Ubezpieczamy24.com

Ubezpieczenie iPhone’a – co warto wiedzieć?

Właśnie kupiłeś iPhone’a i zastanawiasz się, jak chronić to urządzenie? Najlepszym sposobem jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia. Biorąc pod uwagę, że tego typu sprzęty mogą kosztować nawet ponad 10 000 zł, taki krok jest jak najbardziej zasadny. 

Oczywiście nie wszystkie iPhone’y są drogie – w sprzedaży są dostępne urządzenia nawet za mniej niż 1000 złotych, ale dotyczy to jedynie garstki sprzętów. Większość smartfonów tej firmy kosztuje naprawdę dużo. Jako przykład weźmy najnowszy model iPhone 15 Pro Max 1TB 5G 6.7″ 120Hz, który aktualnie kosztuje 9 599 zł (grudzień 2023) w Media Expert.

Z telefonów korzystamy dość często, praktycznie codziennie. Robimy to nie tylko w domach, ale także poza nim. Zawsze są one narażone na rozmaite zniszczenia mechaniczne i kradzieże, dlatego kupując drogi smartfon, warto pomyśleć o skutecznej ochronie ubezpieczeniowej. Co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu iPhone’a? Sprawdź to poniżej!

Dlaczego warto ubezpieczać iPhone’y?

Nasze smartfony są narażone na różne uszkodzenia – zarówno te losowe, jak i wynikające z działań osób trzecich. Najczęściej uszkodzeniom, np. stłuczeniom ulegają dotykowe ekrany. Nie rzadszym problemem są kradzieże – iPhone’y i inne smartfony mają poręczny rozmiar, dlatego łatwo stają się łupem złodziei. 

ubezpieczenie iphone obraz 2

Żyjemy w czasach, w których utrata smartfona bywa naprawdę bolesna. Jest to nie tylko strata finansowa, ale przede wszystkim powoduje ograniczenie w codziennym funkcjonowaniu. Tracimy dane przechowywane na urządzeniu i możliwość utrzymywania kontaktu z najbliższymi. Uszkodzenie lub kradzież sprzętu może być dotkliwa szczególnie dla osób, które korzystają z niego w swojej codziennej pracy – wówczas przerwy w pracy mogą generować dodatkowe koszty. A nowy smartfon to nie mały wydatek – nie każdy może pozwolić sobie na niego ot tak…

Zakup nowego smartfona jest wydatkiem, który może zostać pokryty z ubezpieczenia. To jeden z najważniejszych powodów, dla którego warto się na nie zdecydować. Pamiętajmy, że ubezpieczyć warto szczególnie produkty marki Apple, ponieważ zaliczane są one do tych najdroższych na rynku.  

Sprawdź też:

Ile trzeba zapłacić za iPhone’a?

Zdążyliśmy już wspomnieć, że tańsze modele iPhone’ów można kupić za mniej niż 1000 złotych. Jednak takie urządzenia są już rzadko kupowane, ponieważ nie wyróżniają się one zbyt dobrą jakością. Aktualnie najtańszym smartfonem tej marki jest iPhone 11 64GB 6.1″, który kosztuje 2249 zł. Z kolei najdroższy jest iPhone 15 Pro Max 1TB 5G 6.7″ 120Hz w cenie 9599 zł.

Apple iPhone 15 – ile kosztują nowe modele?

iPhone 15 Pro 128GB 5G 6.1" 120Hz
5999 zł
iPhone 15 Pro 256GB 5G 6.1" 120Hz
6599 zł
iPhone 15 Pro Max 256GB 5G 6.7" 120Hz
7 199 zł
iPhone 15 Pro 512GB 5G 6.1" 120Hz
7 799 zł
iPhone 15 Pro Max 512GB 5G 6.7" 120Hz
8399 zł
iPhone 15 Pro 1TB 5G 6.1" 120Hz
8999 zł
iPhone 15 Pro Max 1TB 5G 6.7" 120Hz
9599 zł
Źródło: mediaexpert.pl (stan na: 27.12.2023 r.).

Jak ubezpieczyć iPhone’a?

Masz iPhone’a i zastanawiasz się, jak możesz go ubezpieczyć? Wiedz zatem, że masz do wyboru kilka sposobów, choć nie wszystkie będą zawsze dostępne. Oto Twoje możliwości ubezpieczenia smartfona:

1. Ubezpieczenie iPhone’a przy zakupie u producenta

Jeśli zdecydowałeś się na zakup iPhone’a bezpośrednio u producenta, wiedz, że od razu możesz kupić kompleksowe ubezpieczenie smartfona. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu od razu zyskasz ochronę i wsparcie dla swojego urządzenia Apple. Mianowicie mowa tutaj o programie AppleCare+ – usłudze proponowanej przez Apple, gwarantującej rozszerzoną ochronę i wsparcie techniczne dla urządzeń Apple. Obejmuje nie tylko rozszerzoną gwarancję (producent zapewnia tylko rok podstawowej gwarancji), ale także ochronę przed przypadkowymi uszkodzeniami, co jest jednoznaczne z tym, że otrzymasz naprawę lub wymianę smartfona w przypadku uszkodzeń, za które sam będziesz odpowiedzialny, takich jak np. pęknięty ekran.

Ubezpieczenie iPhone'a – co warto wiedzieć? 6

2. Ubezpieczenie iPhone’a przy zakupie w sklepie RTV

Podejmując decyzję o zakupie iPhone’a w sklepie ze sprzętem RTV, na pewno spotkasz się z propozycją zakupu dodatkowego ubezpieczenia, czyli właściwie przedłużenia gwarancji. Zazwyczaj czas jej trwania to 12 lub 24 miesiące. W zakresie ochrony można znaleźć m.in. wypadki losowe i ryzyka kradzieżowe. Gdy dojdzie do sytuacji, w której sprzęt zostanie zniszczony do tego stopnia, że naprawa nie będzie możliwa, zostaną zwrócone koszty zakupu. 

Koszt ubezpieczenia iPhone’a w sklepie ze sprzętem RTV nie jest zbyt wysoki. Najmniej zapłacisz kilkadziesiąt złotych co miesiąc, ale średnio jest to 100-150 zł/miesiąc. Oczywiście nie bez znaczenia jest wartość rynkowa modelu – to właśnie ona ma duży wpływ na cenę ubezpieczenia. Szczególnie ważne jest także to, że przedłużona gwarancja nie znajduje zastosowania przy stłuczeniu ekranu. Niektóre popularne sklepy oferują także taką opcję, ale za dodatkową opłatą.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć? Z pewnością to, że taką przedłużoną gwarancję możesz kupić niezależnie czy zdecydujesz się na zakupy w sklepie stacjonarnym, czy w sklepie internetowym. Każdy sklep jednak może mieć inne warunki ubezpieczenia, dlatego dobrze radzimy: zanim zdecydujesz się na zakup, dokładnie zapoznaj się z OWU i Kartą Produktu danej polisy.

3. Ubezpieczenie iPhone'a w ramach polisy firmowej

To kolejnym sposób na ubezpieczenie iPhone’a, jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą. Nie ma żadnego problemu, abyś wszelkie urządzenia stanowiące majątek firmy ubezpieczył w ramach polisy firmowej. Z takimi produktami spotkasz się w ofercie licznych towarzystw takich jak np. Uniqa, PZU, czy Link4. Zakres takiej ochrony może być różny – obejmuje ona rozmaite zdarzenia losowe i ryzyka kradzieżowe. 

W zależności od tego, na jakie towarzystwo się zdecydujesz, być może spotkasz się z ofertą dodatkowej ochrony na wypadek uszkodzenia urządzeń przez pracowników firmy czy też utraty danych zapisanych w formie cyfrowej. Szczególnie ważną informacją jest to, że z takiej polisy możesz ubezpieczyć nawet smartfony nabyte na rynku wtórnym czy kilkuletnie, a nie tylko nowe telefony prosto ze sklepu. 

4. Ubezpieczenie iPhone'a w ramach polisy mieszkaniowej

Kolejną dostępną możliwością jest ubezpieczenie iPhone’a w ramach polisy mieszkaniowej. Możesz zdecydować się na taki krok, mając również inne smartfony.  Takie rozwiązanie ma wiele zalet – m.in. możesz włączyć w ochronę dowolną liczbę takich urządzeń, a dla większości towarzystw nie liczy się to, czy ubezpieczasz nowe, czy używane sprzęty. 

Pamiętaj, że standardowa polisa mieszkaniowa obejmuje głównie ochronę murów i czasami trwałych elementów domu. Jeśli chcesz zabezpieczyć swój smartfon, musisz rozszerzyć zakres ubezpieczenia o mienie ruchome (ruchomości domowe), do których TU zaliczają takie urządzenia. Gdy to zrobisz, Twój telefon będzie miał taką samą ochronę, co nieruchomość, czyli przede wszystkim przed wypadkami losowymi. 

Gdy natomiast uznasz, że to niewystarczająca ochrona, możesz zdecydować się na jeszcze inne dodatki takie jak: wandalizm, dewastacja, kradzież z włamaniem czy rabunek rzeczy osobistych poza miejscem ubezpieczenia.

5. Ubezpieczenie iPhone'a w ramach indywidualnej polisy na sprzęt elektroniczny

ubezpieczenie telefonu obraz 3

W przypadku gdy żaden z powyższych sposobów nie jest dla Ciebie odpowiedni, zdecyduj się na zakup indywidualnej polisy na sprzęt elektroniczny. To doskonała opcja szczególnie wtedy, gdy masz w domu więcej cennego sprzętu elektronicznego i chcesz jak najlepiej go zabezpieczyć przed nieoczekiwanymi zdarzeniami. 

Mając takie ubezpieczenie, poczujesz się bezpieczniej gdy dojdzie do uszkodzenia lub kradzieży urządzenia, ponieważ otrzymasz odszkodowanie, które zrekompensuje poniesione straty. Może ono zapewniać szeroki zakres ochrony – kradzież z włamaniem, pożar, błąd w obsłudze, pęknięty ekran, kontakt z płynami czy szkody wyrządzone przez osoby trzecie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat indywidualnej polisy na sprzęt elektroniczny, wypełnij formularz na naszej stronie, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą.

Ile kosztuje ubezpieczenie iPhone’a?

Jesteś zdecydowany na zabezpieczenie swojego iPhone’a i chcesz kupić ubezpieczenie? Zapewne zadajesz sobie pytanie: ile to kosztuje? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ koszt jest zależny od tego, jaką firmę ubezpieczeniową i rodzaj ochrony wybierzesz. 

Najczęściej jednak kupując telefon w salonie i przy okazji wybierając ubezpieczenie, trzeba liczyć się z kosztem polisy w okolicach 50-1000 złotych. Oczywiście rozbieżność jest całkiem duża, ale warto wiedzieć, że to, ile zapłacisz, zależy od tego, jak bogata ma to być ochrona i na jak długo ma być przewidziana.

Zapewne wydaje Ci się, że koszt ubezpieczenia jest wysoki i może warto z niego po prostu zrezygnować. Pamiętaj jednak, że gdy dojdzie do uszkodzenia smartfona lub jego utraty, poniesiesz znacznie większe koszta, nie mając wykupionej ochrony ubezpieczeniowej. 

Jeśli niekoniecznie chcesz się decydować na taki duży koszt, możesz rozważyć inne korzystniejsze rozwiązania, jakimi są włączenie iPhone’a do ubezpieczenia mieszkania lub polisy firmowej. W takiej sytuacji nie jesteś zobowiązany do ponoszenia odrębnych kosztów, a wzrost kosztu ubezpieczenia jest praktycznie niezauważalny. Niemałymi zaletami jest z pewnością fakt, że nie trzeba przejmować się dodatkową dokumentacją czy pilnowaniem terminów.

ubezpieczenie iphone obraz 2

Ubezpiecz z nami swojego Iphone'a

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o ubezpieczeniu iPhone’a, porównaj dostępne opcje ubezpieczeń i znajdź wariant, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i dostępnemu budżetowi.
Wiadomość do eksperta

Sprawdź, jaką ofertę dla Ciebie przygotowaliśmy

Telefon do eksperta

Porozmawiajmy

Co sądzisz o naszych treściach?

Dajemy z siebie wszystko, aby odpowiedzieć na Twoje pytania!

Wystaw nam notę!
post