Ubezpieczamy24.com

Ubezpieczenie assistance

Bardzo dbasz o swoje auto lub masz po prostu pojazd stosunkowo nowy i myślisz, że awaria w trasie na pewno Cię nie spotka? Nie ma co ryzykować, to naprawdę może przytrafić się każdemu kierowcy i warto być na to przygotowanym, posiadając specjalne ubezpieczenie assistance. Dzisiaj zajmiemy się właśnie tą opcjonalną ochroną dedykowaną kierowcom. Co trzeba o niej wiedzieć, dlaczego warto zdecydować się na taką opcję i ile to w ogóle kosztuje? Zapraszamy do dalszej lektury.

Ubezpieczenie samochodu Assistance

ubezpieczenie samochodu obrazek

Awaria to nie jedyna przygoda, jaka może spotkać nas na drodze.

Kiedy auto zepsuje nam się blisko miejsca zamieszkania, na pewno nie będziemy z tego powodu zadowoleni, ale z drugiej strony nie jest to poważny kłopot. Praktycznie zawsze znajdzie się jakaś znajoma osoba, która nas odholuje. Możemy także zadzwonić po prostu do swojego mechanika. Wiele warsztatów posiada własne lawety i za niewielką opłatą zabierze auto z pobliskiego rejonu do własnego warsztatu.

Prawdziwy kłopot zaczyna się wtedy, gdy wybieramy się autem daleko od miejsca zamieszkania. Silnik nagle przestaje działać, zrywa się pasek osprzętu, a może mamy zwarcie, przez które komputer w aucie wariuje? To nie są żarty. Jesteśmy daleko od domu, znikąd szukać pomocy, a sami najczęściej z problemem sobie nie poradzimy. Oczywiście zawsze można zajrzeć do internetu w telefonie komórkowym i znaleźć w okolicy pomoc drogową. Stawki za holowanie są jednak niesamowicie wysokie. Zaledwie kilkanaście kilometrów transportu auta na lawecie może kosztować nawet kilkaset złotych! Stawka ta rośnie wielokrotnie wtedy, gdy niemiła niespodzianka spotka nas w niedzielę czy podczas jakiegoś święta. Tak, pomoc drogowa często podnosi wtedy koszty transportu.

Jesteś zainteresowany ubezpieczeniem Assistance?

Mając ubezpieczenie assistance nie trzeba się w takich sytuacjach martwić. Wystarczy skontaktować się z firmą ubezpieczeniową i zgłosić szkodę. Na miejsce zdarzenia zostanie wysłana laweta. Pracownik, jeśli tylko będzie taka możliwość, podejmie próbę usprawnienia auta na miejscu. Jeśli nic to nie da, odholuje pojazd do najbliższego warsztatu czy po prostu do miejsca wskazanego przez ubezpieczonego. Usługa będzie zrealizowana bezpłatnie, w ramach wykupionego pakietu ubezpieczeniowego.

Oferujemy również pełne ubezpieczenie komunikacyjne

Osoby mające nowsze auta zapewne czują się pewniej, ale warto pamiętać o tym, że problemem może być nie tylko usterka mechaniczna czy elektroniczna pojazdu. Co jeszcze może nam się trafić na drodze?

To między innymi:

  • uszkodzona opona,
  • zatrzaśnięte kluczyki w aucie,
  • rozładowany akumulator,
  • brak paliwa,
  • uszkodzenie szyby,
  • kradzież lub zgubienie tablic rejestracyjnych.

Wszystko to zdarzenia, które uniemożliwią nam kontynuowanie swojej podróży. Warto być przygotowanym na taką ewentualność, gdyż może się ona przytrafić każdemu. Jeśli ktoś już to przeżył, na pewno wie, jak bardzo stresujące są sytuacje tego typu. Setki kilometrów od domu, nikogo znajomego do pomocy, a do tego jeszcze stanie gdzieś w polu, daleko od zabudowań. Mając ubezpieczenie assistance można korzystać ze wsparcia w takich sytuacjach całą dobę, przez 365 dni w roku.

Po co kupować ubezpieczenie assistance, skoro za darmo dostałem je z OC?

Assistance samochodowy

Zapewne wiele osób w tym momencie popukało się w głowę. Po co ktoś mi wmawia, że trzeba w ogóle kupować dodatkowe ubezpieczenie assistance, skoro za darmo dostałem jest z polisą OC? To dobre pytanie i już spieszymy z wyjaśnieniami.

Praktycznie każdy ubezpieczyciel faktycznie daje pakiet assistance do OC, ale…w wersji podstawowej, niesamowicie okrojonej. Czym jest takie ubezpieczenie naprawdę? To pomoc na miejscu zdarzenia, ale tylko wtedy, gdy pojazd brał udział w kolizji! Jeśli przytrafi nam się awaria, takie podstawowe ubezpieczenie na nic się nie przyda. Są przypadki, gdzie pakiet faktycznie obejmuje swym zasięgiem również awarię. Zazwyczaj jednak wysokość świadczenia jest niesamowicie niska. Jeśli będzie potrzebne holowanie i tak większość kosztów z nim związanych trzeba pokryć z własnej kieszeni.

Bazowanie na takim pakiecie assistance ma sens tylko wtedy, gdy auto naprawdę wykorzystywane jest jedynie do podróżowania blisko miejsca swojego zamieszkania. Jeśli samochodem jeździsz tylko do pracy i na zakupy, być może dodatkowe ubezpieczenie nie będzie Ci potrzebne. W innym przypadku zachęcamy jednak do jego zakupu.

Assistance samochodowy – korzyści

Wiemy już w takim razie, że podstawowy pakiet nie zapewnia zbyt imponującej ochrony. Dokupując pakiet nieobowiązkowy, można więc zyskać dużo więcej i nie chodzi tutaj jedynie o samo holowanie, z którym to głównie kojarzone są takie ubezpieczenia. Pakiety mogą być bardzo zróżnicowane. Ubezpieczyciele dodają różne opcje, ale jeszcze nierzadko dzielą ubezpieczenie assistance na podkategorie. Pakiet Standard, Komfort i Premium to tylko przykłady nazewnictwa opcji, z których każda oferuje większy zakres ochrony. To, co ubezpieczyciele mogą zaproponować, to między innymi

sfinansowanie hotelu kierowcy i podróżnym na czas naprawy auta,

organizacja transportu do domu,

sfinansowanie samochodu zastępczego, jeśli ubezpieczony chce kontynuować podróż

pomoc prawna (jeśli awaria spowodowana jest na przykład kolizją),

pokrycie kosztów związanych z parkingiem,

wsparcie tłumacza (gdy do awarii dochodzi za granicą),

opieka nad przewożonymi zwierzętami,

pomoc medyczna.

Sporo tego, prawda? Mamy nadzieję, że tak szeroka ochrona wiele osób zachęciła właśnie do tego, aby jednak skorzystać z takiej opcji.

Assistance – o czym pamiętać przy zakupie?

Zakres ochrony, który opisaliśmy wcześniej, to dopiero pierwsza strona medalu. Zanim zdecydujecie się na konkretne ubezpieczenie assistance, powinniście dokładnie zapoznać się z wszystkimi warunkami. Drugą stroną medalu są bowiem takie parametry, jak ilość zdarzeń czy suma ubezpieczeniowa. Zdarzają się przypadki, gdzie teoretycznie zakres ochrony jest szeroki, ale suma świadczeń już niska.

Ilość zdarzeń to parametr, który informuje o tym, ile razy w wciągu roku można bezpłatnie skorzystać z pomocy. Załóżmy więc, że wartość ta wynosi 5. Oznacza to, że w roku kalendarzowym można 5-krotnie skorzystać z ubezpieczenia. Gdybyśmy mieli wyjątkowego pecha i auto odmówi posłuszeństwa po raz szósty, usługa pomocy drogowej będzie już niestety płatna.

Suma ubezpieczeniowa to kolejny ważny parametr. Ubezpieczyciele stosują tutaj jednak nie tylko wartości kwotowe. Możemy mieć więc na przykład warunek, że holowanie pojazdu jest za darmo do kwoty na przykład 800 zł. Może być również zapis mówiący o tym, że holowanie na odległość nie większą, jak 300 km. Tańsze pakiety ubezpieczeniowe mają także granicę dolną. Nierzadko spotykamy się z zapisami, że holowanie będzie bezpłatne wtedy, gdy do zdarzenia doszło dalej, niż 50 km od miejsca zamieszkania. Warto zwrócić na to wszystko uwagę.

Limity te, zależnie od wybranego pakietu, praktycznie zawsze będą różne dla zdarzeń na terenie kraju i w innych państwach. Tanie ubezpieczenie assistance najczęściej swym zasięgiem obejmuje tylko Polskę. Dopiero droższe pakiety są poszerzone na Europę.

Ile kosztuje ubezpieczenie assistance?

assistance samochodu obraz

Niestety nie jesteśmy w stanie jednoznacznie udzielić odpowiedzi na to pytanie. Pakiety podstawowe można nierzadko kupić za nieco ponad 100 zł rocznie, a polisy o szerokim zasięgu mogą kosztować kilkaset złotych i więcej. Dużo zależy również od tego, jak kupujecie ubezpieczenie assistance. Praktycznie zawsze można je bowiem dołożyć wtedy, gdy kupuje się klasyczne i obowiązkowe OC komunikacyjne. Z naszego doświadczenia wiemy, że zazwyczaj jest to opcja faktycznie najtańsza. Jeśli kupujecie je osobno, raczej będzie trochę drożej.

Trzeba tutaj pamiętać o tym, że ubezpieczyciel również w pewnym sensie może określać ryzyko ubezpieczeniowe. Cena w tym przypadku może być zależna przede wszystkim od tego, jakie auto posiadacie. Marka i model są mniej ważne. Istotniejszy jest wiek oraz nierzadko stan licznika. Wychodzi się z założenia, że im starszy pojazd tym większe ryzyko jego awarii w trasie. Ubezpieczenie assistance nowszego auta może być więc tańsze, niż starszego. Co ciekawe, zdarzają się sytuacje, w których firmy ubezpieczeniowe w ogóle nie chcą sprzedawać takich pakietów właścicielom aut, które mają więcej niż 10 lat.

Na pewno cena będzie różna zależnie od tego, jak pojazd jest użytkowany. Polisy są stosunkowo tanie, gdy samochód jest wykorzystywany do celów prywatnych. Ubezpieczenie assistance będzie natomiast sporo droższe, gdyż jest to auto firmowe, czyli dużo podróżuje. Jeszcze gorzej, jeśli firma ma charakter transportowy, a więc samochody są w ciągłym użytku i pokonują ogromne odległości.

Wreszcie na koniec w grę wchodzi także indywidualna polityka firmy ubezpieczeniowej. Ten sam kierowca, to samo auto i może się okazać, że w dwóch różnych ubezpieczalniach ceny assistance będą diametralnie różne.

W jaki sposób skorzystać z z ubezpieczenia Assistance?

Czas przejść do kwestii bardziej praktycznych. Podróżujecie sobie samochodem po kraju i nagle gaśnie Wam silnik. Po zatrzymaniu, pomimo podjęcia wielu prób, nie chce odpalić ponownie. Jest to wiec okazja do tego, aby skorzystać ze swojego ubezpieczenia.

Zrobienie tego jest naprawdę bardzo proste. Wystarczy skontaktować się telefonicznie ze swoim ubezpieczycielem. Warto mieć zapisany na stałe numer telefonu do centrum obsługi klienta lub mieć go zawsze na karteczce schowanej gdzieś w aucie. Centra obsługujące pakiety assistance są dostępne 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Jeśli nieprzyjemna przygoda trafi Wam się na przykład w środku nocy, możecie bez wahania zgłaszać.

Pracownik obsługi zapyta o najważniejsze informacje, takie jak numer rejestracyjny, marka i model pojazdu oraz dane osobowe ubezpieczonego. Na pewno poprosi również o opisanie tego, co się wydarzyło. Spyta się także w którym mniej więcej miejscu sytuacja miała miejsce (gdzie po prostu czekacie na pomoc). Po weryfikacji danych zostanie zaproponowana odpowiednia usługa, a więc na przykład wysłanie pomocy drogowej, dowiezienie paliwa czy rezerwacja hotelu gdzieś w bliskiej okolicy.

Nie pozostaje Wam nic innego, jak poczekać na pracownika z pomocy drogowej. Pamiętajcie tylko o jednym – czas na zgłoszenie najczęściej jest krótki. Są firmy ubezpieczeniowe, które wymagają, aby zgłosić zdarzenie maksymalnie w przeciągu 12 godzin od jego wystąpienia. Mogą to być oczywiście także 2,3 czy 4 doby. Kupując dane ubezpieczenie assistance, warto więc dokładnie poczytać warunki z OWU.

Tanie ubezpieczenie assistance z szerokim zakresem ochrony

Mnóstwo firmy ubezpieczeniowych, dziesiątki zmiennych decydujących do o cenie, do tego wiele form ochrony i jeszcze konieczność zapoznawania się z warunkami. Przyznajemy, że znalezienie ubezpieczenia taniego i jednocześnie gwarantującego pełną ochronę jest zadaniem trudnym. Trzeba prześwietlić możliwie najwięcej ofert, zagłębić się w szczegóły, sprawdzić zakres ochrony i potem to wszystko porównać.

Nie masz na to czasu, prawda? To nie oznacza, że musisz wybierać w ciemno i być może niepotrzebnie przepłacać za marnej jakości ochronę. Możesz po prostu wypełnić poniższy formularz i zgłosić się tym samym do nas. Przekażesz nam w ten sposób podstawowe dane, dzięki którym będziemy mogli wyszukać dla Ciebie tanią, profesjonalną i dopasowaną do Twoich potrzeb ofertę. Nie musisz nawet wychodzić z domu! W odpowiedzi na wysłany formularz dostaniesz wykaz ofert, które na pewno Cię zainteresują. Pamiętaj, że dzięki nam naprawdę poczujesz się bezpiecznie. Weryfikujemy wszystkie umowy, wyjaśniamy wszelkie wątpliwości i upewniamy się, że zakres ochrony sprosta Twoim oczekiwaniom.

Skorzystaj z poniższego formularza już teraz.

Sprawdź też: Ubezpieczenie ciężarówki

Co sądzisz o naszych treściach?

Dajemy z siebie wszystko, aby odpowiedzieć na Twoje pytania!

Wystaw nam notę!
5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *