpieczenie może zapewnić Ci taki spokój.

Zacznijmy jednak od tego, że mnóstwo osób nie decyduje się na taką polisę żyjąc w przekonaniu, że nic złego nie może się stać. Niestety swoje zdrowie i życie często szanujemy mniej, niż własny majątek. Na stracony samochód można zapracować ponownie, a straconego zdrowia czy nawet życia, nikt nam już niestety nie odda. Uwierzcie, że naprawdę nie trzeba wiele, aby stała się krzywda. Wystarczy nawet niepozorne potknięcie się na schodach, aby z byle czego zrobiło się życie na wózku inwalidzkim. To nie są żarty. Możecie cieszyć się doskonałym zdrowiem, żyć aktywnie i mieć mnóstwo siły, ale wystarczy jedna kolizja drogowa, aby wszystko to zniknęło na dobre.

Nie powinniście więc pytać, jakie ubezpieczenie na życie kupić, ale co może wchodzić w zakres ochrony. Wbrew pozorom tego typu polisy chronią nie tylko bliskich ubezpieczonego na wypadek jego śmierci. Chronią także samą ubezpieczoną osobę, oczywiście zależnie od wybranej opcji.

Jakie ubezpieczenie na życie – śmierć lub trwały uszczerbek na zdrowiu

ubezpieczenie na życie obraz

Na początek jednak skupmy się oczywiście na ochronie naszych najbliższych. Tak, ubezpieczenie na życie powinno być obowiązkowo wybierane przez te osoby, które mają na utrzymaniu rodzinę. Wyobraźcie sobie sytuację, że w wyniku nieszczęśliwego wypadku niestety giniecie. Rodzina z dnia na dzień pozostaje bez grosza przy duszy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że strata bliskiej osoby to niewyobrażalna tragedia, ale mając ubezpieczenie, rodzina otrzyma odszkodowanie, które pozwoli jej w miarę spokojnie przetrwać pierwsze miesiące.

 

W niektórych sytuacjach wypadek może doprowadzić do czasowego lub nawet trwałego uszczerbku na zdrowiu. To kolejny przypadek, w którym nie będziemy zdolni do kontynuowania dotychczasowej kariery zawodowej. Odpowiednia polisa wynagrodzi nam jednak finansowo te straty, a w skrajnych przypadkach zapewni dodatkową rentę. Tutaj oczywiście chronimy finansowo nie tylko swoją rodzinę, ale także nas samych.

jakie ubezpieczenie na życie obrazek 5

Planujesz zakup ubezpieczenia na życie?

Sprawdź naszą ofertę

Ubezpieczenie od chorób i zdarzeń losowych

Oprócz takich naprawdę tragicznych wydarzeń, polisa może zapewniać nam rekompensatę finansową w przypadku mniej poważnych wypadków. W zależności od wybranej opcji, możemy otrzymać odszkodowanie na przykład za złamaną rękę lub nogę, oparzenie i wiele innych rzeczy. Odszkodowanie należy się również tym osobom, które poważnie zachorują. Firmy ubezpieczeniowe wypłacają na przykład pieniądze za każdy dzień pobytu w szpitalu. Są to środki finansowe, które wynagrodzą nam niemożliwość pracowania lub pozwolą na zakup potrzebnych leków.

Warto więc zastanowić się, jakie ubezpieczenie na życie wybrać dla siebie. Opcji jest wiele i każda firma ubezpieczeniowa podchodzi do tego indywidualnie. Zachęcamy więc już teraz do skorzystania z naszych usług. Doświadczeni agenci znajdą na rynku polisę idealnie dopasowaną do potrzeb, która zapewni najlepszą możliwą ochronę na życie.

Ubezpieczenie na życie cennik

ubezpieczenie na życie cennik

Żyjemy w czasach, w których często nam się wydaje, że rzeczy lepsze po prostu muszą być droższe. O ile w przypadku typowych dóbr często się to sprawdza, tak przy polisach ubezpieczeniowych nie musi być to norma. Droższa nie zawsze będzie oznaczała lepszą, ale naturalnie pamiętajcie o tym, że i tania polisa nie musi być dobra. Nie ma tutaj po prostu reguły. Ubezpieczyciele kierują się własną metodologią przy wyliczaniu stawek, a do tego wpływ na cenę ma oczywiście zakres ochrony czy suma ubezpieczenia.

Przyjrzymy się więc tym kryteriom, które mają zdecydowanie największy wpływ na cenę. Zalicza się do nich przede wszystkim:

Na koszt ubezpieczenia na życie wpływa:

Wiek ubezpieczającej się osoby – niestety im więcej lat na karku tym droższa będzie polisa (ryzyko śmierci czy zapadnięcia na poważną chorobę rośnie wraz z wiekiem).

Aktualny stan zdrowia – większość ubezpieczycieli wymaga przedłożenia opinii wystawionej przez lekarza o stanie zdrowia klienta.

Aktualny stan zdrowia – większość ubezpieczycieli wymaga przedłożenia opinii wystawionej przez lekarza o stanie zdrowia klienta.

Suma ubezpieczeniowa – jest to maksymalna kwota odszkodowania, jaka może się należeć i im będzie wyższa, tym droższa będzie polisa.

Zakres ochrony – polisa może zapewniać ochronę tylko w przypadku śmierci lub niezdolności do pracy, ale także w przypadku drobnych urazów.

Styl życia ubezpieczonego – firmy ubezpieczeniowe mogą zwiększać stawki w przypadku osób wykonujących niebezpieczny zawód lub uprawiających sporty ekstremalne.

Na cenę może mieć wpływ również to, czy ubezpieczamy się indywidualnie, czy na przykład całą swoją rodzinę. W tym drugim przypadku łączna stawka nierzadko jest niższa niż wtedy, gdyby każda z tych osób ubezpieczała się samodzielnie.

Jakie wybrać ubezpieczenie na życie?

jakie ubezpieczenie na życie obrazek 2

Sam zakres ochrony, którym chwali się firma ubezpieczeniowa z jakiej usług chcemy skorzystać to trochę za mało, aby czuć się w pełni bezpiecznie. Ubezpieczyciele tworzą bowiem swoje własne regulaminy, tzw. OWU, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Jeśli chcecie mieć pewność postawienia na odpowiednią ochronę, należy koniecznie zapoznać się z tymi informacjami.

W rozbudowanych zapisach szczegółów realizacji usług przez ubezpieczyciela znajdują się takie rzeczy, jak:

Ubezpieczenie na życie co obejmuje

choroby, na które zapadnięcie ubezpieczonemu należy się odszkodowanie;

rodzaje uszkodzeń ciała;

dokładne określenie formy wyliczania wysokości odszkodowania

warunki wypłaty pieniędzy;

tzw. wyłączenia, a więc zdarzenia, które nie podlegają ochronie ubezpieczeniowej.

Niestety zapisy OWU zazwyczaj są bardzo obszerne, a do tego napisane językiem, który nie dla każdego musi być zrozumiały. To kolejny powód, dla którego naprawdę warto zainteresować się naszą ofertą. Niezależnie od tego, jakie ubezpieczenie na życie potrzebujesz, zawsze pomożemy w jego dopasowaniu do potrzeb. Dokładnie prześledzimy także zapisy umowy i upewnimy się, że jej forma sprosta Twoim oczekiwaniom.

Ubezpieczenie na życie kalkulator

Jeśli są Państwo zainteresowani indywidualnym ubezpieczeniem na życie, zapraszamy do kontaktu. Nasz ekspert ds. ubezpieczeń przygotuje dla Państwa najlepszą ofertę dostępną na rynku. Ubezpieczenie na życie powinno przede wszystkim uwzględniać indywidualne potrzeby oraz preferencje, które nasz agent bierze pod uwagę podczas przygotowania oferty.

Co sądzisz o naszych treściach?

Dajemy z siebie wszystko, aby odpowiedzieć na Twoje pytania!

Wystaw nam notę!
5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *