Ubezpieczamy24.com

Ubezpieczenie domu

Mieszkanie czy jednorodzinny domek to dla większości osób najcenniejszy majątek, który zawsze powinno się należycie chronić. Nigdy jednak nie można mieć pewności, że nie spotka nas niemiłe zdarzenie losowe i właśnie w takich sytuacjach przydaje się ubezpieczenie domu lub mieszkania. Zaskakujące jest to, że w Polsce nadal naprawdę wiele nieruchomości nie posiada żadnej ochrony ubezpieczeniowej. Dlaczego warto zainwestować w taką polisę i jak wygląda zakres ochrony w takim przypadku?

Ubezpieczenie domu od ognia i innych zdarzeń losowych

Nieruchomość, niezależnie od jej rodzaju, jest zawsze bardzo dużym majątkiem. Często kupujemy domy czy mieszkania na kredyt, spłacając je potem dziesiątki lat. Do tego inwestujemy w budynek oszczędności swojego życia i dlatego mocno niezrozumiałe jest to, dlaczego wciąż tak wiele osób bagatelizuje temat ubezpieczenia.

Wystarczy krótkie spięcie w instalacji elektrycznej, aby doszło do pożaru. W ostatnich latach pogoda jest coraz bardziej dynamiczna i szansa na to, że po wichurze stracimy dach swojego domu, wcale nie jest taka nieprawdopodobna. Ktoś może nam się przecież do nieruchomości także włamać lub dokonać na niej aktu wandalizmu. To tylko przykłady sytuacji, w których ubezpieczenie domu zapewnia nam po prostu spokojny sen.

Podstawowa ochrona, jaką oferują ubezpieczalnie, dotyczy ochrony murów, a więc budynku fizycznego. W ramach takiej polisy możemy dostać rekompensatę na przykład po powodzi, pożarze czy po wichurze, która uszkodziła budynek. Jest to najprostsza ochrona, ale jednocześnie najcenniejsza. W wyniku takich zdarzeń możemy przecież stracić nawet cały budynek. Warto przy tym pamiętać, że jest to pakiet obowiązkowy dla wszystkich tych osób, które decydują się na kredyt hipoteczny. Banki wymagają, aby zakupiona na kredyt nieruchomość była ubezpieczona.

Samo ubezpieczenie domu to nie wszystko

samo ubezpieczenie domu to nie wszystko

Wspomnieliśmy przed chwilą o ochronie podstawowej, a więc nie jest to jedyna opcja, która pozwala nam chronić nasze cenne mienie. Firmy ubezpieczeniowe oferują bowiem możliwość rozszerzania polisy o opcje dodatkowe. W przypadku właścicieli domów jednorodzinnych, atrakcyjna może być opcja ubezpieczenia mienia znajdującego się na terenie posesji. Dotyczy to między innymi ogrodzenia czy bramy, ale także na przykład mebli ogrodowych, altany lub tarasu, fontann i innych elementów o dużej wartości, które znajdują się na terenie.

Ciekawą opcją jest również ubezpieczenie wyposażenia znajdującego się w budynku, które nie jest z nim trwale związane. Na przykład podczas burzy bardzo łatwo o spięcie w instalacji elektrycznej, które doprowadzi do uszkodzenia telewizora czy lodówki. To także ochrona na wypadek zbicia szyb, uszkodzenia podłóg i wielu innych elementów.

Ubezpieczenie domu cena

Każde ubezpieczenie domu jest dopasowywane indywidualnie do potrzeb. Są to pakiety niezwykle elastyczne, a więc każdy stworzy taką polisę, jaka najbardziej spełnia jego oczekiwania. Nasza firma zapewnia tutaj swoją kompleksową pomoc. Wystarczy zadzwonić do nas lub wysłać wypełniony formularz. Odezwiemy się i nie tylko doradzimy w kwestii wyboru odpowiednich pakietów, ale także szybko znajdziemy najlepszą ofertę na rynku.

Przy okazji ubezpieczenia mienia znajdującego się w budynku, warto wspomnieć o dwóch pojęciach, z którymi na pewno się spotkacie, a które są bardzo ważne. Duży wpływ na cenę takiej polisy będzie miało bowiem to, jak jest szacowana wartość uszkodzonego mienia. Istnieją dwie opcje:

– wartość rzeczywista;
– wartość nowa.

Pierwsza z opcji na pewno będzie tańsza. Jeśli odszkodowanie będzie przyznawane za zepsuty telewizor, ubezpieczalnia wyliczy wartość tego mienia w dniu, w którym doszło do szkody. Będzie to więc nic innego, jak aktualna wartość rynkowa, gdzie bierze się pod uwagę wiek i zużycie podzespołów. Z oczywistych powodów odszkodowanie będzie tutaj mniejsze.

Kupując ubezpieczenie domu z opcją wartości nowej, musimy liczyć się z wyższym kosztem. Tutaj jednak, wracając do naszego przykładowego telewizora, odszkodowanie będzie na kwotę zgodną z wartością sprzętu, gdy był nowy. W efekcie pieniądze powinny pozwolić nam na zakup sprzętu zupełnie nowego w zbliżonej klasie.

Ubezpieczenie domu na co zwrócić uwagę

ubezpieczenie domu obraz 3

Choć mając polisę dla swojej nieruchomości, można czuć się bezpieczniej, to jednak nie zwalnia nas ona z zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dla przykładu załóżmy sytuację, że ktoś włamuje się do naszej nieruchomości i kradnie z niej cenne rzeczy. Niby mamy ubezpieczenie, prawda? Jeśli jednak pracownik firmy ubezpieczeniowej dopatrzy się tego, że zapomnieliśmy tego dnia zamknąć drzwi, nie dostaniemy niestety z ubezpieczenia ani grosza.

To samo w przypadku na przykład zalania mieszkania będącego efektem naszego zapominalstwa. Wychodząc z domu, można zapomnieć zakręcić wodę w kranie i ryzyko szkody jest wtedy bardzo duże. Zachęcamy więc do dokładnego zapoznania się z OWU przed podpisaniem umowy. W takim dokumencie firma ubezpieczeniowa dokładnie wyszczególnia zasady przyznawania odszkodowania

Ubezpieczenie domu w budowie

Do tej pory skupialiśmy się na tych nieruchomościach, które już istnieją i są użytkowane. Co jednak z budynkami, które dopiero wychodzą z ziemi? Je także można i, tak naprawdę, warto ubezpieczyć. Na małych prywatnych budowach raczej nie inwestuje się w zatrudnienie dozorcy. Gołe jeszcze mury są narażone na różne akty wandalizmu. Nieruchomość w późniejszej fazie budowy to już obecność drzwi, okien i jakichś podstawowych elementów wnętrza. Wszystko to zostaje na noc bez nadzoru i dlatego warto mieć ubezpieczenie domu, które zapewni rekompensatę finansową w razie nieciekawych sytuacji.

Ubezpieczenie domu w budowie cena

Wykupienie takiej polisy na pewno będzie tańsze niż zatrudnienie dozorcy. Nasza firma oczywiście zapewnia swoje wsparcie także przy takich polisach. Zapraszamy już teraz do kontaktu.

Dodatkowa ochrona assistance dla mieszkańców

Decydując się na ubezpieczenie domu warto pomyśleć dodatkowo o swojej wygodzie. Dość ciekawą opcją jest bowiem assistance dla nieruchomości. Jest to możliwość bezpłatnego skorzystania z wielu przydatnych usług. Może to być, chociażby wizyta elektryka czy hydraulika, gdy w budynku zepsuje się instalacja. Wyższe pakiety assistance to nawet sfinansowanie wizyty lekarza w domu, transportu medycznego, czy lokalu zastępczego, jeśli w budynku czasowo nie będzie można mieszkać. Zakres takiej ochrony jest oczywiście dużo szerszy i warto zapoznać się z nim dokładnie. Być może Wam takie dodatkowe ubezpieczenie bardzo się przyda.

Specjalne ubezpieczenie domu dedykowane wynajmującym

Warto przy okazji wspomnieć jeszcze o dodatkowej opcji ubezpieczenia nieruchomości, która dedykowana jest osobom odpłatnie udostępniającym budynek. Jeśli wynajmujesz komuś dom czy mieszkanie, na pewno nie możesz mieć do najemcy pełnego zaufania. Teoretycznie ochroną powinna być tutaj kaucja pobierana od najemcy przy podpisywaniu umowy. Kwota kaucji rzadko kiedy jest jednak adekwatna do wartości tego, co najemcy udostępniasz wraz z budynkiem.

Z pomocą przychodzi właśnie ubezpieczenie domu dla wynajmujących. Jest to polisa zdejmująca z właściciela odpowiedzialność za ewentualne szkody, które uczyni najemca. Zdarzają się niestety różne sytuacji i czasem najemcy opuszczają lokale, zostawiając je w tragicznym wręcz stanie. Mając ubezpieczenie, można jednak szybko otrzymać odszkodowanie i bez ponoszenia wysokich kosztów przywrócić nieruchomość do pierwotnego stanu.

Masz domek letniskowy? Ten budynek także możesz ubezpieczyć!

Firmy ubezpieczeniowe mają ciekawą ofertę także dla działkowców. Nieważne, czy dotyczy to budynku znajdujące się na terenie tzw. Rodzinnych Ogrodów Działkowych, czy po prostu na prywatnej działce rekreacyjnej. Problem zawsze jest ten sam, budynek miesiącami stoi pusty i niepilnowany. Takie nieruchomości są łakomym kąskiem nie tylko dla złodziei, ale także dla bezdomnych szukających miejsca do zimowania.

Specjalne ubezpieczenie domu letniskowego rozwiązuje problem związany z kradzieżami, włamaniami czy aktami wandalizmu. Polisy tego typu zazwyczaj nie są kosztowne, a pozwalają nam po prostu spać spokojnie.

Ile kosztuje ubezpieczenie domu 2020

Jeśli chcesz więc zabezpieczyć majątek swojego życia, nieruchomość, i nie bać się o finansową przyszłość, skontaktuj się z nami już dziś. Znajdziemy najlepszą ofertą i skonfigurujemy ją zgodnie z Twoimi potrzebami. Nasi agenci przeprowadzą Cię również przez cały proces związany z podpisaniem umowy.

Sprawdź też: Ubezpieczenie mieszkania

Co sądzisz o naszych treściach?

Dajemy z siebie wszystko, aby odpowiedzieć na Twoje pytania!

Wystaw nam notę!
5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *