Ubezpieczamy24.com

Porównywarka ubezpieczeń OC

Porównywarka ubezpieczeń OC i AC

Szukasz porównywarki ubezpieczeń dla Twojego pojazdu? Nasza multiagencja współpracuje z wieloma towarzystwami ubezpieczeniowymi, jesteśmy w stanie znaleźć dla Ciebie najlepszą ofertę ubezpieczeniową, bez żadnych ukrytych kosztów. Nasi specjaliści dokładnie wiedzą, w jaki sposób przygotować ofertę z ubezpieczycielem, tak aby składka polisy była jak najmniejsza. 

Porównywarka ubezpieczeń OC – przeanalizuj rynek

Czy masz świadomość tego, że kiedy w jednej firmie ubezpieczeniowej koszt Twojej polisy OC wynosi na przykład 900 zł, to w innej może już oscylować w kwocie 500 zł? To nie żaden żart! Różnice rzędu kilkuset złotych (a w przypadku ciężarówek nawet kilku tysięcy) nie są niczym niezwykłym.

Sprawdź: Ubezpieczenie ciężarówki

Firmy ubezpieczeniowe indywidualnie wyliczają ryzyko podpisania umowy z klientem. Unikalne kryteria wyliczania składek sprawiają, że różnice w ofertach mogą być naprawdę diametralne. Jaka jest w takim razie najskuteczniejsza metoda wyszukania najlepszej opcji? Oczywiście prześwietlenie możliwie największej liczby ofert.

Prosta w obsłudze porównywarka ubezpieczeń OC sprawdza się tutaj idealnie. Wystarczy kilka kliknięć, aby otrzymać zestawienie ofert od wszystkich największych i najlepszych firm ubezpieczeniowych. Znalezienie tej najtańszej stanie się bajecznie proste!

Porównaj ubezpieczenie OC bez wychodzenia z domu

kalkulator oc i ac komputer

Jak wyglądałoby poszukiwanie najlepszej oferty bez dostępu do porównywarki? To albo żmudne jeżdżenie po firmach ubezpieczeniowych albo wydzwanianie do każdej z nich z osobna. Masz na to czas? Z całą pewnością nie, a bez takiej analizy nie będzie w stanie znaleźć dobrej polisy.

Pamiętaj, że najgorsze co możesz zrobić, to wybrać pierwszą ofertę z brzegu. Nie polecamy również pochopnego podpisywania nowej umowy przedłużeniowej, która została przygotowana przez obecnego ubezpieczyciela. Porównywarka ubezpieczeń OC pozwoli Ci szybko zweryfikować, gdzie można wykupić taką polisę najkorzystniej. Aby skorzystać z tego narzędzia nie musisz wychodzić z domu, ani nigdzie dzwonić. Nie tracisz też czasu ani pieniędzy. Wszystko cczego potrzebujesz, to komputer i dostęp do internetu. Przekonaj się już dziś, ile możesz zyskać na ubezpieczeniu jednego tylko auta.

Najtańsze ubezpieczenie OC

Zapewne zastanawiasz się teraz nad tym, czy wybór najtańszej możliwej opcji faktycznie jest bezpieczny. Przyzwyczailiśmy się do tego, że produkty najtańsze zazwyczaj są po prostu najgorsze. W przypadku polis komunikacyjnych OC ta zasada nie ma jednak zastosowania.

Pamiętaj, że zakres ochrony w przypadku tych ubezpieczeń jest dokładnie regulowany przez przepisy prawa. Firmy ubezpieczeniowe nie mogą zmieniać sum gwarancyjnych ani zakresu ochrony. Co to oznacza dla Ciebie? Nie mniej, nie więcej, jak to, że po prostu bez obaw możesz wybrać tę polisę, która w danym momencie jest najtańsza na rynku. Porównywarka ubezpieczeń OC pozwala na szybką weryfikację tego.

Sprawdź też: Najtańsze ubezpieczenia OC

Porównaj ubezpieczenia OC i nie ryzykuj – w Polsce jest obowiązek ubezpieczenia auta

W naszym kraju właściciele wszystkich pojazdów mechanicznych mają obowiązek posiadania polisy komunikacyjnej OC. W większości przypadków umowę podpisuje się na rok. Przypominamy, że zgodnie z przepisami umowa taka ulega automatycznemu przedłużeniu na kolejne 12 miesięcy. Jeśli chcesz zmienić firmę ubezpieczeniową, musisz złożyć wypowiedzenie obecnej umowy najpóźniej dzień przed jej końcem.

Jeżdżąc bez aktualnej polisy ryzykujesz otrzymanie bardzo wysokiej grzywny. W tym roku maksymalna kara za brak OC w przypadku właścicieli aut osobowych to aż 4500 zł. Jeszcze więcej zapłacą właściciele pojazdów ciężarowych. Największe koszty poniesiesz jednak wtedy, gdy nieubezpieczonym autem spowodujesz kolizję. Z własnej kieszeni pokryjesz koszty naprawy pojazdów oraz leczenia ewentualnych ofiar. To nierzadko setki tysięcy złotych, a w skrajnych przypadkach nawet miliony! Chcesz zadłużyć się do końca swojego życia? Porównywarka ubezpieczeń OC umożliwi Ci zakup polisy nawet za jedynie kilkaset złotych rocznie – nie warto ryzykować!

Darmowy kalkulator OC

Obawiasz się tego, że porównywarka ubezpieczeń OC to kosztowne narzędzie? Myślisz, że tyle co zaoszczędzisz na polisie to wydasz na tę usługę? Nic bardziej mylnego – nasza pomoc jest zupełnie darmowa! Jeśli chcesz znaleźć niedrogą polisę, po prostu zgłoś się do nas już teraz. 

Musisz jedynie wypełnić krótki formularz. Na jego podstawie nasz ekspert będzie mógł przygotować ofertę idealnie dopasowaną pod Ciebie.

Współpracujemy z wieloma firmami ubezpieczeniowymi. Prześwietlimy ich propozycje, przygotujemy zestawienie i zaprezentujemy Ci najlepsze możliwe rozwiązania. Ostatecznie to zawsze Ty podejmujesz decyzję! My dostarczymy Ci pełną listę, a Ty wybierzesz to, co interesuje Cię najbardziej. Oczywiście zawsze możesz liczyć na nasze kompleksowe wsparcie. Nie czekaj dłużej – zgłoś się do nas już dziś.

Tanie OC – kilka sposobów na to jak zapłacić mniej za OC

porównywarka ubezpieczeń obraz

Nasza porównywarka ubezpieczeń OC to najpewniejszy i najwygodniejszy sposób na to, aby prześledzić wszystkie oferty z rynku. W ten sposób szybko wyszukasz najtańsze polisy, ale to nie wszystko. Ty także masz pewien wpływ na ostateczną cenę. Pamiętaj, że firmy ubezpieczeniowe kierują się różnymi kryteriami wyliczania składek. Wiele z nich jest unikalnych dla każdej z nich, ale część zdecydowanie się zazębia. Przez odpowiednie działanie możesz stać się więc „bezpieczniejszym” klientem w oczach ubezpieczalni.

Chcesz wiedzieć, jak to zrobić? Oto kilka naszych sprawdzonych sposobów na obniżenie składki OC.

Kup ubezpieczenie OC/AC w pakiecie

Potrzebujesz nie tylko OC, ale także innych ubezpieczeń? Jeśli tak, to warto zastanowić się nad zakupem ich w pakiecie od jednej firmy. Możesz dokupić na przykład AC, NNW czy Assistance, ale nie musisz skupiać się tylko na polisach komunikacyjnych.

Ubezpieczenie domu, na życie czy na wypadek zapadnięcia na groźne choroby. Kupując polisy w pakietach zawsze na tym oszczędzasz, gdyż firmy ubezpieczeniowe oferują specjalne rabaty!

Jeśli zmieniasz auto, dopasuj się do ubezpieczyciela

Tę metodę polecamy szczególnie osobom młodym. To właśnie tacy ludzie mają najwięcej problemów z opłaceniem składki OC. Niestety – osoby poniżej 26 roku życia płacą dużo więcej, niż starsi kierowcy. Jak, chociaż trochę załagodzić ten problem? Kupić auto „lubiane” przez firmy ubezpieczeniowe.

Po pierwsze im samochód będzie młodszy, tym lepiej. Najmniej za OC płacą właściciele aut 4-letnich. Z każdym kolejnym rokiem składka rośnie, o czym warto pamiętać. Czemu tak się dzieje? Firmy ubezpieczeniowe wychodzą z założenia, że im starszy pojazd tym gorszy jego stan techniczny. To z kolei prowadzi do wniosków, że takie auto stwarza większe zagrożenie na drodze.

Pojemność silnika również wpływa na OC

Druga kwestia to pojemność silnika. Choć wydaje się to absurdalne, duże jednostki napędowe są wyceniane drożej, gdy bierze się pod uwagę składkę na OC. Większy silnik to większa moc, a co za tym idzie, większy potencjał do szybkiej i niebezpiecznej jazdy.

Niestety LPG kosztuje. Choć tankowanie jest najtańsze, to jednak właściciele pojazdów wyposażonych w instalację gazową muszą liczyć się z wyższymi składkami za OC.

Warto zwrócić uwagę również na markę. BMW i Audi to niestety najdroższe marki. Statystyki policyjne pokazują, że właśnie te pojazdy są najczęściej sprawcami kolizji. „Najbezpieczniejsze”, a więc i najtańsze, są takie marki, jak Suzuki, Dacia oraz Skoda.

Zniżki od drugiej osoby na ubezpieczenie

Czas na jeszcze jedną poradę dla młodych kierowców. Masz mniej niż 26 lat? W takim razie z automatu płacisz wyższą składkę, a do tego nie masz zniżek, prawda? Można to jednak zmienić. Wystarczy, że zarejestrujesz współwłaściciela dla swojego auta. Najlepiej jeśli będzie to członek rodziny i koniecznie osoba z dużymi zniżkami na OC. Jaki będzie tego efekt? Firma ubezpieczeniowa wyliczając składkę dla Ciebie, weźmie pod uwagę zniżki współwłaściciela! To nawet 60-70% taniej!

Płatność jednorazowa za ubezpieczenie komunikacyjne

Jeśli tylko możesz sobie na to pozwolić, zapłać za polisę z góry całą sumę. Im więcej rat, tym wyższa będzie ogólna cena. Porównywarka ubezpieczeń OC umożliwia łatwe zweryfikowanie tego. Sprawdź w jednej firmie koszt polisy przy płatności z góry i przy płatności na raty. Na pewno mocno się zdziwisz!

Dodatkowo możesz jeszcze dostać kilka proces rabatu, gdy zdecydujesz się opłacić polisę online z karty kredytowej. Wiele firm oferuje w takich przypadku około 5% zniżki.

Stan cywilny na wpływ na wysokość składki ubezpieczenia

Choć pewnie uznasz to za żart, to jednak stan cywilny ma wpływ na to, ile zapłaci się za OC samochodu. Osoby w związkach małżeńskich płacą po prostu mniej. Jeszcze mniej zapłaci się wtedy, gdy jest się w związku formalnym i do tego wychowuje się jeszcze dzieci. Nie bez powodu w każdym wniosku ubezpieczeniowym trzeba podać takie informacje!

Skąd takie podejście firm ubezpieczeniowych? Bierze się tutaj pod uwagę aspekt psychologiczny. Powszechnie uważa się, że osoby w związkach i mające dzieci jeżdżą bezpieczniej. Mają świadomość odpowiedzialności za rodzinę i dlatego bardziej szanują swoje życie. To kwestia mocno kontrowersyjna, dlatego nie będziemy wchodzić w szczegóły takiego podejścia.

Jeśli kupiłeś auto, pozostań przy starej polisie ubezpieczeniowej

To porada dla osób, które właśnie kupiły samochody z rynku wtórnego. Sam zakup był dużym wydatkiem, a tu jeszcze dochodzi sprawa OC. Często jednak polisa poprzedniego właściciela opiewa jeszcze na kilka długich miesięcy. Jeśli tak jest, to zgodnie z prawem możesz ją zachować. Wystarczy po prostu poinformować firmę ubezpieczeniową. Zostanie dokonana cesja. Czasem ubezpieczyciel może dokonać rekalkulacji składek, ale często tego nie robi. Jeśli do rekalkulacji dojdzie i będzie nieatrakcyjna, zawsze można zrezygnować z oferty. Wtedy nasza porównywarka ubezpieczeń OC sprawdzi się najlepiej!

Mieszkańcy małych miejscowości płacą mniej za OC/AC

Mieszkasz w dużym mieście? Niestety, koszt polisy automatycznie podskoczy. Jeśli możesz zarejestrować auto w mniejszej miejscowości, zyskasz na tym sporo. Powodem wysokich cen w dużych miastach jest tłok i ogromny ruch. To właśnie tutaj najczęściej dochodzi do wypadku. W małych miastach i na wsiach jest spokojnie, a więc jednocześnie ryzyko wypadku spada.

Jeśli chcesz, możesz dać się śledzić

To stosunkowo nowe rozwiązanie, które budzi ogromne kontrowersje, ale na pewno warto o nich wspomnieć. Kolejne firmy ubezpieczeniowe udostępniają specjalne aplikacje, które śledzą poczynania kierowcy podczas prowadzenia auta. Spokojna jazda jest nagradzana indywidualnymi zniżkami. Oczywiście działa to także w drugą stronę. Jeśli firma uzna, że Twój styl jazdy jest agresywny, możesz spotkać się z wyższymi stawkami. Czy warto spróbować? Decyzja należy tylko i wyłącznie do Ciebie!

Nowe auto warto ubezpieczyć u dealera

Pamiętasz, jak pisaliśmy o tym, że najtańsza polisa OC jest dla 4-letniego auta, a później robi się już tylko drożej? Niestety w drugą stronę jest tak samo. Najwięcej za OC płacą właściciele aut stosunkowo nowych, mających do 3 lat. Jeśli więc kupujesz auto w salonie, naprawdę powinieneś wysłuchać propozycji przedstawionej w salonie. Tzw. dealerskie pakiety ubezpieczeniowe w większości przypadków są naprawdę atrakcyjne.

Oblicz składkę OC/AC

Jeśli są Państwo zainteresowani ubezpieczeniem OC lub OC/AC zapraszamy do obliczenia składki. 

Co sądzisz o naszych treściach?

Dajemy z siebie wszystko, aby odpowiedzieć na Twoje pytania!

Wystaw nam notę!
5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *